Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 20:25 #421

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Da li je neko razmišljao o tome ima li mesta za novi stadion, ili on može opstati samo u ovom obliku/veličini?
Od zida istočne tribine do spoljnih zidova platoa oko Promenade ima desetak metara, do saobraćajnice možda 30.
Veći stadion tu teško da može da stane, a onaj sa rendera ja bih rekao nikako.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 21:04 #422

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
I to jeste negde jedna od realnosti. Ali realnosti postoje da bi se menjale. Promenada jwe tu gde je, ma šta mi mislili o njoj ona je realnost koja mnogo toga menja. Da li gradjani išta mogu da promene? Možda ne, a možda i da. Ja se iskreno nadam da kao što smo imali ovo predavanje o mostu, NSBuild mpžda pokrene i javnu raspravu o raznim temama vezanim za urbanizam i gradnju. Javna rasprava znači dijalog, a dijalog znači i moguće usaglašavanje mišljenja i onda javno zagovaranje usaglađenoga. Pri čmu ne mislim da su moja mišljenja, ili TurboMaksimusa ili bilo koga od nas ovde automatski i tačna. Ali su mišljenja, a mišljenja kad se suoče i razmotre, onda mogu da se i koriguju, prilagode i da dovedu obično do nekog zaključka. Javna diskusija na temu, kakav nam stadion treba i gde, je legitimna .. ili bilo koja druga javna rsprava. A mislim i da je vreme da se čuje za NSBuild i da počne da se uvažava i njegov glas i da isti u utiče na odluke. Deluje utopijski, ali nije i nemoguće :rock:
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 dec 2018 00:38 #423

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dukelander napisao/la:
Da li je neko razmišljao o tome ima li mesta za novi stadion, ili on može opstati samo u ovom obliku/veličini?
Od zida istočne tribine do spoljnih zidova platoa oko Promenade ima desetak metara, do saobraćajnice možda 30.
Veći stadion tu teško da može da stane, a onaj sa rendera ja bih rekao nikako.

Onaj poslovni objekat iza severne tribine mogu da uglave samo na SPENS-ov plato. :D
Ima tu mesta za normalan stadion. Malo se smanji teren, izbace atletske staze, kapacitet 10-12 hiljada i milina. Naravno, ništa od toga, ali hajde da maštamo.... :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 dec 2018 01:32 #424

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Dukelander napisao/la:
Da li je neko razmišljao o tome ima li mesta za novi stadion, ili on može opstati samo u ovom obliku/veličini?
Od zida istočne tribine do spoljnih zidova platoa oko Promenade ima desetak metara, do saobraćajnice možda 30.
Veći stadion tu teško da može da stane, a onaj sa rendera ja bih rekao nikako.

Možda i može.
Zapad se ne dira. Istok ide prema zapadu za duplu atletsku. Glavni ulaz je na istoku, od Krmenadle. Na jugu i severu, sečenjem krivine, dobija se pojedinačno više nego na pravcima zajedno. Cilindri mogu do BO. Mislim da staje.

Dobro izgleda, ali me poklopac, rešen kao usisnik, brine i mislim da ne bi bio naročito funkcionalan.

Najavljena je etapna gradnja. Mislim da ima šanse da se ovo započne i time kupi nešto glasova ljubitelja omiljenog narodnog sporta. Da će ga završiti, čisto sumnjam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Zex021, Djordje Cvarkov

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 dec 2018 15:23 #425

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Po ovom renderu morale bi da se sruse sve tri tribine, da ostane samo zapad. Istok je previse udaljen od terena, jos kada bi se teren priblizio zapadu to je onda bas daleko, tako da ako zele da ispostuju ovaj projekat morale bi sve tri tribine (istok, sever i jug) da se sruse, teren da se priblizi zapadno tribini i da se ponovo grade sve tri tribine. Opet, kada pogledam projekat, deluje kao da je prva ideja bila da se iskoristi istok, ali izgleda cela ova prica nece otici dalje od google scheck up i jeftinih politickih prezentacija po lokalnim medijima.

Poslednja izmena: 13 dec 2018 15:24 od Ljube. Razlog: greska u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 dec 2018 15:36 #426

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Realan je projekat koliko i mušema lige šampiona.




Ali da mesta ima, ima:


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, Zex021, Blavak, Light, valjan, naopako, Eldarion, AeroDron

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 20 dec 2018 18:39 #427

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Da li neko ima fotografiju makete stadiona Vojvodine (tada još nije bio vraćen naziv Karađorđe) koja je stajala na spensu krajem devedesetih i pocetkom 2000ih negde na spratu. Na maketi je bio istok na dva nivoa i pokriven, ovalnog oblika tribine i krova. Proguglao sam svasta i nikako da dođem do te fotografije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 20 dec 2018 19:48 #428

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Ljube napisao/la:
Da li neko ima fotografiju makete stadiona Vojvodine (tada još nije bio vraćen naziv Karađorđe) koja je stajala na spensu krajem devedesetih i pocetkom 2000ih negde na spratu. Na maketi je bio istok na dva nivoa i pokriven, ovalnog oblika tribine i krova. Proguglao sam svasta i nikako da dođem do te fotografije.
Stoji ta maketa i sada, samo joj se ne može uvek pristupiti. Nalazi se u Macut galeriji, pa kad ima neka manifestacija onda se može i videti. Fotku te makete sam ja postavio negde na forumu, al kada i u kojoj temi, ne znam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 20 dec 2018 20:42 #429

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
@Blavak, hvala na odgovoru, prelistao sam ovu temu i nema je, pokusacu na temi Spens. Sada sam se i ja setio da sam je još jednom video u toj galeriji i da je bila u lošem stanju, mislim da se baš krov sa istoka srušio (odlepio) ako se dobro sećam.
Hvala još jednom
Poslednja izmena: 20 dec 2018 20:46 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 21 dec 2018 02:21 #430

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Aman kakav crni stadion .. ovi gilipteri ne znaju nista da urade, elem mooooozda mozda, ako bi se dalo nekoj stranoj firmi da radi sve kompletno, mada .. kod nas ni to nije garancija za bilo sta .. a i ajmo realno.. novi stadion za sta?Zbog cega? Zbog 500 ljudi? Zbog nekog imaginarnog EP ili SP? Zato sto smo kao bitan grad i velik?
Ako smo toliko bitni zasto oni gangsteri preko puta stadiona nisu nasi sponzori nego spnzori crvenog blizanca? ..
Bolje bi bilo kako u NS tako i uopsteno kod nas te pare ulagati u basket odbojku hokej .. mogli bi biti dominatori u tim sportovima u Evorpi .. fudbal je nedostizan ,upravo zato sto je fudbal danas najmanje sport, a najvise kapitalistosko elitisicko govno.. gde imas jednu jebenu ljigu sampinjona , gde teoretski moze da igra klub koji nikad u svojoj istoriji nije bio prvak svoje drzave!!
Kada sam vec kod teme, fudbal najbolje opisuje sta je kapitalizam, kako fudbal tako i odnos sudija prema timovima elite i onih sklj ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, mlata

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 21 dec 2018 16:50 #431

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Ideju za nove stadione je dobio od svog drugara diktatora Orbana. Za razliku od njega, koji pljuje EU, a srče njene fondove, ovaj nema ni pare ni pravu ideju, samo zna da bi on ono što je ovaj napravio.
Sigurno će neki projekti biti započeti, neki samo načeti, a neki samo stići do faze rušenja.

Nadajmo se da će stadion Vojvodine, uostalom kao oduvek i sami klub, kao i ova pokrajina, biti na samom dnu državnih prioriteta i da neće stići ni da s**bu ovo postojeće.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 21 dec 2018 18:21 #432

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
@RM77

Moze se gledati tako ,ali dal je?
Kao prvo Orban ne bije neistomisljenike, nije nikada rekao 100 za 1 , i ima totalno jasnu politiku koja je ok ili nije al je jasna.
Sto se stadiona tice, covek voli fudbal, i napravio je extra stadione ,koji su u rangu najboljih evropskih.
Sto se para tice .. e sad .. ako cemo tako, onda 90% EU crpi pare od Nemaca Engleza Francuza .. ali kao sto Orban kaze , da , mi dobijamo pare, ali smo otvorili slobodno trziste ,dakle ima cenu to sto dobijaju lovu ,i ne pljuje Orban EU, nego nacin na koji se vodi, da je protiv EU, izasao bi iz istog kao Britanci, ne?
TSC iz Backe Topole, je donacijom ungarije izgradio akademiju, i sada grade stadion ,verovatno iz istih izvora.
Dakle, Madjarska je vise ulozila u "sprski" fudbal tj Vojvodjanski nego Srbija od kada je Srbija..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 21 dec 2018 23:12 #433

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Imao bih štošta negativno da kažem o Orbanu, ali ne bih ovde o politici - iako je neizbežna nažalost kad je fudbal u pitanju. Spomenut je samo da bih ilustrovao da nikakvi pravi planovi kod ovih naših ne postoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 dec 2018 00:59 #434

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Orbana dosta kritikuju u Mađarskoj. Mnogo se zaleteo sa izgradnjom stadiona. Ipak je Mađarska i dalje relativno siromašna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 24 dec 2018 15:15 #435

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Danas je moglo da se priđe maketi pa sam fotkao.



Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, Duja, Mikins, Ljube, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 24 dec 2018 17:13 #436

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
To je ona maketa sa Spensa od pre 30 godina sa sve pomoćnim terenom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 jun 2019 15:19 #437

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Obnavlja se travnjak na stadionu.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, mrnjavi, RM77, Djordje Cvarkov, valjan

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 jun 2019 16:00 #438

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Navodno će do kraja godine početi obnova i celog stadiona.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 jun 2019 20:21 #439

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Proleter da nadje sebi drugi stadion. Em je trava uništena em im navijači pljuju po Vojvodini (pesme tipa polj madjar polu...)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 jun 2019 21:18 #440

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Djordje Cvarkov napisao/la:
Navodno će do kraja godine početi obnova i celog stadiona.
Ne obnova već rušenje postojećeg i pravljenje novog. Naravno, nemaju još ni projekat, pa otom potom. A završiće ga kad i tunel kroz Frušku, nedelju dana posle malo sutra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis.Driftwood.Ressurected
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru