Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 feb 2012 20:20 #141

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ja bi voleo da ovo naprave do maja.
Normalno da bi voleo da to bude hram fudbala a ne atletike, tj da se isprave južna i severna tribina i da se zna da je to stadion fk Vojvodina i da ti je milina da gledaš fudbal. A atletski stadion bi napravio od Kabelovog ili nekog drugog sa jednom tribinicom i to je to.

Međutim pošto je to nezamislivo u Srbiji ja navijam da se ovaj projekat materijalizuje. A nešto mi je govorilo da je to moguće zbog izbora, a sad već nisam u to ubeđen zbog one igorove "u narednim godinama"
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 07 feb 2012 21:25 #142

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
U pravu si ranko...
Neki moji prijatelji su čak predlagali da ovo ostane atletski stadion a da se na platou pored napravi novi fudbalski, kocka, jednostavno,... i ja se strašno lomim ali posle dugogodišnjeg nerviranja i ja tako mislim, dakle, definitivno si u pravu.

"U narednim godinama" oni govore još od prvih radova na stadionu, tako da to i nije neki argument odnosno ne treba se za to hvatati, mislim da se ta rečenica podrazumeva. To oni po difoltu jer se nema sredstava za sveobuhvatnu ozbiljnu investiciju nego ovako. Šteta mogli su u jednom mandatu da odrade to ali...
Nego, aj podeliću sa vama ono što znam. Ako ureknem ureknem :sick: jebiga.
Klub je u razgovoru sa gradonačelnikom i vrhom pokrajinske vlade dobio čvrsta obećanja da će se raditi. U međuvremenu je verovatno rešeno da će se definitivno raditi pa otuda i "pritisak" iz kluba, ali sada je pitanje je koliko ima vremena i novaca?!
Obećanje je da se radi bar jedna tribina i za to postoji potpuna usaglašenost. Da li postoje detalji oko toga ko šta i kako, ne znam.
Da li ima vremena, ne znam, ali znam da ne bih voleo da se ne ispoštuje bar neki minimum. Po meni minimum je da se ruši istok i ponovo gradi a ne da se radi nadgradnja postojećih tribina zatim da se jugozapad isto potpuno ruši i pravi novi a ne da se rekonstruiše (ideja je da se radi kopija jugoistoka i da se poveže nižom tribinom na mestu kućice što je opet minimum. Pretpostavljam da sve može da se uradi ali ispod tog minimuma, u suprotnom nisam siguran da ima vremena.

Na kraju krajeva i nakon svih ovih godina, mislim da je ranko potpuno u pravu i da treba da se izvuče maksimum i završi ta priča za jedan određeni period.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 feb 2012 20:26 #143

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ono sto je cinjenica..a to je da na ovim slikama stadion deluje sasvim fino ,pogotovo kad bude pokriven u celosti ,i koliko vidim bice nov krov i na zapadnog tribini.
Ono sto me raduje ukoliko bude kao na ovim slikama ,je to da krov nece biti limenka kao u Jagodini ..tako odvratno deluje da mi se povraca kad god vidim izvestaj sa neke utakmice Jagodine...
Realno od rekonstruisanih stadiona ili oni koji se tek rade jedino stadion u Nisu ce liciti na ono pravo.. naravno tamo se sve komplet radi uz pomoc FSS i drzave dok kod nas to nije slucaj.
Neko je spomenuo da pored grada i APV ucestvuje u rekonst. naseg stadiona...ja za tako nesto nisam cuo nista ,tj ovde prvi put cujem ,i moram reci da me to ne raduje uopste jer ako vec pomazu da se sredi nas stadion onda isto to treba da urade kad Hajduk Kula Spartak Subotica Banat Zrenjanin FK Novi Sad .. budu sredjivali stadione ,u suprotnom Novi Sad i FKV postaje za Vojvodjane isto ono sto Beograd ,crni i crveni blizanci za Srbiju.

O tome dal` ce odrzati obecanje do kupa ne zelim pricati jel realno msm da niko nije verovao u ovakve vremenske nepogode i realno i to ce uticati na radove.
U svakom slucaju da se ja pitam ja bih stadion srusio do temelja i izgradio novi ,realno nisu to neke bog zna kakve pare ,na kraju krajeva necemo praviti Wembley...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 feb 2012 22:19 #144

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ako bi se rušio i pravio ispočetka, onda postoji i rešenje za finansiranje, a to je premeštanje na drugu, jeftiniju lokaciju, koju bi možda i poklonio grad, i prodaja postojeće...
Nije prvi put da je neko to pomenuo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 feb 2012 22:57 #145

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ta opcija uvek postoji ali mi nije jasno zasto je svima toliko stalo da se stadion premesti na drugu lokaciju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 feb 2012 23:05 #146

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Zbog necivilizovanih pojedinaca koji čine apsolutnu većinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 feb 2012 00:26 #147

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
kimi napisao/la:
Ta opcija uvek postoji ali mi nije jasno zasto je svima toliko stalo da se stadion premesti na drugu lokaciju...

Ako bi premeštanje značilo izgradnju novog, modernog, pravog fudbalskog stadiona, onda podržavam taj predlog. Mada bih najsrećniji bio kada bih video novi stadion na mestu ovog.
Poslednja izmena: 09 feb 2012 00:27 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 feb 2012 00:40 #148

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Po meni je to velika i dragocena povrsina u centru grada, a i iz praktincnih razloga bih stadion izmestio - navijaci, parkinzi, pomocni, infrastruktura... Negde na potezu Rumenacka - Suboticki bi bilo kao stvoreno, di ces bolji ulazak u grad nego sa modernim stadionom (hint: Alianz arena :))
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 feb 2012 00:49 #149

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Bilo bi ok da imamo kulturu mrdanja dupeta iz centra grada. Karađorđe je u samom centru, a ja ga nikada nisam video punog. Mogu samo da zamislim kako bi bilo da je na periferiji...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 feb 2012 00:55 #150

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kontam da ce oni koje zanima ici (u toj situaciji ljudima sa Detelinare/Naselja bi bio pred nosom, kao sad Limancima, nije greh), a ima buseva i lakse bi bilo parkirati sigurno nego ovde. Svejedno, jos jedan prilog tezi za izmestanje posto je dodatno i poluprazan, hvala kolega :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 feb 2012 06:27 #151

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
kimi napisao/la:
Ta opcija uvek postoji ali mi nije jasno zasto je svima toliko stalo da se stadion premesti na drugu lokaciju...

Ja sam ti napisao jedan razlog zašto. Ako bi novac od prodaje lokacije bio uložen u gradnju novog, pravog fubalskog stadiona na lokaciji koju bi grad obezbedio, moglo bi svašta lepo da se napravi, znači isključivo su pare u pitanju.
+ ono što priča Limanac o parkinzima, pomoćnom terenu i sl.

Jedino što je stvarno veliki problem je što bi u tom slučaju kapital verovatno napravio neki užas na mestu sadašnjeg stadiona... pa to rešenje za sad treba izbegavati, bar dok stvarno ne bude moglo da se radi transparentno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 09 feb 2012 06:27 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 feb 2012 07:31 #152

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
U leto gospodnje 2689.
Kimi ti si stvarno verovao u rekonstrukciju? Pa bilo je najavljeno pre ng, mogli su do sada srušiti i kuću i mali jug i istok. Vreme se pokvarilo pre 2 nedelje, tako da je bilo sasvim dovoljno vremena. Projekat ne postoji, ovo je obična slika da se smire navijači. Uzeli su 3 miliona evra, doveli Appiah-u na 6 meseci i Moreiru na godinu, maksimalno. Ovo je obično zamazivanje očiju. Uostalom grad je pravio budžet za ovu godinu, stadion tada nije bio u planu. Pare nisu predviđene, ne ide to tek tako.

Ja sam definitivno za izmeštanje na Subotički, ka autoputu. Moderan stadion od 20 000 mesta, pored NS Arena i NSmall i ogromni parkinzi. Privatni investitori i pare od lokacije sadašnjeg stadiona. Vreme je da se modernizujemo, a ne da nam ciganija na klisi bude prva slika kad se uđe sa autoputa. Ako je mogao Arsenal da ode sa svog stadiona, mogu i navijači Voše da pomere dupe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 11 feb 2012 19:08 #153

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Prema najavama. Izgleda da je ova priča zaista ozbiljna...
Novosadska TV
Do maja još lepši stadion "Karađorđe"
Subota, 11. Februar 2012. 17:35
Autor: Novosadska TV

Kako naša televizija saznaje, na sastanku predstavnika Sportskog društva „Vojvodina“ i gradonačelnika Novog Sada Igora Pavličića, dogovoreno je da, čim vremenski uslovi to dozvole, bude nastavljena rekonstrukcija stadiona „Karađorđe“.

Za vreme radova, neće biti odlaganja utakmica i publika će, kao i uvek, moći da im prisustvuje.
Poslednja izmena: 11 feb 2012 19:09 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 14 feb 2012 09:42 #154

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ja i dalje tvrdim da ce biti..ali za obecani rok nisam siguran.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 19:32 #155

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Градска власт обезбедила 160 милиона динара за “Карађорђе”

Радови на даљој реконструкцији новосадског „Карађорђа” биће настављени чим отопли. За ту сврху, како је ових дана изјавио градоначелник Новог Сада Игор Павличић, из буџета града издвојено је 160 милиона динара, а инвеститор је ЈП „Пословни простор”.

После уређења атлетске стазе, југоисточне трибине, постављања семафора и рефлектора, што је у неколико етапа обављено у претходним годинама, радовима који ускоро треба да почну предвиђена је реконструкција источне трибине, њено подизање на ниво „запада” и „севера”, као и рушење зграде на јужној страни по којој је „Карађорђе” деценијама био препознатљив.

У току је израда пројектне документације, предвиђена је изградња свлачионица, канцеларија за службена лица и пословног простора испод источне трибине одакле ће играчи излазити на терен.

– Будући да су припреме у току и да је новац обезбеђен, очекујемо да ће радови моћи да почну чим временске прилике дозволе. Планом је предвиђено да ти послови буду завршени до 16. маја, када ће „Карађорђе” бити домаћин финала Купа Србије – најавио је Игор Павличић, градоначелник Новог Сада.

После завршетка ове фазе, остаје да се, кад буду обезбеђена средства, уреди северна трибина и да се постави кровна конструкција око целог стадиона.

www.zurnal.rs/2012/02/23/gradska-vlast-o...radjordje/index.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 20:19 #156

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
a vidi pozitivnih komenentara, što je u Srbiji prava retkost
Svaka cast za rukovodstvo Vojvodine i grad rade stpljivo ali pametno i polako ce da preuzmu primat od Zvezde i Partizana iako sam Zvezdas mene raduje da se radja neko ko moze da preuzme titulu jer je vise sve dosadno i neinteresantno kamo srece da ima bar jos tri cetiri ovakve ekipe da docekamo taj dan kad ce i Partizan i Zvezda malo pomuce i da ima draz ovaj nas fudbal.
Оцените коментар: 3 2
ОДГОВОРИ
milutinac каже:
23. фебруар 2012. у 20:27
Bravo za Vojvodinu i sve ljude koji učestvuju u ovom projektu. Puna podrška iz Beograda od Partizanovca.
Ovo je želja i nas koji volimo Partizan.
Ajmo CRNO-BELI
>>>SVE ZA NOVI STADION <<<
Вољен. Оцените коментар: 10 1
ОДГОВОРИ
Анонимни каже:
23. фебруар 2012. у 20:23
svaka cast vosi, a Partizan i Zvbazda, samo prazna obecanja
Вољен. Оцените коментар: 8 0
ОДГОВОРИ
PopBG каже:
23. фебруар 2012. у 20:11
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар: 5 11
ОДГОВОРИ
rkmetaloplastikafkczkkpar каже:
23. фебруар 2012. у 20:06
Konacno ce stadion da lici na nesto! Bravo Bravo Bravo!!!
Вољен. Оцените коментар: 21 1
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 20:31 #157

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
I biće sve više pozitivnih komentara. Već duže vreme iz Voše stižu samo dobre vesti. Nadam se da sve to nije samo propaganda i da će rezultat biti vidljiv na proleće. :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 20:45 #158

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Teško mi je da poverujem u ovu vest. Ako su stvarno imali plan da se posao završi do 16.maja, tribina je trebala već biti srušena. Za rušenje je bilo dovoljno lepog vremena i dovoljno para. Ovo je samo u sklopu predizbornih obećanja, na moju veliku žalost. Dao Bog da me demantuju, bio bih najsrećniji...ali sumnjam.

Inače, 3. marta gostujemo u Kragujevcu... mislim da je to lep povod da posetimo bratski nam grad. :cheers:
... forumaši, mobilizacija :)
Poslednja izmena: 23 feb 2012 20:46 od True_detective.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 20:57 #159

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ako se potrude bice od toga nesto. ne treba ih samo kritikovati :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 21:01 #160

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Klub je uradio dosta toga ove zime. Samo da nisu prodali Merebu, gde bi nam kraj bio. Dao je gol posle 20min u dresu Dinama :drool:

Ali političarima :toilet: ne verujem...takav sam. :)
Poslednja izmena: 23 feb 2012 21:01 od True_detective.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru