Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Praćenje gradilišta po Vojvodini

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 27 jan 2012 16:23 #41

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Šta će više , vidiš da imaš i po zgradama :) A i ljudi će više gledati u izloge nego gledati gde hodaju :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 27 jan 2012 16:30 #42

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hvala Otis na slikama :okay: Nije ni Parndorf nista lepsi/manje kic, pa radi pos'o... Doduse, nece jos dugo ovo po markama biti konkurentno, ali bar je neki pomak na nasem monopolistickom trzistu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 27 jan 2012 17:48 #43

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
vec im ne valja jedna sijalica na rasveti :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 jan 2012 08:42 #44

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Ovo će biti zanimljivo. :cheers:
Ne znam zašto, ali opet sam skeptik po pitanju sniženja, da li će se Mišković odreći dela zarade.
Inače, između Češke i Austrije se nalazi odličan outlet. Nekada je bio puno bolji i snabdeveniji, do ulaska Čeha u EU. Danas ima i zatvorenih lokala, nema više onih najskupljih, ali i dalje su cene znatno niže nego u Parndorfu. Ako vas put nanese, obavezno svratiti. www.freeport.cz/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 jan 2012 11:22 #45

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Nemojte da mešate, parndorf je dizajnerski autlet i nije isto kao i ovo u Inđiji. Veća je sličnost između ovo češkog i ovog inđijskog.
Ne brine mene Miško zbog cena nego zbog monopola... trenutno na tom tržištu, modnom, on je i dalje monopolista. Veliki igrači još uvek nisu kod nas i to je jedini razlog zašto se plašim za taj inđijski autlet.

Inače, parndorf deo jedne od najvećih grupa za izgradnju i poslove sa outlet centrima www.mcarthurglen.com/ (pogledajte lokacije)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 jan 2012 12:22 #46

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Cek, jel Misko stoji i iza ovog u Indjiji? A Parndorf jeste luksuzniji, ali ima i pristupacnijih marki, ne vidim sto ih ne bi uporedjivali, narocito po konecptu i 'arhitekturi', to je ta prica... E sad, jedino ako ovo bude outlet na Miskov nacin, onda se slazem :bash:
Poslednja izmena: 28 jan 2012 12:24 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 28 jan 2012 12:46 #47

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ne stoji Miško iza toga u Inđiji ali stoji iza mnogih brendova koji će se tamo pojaviti i što je najgore on blokira i neke koji bi mogli da se pojave...
Nisam mislio da se ne porede po arhitekturi i po konceptu ali jesu različiti... i inače se razlikuju tzv. autlet centri od tih dizajnerskih. Kako ssam kažeš luksuzniji su i zakupci imaju drugačije zahteve,... U parndorfu je otvoren i novi blok nedavno pa je tako i neuporediva njegova veličina...
Ali nije to ni bitno ono po čemu ja ne mogu da ih poredim je ponuda, a to je ono osnovno.

Inače i ja se slažem da je ovaj outlet za sada jako dobro koncipiran i izveden. Raduje me i što će moći da se pazari jeftinije... :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 09:19 #48

  • Natallie
  • Natallie's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav svima... evo da se prikljucim temi... meni se Outlet veoma dopada i drago mi je sto nije izgradnjen u modernom stilu! Ovo je pravo osvezenje kada su u pitanju poslovni objekti.
"Arhitektonski koncept je osmišljen kao stari vojvođanski grad, sa elementima stare vojvođanske arhitekture. Kuće su različite spratnosti i raznih boja čime je postignuta specifična ambijentalnost prostora"...vise o tome ovde.
Poslednja izmena: 31 jan 2012 09:20 od Natallie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 11:51 #49

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Dobrodosli Natalie na forum
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 12:53 #50

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Izvor: Poslovno jutro

Inđija: Otvaranje Fashion park outlet centra 22. marta

Inđija: Otvaranje Fashion park outlet centra 22. martaZakupcima "Fashion park outlet centra" u Inđiji uručeni su danas ključevi prodavnica, koje će početi sa radom 22. marta kada je zakazano svečano otvaranje prvog pravog autleta u Srbiji.

Posetiocima će u inđijskom autletu biti na raspolaganju oko 70 prodavnica kvalitetne robe poznatih svetskih brendova, koja će se prodavati po cenama nižim od 30 do 80 odsto.

Ključevi su predati predstavnicima kompanija "Tomy Hilfiger", "Delta Sport", "Beosport", "Fashion Company" i mnogih drugih firmi i zastupnika poznatih svetskih brendova.

Predsednik Upravnog odbora "Fashion park outlet centra" u Inđiji Đura Stanić simbolično je uručio ključ i komercijalnom direktoru "Fashion Company" Aleksandru Vukoviću, koja će u autlet centru imati pet prodavnica, navedeno je u saopštenju.

Stanić je kazao da su vodeći svetski brendovi pokazali izuzetno interesovanje da prvi put na ovim prostorima prodaju robu u autlet centru, izgrađenom po strogim međunarodnim standardima.

Taj centar je krajem godine otvorio i prve konkurse za zaposlenje, a redovne procedure za izbor prijavljenih kandidata odvijaju se po planu, a kompletnom realizacijom projekta biće zaposleno više od 1.000 ljudi.

U decembru je na gradilištu, koje se nalazi neposredno uz autoput Beograd - Subotica, završena prva faza radova sa 15.000 metara kvadratnih prodajnog prostora, a u naredne dve godine planirano je da se prodajni prostor proširi za još 5.000 kvadrata.

Planirano je da do kraja 2016. bude izgrađeno dodatnih 10.000 metara kvadratnih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:02 #51

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Kako me nervira kada otvaraju tako po deonicama .....
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:10 #52

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Otis Driftwood napisao/la:
Kako me nervira kada otvaraju tako po deonicama .....
Citam tekst i bas razmisljam o tome! :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:13 #53

  • Dunavski
  • Dunavski's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 75
  • Primljenih Zahvalnica: 457
Upravo tako i ja se slažem sa tobom Natallie.

Po mom mišljenju Outlet centar u Indjiji je zaista nešto novo u prostornom konceptu koji svojom urbanom formom odudara od savremenih tendencija slobodnostojećih objekata čija savremenost proizilazi iz tehnoloških „inovacija“ staklenih fasada ili čuvene brisoleizacije u kombinaciji sa ovim prvim čime se zaboravlja taj integrativni element arhitekture i njena urbanost i veza sa celim urbanim sistemom koji se zove grad.

Mišljenja sam da je sam Outlet centar u Indjiji koncipiran kao „mali grad“ sa svojim ulicama i zgradama u prostorno formalnim varijacijama na način da su ulica i pešački pravci definisani fasadnim platnima koji odredjuju spoljašnji javni prostor a ne nepregledne saobraćajnice i prazni prostori internacionalnih zabluda urbanih mesija XX veka.

Glavni kvalitet ovog mesta je dakle, njegova unutrašnja urbanost i razmera po meri čoveka dok se o arhitekturama samih objekata i te kako može diskutovati (opet ta pseudo eklektika) kao i ogromnoj parking površini za koju se nadam da će „nestati“ jednog dana pod zemlju oslobadjajući prostor za nove urbane celine sličnog integrativnog tipa pešačkih ulica jednog novog i nenametljivog ali interesantnog „grada“.
“…Man has also become an architect of the environment, but he does not command the forces as nature. His method was selective and proven; an intellectual approach in which the actions depend on the understanding…”

Jacob Bronowski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:24 #54

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A mozda i u skorijog buducnosti moze da nikne i neko elitno naselje sa tipskim kucama u blizi Outlet centra...to bi bilo fino.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:26 #55

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Dunavski napisao/la:
... dok se o arhitekturama samih objekata i te kako može diskutovati ...

Nema potrebe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:28 #56

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Au brale, ko tebe placa? Svaka ti je ko poslovica!
Dunavski napisao/la:
Upravo tako i ja se slažem sa tobom Natallie.

Po mom mišljenju Outlet centar u Indjiji je zaista nešto novo u prostornom konceptu koji svojom urbanom formom odudara od savremenih tendencija slobodnostojećih objekata čija savremenost proizilazi iz tehnoloških „inovacija“ staklenih fasada ili čuvene brisoleizacije u kombinaciji sa ovim prvim čime se zaboravlja taj integrativni element arhitekture i njena urbanost i veza sa celim urbanim sistemom koji se zove grad.

Mišljenja sam da je sam Outlet centar u Indjiji koncipiran kao „mali grad“ sa svojim ulicama i zgradama u prostorno formalnim varijacijama na način da su ulica i pešački pravci definisani fasadnim platnima koji odredjuju spoljašnji javni prostor a ne nepregledne saobraćajnice i prazni prostori internacionalnih zabluda urbanih mesija XX veka.

Glavni kvalitet ovog mesta je dakle, njegova unutrašnja urbanost i razmera po meri čoveka dok se o arhitekturama samih objekata i te kako može diskutovati (opet ta pseudo eklektika) kao i ogromnoj parking površini za koju se nadam da će „nestati“ jednog dana pod zemlju oslobadjajući prostor za nove urbane celine sličnog integrativnog tipa pešačkih ulica jednog novog i nenametljivog ali interesantnog „grada“.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Re: Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 31 jan 2012 13:43 #57

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Sasa napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
Kako me nervira kada otvaraju tako po deonicama .....
Citam tekst i bas razmisljam o tome! :gaah:
To je od ovakvih poslovnih projekata potpuno normalna stvar...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 04 feb 2012 21:03 #58

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Dunavski napisao/la:
Glavni kvalitet ovog mesta je dakle, njegova unutrašnja urbanost i razmera po meri čoveka dok se o arhitekturama samih objekata i te kako može diskutovati (opet ta pseudo eklektika) kao i ogromnoj parking površini za koju se nadam da će „nestati“ jednog dana pod zemlju oslobadjajući prostor za nove urbane celine sličnog integrativnog tipa pešačkih ulica jednog novog i nenametljivog ali interesantnog „grada“.

Ovo zvuči zanimljivo, ali mislim da se neće ostvariti u praksi u skorije vreme. Gde god ima dovoljno prostora na placu za parking, investitoru se ne isplati da kopa ili gradi parkinge. Da bi to postalo neophodno, potrebno je dovući mnogo toga novog i zanimljivog kako bi se privuklo stanovništvo, a u perspektivi se tako nešto ne nazire.
Ali opet, ko zna, jednog dana, kad NS bude imao pola miliona stanovnika... :D

Najveći hipermarket u kome sam do sada bio je Shopping City Süd (SCS) u Beču i on ima ooogroman parking. :woohoo: Prošlog januara kad sam ga posetio parking je bio dupke pun, na hiljade automobila, neverovatno. Pa evo čisto da uporedimo prostor na kome se gradi BigCee i prostore Parndorfa i SCS-a, sa otprilike iste visine od 1100 m:

BigCee i Vojvodina (autobuska stanica)


Beč - Parndorf


Beč - Shopping Center Süd
Poslednja izmena: 04 feb 2012 21:33 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 04 feb 2012 21:20 #59

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nema slika Pinki :huh:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Praćenje gradilišta po Vojvodini 04 feb 2012 21:25 #60

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Kako nema? Ja vidim

P.S. Skontao... Istekao mi domen :gaah: E jbg u ponedeljak u banku da uplatim na karticu da bih platio provajderu, pa će raditi svima. Ipak ne kontam zašto ja uspevam da vidim...
Poslednja izmena: 04 feb 2012 21:30 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru