Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 14:08 #461

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
15 do 18 hiljada puna kapa i da bude čisto fudbalski i natkrivene tribine
js sam za i jedvs čekam

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 14:27 #462

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Idealno mesto za stadion u Novom Sadu je na mestu stare ranzirne stanice. Blizina autoputa, na bulevaru, blizu buduceg parka, jednako blizu skoro svakom delu grada tako da navijaci mogu da dolaze i peske, biciklom i gradskim prevozom. Dovoljno prostora za izgradnju parkinga a postoji i mogucnost da se arhitekte igraju i da nekako ostave omaz staroj ranzirnoj stanici u vidu fasade i slicno. Ja sam protiv izgradnje novih fudbalskih stadiona sa atletskom stazom, ali polukrug se moze iskoristiti za tribine iza golova bez atletkse staze, nesto slicno kao na Parku pricneva u Parizu. Taman su dimenzije ranzirne stanice i dovoljne da isprate takvo neko resenje. A sa ovim što planiraju dobićemo samo još jedan stadion kao u Nišu, jedina prednost je što neće biti atletske staze. Još jedna propuštena prilika da dobijemo jedan lep objekat u Novom Sadu i da dobijemo još jedan "centar" zbivanja koji nije na potezu centar-Spens (sada Promenada).
Poslednja izmena: 11 sep 2019 14:29 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 14:28 #463

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
SSJ5 napisao/la:
Ruse stari stadion i onda grade novi na njegovom mestu. Koja je poenta? To vise nije taj stadion, te ne razumem ljude koji se bune da se isti izmesti odatle i izgradi veci negde drugde. Ovo od 19000 ljudi je stvarno smesno.

Bude li vise od 19 000 na nekoj vosinoj utakmici osim kada igraju protiv CZ i P?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 14:29 #464

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ljube napisao/la:
Idealno mesto za stadion u Novom Sadu je na mestu stare ranzirne stanice. Blizina autoputa, na bulevaru, blizu buduceg parka, jednako blizu skoro svakom delu grada tako da navijaci mogu da dolaze i peske, biciklom i gradskim prevozom. Dovoljno prostora za izgradnju parkinga a postoji i mogucnost da se arhitekte igraju i da nekako ostave omaz staroj ranzirnoj stanici u vidu fasade i slicno. Ja sam protiv izgradnje novih fudbalskih stadiona sa atletskom stazom, ali polukrug se moze iskoristiti za tribine iza golova bez atletkse staze, nesto slicno kao na Parku pricneva u Parizu. Taman su dimenzije ranzirne stanice i dovoljne da isprate takvo neko resenje. A sa ovim što planiraju dobićemo samo još jedan stadion kao u Nišu, jedina prednost je što neće biti atletske staze. Još jedna propuštena prilika da dobijemo jedan lep objekat u Novom Sadu i da dobijemo još jedan "centar" zbivanja koji nije na potezu centar-promenada.

Stara Ranzirna stanica treba da se ocuva i zastiti kao deo istorije Novog Sada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, dvojko

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 14:33 #465

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
@RM77
Troškovi održavanja stadiona najmanje zavise od broja stolica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 14:34 #466

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ljube napisao/la:
Idealno mesto za stadion u Novom Sadu je na mestu stare ranzirne stanice. Blizina autoputa, na bulevaru, blizu buduceg parka, jednako blizu skoro svakom delu grada tako da navijaci mogu da dolaze i peske, biciklom i gradskim prevozom. Dovoljno prostora za izgradnju parkinga a postoji i mogucnost da se arhitekte igraju i da nekako ostave omaz staroj ranzirnoj stanici u vidu fasade i slicno. Ja sam protiv izgradnje novih fudbalskih stadiona sa atletskom stazom, ali polukrug se moze iskoristiti za tribine iza golova bez atletkse staze, nesto slicno kao na Parku pricneva u Parizu. Taman su dimenzije ranzirne stanice i dovoljne da isprate takvo neko resenje. A sa ovim što planiraju dobićemo samo još jedan stadion kao u Nišu, jedina prednost je što neće biti atletske staze. Još jedna propuštena prilika da dobijemo jedan lep objekat u Novom Sadu i da dobijemo još jedan "centar" zbivanja koji nije na potezu centar-promenada.

Stara Ranzirna stanica treba da se ocuva i zastiti kao deo istorije Novog Sada

Naravno da treba. Ali treba joj dati neku namenu. Možda kroz muzej FK Vojvodina koji će biti kroz stadion. U Budimpešti je sajamska hala. Stadion ne bi trebao da bude samo fudbalski, već multifunkcionalan. Razni koncerti bi mogli da se održavaju tamo a mislim da bi se nekim kreativnim rešenjem mogli ukombinovati stadion i ranžirna stanica. Potpuno se slažem da treba da se zaštiti ali neće se zaštititi tako ako joj se ne da neka namena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 15:25 #467

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Ruse stari stadion i onda grade novi na njegovom mestu. Koja je poenta? To vise nije taj stadion, te ne razumem ljude koji se bune da se isti izmesti odatle i izgradi veci negde drugde. Ovo od 19000 ljudi je stvarno smesno.

Bude li vise od 19 000 na nekoj vosinoj utakmici osim kada igraju protiv CZ i P?
Ako se kandidujemo za prvenstvo, imati tako mali kapacitet je suludo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 15:44 #468

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ko normalan želi bilo koje veliko prvenstvo u fudbalu u svom gradu? Meni su draži Kinezi sa selfie stickovima od pijanih Engleza, Poljaka i sl.

Ako se ovo ostvari, nadam se da će ličiti na nešto, jer je ipak u centru grada. Izgleda da će se ostvariti, jer se isto priča i među nekim zakupcima lokala na severu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 sep 2019 17:00 #469

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Cookie napisao/la:
Ko normalan želi bilo koje veliko prvenstvo u fudbalu u svom gradu? Meni su draži Kinezi sa selfie stickovima od pijanih Engleza, Poljaka i sl.

Ako se ovo ostvari, nadam se da će ličiti na nešto, jer je ipak u centru grada. Izgleda da će se ostvariti, jer se isto priča i među nekim zakupcima lokala na severu.
Znam od jednog zakupca lokala da vec trazi drugi lokal (plus kaze i treba mu veci svakako).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 08:41 #470

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Poenta izgradnje novog stadiona nije da se poveca broj sedista vec broj lokala koji ce biti u sklopu kompleksa.To je atraktivna lokacija a po renderima bice tu mnogo mesta za zakup.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 10:29 #471

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ako je to poenta nek onda grade poslovni objekat tu, a stadion nek isele na trecu trasu na Bulevara Evrope ili tako negde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus, Ljube

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 19:23 #472

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Da li stvarno mislite da bi neko išao da gleda utakmicu na Bul. Evrope, Klisu i sl.?
Pa u glavama prosečnog Novosađanina i Limani su daleko od centra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, RM77, Djordje Cvarkov

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 20:07 #473

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
mlata napisao/la:
Poenta izgradnje novog stadiona nije da se poveca broj sedista vec broj lokala koji ce biti u sklopu kompleksa.To je atraktivna lokacija a po renderima bice tu mnogo mesta za zakup.
Verovatno da, ali koji su to renderi, kad se projekat još radi? To što je izašlo u javnost nema veze sa onim kako će zapravo izgledati...

A još jedna stvar ima, vezana za neku drugu lokaciju...a to je prevoz. Nekad se vikendom čekao bus 15-ak minuta, sad recimo ako bi se meč igrao nedeljom u 20h, bez pola sata blejanja na stanici gotovo da je nemoguće. A GSP će samo sve gori da bude. Ja naravno gledam iz ugla čoveka koji ide na utakmice Vojvodine, a većina ovde razmišlja "Samo nek je to što dalje od grada" ali ovo za prevoz je problem koji ne samo da se neće nikad rešiti već upućuje da će biti i gore po svim parametrima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 21:08 #474

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Cookie napisao/la:
Da li stvarno mislite da bi neko išao da gleda utakmicu na Bul. Evrope, Klisu i sl.?
Pa u glavama prosečnog Novosađanina i Limani su daleko od centra.
Problem je mentalitet onda. Treba li sve podredivati losem mentalitetu? Naravno da ne. Ako neko voli fudbal, promenice malo navike. Na kraju krajeva zbog "hocu da mi je sve na pet minuta" mentaliteta smo i tu gde smo sa zelenilom i parkingom i svakakvim drugim problemima. Nit je GSP jedino sredstvo prevoza, nit je toliko los da je neupotrebljiv.

I ovo ne pricam samo za stadion, pricao sam i da je zgradi suda mesto na Bulevaru Evrope recimo jer ima mesta i nije guzva, i da grad treba da podstice gradnju na "periferiji" (koja uopste nije periferija, ali po nasem mentalitetu jeste).
Poslednja izmena: 12 sep 2019 21:14 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Ljube, Kasper, mel, TX, prophysio

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 22:24 #475

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Letos sam bio na utakmici Olympiakos-Nothingham forrest na stadionu Olympiakosa u Atini.
Stanica metroa staje tacno ispred same glavne kapije ulaza u stadion.Nema 50 metara ukupno.
Na kraju utakmice,nekoliko vozova je bilo spremno da utovari jako mnogo ljudi.
Sve fino kulturno a rekao bih da je pola svih koji su prisustvovali utakmici,otislo bas tom metro linijom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Duja, Brane, valjan

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 sep 2019 23:35 #476

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Pa "pravi navijači" će otići na Klisu, ne vidim problem. Ako ljudi mogu na Najlon, mogu i na stadion. Naravno, podrazumeva se i da GSP prilagođava polaske na bazi očekivanog opterećenja, umesto ovog autističnog sistema zimski/letnji red.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Duja, Eldarion

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 sep 2019 03:29 #477

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
RM77 napisao/la:
mlata napisao/la:
Poenta izgradnje novog stadiona nije da se poveca broj sedista vec broj lokala koji ce biti u sklopu kompleksa.To je atraktivna lokacija a po renderima bice tu mnogo mesta za zakup.
Verovatno da, ali koji su to renderi, kad se projekat još radi? To što je izašlo u javnost nema veze sa onim kako će zapravo izgledati...

A još jedna stvar ima, vezana za neku drugu lokaciju...a to je prevoz. Nekad se vikendom čekao bus 15-ak minuta, sad recimo ako bi se meč igrao nedeljom u 20h, bez pola sata blejanja na stanici gotovo da je nemoguće. A GSP će samo sve gori da bude. Ja naravno gledam iz ugla čoveka koji ide na utakmice Vojvodine, a većina ovde razmišlja "Samo nek je to što dalje od grada" ali ovo za prevoz je problem koji ne samo da se neće nikad rešiti već upućuje da će biti i gore po svim parametrima.
Novosadjani su generalno lenji da hodaju duze od 5 minuta. Zato se i stvaraju tolike saobracajne guzve, jer fala bogu da vecina poseduje automobil. U Leverkuzenu sam video kolone ljudi, starih i mladih, roditelja i dece, kako kilometrima hodaju do stadiona Bajera. To je kao ritual i ljudi u njemu uzivaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 13 sep 2019 13:49 #478

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Puno uzarenih glava ovde
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 03 nov 2019 20:45 #479

  • NEOPLANTERS
  • NEOPLANTERS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 55
  • Primljenih Zahvalnica: 22
[url=http://https://en.wikipedia.org/wiki/Nagyerdei_Stadion][/url] Interesantna je cena, ako bi se islo preko republickih institucija, cerna bi mogla biti znatno niza.
Poslednja izmena: 03 nov 2019 20:48 od NEOPLANTERS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 feb 2023 12:51 #480

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 627
  • Primljenih Zahvalnica: 2909
„КАРАЂОРЂЕ“ УСКОРО ОЧЕКУЈУ РАДОВИ – СТАДИОН СЕ СПРЕМА ЗА УЕФА ТАКМИЧЕЊА (ВИДЕО)

Амбиције клуба су да се у наредној сезони такмичи у неком од европских такмичења – највероватније Лиги Европе или Лиги конференција. У оба случаја потребно је да објекат буде по стандардима УЕФА, како би Војводина мечеве могла да игра у Новом Саду.

Испод траве „Карађорђа“ биће постављени грејачи терена. Такође, испуњавање услова подразумева да се на стадиону побољшају услови за медије, па је у плану реновирање сале за конференције, коментаторских кабина, собе за фотографе, али и студио који ће користити медијска служба ФК Војводина.

Сви радови требало би да почну већ у марту ове године, док је њихов завршетак предвиђен до августа, како би стадион био спреман за почетак европске сезоне у септембру.

gradskeinfo.rs/karadjordje-uskoro-ocekuj...ja-video-12-02-2023/

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru