Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stanovništvo u regionu i kod nas

Stanovništvo u regionu i kod nas 18 dec 2012 23:34 #201

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Makedonija, Albanija to ko nije video ne može da shvati. To su orijentalne zemlje sa mnogo nižim nivoom razvoja od nas. stanovništvo kulturološki potpuno daleko od nas, puno mladih ali realno gledano zaostalo i siromašno i prepuno kriminala.
U Albaniji je bio popis tu je Tirana jedini veći grad sa oko 420k stanovnika. Tu je i Drač na moru sa oko 120k stanovnika. Tirana je samo dvadeset km od mora i za mene je to enigma kako to da je ta država toliko van sveta a tako blizu civilizaciji- Italija se može videti sa Albanskih planina.
Realno Tirana se ne može uporediti u ničemu sa NS sem po veličini. Tirana je nešto veća.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 18 dec 2012 23:37 #202

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
U Makedoniji nije bio popis a neće ga ni biti jer Albanci prave probleme. To je jedna nesretna zemlja koja će tek imati problema. U Makedoniji je Skoplje sve. Grad ima oko 600k stanovnika (videćemo) a ostala mesta propadaju (Bitola Kumanovo Štip Veles Tetovo)
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 18 dec 2012 23:51 #203

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Svaka čast za trud! :okay: Imaš plus od mene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 19 dec 2012 09:37 #204

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
E bogami i od mene imaš plus i pivo na sledećem susretu :cheers:

Meni je ovo zanimljivo iako znam dosa ovih podataka ali kada neko to ovako izloži na jednom mestu... odlično!
Nismo deca, naravno da broj stanovnika nije jedini a ni najvažniji parametar ali jeste značajan. Međutim, mnogo je važnije kakav je tip grada, koliko je značajan u zemlji, koliko je infrastrukturno uređen,...
Tako da slažem se sa rankom i ja mislim da je NS još i dobro prošao kroz ovih 20tak godina i i dalje ima veliki potencijal.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 19 dec 2012 10:43 #205

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
I od mene 2P.
Pivo i plus.
Posto se kao politicki prognozer ocigledno neces napiti, mala kompenzacija. :mrgreen:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 19 dec 2012 12:55 #206

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
hvala na pivima. Ako mi žena vidi pivu u frizu ja ću reći da ste vi doneli :dunno:

Moram nešto reći i o Sloveniji i Kosovu.
Slovenija ima dva veća grada Ljubljanu i Maribor, dva srednja Kranj i Celje i nekolko manjih Jasenice, Velenje, Kopar...
Oni imaju ogromnu razliku u odnosu na nas. Recimo fond plata Ljubljane je kao fond plata Beograda. Ljubljana ima 272k stanovnika a 200.000 zaposlenih.
Znači u jačini privrede i bogatstvu su superiorni šampioni Balkana. Da ne govorim o geo položaju pored mora, pored Alpa, priroda prelepa. Razlika između nas i njih je u čuvanju prirode. Mi imamo na hiljade divljih deponija na obalama reka i u gradovima a oni mislim da nemaju ni jednu. Oni poštuju svoju prirodu.

Ljubljana je sad malo manja od NS (uvek je bila veći grad i to liga iznad) ali je privreda i bogatstvo ubedljivo na strani Ljubljane. U Sloveniji je pozitivan prirodni priraštaj i LJ ima blagi porast stanovnika



Maribor je veličine Subotice ili Osijeka ali je mnogo uređeniji i kompletniji. Priroda oko Maribora je predivna. Voleo bi da NS ima stadion kao što je Mariborski gradski.




O Sloveniji je dovoljno reći da recimo Kranj ili Celje imaju po oko 40.000 stanovnika a oko 50.000 zaposlenih u svakom gradu.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 19 dec 2012 13:10 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 19 dec 2012 13:06 #207

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Kosovo je sušta suprotnost. Priština i Prizren su veči gradovi, tu su još Peć i Mitrovica, i nekoliko ogromnih sela kao Uroševac (Ferizaj) Gnjilane...

Privreda Prištine je nekoliko puta manja i zaostalija od privrede NS, nezaposlenost ogromna, kulturni jaz prevelik, krvna osveta plemena, neobrazovanost. Priština i Kosovo je bliže Avaganistanu nego Evropi.




U vezi Kosova bi rekao da im je jako važno što su se sa Albanijom povezali modernim autoputem.
O politici Albanaca neću ništa reći, svi vi imate svoje stavove i ne bi da vam ih menjam
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 19 dec 2012 13:12 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 19 dec 2012 13:07 #208

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
To je to, a dalje se snalazite. Idem da popijem ove pive :cheers:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 19 dec 2012 13:11 #209

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
To sto Ranko kaze za Ljubljanu moze se reci za celu zemlju. Slovenija izgleda fenomenalno. Na putu NS - Sirig ima vise djubreta nego u celoj SLO. Duplo. Vece su Svabe od Nemaca i Austrijanaca zajedno.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 22 dec 2012 19:51 #210

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147


Svako treba da krene od sebe. Minimum troje je jedini način za prostu reprodukciju...koliko znate ljudi oko sebe koji su spremni na taj korak?! Ja pored sebe znam još svega nekolicinu...svi samo na svoje dupe misle! Kriza i nemaština su samo izgovor - malo ljudi je spremno da se žrtvuje a za više dece je žrtva neophodna. Naravno, šlag na tortu predstavlja kriminal u porodilištima gde vam je za pomaljanje nosa potrebno €€€. Stoga ćemo za deset narednih godina postati stariji minimum onoliko koliko smo trenutno stariji u odnosu na prethodni popis...
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Poslednja izmena: 22 dec 2012 19:52 od ZORLUS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 22 dec 2012 22:17 #211

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Premestio sam ti post u adekvatniju temu.
Delimično se slažem sa tobom, a delom uopšte ne.

Prvo, troje u odnosu na dvoje i nije neka žrtva u finansijskom smislu.
Drugo, valjda se i žena nešto pita. Rađati decu nije mala stvar.
Treće, rađati decu zbog države/nacije/naroda mi je totalno besmisleno. Složićeš se da ih rađaš zbog sebe, i zbog njih samih, da bi imali braću i sestre :)
I poslednje, pad broja stanovnika će se nastaviti, ali će se u jednom momentu stabilizovati, kad te porodice od 1,2 i 3 deteta budu raširene u više generacija.
Trenutno starimo ubrzano uglavnom jer stari naša najbrojnija populacija, a to su bejbi bumeri, posleratnih desetak generacija.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 22 dec 2012 22:52 #212

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
sad mrzi me da razmišljam ali to mi je povezano sa matematikom. evo malo piramida koje više nisu piramide


KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 22 dec 2012 23:31 #213

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Lepo slikovito objašnjeno.
Vide se "rupe" u piramidi tamo gde su bili svetski ratovi pa se deca nisu rađala, i vidi se taj bejbi bum posle Drugog Svetskog Rata.
To su ljudi kojih sad ima najviše od svih u našoj populaciji, od 45-og do 55-og godišta.
I lepo se vide kako generacije dolaze u talasima.
Deca bejbi bumera su takođe jedan veliki populacioni talas.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 22 dec 2012 23:32 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 23 dec 2012 00:05 #214

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Kvalitetnu roditeljsku brigu mogu da dobiju najviše 3-4 mladunca. To bih podržao nelinearno, kao i specijalne slučajeve tipa pet u glavu, šest u glavu i sl. Manja doza bi sledila za sledeći okot, bilo jednočlani, bilo višečlani, čisto ako se nekom omaklo i ako kvota nije već probijena specijalnim slučajem. 8, 9, 10 i više, smatram nekontrolisanim razmnožavanjem i prebačaj bih pokrio običnom socijalom i pokušajem edukacije. Bojim se da bi nagrađivanje prema učinku značajno smanjilo odliv lažnih azilanata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 23 dec 2012 23:53 #215

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
mal nisam umro sad mal nisam umro sad :lol:

hvala ti turbo na ovim divnim komentarima...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 26 dec 2012 15:18 #216

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Dukelander napisao/la:
Premestio sam ti post u adekvatniju temu.
Delimično se slažem sa tobom, a delom uopšte ne.

Prvo, troje u odnosu na dvoje i nije neka žrtva u finansijskom smislu.
Drugo, valjda se i žena nešto pita. Rađati decu nije mala stvar.
Treće, rađati decu zbog države/nacije/naroda mi je totalno besmisleno. Složićeš se da ih rađaš zbog sebe, i zbog njih samih, da bi imali braću i sestre :)
I poslednje, pad broja stanovnika će se nastaviti, ali će se u jednom momentu stabilizovati, kad te porodice od 1,2 i 3 deteta budu raširene u više generacija.
Trenutno starimo ubrzano uglavnom jer stari naša najbrojnija populacija, a to su bejbi bumeri, posleratnih desetak generacija.

Kao što sam rekao - svako treba da krene od sebe. Podrazumeva se da decu rađaš radi sebe i radi njih samih. Upravo tom analogijom pominjema da treba misliti na natalitet - ne zbog nekakvog patriotizma/države/nacije već zbog budućnosti te iste dece koju rađaš (ili ne rađaš). Na tvoju konstataciju da "se valjda i žena nešto pita" odgovaram upravo pominjanjem žrtvovanja iznad. U tom smislu muškarac mora da da 100% kako bi olakšao ženi pre- i post-porođajni period (u protivnom nema pravo na žalbu). E sada, ukoliko žena i pored sve pažnje koju dobija nije spremna za zajednički inters, onda taj par ima problem. Konačno, tvoja konstatacija da razlika između dvoje i troje dece u finansijskom smislu i nije baš nešto po meni definitivno stoji. Za decu jednostavno mora biti - tu pitanja nema i nebitan je broj dece. Ipak, ja nikada nisam pomenuo da su finansije ključni problem već naprotiv smatram da je to sebičnost. Većina ljudi jednostavno nije spremna da žrtvuje svoj luksuz i komoditet radi bebe pa se onda vadi na nemaštinu. To je gola činjenica.
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 27 dec 2012 06:59 #217

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
ZORLUS napisao/la:
Većina ljudi jednostavno nije spremna da žrtvuje svoj luksuz i komoditet radi bebe pa se onda vadi na nemaštinu.

Potpisujem...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 31 dec 2012 09:32 #218

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 31 dec 2012 09:36 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 31 dec 2012 10:33 #219

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Otis Driftwood napisao/la: Iz nekog razloga predvidjaju pad broja stanovnika, ali stvarno ne znam kako ce se to desiti. Imamo pozitivan prirastaj, najmladji smo grad u Srbiji, i imamo konstantan dotok stanovnistva iz drugih sredina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 31 dec 2012 11:33 #220

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Pa tih sredina iz kojih su dolazili ljudi do sada gotovo da i nema vise. Sve od Rumenke na gore i Kaca i Futoga na stranu je prazno.
Mislim da ima jos jedna caka zasto NS ima pozitivan prirodni prirastaj a to je bolnica u kojoj se svi iz okoline od 30 kilometara poradjaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru