Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Petroland aqua park, Bački Petrovac

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 12:24 #221

  • AlerteR
  • AlerteR's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 2
I danas pisem uzivo iz Petrovca, sada su cene uvecane, radi od 09-21h vikendom, svi tobogani rade, nema naizmenicno ;)
Spust niz TIGER ne dolazi u obzir, spust niz Zebru je odlican ( danas radi ).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 14:05 #222

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
AlerteR napisao/la:
Bio sam juce u Petrolandu, stanje je ovakvo :

U bazenu sa talasima voda jeste malo prljava, kada sam otisao usao sam prvo tu jer su radili talasi ... Nakon toga otisao sam u Relax da se malo odmorim i za taj bazen nemam primedbi, odlican je .. Otisao sam na East Tower, spustio se niz Twister i kada sam izasao iz bazena bio sam u MODRICAMA, takodje sam pri upadu u bazen udario glavu. Otisao sam i na Black Hole i posle tog spusta hvala bogu nisam imao novih modrica.
Video sam posle toga svi trce na KinG, otisao i ja, tu je bazen malo dublji, bio je odlican spust ;)
Posle spusta niz Tiger nateklo mi je koleno jer sam ga DOBRO udario, i dalje me boli ...
Otisao sam na kamikazu, posle tog spusta ledja su mi bila izgrebana ... Rainbow je bio jedini dobar tobogan pored KinG-a ..

Mislim AquaPark je dobar ali su jako plitki bazeni kod tobogana JBG ..

Jbt, prestravio me je ovaj post... :dry: Sad ne smem da idem u Petroland.

Jel ima neko da demantuje sve ovo?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 15:15 #223

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
AlerteR napisao/la:
Bio sam juce u Petrolandu, stanje je ovakvo :

U bazenu sa talasima voda jeste malo prljava, kada sam otisao usao sam prvo tu jer su radili talasi ... Nakon toga otisao sam u Relax da se malo odmorim i za taj bazen nemam primedbi, odlican je .. Otisao sam na East Tower, spustio se niz Twister i kada sam izasao iz bazena bio sam u MODRICAMA, takodje sam pri upadu u bazen udario glavu. Otisao sam i na Black Hole i posle tog spusta hvala bogu nisam imao novih modrica.
Video sam posle toga svi trce na KinG, otisao i ja, tu je bazen malo dublji, bio je odlican spust ;)
Posle spusta niz Tiger nateklo mi je koleno jer sam ga DOBRO udario, i dalje me boli ...
Otisao sam na kamikazu, posle tog spusta ledja su mi bila izgrebana ... Rainbow je bio jedini dobar tobogan pored KinG-a ..

Mislim AquaPark je dobar ali su jako plitki bazeni kod tobogana JBG ..
Kontam da subjektivni doživljaj spuštanja niz tobogan poprilično zavisi od kilaže ;) pa me zanima koliko imaš kila - možda si pretežak ili prelagan? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 15:46 #224

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
FUTOG napisao/la:

Jbt, prestravio me je ovaj post... :dry: Sad ne smem da idem u Petroland.

Jel ima neko da demantuje sve ovo?

PA NORMALNO DA IMA. Dnevno se spusti hiljade ljudi i niko ne kuka, nego odma ide ponovo. Ja nisam video ni jednom da je rekao "uh udario sam".
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 16:10 #225

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
i čudno da hvali rainbow.
tamo je ograničenje do50kg ili do150cm, tj. bukvalno je dečiji.
što se i vidi po dužini "sanki"...
a i trkanje je skoro nemoguće jer se teško samostalno startuje koliko sam video.

ostale sam sve probao, i to nisam baš preterano primenjivao propisne tehnike, i ništa mi nije bilo.
osim što su me boleli tabani :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 16:12 #226

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Pa sta tu ima da se demantuje? Mislite da izmisljamo? To sto smo pisali ja i AlertR su nasi subjektivni dozivljaji i nemoze valjda Ranko da demantuje da se AlertR udario na Tigru. :-D
To sto upozoravamo na par kriticnih mesta, pisemo u dobroj nameri da ljudi paze. To nisu udarci koji lome kosti, pa naravno da necete cuti ljude kako beze od tobogana i vriste da su se udarili, ali ne verujem da je slucajnost da dvoje ljudi koji se ne poznaju upozoravaju na ista mesta tako da verujem ce Vam i drugi ljudi potvrditi na primer to sto pisemo o Tigru. A ni svaki spust nije potpuno jednak, pa na primer mozete na Twisteru i 10 puta da se spustite bez udarca ali 11-ti put kod izlaza iz levka mozete udariti lakat ako ga isturite malo vise napolje. Naravno da cu i pored tih par manjih udaraca ici ponovo i svakome preporucujem da ide u Petroland, nema razloga da budete prestravljeni, ali pazite sta radite na tih par mesta o kojima pisemo, jer mislim da je zabava prijatnija ako se pri tome ne udarate. :-)
@Pinki: ja imam 75.
Poslednja izmena: 02 jun 2012 16:16 od mustafa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 16:20 #227

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
tonyk napisao/la:
tamo je ograničenje do50kg ili do150cm, tj. bukvalno je dečiji.
To nisam ni znao. Na Rainbowu sam bio jednom ali niko me nije upozorio da nesmem tamo. Ali bas zbog toga nismo bili vise puta sto je tamo malo mesta za startovanje a rainbow bi bio zanimljiv jedino zbog trkanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 16:46 #228

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
mustafa napisao/la:
@Pinki: ja imam 75.
Hvala ti. Ja imam 95 pa doživljaj sigurno ne bi bio isti. :D

Btw nije mi jasno zašto je taj Rainbow zabranjen za visoke. Ja sam se naspuštao niz takve tobogane po inostranstvu, doduše nisam divljao tipa spuštanje na kolenima u dve trake. Pretpostavljam da je to čisto radi zavođenja reda i edukacije klinaca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 16:49 #229

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Pinki napisao/la:
Hvala ti. Ja imam 95 pa doživljaj sigurno ne bi bio isti. :D
Sigurno. Ti ces imati vece ubrzanje i recimo na Kingu ces ici vislje. :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 17:06 #230

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Gravitaciono ubrzanje u datoj tački je konstanta, ne zavisi od kilaže. Ono o čemu pričate je stvar tehnike i trenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 17:11 #231

  • mustafa
  • mustafa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 2
TurboMaximus napisao/la:
Gravitaciono ubrzanje u datoj tački je konstanta, ne zavisi od kilaže. Ono o čemu pričate je stvar tehnike i trenja.
Pa fizika bas nije moja domena ali mislim da to sto pisete vazi za idealne uslove, t.j. za vakuum. Takmicari na bobovima ili sankama su svi teska kategorija, pa sam mislio da to ima neke veze. Cinjenica je i da tezi ljudi idu na Kingu vislje. Tehnika je naravno vazna, na toboganu bez gume treba dici gore dupe i truditi se klizati se sto vise na pleckama i petama, ali kad se klizete na gumi tamo nema mnogo sta da se menja na tehnici. :-)
Poslednja izmena: 02 jun 2012 17:13 od mustafa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 17:17 #232

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Ja ne kažem da AlerteR i mustafa ne govore istinu. Oni to tako doživljavaju i njihovi utisci su takvi.

Ali ni ja ne lažem ako kažem da od hiljada ljudi koji su bili na toboganima nisam ni video ni čuo ni jednog da se povredio ili da priča kako se ugruvao. Tobogani su relativno veliki i dugačku i ima ubrzanja, pa i poluokretanja u cevi. Da sam video samo jednog da se izgrebao ja ne bi ušao u cevčugu.
Tako da je moj savet da probate barem jednom a posle po želji i u skladu sa finansijama.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 18:39 #233

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
TurboMaximus napisao/la:
Gravitaciono ubrzanje u datoj tački je konstanta, ne zavisi od kilaže. Ono o čemu pričate je stvar tehnike i trenja.
Ma ne, ne radi se o brzini nego o sili inercije u smislu otpora promeni pravca kretanja - svaka krivina znači naleganje ili udaranje većom silom kad je u slučaju teža osoba. Takođe, masa pritiska silom koja vremenom dovodi do deformacije cevi tj. raštelovanja spojeva.

Imam sestru na NZ koja tamo radi kao medicinska sestra i kaže da su tamo tobogani ranije bili izrađivani od metala, pa se neretko dešavalo da taj lim na spojevima popusti... a onda pri spuštanju nalećeš na rende, kaže strašno šta je sve videla... Tako da - plastika rulez!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 18:49 #234

  • AlerteR
  • AlerteR's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Ja imam 72 KG ;)
Na rainbow su me pustili bez problema -.-
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 02 jun 2012 21:44 #235

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Ma, ubacio sam bez veze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 04 jun 2012 19:09 #236

  • AlerteR
  • AlerteR's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 2
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, da li je moguce, JEBEM TI KING ! Ispao sam iz gume i udario glavu, imam 4 rane, odmah su me cuvari zbrinuli tj izvukli ( sva sreca ) ...
Poslednja izmena: 04 jun 2012 19:32 od AlerteR.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 04 jun 2012 19:23 #237

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pa kažem ja da nije to za tebe.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 04 jun 2012 19:26 #238

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
ali nešto drugo me interesuje. Ako se tako stalno ugruvaš na te tobogane zašto stalno ideš na njih.
Ja kad bi se dvaputa udario ja tu ne bi više prišao. A ti odro leđa, sav u MODRICAMA, izudaro glavu, četri rane, a opet srljaš.
- ili previše voliš tobogane i lepo ti je u Petrolandu
- ili si mazohista, pa uživaš kad se samopovređuješ
- ili nešto ne govoriš istinu :ohno: :?:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 04 jun 2012 19:29 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 04 jun 2012 19:31 #239

  • AlerteR
  • AlerteR's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 2
1. Obozavam akvaparkove, bio sam u grckoj kad sam imao 10 godina i uzivao sam, tamo je mnogo bolje ;)
2. Sad imam 16 god ali i dalje obozavam aquaparkove i tobogane.
3. U Termama Catez ( SLO ) postoji isti tobogan kao KING i zove se Tobogan Boomerang, em je veci, visina 25,2 m duzina 169 m, em je sigurniji ;) Tako da petroland mi je iskljucivo za relax.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Petroland aqua park, Bački Petrovac 04 jun 2012 20:34 #240

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
AlerteR napisao/la:
U bazenu sa talasima voda jeste malo prljava,
AlerteR napisao/la:
i kada sam izasao iz bazena bio sam u MODRICAMA, takodje sam pri upadu u bazen udario glavu.
AlerteR napisao/la:
Posle spusta niz Tiger nateklo mi je koleno jer sam ga DOBRO udario, i dalje me boli ...
AlerteR napisao/la:
Otisao sam na kamikazu, posle tog spusta ledja su mi bila izgrebana ...
AlerteR napisao/la:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, da li je moguce, JEBEM TI KING ! Ispao sam iz gume i udario glavu, imam 4 rane, odmah su me cuvari zbrinuli tj izvukli

čudan neki relax
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru