Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Muzička i baletska škola

Muzička i baletska škola 19 apr 2019 21:49 #221

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sviđa mi se spolja kako se nazire da će biti
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Muzička i baletska škola 03 maj 2019 15:34 #222

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Poslednja izmena: 03 maj 2019 15:36 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, AeroDron

Muzička i baletska škola 03 maj 2019 17:36 #223

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Autor je dobro i primetio:
Zastitu na radu radnika na gradjevini prilikom izgradnje baletske skole u Novom Sadu. Jedan stoji na ivici i komanduje, ostali prihvataju, bez slemova i prsluka...
:ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Muzička i baletska škola 03 maj 2019 19:29 #224

  • Kusavac
  • Kusavac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 46
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Pitam se koliko košta full oprema za jednog čoveka pa im je to toliki trošak...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Muzička i baletska škola 04 maj 2019 17:00 #225

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Nažalost ljudski život im je izgleda jeftiniji...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Muzička i baletska škola 25 maj 2019 11:46 #226

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Radovi u toku...

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Buck, limanac, sergio-m, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, AeroDron, vladulns

Re:Muzička i baletska škola 07 jun 2019 09:36 #227

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Pre pola sata

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, Mikins, valjan, Eldarion, AeroDron

Re:Muzička i baletska škola 11 jun 2019 20:11 #228

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Apdejt

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, Blavak, Mikins, valjan, Eldarion, AeroDron

Re:Muzička i baletska škola 11 jun 2019 21:23 #229

  • zeljolaki
  • zeljolaki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 127
  • Primljenih Zahvalnica: 231
Ekstra ce se uklopiti u arhitekturu Limana !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Muzička i baletska škola 12 jun 2019 19:11 #230

  • Dunavski
  • Dunavski's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 75
  • Primljenih Zahvalnica: 457
LIMANSKI FANTOM IZ KVAZI OPERE:

Ne bih sada na pocetku ovog malog teksta o teoriji uklapanja zgrade u okolinu nego cu se skoncentrisati na njene arhitektonske aspekte.

Zgrada je potpuni neodrzivi formalisticki haos. Jedna dezartikulisana kakafonija tako eklekticnih modernistickih novosadskih elemenata. Svi ti kubusi razlicito obojeni neka kvazi moderna igra kutijica; pa onda te fasade i vertikalni paneli opet u raznim bojama i dimenzijama.... Toga ima na tone u bilo kom gradu.

Ovoj zgradi fali jedan filigrantski iskorak harmonije i elegancije. Mislim da je propustena ozbiljna prilika za jednom upecatljivom JAVNOM zgradom jer ova izgleda kao jedan malko skuplji stambenjak. Propustena je velika sansa za jednom ozbiljnijom arhitekturom, smelijim ali sofisticiranijim iskorakom. Propustena je i ideja monumentalnog ulaza, trga, trgova i vizura. Sve je tako agresivno na ovoj zgradi, umotano u taj “seoski” sarenis. Steta.

Kod nas postoji taj postmodernisticki "iskorak" citanja moderne arhitekture kroz kodiranje bezbrojnim BOJAMA I ARHITEKTONSKIM ELEMENTIMA (dr.Eba je majstor u tome) pa fasade postaju prenaglasene na jedan nezgrapan nacin.

Ova zgrada je teski prosek i potpuno je odskocila u svom vristanju po okolini, gde i dalje misljena sam, postoje i te kako dobre stambene zgrade. Osecaj celine je narusen, a iako podrzavam iskorake, ovde se radi o klasicnom nagomilavanju necega sto je trebalo da bude mozda i na drugom mestu a svakako i drugog oblika i urbanistickog pristupa.

Jako je vazno da javni prostor preoblikuje ovu nezgrapnu arhitektonsku agresiju. A sumnjam da ce to da se desi, jer vidim koliko je ovaj objekat u stvari neubedljiv u urbanom smislu gde su mu fasade sve istih visina, podsisane pod konac a krov tretiran tako monótono funkcionalisticki. Sve se “pazi” da slucajno ne bi iskocio u prostor neki amfiteatar kao kod cuvene Hans Sharoun-ove Berlinske filharmonije ili neke Aaltove krovne bravure proizasle iz amfiteatarske akustike i prostorne monumentalnosti i presekao dosadu vristanja.

Nista od toga ne vidimo. Mi ne znamo na kojoj strani je scena, amfiteatar, monumentalni ulaz, galerije. Potencijalni i jako vazni amfiteatar je uklopljen (obmotan) ovim kontinuiranim agresivnim fasadnim buckurisom. Zali Boze para i vremena.

Cheers!
“…Man has also become an architect of the environment, but he does not command the forces as nature. His method was selective and proven; an intellectual approach in which the actions depend on the understanding…”

Jacob Bronowski
Poslednja izmena: 12 jun 2019 19:14 od Dunavski.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, solimns, Dukelander, Buck, kasko, cipacar, mrnjavi, TurboMaximus, Brane, RM77, Blavak, Ljube, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, mel, zeljolaki, Erebus

Muzička i baletska škola 13 jun 2019 12:35 #231

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Ja bih sačekao da bude gotovo, pošto ovako parcijalno se ni ne vidi previše.
Osećam vajb malo boljeg studentskog projekta. Za sada nisam oduševljen, ali nisam ni toliko negativan. Taj ritam u fenestraciji i bojama me podseća na Karlheinz Stockhausena i na MIDI zapise (i.imgur.com/3K5TDim.jpg)
Lično vrlo volim sivo/narandžasto kombinaciju, a sa zelenilom koje će se valjda primiti okolo biće dobar kontrapunkt betonu Limana.
Slažem se da je propuštena još jedna prilika da NS dobije reprezentativan objekat, ali valjda je i nerealno očekivati da, u sirotinjskoj zemlji, nešto što je ipak "samo" škola bude dostojno Taschenovih coffee table slikovnica o arhitekturi.
Nadam se da će Muzička škola na kraju biti realizovana korektno, mada u granicama koje u novije vreme arhitekte ovde sebi postavljaju... da li iz razloga sniženja troškova gradnje, ili usled generalnog odsustva hrabrosti. Već sam nedavno na nekoj temi spominjao kako je lokalna arhitektura '60-'70ih, upečatljivija i imaginativnija nego današnja, gde kao da se zaboravilo na značaj forme, pa se kreativni izraz sveo na 2D dekoraciju, sa manje ili više uspešnosti.
Naučno tehnološki park, Rektorat, Hotel Centar... a o TC Krmenadli da ne pričamo (opet).
Poslednja izmena: 13 jun 2019 12:36 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Muzička i baletska škola 21 jun 2019 21:29 #232

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Prelepost konačno nesputana skelama i krpama!

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kabacum, Dukelander, limanac, kasko, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron

Re:Muzička i baletska škola 24 jun 2019 14:00 #233

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Šmekerskije je izgledalo sa skelama, skoro kao Pompidou :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Muzička i baletska škola 24 jun 2019 14:09 #234

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ne znam, mene ovo ne asocirana na školu koja se bavi umetnošžu, nego na neku IT firmu. Ali šta ja znam...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, sergio-m

Muzička i baletska škola 24 jun 2019 15:13 #235

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
vraćaj skele i ništa ne diraj
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Muzička i baletska škola 24 jun 2019 23:24 #236

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
nista posebno ali za ns pojmove jedna od retkih koja izgledom odskace od gips seljane behatona i bacvica :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Muzička i baletska škola 15 avg 2019 15:16 #237

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Danas


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, kasko, Duja, TurboMaximus, RM77, das ivon, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, Eldarion, AeroDron, Kasper, vladulns

Re:Muzička i baletska škola 15 avg 2019 18:31 #238

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Koji je tu rok uopste?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Muzička i baletska škola 16 avg 2019 19:32 #239

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Do kraja godine, valjda


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, valjan

Re:Muzička i baletska škola 16 avg 2019 20:00 #240

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
mrnjavi napisao/la:
Do kraja godine, valjda


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak, Eldarion, AeroDron
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru