Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 25 nov 2018 10:07 #401

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Znači, kad se bude održavao derbi (vs Zvezda ili Partizan) Nindža kornjače će i na parking Promenade da se grupišu.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 dec 2018 18:57 #402

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Par fotki direktno sa tv-a, Kikiriki na RTV sa onom krivom voditeljkom prikaziva idejni projekat stadiona.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, das ivon, Zex021, Blavak, Light, Djordje Cvarkov, valjan, AeroDron

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 dec 2018 19:13 #403

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Ono u šta možemo biti sigurni je da će travnjak biti u skladu s renderom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, Duja, Brane, RM77, Zex021, gibanica, mlata, Djordje Cvarkov, f4bles, BIOLOGBIOLOG

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 dec 2018 22:23 #404

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
i nebo!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: BIOLOGBIOLOG

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 dec 2018 23:24 #405

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, AeroDron

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 dec 2018 14:00 #406

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Samo ako će jedna od kula ili ako će se ispod celog stadiona nalaziti garaža. U suprotnom, izmestiti ga van grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: BIOLOGBIOLOG

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 dec 2018 16:07 #407

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Izmestiti ga u svakom slučaju.
Poslednja izmena: 11 dec 2018 16:09 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 dec 2018 18:56 #408

  • Nana
  • Nana's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 38
Nikada izmestiti. Simbol grada se ne dira.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Zex021, Djordje Cvarkov, AeroDron, vladulns, Kići

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 dec 2018 20:25 #409

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
I ja mislim da ga definitivno treba izmestiti.
Poslednja izmena: 11 dec 2018 20:26 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 dec 2018 22:26 #410

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Ma treba izmestiti i katedralu i Sabornu crkvu, idu ljudi tamo, a nikakve garaže nemaju ispod. I njih na Klisu...
Poslednja izmena: 11 dec 2018 22:27 od RM77. Razlog: Greška
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, valjan, Kići

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 08:37 #411

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ne razumem potrebu za izmeštanjem stadiona?
Koji je predlog šta da bude na tom mestu a gde stadion? Livadica, pa Promenada 2, jer očigledno za bolje ne znamo.
A do stadiona na periferiji se dolazi čime, metroom ili parom zglobnih autobusa?

Ja bih rekao, mani te se stadiona. Ista je to priča kao i rušenje Spensa, ćorava posla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 12:53 #412

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Pa takve stvari dolaze iz glava ljudi koji se vode onim "mene ovo ne interesuje pa bacite to negde daleko da me ne smaraju". I time savršeno idu na vodenicu aždajama koji bi samo još jedan hangar nabili na to mesto. Isto tako se imaju predrasude da je stadion i dalje mesto huliganizma i incidenata koji bi narušavao bezbednost običnih građana, a odavno se takve stvari ne dešavaju ni na, ni oko istih već noću po kvartovima, ulazima u gradove i slično...

I što reče Kasko, stadioni po svetu koji se grade na periferijama su odlično povezani,a tako nešto kod nas jednostavno ne radi. I ustvari još ide i na gore, jer nam je GSP degradiran...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 14:27 #413

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
To se reši linijama javnog prevoza i saobraćajnicama. Po meni stadion bi trebalo prebaciti negde na Klisu koju bi i trebalo forsirati sportskim sadržajima.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 15:57 #414

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
neusatz! napisao/la:
To se reši linijama javnog prevoza i saobraćajnicama. Po meni stadion bi trebalo prebaciti negde na Klisu koju bi i trebalo forsirati sportskim sadržajima.
Pa nama javni prevoz odumire, a ne da ćemo pojačati neke linije i srediti saobraćanice, ko da si se juče obreo u Srbiji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, Kići

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 16:00 #415

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
RM77 napisao/la:
Pa takve stvari dolaze iz glava ljudi koji se vode onim "mene ovo ne interesuje pa bacite to negde daleko da me ne smaraju". I time savršeno idu na vodenicu aždajama koji bi samo još jedan hangar nabili na to mesto. Isto tako se imaju predrasude da je stadion i dalje mesto huliganizma i incidenata koji bi narušavao bezbednost običnih građana, a odavno se takve stvari ne dešavaju ni na, ni oko istih već noću po kvartovima, ulazima u gradove i slično...

I što reče Kasko, stadioni po svetu koji se grade na periferijama su odlično povezani,a tako nešto kod nas jednostavno ne radi. I ustvari još ide i na gore, jer nam je GSP degradiran...

U pravu si, to što ti smatraš fudbalom, a verovatno mislimo na isto, ja ne smatram, odnosno smatram, ali samo u kontekstu pravila igre. I da, pikanje na livadskom nivou me ne interesuje. Zato me interesuje to što i ako se izvučem iz obruča, autom ne mogu da se vratim praktično čitav dan. Takođe su mi interesantni i ljubitelji pišanja i sranja na otvorenom. Reflektori prave zanimljivu atmosferu, mogu da ostanu.
Svoj entuzijazam možete da upražnjavate i tamo gde ne blokirate redovan život drugima. Ne prave se stadioni slučajno na periferiji. Ako nema autobusa, može se i autom, biciklom, naravno trezan.
Poslednja izmena: 12 dec 2018 16:01 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 18:31 #416

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
TurboMaximus napisao/la:
Svoj entuzijazam možete da upražnjavate i tamo gde ne blokirate redovan život drugima.
Ne bih se raspravljao s nekim ko o svemu sudi isključivo po svojim interesovanjima. Zato samo ću da se osvrnem na ovo citirano, što je smešno i netačno. Sem 2 puta godišnje kad blizanci dpđu (i to skoro uvek vikendom), i nekog evro meča poseta nija takva da bi ikome u gradu smetala. Ima jedan u okolini objekat koji stvara 15x veći haos i tek će da stvara.
E sad to što tebi ne smetaju zombiji koji besciljno zuje i nadaju se Starbucksu a smetaju ti oni koji se ne lože na fensi fudbal, na to imaš pravo, ali nemoj da spočitavaš da pozicija stadiona narušava normalan tok saobraćaja jer to jednostavno nije tačno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 19:12 #417

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Nas koji se nadamo Starbaksu da ostaviš na miru! Šta smo ti mi skrivili? Nije nam dosta naše muke, još nam samo hajke fale ::(

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 19:35 #418

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
RM77

Tačno je, ali i nebitno, jer je moj odnos prema stadionu principijelan i nevezan s vezanim neprijatnostima ili interesovanjima koja su svakako na drugim stranama. Da forum pratiš s imalo zanimanja za tuđe stavove, bio bi ti poznat i moj opštepoznati stav o Promenadi, ali rezimiraću ti ga. Dakle, i Promenadu i stadion i Spens bih sravnio, a umesto druga dva izgradio savreme objekte na kvalitetnijem mestu. Lokacija koju okupiraju idealna je za poslovne, javne (onaj sud što hoće glupo da uglave u ćošak M. Gorkog) i kapitalne objekte kulture (koncertna dvorana npr.), a da ostane i za zelenilo.
Poslednja izmena: 12 dec 2018 19:38 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Blavak

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 19:37 #419

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Uz dužno poštovanje, ali argumenti da nam saobraćajnice odumiru i da se više ne igraju bitne utakmice na stadionu u Novom Sadu nijsu reali argumenti. Ako nešto nije dobro, to se odna popravi, što zanči da nam ne treba kukanje da saobraćaj ne valja, nego nam je potrebno da se popravi i da bude što bolji. Planiranje grada je posao koji gleda modele razvoja grada u budućnosti. Ako se sad ne igraju evropska takmićenja, ne znači da se možda neće jednog dana igrati u Novom Sadu. Promenada je tu gde jeste, to je realnost, onda je logično SPENS transformisati u nešto drugo sa delom poslovnog sadržaja, možda i Merkator, na mestu stadiona napraviti poslovne zgrade gde bi zaposlenima odgovaral oda je Promenada pored, jer im "sve na jednom mestu" štedi vreme, a stadion napraviti negde, možda uz uz Novi Bulevar na Klisi, povezati ga sa ostalim delovima grada saobraćajno i tako i taj deo grada stimulisati da se razvija. Ja razumem sentimentalne razloge, mene isto vezuju sežanja za taj stadion i Nemanja, sadašnji Akakije, smo 1989. prvi stigli na centar da uzmemo od Tanjge dres, ali sentiment je jedno, a planski razvoj grada i racionalnost nešto drugo.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 dec 2018 20:18 #420

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
@neusatz
Ok, ti i Turbo polazite od tačke "šta bi ja uradio" a ja pričam šta je realno sa ovima a i sa bilo kojim sledećim na vlasti.

Ja znam da mi nemamo vlast sposobnu da napravi ni polovičan, a kamoli novi stadion. Stadion u Nišu napravljen, a odmah počeo da se raspada da ga takođe čeka nova rekonstrukcija, južna tribina u NS nije imala upotrebnu dozvolu godinama, a i uverljivo je najgora a najmlađa je. Sve rekonstrukcije stadiona u državi su bile katrastrofalne, a tek za nov stadion ni za beton ligu nemaju sposobnost a ne ove iz vlažnih snova Vučića kad mašta da je ko Orban. Kada i da li bi dočekali novu Ledenu dvoranu, veliku halu, bazen ukoliko bi srušili/pretvorili u poslovni prostor Spens?
U startu je zasran Bulevar Evrope sa spratnošću ko u Jovana Subotića, eto tako se odnose prema novim saobraćajnicama,i ko će da planski razvija grad, ko će tu da bude racionalan? Oni što nabiju baletansku školu na parking pa bi posle između zgrada da nam nabiju garaže pod nos? Živimo u gradu po meri investitora, i tek nas čekaju loši dani.

Ako se igramo Sim City-a, još bolje Cities Skylines, onda drugo, i ja bih svašta izmestio i promenio namene po gradu, i dobrim delom se složio sa vama dvojicom, ali ako pričamo o stvarnosti, NIŠTA što se sruše neće dobiti adekvatnu zamenu. Bio to stadion, Spens, park, ma i na 5 starih drveća što saseku stave 2 mlada i drmnu još 2 parking mesta...
Poslednja izmena: 12 dec 2018 20:22 od RM77. Razlog: Greška
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kimi, Brane, Djordje Cvarkov
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru