Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Praćenje gradilišta po Vojvodini

Praćenje gradilišta po Vojvodini 24 mar 2021 14:00 #801

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Blavak u pravu si za guzve, znam da ima Palancana koji idu u Lidl kad su u Novom Sadu pa usput obave kupovinu a neki cak i planski odu.

Okacicu par slika nedavno useljenih manjih visespratnica u Backoj Palanci.






Naredne tri fotografije su ista zgrada iz razlicitih uglova







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 24 mar 2021 14:07 #802

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Usled sve vise gradnje nailazimo na formiranje ovako lepih raskrsnica ili blokova.



Ali i na veliku boljku kod nasih gradova a to je takozvana krezuba gradnja. Slika je sa google maps danas je razlika sto nisu u pitanju samo tih 200 metara ulice nego i 200 metara koji se ne vide jer je takva gradnja krenula dalje tom ulicom a nije se popunilo u tom delu. Nekada su tu bile lepe kuce, ovi parkinzi nisu postojali a umesto njih bili su prelepi drvoredi kestena.

Poslednja izmena: 24 mar 2021 14:08 od NemanjaBP87.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, sasar, Blavak, valjan, mel, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 25 mar 2021 17:21 #803

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Buduci izgled bloka 50 koji se nalazi u sirem centru grada a danas je sa sve 4 strane okruzen kucama i po kojom zgradom i u pitanju je velika neiskoriscena zelena povrsina koja se vidi samo sa visine.
Na slici se vide objekti oni ce biti spratnosti p+3 i p+4 posto takvi objekti vec postoje na obodima buduceg bloka. Mesta ima za dosta buducih objekata pa ne znam kako ce se to odraziti na gradnju u ostalim ulicama. Ne bih voleo da gradnja tamo stane kad je ovako lepo krenula i kad daje gradu neku novu velicinu i gradsko ruho.
Inace u planu su novi vrtic, nova osnovna skola, jer je osnovna skola Vuk Karadzic koja je u blizini sada ponovo prilicno popunjena od kada se grade visespratnice u tom delu grada a tu ce ih biti sve vise, novi park i 2-3 nove ulice. Meka za investitore posto ce opstina biti vlasnik parcela unutar bloka.





PS: Nadam se da ne davim znam da je tema za sve gradove sirom Vojvodine ali imam materijala a i nov sam pa malo dok se ne ispucam :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mlata, Blavak, valjan, mel, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 25 mar 2021 17:59 #804

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
rtvbap.rs/rekonstrukcija-puta-backa-pala...sad-sredinom-godine/

Do Begeca je rekonstruisan pre dve godine bilo je gotovo sve za 2 meseca prosirili su ukupno za metar. Sada je taj put dobar mada na dve trake zna biti zastoja ako je ispred traktor recimo. Od Begeca do BP je put dosta los i isto tako bi ga trebalo prosiriti. Nazalost i to ce biti u dve trake. Na ulasku u BP od obilaznice do industrijske zone postoje cetiri trake. Cujem da postoji mogucnost da nastave tuda cetiri trake do ulaska u grad. Dalje ne moze zbog stogodisnjih platana iako u toj ulici ima prostora ali za sada ne mora posto nije jedina tranzitna ulica u gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 27 mar 2021 11:04 #805

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Polako ulaze i investitori iz Novog Sada na trziste Backe Palanke, ovo je drugi jer bi isto uskoro neka gradjevinska firma trebala da gradi zgradu isto ovako p+4 sa 20 stanova pored one zgrade sto pravi Damil gradnja. Damilova imace 36 stanova.

www.ekapija.com/real-estate/3207085/KZIN...ova-u-backoj-palanci

Inace sto se tice ove lokacije bas se radujem jer ce se tu konacno zaokruziti citav taj blok sa p+4 zgradama. To su ove dve kuce uglovnica i ta druga. A tamo iza prve zgrade isto ima 3-4 kuce koje se vec ruse ali ne znam ko su investitori posto ce ici dve zgrade tamo verujem dva razlicita investitora. Samo znam da isto ide p+4 pa ce biti u liniji sa onim starim zgradama napred i bas se radujem tome :blush:

Poslednja izmena: 27 mar 2021 11:10 od NemanjaBP87.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 27 mar 2021 20:34 #806

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Najvaznija stvar za dalji razvoj Backe Palanke jeste novi most na Dunavu. Projekat je od drzavnog znacaja ali se ne spominje mnogo u medijima i ne znam sta se desava u vezi toga ali na stranici sagradimo novi most na Dunavu kod Backe Palanke pojavila se informacija da smo u planu i programu puteva Srbije za 2021.

www.facebook.com/pg/Sagradimo-novi-Most-...1980455470747/posts/

Ako neko iz Sida ili Sremske Mitrovice hoce u Backu Palanku mora da udje u Hrvatsku a zatim da izadje iz nje ukupno 4 granicna prelaza dakle 2 njihova i 2 nasa. Ako neko iz Sombora hoce u Sabac ili Bijeljinu itd morace ili preko Novog Sada 100 km duze ili isto tako preko svih tih granica. Dakle projekat je bitan i za drzavu a deo teretnjaka i automobila malo bi smanjile pritisak i na Novi Sad.

Nestin i Vizic su u Sremu ali pripadaju opstini Backa Palanka, tu je Susek tu su sela opstine Sid i sam Sid. Svi oni graviraju ka BP, mnoga deca idu u skole u BP i moraju da se maltretiraju sa granicom. Da ne pricam o steti koju imaju poljoprivrednici s obe strane zbog plasmana. Zaista bitna stvar ali da li ce drzava to izgurati ostaje da se vidi. To moze biti i neki montazni most samo da se moze preci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, Ljube, Djordje Cvarkov, Gradjanin, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 mar 2021 13:23 #807

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Idemo dalje :woohoo: Juce sam se malo vozao po tmurnom danu i prosao pored Lidla pa evo slika a bice i slika novih zgrada. Na gradilistu nije bilo radnika osim cuvara u kontejneru verujem jer je bila nedelja.





A u blizini Lidla gradice se zgrada p+3. Bice to najudaljenija visespratnica od centra grada ako ne racunamo stambene blokove iz doba socijalizma. Posto je to deo glavne ulice i puta za Novi Sad prirodno je da se ubuduce na tom potezu rasiri gradnja.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, valjan, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 mar 2021 13:32 #808

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
Idemo sad do sireg centra.

Zavrsen je sud oko ove kuce dugo je stajala tu u losem stanju sada je vlasnik Plattner gradnja koliko sam cuo i verujem da ce brzo doci do realizacija novog objekta p+4.



Ovde ide objekat p+2 posto su i ostale u tom nizu takve, ne znam ko je investitor.



U ovom slucaju investitor je CC sistem a po planu gradice se p+4 u celoj toj ulici.



Citav ovaj niz je predvidjen rusenjem cuo sam od mnogo ljudi da ce to sve graditi Radun inzenjering ali nemam zvanicno nista.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan, Gradjanin, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 mar 2021 13:39 #809

  • NemanjaBP87
  • NemanjaBP87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 73
I za kraj tri skoro gotova objekta :blush: Stvarno se dosta gradi a cujem da je u planu takodje jos dosta novih zgrada, za par godina Backa Palanka bi mogla delovati mnogo urbanije :blush:

Juce sam saznao za ovu zgradu dugo nisam prosao tom ulicom. Safarikova 67 a investitor je Radovic dom DOO.



Nova zgrada u JNA. Plattner real estate.



Cosic gradnja u glavnoj ulici. I tu narandzastu oni su ranije gradili.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Duja, Blavak, Mikins, valjan, Gradjanin, Чиле

Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 mar 2021 20:38 #810

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35879
Na zgradi "fare" u Bač. Petrovcu juče i danas su menjani oluci.




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, valjan, Чиле, NemanjaBP87

Praćenje gradilišta po Vojvodini 03 apr 2021 12:24 #811

  • Bojan
  • Bojan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 98
  • Primljenih Zahvalnica: 187
Drago mi je da ovaj forum raste. Možda je sad vreme da se tema podeli na Bačka Palanka, Bački Petrovac, Temerin [Subotica, Inđija, Stara Pazova, Zrenjanin] ?
Poslednja izmena: 03 apr 2021 12:25 od Bojan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Praćenje gradilišta po Vojvodini 03 apr 2021 12:47 #812

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35879
Slažem se da treba da se izdvoje posebne teme za Palanku i Temerin, a Petrovac nek još malko sačeka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Praćenje gradilišta po Vojvodini 03 apr 2021 21:19 #813

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1784
^^ Autošovinista. :troll:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 03 apr 2021 21:20 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, mlata, mel

Re:Praćenje gradilišta po Vojvodini 03 apr 2021 23:15 #814

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Ja bih recimo voleo jednu temu sa Slovačkim kulenom iz Backog petrovca i slikama istih. To je vrhunac gastro fetisa.Unapred se radujem sutrasnjem uskrsu bas u Petrovcu gde domacini sluze baren kulen uz barenu sunku i kuvana jaja.
Nikada nigde nisam video da se sluzi i kuvan polusuvi kulen sem u Petrovcu. A sto je dobaaaaar. Sa malo kima.Mmmmmm

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Praćenje gradilišta po Vojvodini 04 apr 2021 12:37 #815

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4219
  • Primljenih Zahvalnica: 3187
Bojan napisao/la:
Drago mi je da ovaj forum raste. Možda je sad vreme da se tema podeli na Bačka Palanka, Bački Petrovac, Temerin [Subotica, Inđija, Stara Pazova, Zrenjanin] ?

Nemamo baš puno forumaša iz drugih gradova. Tek nedavno je kolega počeo sa slikama iz BP. Te teme bi skupljale prašinu.... Temerin komotno može u novosadsku temu. Sve je to NS. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove, NemanjaBP87

Re:Praćenje gradilišta po Vojvodini 05 apr 2021 10:14 #816

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2330
@mlata Pa što ne kažeš, taman svaki put kad fruštukujem kulena da okinem po neku fotku ;)
Poslednja izmena: 05 apr 2021 10:15 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Praćenje gradilišta po Vojvodini 07 apr 2021 04:33 #817

  • Bojan
  • Bojan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 98
  • Primljenih Zahvalnica: 187
Moderator ce imati vise posla da deli stogod tema bude rasla (proci kroz 40+ stranica postova)

Novi zgradičak preko puta osnovne škole.



Nova zgrada u istoj ulici.



Obeležio sam još dva gradilišta u Zmaj Jovinoj i Novosadskoj/Maršala Tita, ali tamo još nema ništa vredno slikanja




Mogli su da ostave više zelenila u dvorištima :(
Poslednja izmena: 07 apr 2021 04:36 od Bojan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, sasar, Blavak, valjan, OneLove, Чиле, NemanjaBP87

Re:Praćenje gradilišta po Vojvodini 16 apr 2021 11:43 #818

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Isao sam juce do aerodroma Ecka.

Od Zrenjanica do Ecke je oooogromna izgradnja industrijskih objekata i hala. Ni u Pazovama i Indjiji nema toliko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Praćenje gradilišta po Vojvodini 16 apr 2021 16:54 #819

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9040
Ling long, gradilište površine oko 1km2
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Praćenje gradilišta po Vojvodini 19 apr 2021 07:14 #820

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35879
Akva park Palić.










izvor, a ima još koja fotka: gradsubotica.co.rs/galerije/akva-park-na-palicu-april-2021/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, Duja, sasar, Ljube, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru