Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Praćenje gradilišta po Vojvodini

Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 10:49 #1

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Mislim da bi ovo trebao biti kao podforum kao sto je npr uradjen Regionalni pordofum , dok se to ne sredi, ako se sredi otvoricu temu vezanu za gradilista u Vojvodini.

Upravo sam sa fba skinuo ekskluzivne fotografije iz Fashion Outlet centra Inđija.

Možda bi trebala biti tema Shopping Malls , Vojvodina ....šta ja znam.

Evo fotografija




















Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Nixivoje, limanac, Sasa

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 11:53 #2

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Hvala ti puno na slikama :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 12:48 #3

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Pazi, ovo izgleda veoma ozbiljno... Kad je izasla vest da se pravi outlet, mislio sam da je neko zezanje medjutim, odrzali su obecanje... Doduse, arhitektura je malo kicasta ali jbg...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 13:03 #4

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Wow :clapping: Jako mi je drago da se privodi kraju!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 13:11 #5

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Srbiji treba kica :)

Pa i Parndorf je kic :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 14:10 #6

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Bio sam prekjuče na licu mesta i mogu da vam kažem, a i vidi se po slikama, da je to već sve pri kraju. Mislim da je rok mart 2012. sasvim realan, šta više sve će biti gotovo i ranije.

Odličan prilaz, veliki parking, pristojan enterijer,... Ostaje još samo da vidimo ko će na kraju biti prisutan kada je u pitanju ono najvažnije, zakupci. Čini mi se da će to biti najveći problem ali ako su uspeli da odrade sve ovo ne sumnjam da su ozbiljni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 14:51 #7

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nije malo kičasta nego je full kičerica.
Ali ne mari, voleće to ljudi, a i nalazi se u sred njive pa nema ko da zameri :P
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 16:47 #8

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Evo ko ce biti zakupci

www.fashionparkoutlet.rs/index.php
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 18:39 #9

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ne bi trebali imati problema sa zakupcima, a ni sa mušterijama. Ipak je ovo prvi outlet te vrste kod nas. Masa voli ono što je novo... Mirni su oni nekoliko godina. ;)

Inače, u utorak sam prošao pored i radi se punom parom. Prilaz je odličan, veliki parking je tu... Meni se svidja. :okay: I... Stoji da je kičasto, ali ne bi ni bilo interesantno da nije. Zar ne?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 okt 2011 18:47 #10

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Slazem se Johan Hegg , bolje to nego, lupam, staklena fasada sa kojom su smorili.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 okt 2011 12:27 #11

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Otis.Driftwood napisao/la:
Slazem se Johan Hegg , bolje to nego, lupam, staklena fasada sa kojom su smorili.

:)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 okt 2011 12:30 #12

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Stvarno je grbav. U prvoj polovini mosta, kada se ide prema NS-u postoji bolesno veliko uzvišenje.
Економија - Наслови

Нова "бешка" "грбава" због слегања

Ажурирано пре 16 часова 33 минуте
Отварање новог моста преко Дунава код Бешке с великом радошћу су дочекали сви који чешће путују аутопутем Е-75 на релацији Нови Сад – Београд, рачунајући на бржу и сигурнију вожњу. Међутим, на­кон помпезног пуштања саобраћаја преко "брата близанца", возачи су приметили да им аутомобили не­како "поскакују", као да возе узбрдо па низбрдо, што је пробудило њихову сумњу у ваљаност посла. Питали смо инвеститора, ЈП "Путеви Србије" о чему се ради.

У "Путевима" кажу да се сви мостови великих распо­на, посебно бетонски, пројектују тако да имају озбиљна надвишења у средини распона да би се неу­тралисала временска деформација. Угиб, односно видна деформација моста, може се приметити и на старом бешчанском мосту, мосту "Газела" и другима. Објашњавају да је на новом мосту код Бешке намер­но формирано надвишење од 60 метара, између 150. и 210. метра, јер се очекује да ће у наредних десетак година мост "сести" од 10 до 15 центимета­ра.

Мост, дуг 2.205 метара с 42 поља конструкције, од­носно 43 стубна места, и широк 15 метара, три годи­не је градила позната аустријска фирма "Алпина" за­једно с бројним подизвођачима, међу којима су и на­ши неимари. Директор аустријске "Алпине" и сувласник те компаније Дитмар Алута Олтјан поноси се тиме што су конструкцију и пројекат израдили баш њихови инжењери, међутим, пошто су имали проблема око статике и ра­зних закона, изградња је почела тек када је то решено, 2008. – када је мост требало да буде пуштен у саобраћај, иако су посао добили још 2006. Највећи проблем било је клизиште с десне стране Дунава, али и фундирање и бли­зина старог моста јер се морало пазити да се статички не угрози. Зато је државна ревизиона комисија два пута вра­ћала пројекат на поправни, уз сугестију да се ангажују искуснији стручњаци.

Искусни градитељи мостова, међу којима је био и Љубивоје Костић, још пре изградње моста упозоравали су на то да је инжењерски концепт лоше постављен и да је због конфигурације терена и близине суседног моста бетонски мост технички тешко изводљив. Много безболнија би била изградња челичног моста, као што је предлагао домаћи конзорцијум, с "Мостоградњом" на челу, који је, осим боље понуде, имао и нижу цену, али су то кредитори одби­ли с образложењем да нису наведени тачни подаци о пословању домаћих компанија.

Тако смо добили тежак мост на порозном терену па, иако је клизиште додатно обезбеђено, мост је, за сваки слу­чај, надвишењем осигуран од слегања. Конструкција моста је пројектована од преднапрегнутог бетона и у њу је уграђено више од 620.000 кубика бетона, односно око 9.700 тона арматуре, те више од 47 километара каблова за преднапрезање. Али, нису ни темељи слаби. У њих је уграђено близу 27.000 кубика бетона, а изграђено је више од 13.000 метара шипова пречника 1,2 метра. У два главна речна стуба, који носе ознаке 42 и 43, побијено је 50 шипова по стубном месту, дужих од 25 метара. С критичне десне стране моста на којој је клизиште урађена је до­датна потпорна конструкција за стабилизацију терена, у коју је уграђено 3.655 кубика бетона, односно 401 тона ар­матуре и изведено више од 2.400 метара шипова пречника 1,2 метар.

Р. Даутовић

Брза трака најосетљивија

У "Путевима" кажу да је надвишење због попречног нагиба моста посебно наглашено у брзој траци, где се често вози пребрзо, и више од 160 километара на час, па возило у секунди пређе 45 метара, "прелети" надвишење и ка­да се врати у пређашњи ниво возачи осете да кола "седну". Саветују да се вози спорије па тог осећаја неће бити.

www.dnevnik.rs/ekonomija/no%C2%ADva-be%C...sle%C2%ADga%C2%ADnja

Ovo boldovano mi je najjače. :lol: Kao da je rekao: "Izbegavajte rupe na putevima, pa ćete imati osećaj kao da vozite po novom putu." :clapping:
Poslednja izmena: 29 okt 2011 12:31 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 okt 2011 12:36 #13

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
pekson sa ssc-a je objasnjavao to uzvisenje...
kaze da je ostavljeno namerno malo vise da bi nakon sleganja betona itd put bio savrseno prav..
to nisu uradili na staroj beski(ci) pa sada ona na sredini ima udubljenje
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 okt 2011 12:43 #14

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Jbg, ja zaboravio na SSC. :lol:

Opet mi je preveliko uzvišenje, a mislim i da se to moglo nekako "maskirati", možda tanjim slojem asfalta na tom delu. :dunno: A, udubljenje na starom mostu nisam ni primetio. Obratiću pažnju kada sledeći put budem prolazio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 okt 2011 13:22 #15

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Pa udubljenja na starom mostu ne treba da bude jer je postojalo kada se otvorio stari most.

A koliko sam ja upucen u mom birou , debljina svih slojeva iznad betonske ploce je 10 cm tako da tu nema mesta da se stavi tanji sloj asftalta.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 okt 2011 20:56 #16

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
FUTOG napisao/la:
Ne bi trebali imati problema sa zakupcima, a ni sa mušterijama. Ipak je ovo prvi outlet te vrste kod nas. Masa voli ono što je novo... Mirni su oni nekoliko godina. ;)

Inače, u utorak sam prošao pored i radi se punom parom. Prilaz je odličan, veliki parking je tu... Meni se svidja. :okay: I... Stoji da je kičasto, ali ne bi ni bilo interesantno da nije. Zar ne?
Sa mušterijama neće sigurno imati problema, bar u početku, ipak ovde mnogo ljudi vapi za nekim nižim cenama... a što se tiče zakupaca tu vidim dosta problema. Prvo kod nas još uvek nema direktnih zakupaca nego je sve to preko distributera pa tako ne možemo očekivati cene kao u evropskim gradovima. Drugo, asortiman je upitan jer prosto distibuteri nemaju pristup svemu onome što se može naći na tržištu. I treće, možda i najvažnije, a o tome je pričao direktor ušća a to je kultura kupovine i konkurencija na tržištu. Naime kako je on rekao ušće ima konkurenciju ali van granica zemlje. Mnogi ljudi su videli, probali šoping u okolnim zemljama pa je jako teško postići taj nivo u uslovima koji vladaju kod nas. Na primer, neko ko je šopingovao u Pandorfu verovatno će planirati da ponovo ode tamo a mnogo je takvih, tako da je suština priče kako privući kupce.
Zbog toga i ja mislim da je jedina i najveća komparativna prednost tih novih centara kod nas, blizina odnosno lokacija. Nadam se da će kasnije i nešto drugo postati značajno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 08 nov 2011 16:17 #17

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Otvaranje Tehnološkog parka u Vršcu 8. novembra - "Fresenius Medical Care", "Esca delight", "Roster" i "Lamp East" potpisuju prve ugovore

Tehnološki park u Vršcu biće svečano otvoren u utorak (8. novembra 2011. godine). Otvaranju će prisustvovati predstavnici Delegacije Evropske unije u Srbiji kao i opštinskih vlasti. Tom prilikom biće potpisani ugovori sa prva četiri investitora – "Fresenius Medical Care", "Esca delight", "Roster" i "Lamp East".

Vrednost projekta izgradnje infrastrukture tehnološkog parka u Vršcu iznosi oko 4,03 mil EUR, dok je vrednost ugovora sa investitorima oko 30 mil EUR.

Sastanku na kome će biti potpisani prvi ugovori će, osim predstavnika investitora, predstavnika Delegacije Evropske unije u Srbiji i predsednika opštine Vršac Čedomira Živkovića, prisustvovati i predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić, državni sekretar u Ministarstvu infrastrukture i energetike Jovica Zarkula, pokrajinski sekretar za kulturu Milorad Đurić, kao i direktor Tehnološkog parka Zoran Tomić.

Na otvaranju Tehnološkog parka, prisutnima će se obratiti i predesednik Skupštine opštine Vršac Stevica Nazarčić.

Izvor ekapija.com
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 29 nov 2011 16:20 #18

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ovo jako lepo izgleda

!
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 29 nov 2011 16:21 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 01 dec 2011 00:41 #19

  • DeRastignac
  • DeRastignac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 6
Slucajno sam ponovo naleteo na ove rendere za Suboticko pozoriste, vest jeste malo starija, ali nije lose za one koji ih nisu videli. I naravno,ako neko zna ista novije...

www.gradsubotica.co.rs/buduci-izgled-narodnog-pozorista/
Poslednja izmena: 01 dec 2011 00:42 od DeRastignac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 01 dec 2011 00:50 #20

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Nisam video ovo, daj boze da tako ispadne. Vrlo zahtevan projekat, al' super su se izvukli, bar po meni...
Poslednja izmena: 01 dec 2011 00:51 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru