Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 29 dec 2011 08:57 #101

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Nisam stigao ranije da se javim na ovu temu oko stadiona...
Nemojte površno gledati na ove batine izjave jer svaka njegova izjava ima neki cilj i treba da postigne neki efekat :lol:
Najluđe je što u ovoj situaciji on ustvari ima progresivne ideje a ne oni koji treba da ih imaju... međutim on ima svoje načine da ih realizuje što i ovom prilikom radi. Evidentno je da neka vrsta pritiska na grad postoji jer od njegovog dolaska evidentno je da se nešto dešava na i oko stadiona. Njemu a i mnogima ne odgovara brzina kojom se to dešava ali eto bar se nešto dešava, pa možeemo reći i njegovom zaslugom.
Postoji delegacija kluba koja je bila kod gradonaćelnika više puta, postoji njegov pritisak da se u klubu aktiviraju političari ali ne kao političari nego kao institucije gradonačelnika, predsednika skupštine, ministra za sport,... tako da pritisci postoje odavno.
Sa sigurnošću vam kažem da postoji plan da se radi istočna i južna tribina i da je zato ovaj njegov "pritisak" pojačan samo je pitanje kojom brzinom.
Ono što se meni ne sviđa je to što grad sve radi na brzinu i u delovima, što ne mora da bude loše u startu ali... Inače, što se tiče istopne tribine ona neomatano može odmah da počne da se radi jer ne postoje nikakve smetnje što se tiče imovinsko pravnih odnosa, placeva,... Što se juga tiče, tu postoji dosta problema, najpre treba srušiti kuću pa veliki jug koji nije bezbedan za korišćenje a onda izgraditi sve novo i povezati sa novom tribinom a na sve to postoji problem bivšeg suda iza koji smeta za konačnu visinu tribine (znači moraće da ide niže jug).
Sledeće, Bata ne može i neće ništa graditi, raditi na stadionu jer stadion nije vlasništvo kluba i to nemojte da mešate. Na kraju krajeva on i ne želi sa time da se petlja jer je probao pa je upozoren (montirao je stolice, skinuo stari i montirao novi semafor) a i jednostavnije i legalnije je da to radi grad.
Lično, nisam siguran da grad može da krene u ozbiljne radove odmah i da stigne do maja ali nije isključeno da su pripremili "teren" dobijanjem organizacije finala kupa, organizacijom sportskog društva, pritiscima iz ostalih klubova (jer i njima se obezbeđuje prostor izgradnjom istoka) u kojima ima i političara (nita bez nih u ovoj zemlji) i da je sada situacija zrela.
Da je bata dobio bilo kakvu dozvolu da radi stadion dobili bismo stadion mnogo ranije ali diskutabilno bi bilo kakvog je kvaliteta. Ne sumnjam da bi ograde bile od inoxa, da bi imali krov (verovatno kao u Podgorici) i tako dalje. Naravno ja sam oduvek za to da se aktivira stari projekat ili da se krene ispočetka od konkursna, idejnog rešenja, izvođača itd. :lol:

Veliki problem su lokali ispod severne i zapadne tribine, koji su u vlasništvu (verovali ili ne)!?! Kada je stadion prešao u roke republike određeni ljudi su iskopali dozvole po kojima su dobili vlasništvo nad lokalima i zato je sada jako teško uraditi nešto po tom pitanju. Neverovatno ali istinito! Jedan od takvih lokala je i restoran molen ispod stepeništa?!?!
Međutim, grad nekim drugim akcijama, aktivnostima i slično može uticati na sređivanje tog dela odnosno demotivisanju zakupaca. Recimo, svi lokali su izuzetno mali u realnosti jer prostor koji su zauzeli ispod same tribine nije njihov. Ispod cele severne tribine postoji pešački prolaz... a lokali su samo onaj deo bez bašte! Naknadno su zauzeli taj zadnji deo i dodavali bašte... pa grad može da recimo izgrdanjom krova utiče na uklanjanje bašti i raščišćavanjem unutrašnjeg dela, itd.

Uf, bas sam udetaljio...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 29 dec 2011 10:25 #102

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Neka si svaka ti cast!
U sustini si ubo u koren stvari,svaka je na mestu,ja licno ne verujem da ce se uraditi sve do finala kupa ali verujem da ce biti uradjeno u 2012oj. Tj pocecu da verujem cim se krene sa rusenjem istoka.
Jedino sto ne razumem je to da jos uvek nema neki zvanicni render kako to sve treba da izlgeda..a zivo me zanima kako ce odraditi juznu tribinu ,em zbog zgrade suda koju bi ja ladno porusio msm totalno se ne uklapa u taj deo bulevara...em zbog istocnog dela luzne tribine koja se razlikuje od trenutnog zapadnog dela juga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 11:00 #103

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
:blink:
Forum FK Vojvodine:
Sutra se pocinje sa rusenjem kucice i tribina! Doneli su 100 nekih skalamerija i buldozera oko stadiona. Kazu da ce stadion kompletno biti gotov vec do revansa polufinala kupa. KAzu da su se svi jako napalili da to sto pre urade i da je grad iz tog razloga odlucio da ubrza radove i da ulozi 2x vise sredstava od predvidjenih! Kazu da ce uporedo sa izgradnjom nove tribine poceti da se gradi i krov na severnoj tribini!

Izvor

Aj' i to da vidimo. Sutra ako sve bude kako se najavljuje premeštamo u objekte u izgradnji.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 08 jan 2012 11:01 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 11:23 #104

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Wow, ovo je bilo iznenada. :woohoo:

Odoh za par minuta do Merkatora, pa vam javljam sa lica mesta šta se dešava. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 11:48 #105

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Odbijam da poverujem.
Mrzim ih zbog prodaje Merebashvilija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 12:31 #106

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Evo me kod stadiona... Ne vidim da se bilo šta dešava. :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 12:34 #107

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nema ni tih skalamerija koje se spominju?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 12:51 #108

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Eto, ima trollova i na Vosinom forumu :troll: Ja rekoh da im nista ne verujem dok ne zavrse, a ni onda :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pripadnik

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 08 jan 2012 17:29 #109

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dukelander napisao/la:
Nema ni tih skalamerija koje se spominju?

Ništa vidljivo. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 10:43 #110

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ma bice bice :)
Nego..mene samo zanima to da jos uvek nema nekog rendera kako ce to sve izgledati..
I nadam se da nece neku serpa varijanta krov stavljati kao u Jagodini ...
Bolje da odrade sve tribine sto su kontali da urade pa onda neki iole moderniji krov da stave pa makar morali i na zapad da stave nov,a ovaj neka poklone FKNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 11:49 #111

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Bilo bi odlično da se i sa zapada skine krov i da se pravi skroz novi :)
Ne verujem da bi mogao da ga koristi FKNS bez nekih velikih prepravki i krova i stadiona FKNS.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 11:51 #112

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Mogli bi u Veterniku da ga postave, na Santiago Bernabeu :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 21:50 #113

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
ranko su ns napisao/la:
pažljivo nas prate antihristi

makimax;87377038 napisao/la:
Heh,vidim da je lik dobro iscimao neke koji su isli cak da vide sve to :).
Nisam baš skapirao ovu poruku, odakle je ovo Ranko?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:27 #114

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pažljivo nas prate antihristi

makimax;87377038 napisao/la:
Heh,vidim da je lik dobro iscimao neke koji su isli cak da vide sve to :).
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:30 #115

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Pinki napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
pažljivo nas prate antihristi

makimax;87377038 napisao/la:
Heh,vidim da je lik dobro iscimao neke koji su isli cak da vide sve to :).
Nisam baš skapirao ovu poruku, odakle je ovo Ranko?

da pogrešio sam, trebao sam da je stavim u "Karađorđe", što sam upravo učinio.
Ali evo ipak nekog objašnjenja, mada verujem da i znaš


Ovi najžešći forumaši su svi sa ssc foruma. Tamo su odrasli i stasali i tamo su ratovali godinama. Otvaranjem našeg nsbuilda, a naročito posle sukoba sa moderatorima na ssc preselili su se ovde i oživili ovaj forum i napokon stvorili forum čija se "reč" daleko čuje. Ja nekad svratim i na ssc jer i dalje mislim da je ukupno gledano to najbolji sajt na svetu, ali ne učestvujem na srpskom delu sem u temi o demografiji kad ponekad nešto napišem. Učestvujem na hrvatskom delu i to samo u temi o Novom Sadu.

E sad taj makimax je jedan od moderatora i napisao je to što je napisao i što dokazuje da čita ove redove, jer je samo ovde pisalo da je recimo futog bio tamo na stadionu i da nije video ništa
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:31 #116

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pretpostavljam da je mislio na forumaše sa foruma fkvojvodina.com
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:33 #117

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
FUTOG napisao/la:
Evo me kod stadiona... Ne vidim da se bilo šta dešava. :dunno:

mislio je na tebe
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:35 #118

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ja sam mislio da je bar Makimax normalan tamo, ali sam se prevario
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:38 #119

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dva posta iznad sam napisao da sam u Merkatoru. Iscimao sam se čak 100 metara. Ma, ko ih *ebe ako su mislili na mene. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 jan 2012 22:53 #120

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pazi drskosti - 'cak isli da vide' :ohno: Pa svako bi bacio pogled da je tamo, nije mala stvar nastavak stadiona...
Poslednja izmena: 09 jan 2012 22:54 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru