Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 feb 2012 23:25 #161

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ja nisam skeptik. Sigurno ga rade. To im je predizborni džoker. Ne treba im pred izbore obećanje koje neće izvršiti
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 24 feb 2012 08:27 #162

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
I ja sam ubedjen da ce raditi stadion, veliki bi blam bio pogotovo za grad da ne odrade ono sto su obecali do finala kupa, ne samo blam nego i veliki minus u ocima biraca iako na mene licno to ne ostavlja utisak ,msm na onaj pozitivni ukoliko odrade sve sto su rekli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 02 mar 2012 21:20 #163

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
prolazi vreme ni ciglu nisu pomerili. Mogli su sa 5 gancija da sruše kuću i odnesu šut i da ograde gradilište i da donesu materijal i da pripremaju teren, ako će da ruše istok da ga već sruše i odnesu. :ohno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 02 mar 2012 23:19 #164

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Tempiraju za april.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 02 mar 2012 23:45 #165

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Možda i ne bi bilo loše ako bi na stadionu tekli radovi za vreme finala kupa... Neće imati gde da smeste grobare. :lol:
Poslednja izmena: 02 mar 2012 23:46 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 03 mar 2012 13:25 #166

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ako ne završe neće ni finale da bude u NS.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 03 mar 2012 16:07 #167

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ma da... nego ja sam čačkao malo da vidim ima li nekih tendera koji su vezani za to međutim ništa nisam iskopao. Zna li neko kako to sada ide ako je investitor poslovni prostor s obzirom da je sve prebačeno na njih? Jesu li i oni obavezni da idu na tendere ili ima neka druga kvaka?

Moguće je i da se čeka kraj tih nekih tendera a moguće je i da se čekaju pare?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 mar 2012 20:54 #168

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
ova izjava bi moglo da nagovesti da ce radova biti. postoje naznake da bi ok vojvodina dobila nove prostorije na stadionu...

"...Управо такав
квалитет и преданост спортским резултатима
треба подстицати и награђивати, а ми ћемо
све урадити да им ове године обезбедимо
адекватније просторије у којима се одвија
велики део послова битан за функционисање
клуба – рекао је градоначелник Новог Сада
Игор Павличић и подсетио да ће ове године
бити уложено и у реновирaње трибина на
стадиону „Карађорђе“..."

vise na www.novisad.rs/poseta-odbo-kashkom-klubu-vo-vodina-ns-seme
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 mar 2012 21:27 #169

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
da se ne bace, današnje fotke sa juga









ni r od radova
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, sandman, TurboMaximus

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 08:24 #170

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Sređivaće se i severna tribina stadiona Vojvodine

Nakon najavljenog uređenja istočne i jugoistične tribine stadiona "Karađorđe", biće sređen i deo i na severnoj strani doma fudbalera Vojvodine.

Prema rečima gradonačelnika Igora Pavličića, prvi korak nakon rušenja poznate kućice biće iseljenje lokala koji naružuju izgled stadiona.

"Rešićemo i te lokale, koji su zaista ruglo sa svojim dimnjacima na stadionu. Kada sredimo i severnu tribinu, moći ćemo da kažemo da imamo jedan uređen novosadski stadion"
, kaže Pavličić.

Prvi čovek grada dodaje da je nakon što je upravljanje stadionom prebačeno na javno preduzeće "Poslovni prostor" bilo reči o gradnji novog stadiona, ali ta ideja je odbačena kao nerentabilna. Pavličić kaže da je osnovni cilj Grada da stadion Vojvodine bude osposobljen kako bi i Novi Sad mogao da konkuriše za mečeve seniorske fudbalske reprezentacije Srbije.

"Bilo je priča da li će stadion biti na ovoj ili onoj lokaciji, ali smo odlučili da ostane na postojećem mestu. Naša želja je da sredimo stadion na taj način da A reprezentacija može da igra utakmice u Novom Sadu, i mi smo svake godine izdvajali deo sredstava za tu namenu", navodi prvi čovek grada.

Završetak uređenja istočne i jugoistočne tribine bio je najavljen za finalnu utakmicu Kupa Srbije, koja se igra za dva meseca, ali sanacija novosadske fudbalske arene još nije započeta. Do sada je već morala da bude izabrana firma koja će biti zadužena za izvođenje radova, ali to pitanje do danas nije rešeno.
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Sredivace-se-i...diona-Vojvodine.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 08:50 #171

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9099
Kak' je to krasno!
A posle ovih najava, sledeca je da ce ispod terena da se gradi garaza za 2000 vozila.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 09:31 #172

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
mislim da sam u 24 sata juce procitao, tekst o karadjordju i o tome da je malo verovatno da ce rekonsturkcija biti izvrsena.


a bas da vidim da isele doriu, troju i ognjiste. nema sanse.
Poslednja izmena: 22 mar 2012 09:32 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 09:53 #173

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Da, malo su se zaleteli, ako ako... Od pocetka sam bio skroz skeptican, a i nije mi zao jer je iseljenje neminovno u nekoj buducnosti, greo'ta dalje krpiti i ulagali u ovu olupinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 10:42 #174

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
limanac napisao/la:
Da, malo su se zaleteli, ako ako... Od pocetka sam bio skroz skeptican, a i nije mi zao jer je iseljenje neminovno u nekoj buducnosti, greo'ta dalje krpiti i ulagali u ovu olupinu.

Tako je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 15:15 #175

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Nije u pitanju iseljavanje...
Prvo, prosto ne postoji zakonski okvir jer su neki od lokala u vlasništvu!?! Tokom devedesetih dok je stadion bio u vlasništvu republike neki ljudi (bliski klubu mahom (sudije, igrači,...) uspeli su da dobiju lokale u vlasništvo. Zvuči neverovatno ali je izgleda tako jer nijedna vlast nije imala način da uradi bilo šta a htela je još i Pomoriški i Maja. Kako su dobili to niko ne zna a pogotovo mulen (ognjište) koji se nalazi ispod stepeništa!?!
Tako da kada govore o iseljavanju misle na iseljavanje iz onih delova koji su nelegalno zauzeti. Malo ljudi uopšte zna da ispod severne tribine postoji prolaz celom dužinom, međutim on je zauzet magacinima svih tih lokala. To je krenulo u doba "silikonske doline" mislim prvo od chiken tikke... Ti lokali su suštini jako mali jer kada im se oduzme taj magacinski prostor i onaj nadograđeni deo napred ne verujem da su veći od 50 tak kvadrata +- !

Mislim da je jedini način da se njima doskoči je da im se uskrati viša kvadrata (zamislite sting) i da se nekim drugim načinima fokus takvih mesta prebaci na neku drugu lokaciju. Sami će oni izaći... ili će ostati...

Pseban problem su odžaci... Bata je još u vreme njegovog "sređivanja" stadiona imao ideju (!?!) da natera sve lokale da plate izgradnju ventilacionog sistema ispod tribina.

P.S. Malo ljudi zna da je i severna tribina izgrađena odnosno nadograđena na staru odnosno isto kao što se sada planira istočna.

Nisam siguran koliko i da li ima vremena ali sam siguran da postoji volja i želja da se radi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, mrnjavi, sandman

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 18:26 #176

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nadam se da će početi radovi uskoro... Svi pričaju o tome na sav glas, izbori se bliže, a nije im u interesu da se ispale, tj. da bar delimično ne održe obećanje oko stadiona. :yes: Sa druge strane, osim nas ovde, ljudi sa Vošinog i Firminog foruma, malo Novosađana je zainteresovano za stadion. Kontam da 90% njih vidi reflektore i misli u sebi kako je to dovoljno...

Što se tiče lokala... Ako već nije moguće da se oni uklone, mogli bi bar nekako da se unificiraju do srećnijih vremena. Mislim da bi to bilo dobro prelazno rešenje, a i tribina nam ne bi delovala toliko romski.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 22 mar 2012 18:58 #177

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
FUTOG napisao/la:
Nadam se da će početi radovi uskoro... Svi pričaju o tome na sav glas, izbori se bliže, a nije im u interesu da se ispale, tj. da bar delimično ne održe obećanje oko stadiona. :yes: ...
I ja se nadam i verujem da hoće.
Iskreno, ne verujem da žele da ispale... na kraju krajeva uradili su dosta toga i pokazali volju više puta, kada je stadion i uopšte sport u pitanju. Međutim sve to bi trebalo da bude nebitno da živimo u normalnoj državi. Trebalo bi da nastavak radove ne zavisi od izbora, novih vlasti, rokova,... jer mi se sada plašimo da li će početi, da li će se vlast promeniti da li će se radovi nastaviti...FUTOG napisao/la:
...Sa druge strane, osim nas ovde, ljudi sa Vošinog i Firminog foruma, malo Novosađana je zainteresovano za stadion. Kontam da 90% njih vidi reflektore i misli u sebi kako je to dovoljno...
Da je sreće mi bi još s početka osamdesetih imali odličan stadion sa 30 tak hiljada mesta pa danas ne bi ni razmišljali o tome. Sa druge strane to bi verovatno uticalo i na opšte stanje u sferi fudbala u NS uopšte.
Generalno mnogo se u nas stvari banalizuju a i ljudi su odavno nezainteresovani za mnogo toga... ipak verujem da bi jedan ozbiljan stadion u narednom periodu dosta uticao na svest... Kao što rekoh već ranije, stadion ali i uopšte javni objekti su višestruko značajni za društvo... nije samo fudbal u pitanju.FUTOG napisao/la:
Što se tiče lokala... Ako već nije moguće da se oni uklone, mogli bi bar nekako da se unificiraju do srećnijih vremena. Mislim da bi to bilo dobro prelazno rešenje, a i tribina nam ne bi delovala toliko romski.
Mislim da je to i ideja. Što se mene tiče to je i rešenje, unificirati lokale, izmestiti bašte na plato, osloboditi uzurpirani prostor... napraviti iste uslove za sve i kada stadion postane stadion tržište će već uraditi ostalo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 24 mar 2012 19:29 #178

  • Decky69
  • Decky69's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 25 mar 2012 00:28 #179

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Stvarno se treba graditi nov stadion. Koliko su ulozili i koliko ce uloziti u ovaj, mogli su da naprave jedan veliki, moderni stadion. Ali ovako je lakse. Pare se daju na kasicicu. Nije velika investicija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 25 mar 2012 08:18 #180

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja sam nešto sanjario.
Mogli su da sruše stadion Novog Sada, i naprave jedan moderan, čisto fudbalski, stadion manjeg kapaciteta 10-15K.
Onda bi Karađorđe mogao da se zatvori, sruši, i polako uradi ispočetka, nebitno da li na toj lokaciji ili nekoj drugoj, ali da vremenski ne zavisi od nekih kupova i sličnog. Do tad bi Voša gostovala na Detelinari, a ne u Beogradu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 25 mar 2012 08:18 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru