Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Letovanja, morske destinacije...

Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:45 #1

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Evo da i ja dam doprinos ovom podforumu, da se malo zabavimo.


Birao, birao i izabrao, sigurica. Petrovac i jedna od naj plaža Lučice.
Put:
prvi put sam išao preko Valjeva. Dakle NS-ŠA-VA-UE-PP-PG.

Put od NS do ŠA ubedljivo najgori na celoj deonici. Uopšte sramota da je grad NS povezan katastrofalnim putevima. U Vojvodini je najlakše napraviti put, a ubedljivo najgori putevi.

Iznenadio me kvalitet puta ŠA-VA. To je M-21 i kvalitet je vrlodobar.



i priroda od Šabca do Valjeva



već od Valjeva do Požege nije tako dobar i ima deonica koje su loše kao i putevi ka Novom Sadu. evo jedne

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:46 #2

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Interesantno je to da sam se prijatno iznenadio. Šabac, Valjevo, Užice uopšte nisu mali gradovi. Meni izgledaju baš poprilično veliko. Recimo deluju mi veće od Sombora ili Zrenjanina, a znamo da je Zrenjanin ipak veći grad.

Evo Srpskog nebeskog grada. Meni se Užice mnogo sviđa i baš ima šmek velikog grada



KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:47 #3

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043





i tvrđava iznad Užica



negde u Sandžaku

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:47 #4

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Crna Gora.

pitam se kako bi mi ove puteve napravili. Pa mi nismo sposobni kroz Vojvodinu da napravimo put.

Putevi kroz CG su dobri ili vrlodobri. Napravili su puno deonica sa po tri trake, proširili Jadransku magistralu, puno su uradili na putnoj infrastrukturi. Daleko više nego Srbija.





KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:48 #5

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
CG bespuća.




Mini obilaznica. Ja bi to nazvao tranzitom, jer nije obilaznica prolazi pravolinijski kroz grad



Dugačka je preko 13km i svaka čast. Ogroman napredak. sad ne ideš u centar PG već prošišaš pravim velikim bulevarom kroz grad i dalje do aerodroma. Ima nekoliko velikih kružnih tokova.
Crna Gora ima verujem slabiju privredu od Novog Sada (postoje lako dostupni podaci, verujem da ne grešim. Ali su uradili mnogo više nego cela Srbija. Mi otvaramo sve po 3km teško probijenog puta od SU do NS a oni napraviše vrlo dobre puteve za kratko vreme. Verujem da Srbija neće nikad imati tunel kao Sozine. To je nedostižno za Srpske graditelje.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:49 #6

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
CG primorje.
________________
Raj na zemlji







KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:49 #7

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:50 #8

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
cene ležaljki



ovo je prilika da kažem nešto o stanju CG turizma.

- ova plaža je više lepa zbog sebe same a ne zbog toga što je nešto naročito uređena. Puno treba raditi na infrastrukturi, mada u Petrovcu ima nekoliko novih hotela sa cenama od preko 200 evra na dan i gde nema mesta..

- ležaljke preskupe, ali ništa nije skupo ako ima kupce. Epa u CG ima korisnika tih ležaljki i to toliko da nema slobodnih. Uđem u restoran sa ležaljkama na plaži i sve zauzete tj rezervisane, a ja došo u 8 ujutru.

- mnogo manje turista iz Srbije, Novosađana skoro da nema. Za desetak dana samo par NS reg tablica sam video u Petrovcu.

- CG je puna turista, ali ne srpskih. Mnogo više ima Ruskinja i Rusa, ali ima i iz Rumunije, Slovačke. Češke, Francuske, itd, itd. CG će imati veliki priliv i rekordnu sezonu.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:51 #9

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
idemo dalje ni Petrovac nije loš







KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:51 #10

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:51 #11

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:52 #12

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
i na kraju u zdravom telu zdrav duh, mora se vežbati :)





KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 26 avg 2011 21:53 #13

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Usput sam bio par dana u odlasku i povratku na Zlatiboru a slike sam postavio na reportaži Nixivoja. Cena na Zlatiboru u vili sa recepcijom dvokrevetna soba sa terasom i upotrebom kuhinje i trpezarije 20 evra po meni veoma povoljno a smeštaj je na vrlodobrom nivou.

U Petrovcu u drugoj polovini avgusta nema mesta u privatnom smeštaju. Ja sam imao smeštaj jer sam dugogodišnji gost. Cena je za dvokrevetnu sobu od 25 do 50 evra.
Pozdrav
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 26 avg 2011 21:59 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 27 avg 2011 07:59 #14

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Nikad vise u Crnu Goru necu krociti
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanje u Crnoj Gori 27 avg 2011 12:08 #15

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Lepo, ali Dalmacija je Dalmacija. Kreneš iz N.Sada i za 6 sati sa na najlepšim plažama. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 18:43 #16

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pre pada Oriona bila je zapoceta ova tema sa reportazom iz Turske, pa evo da je pokrenem ponovo. Dakle, ovde mozemo na jednom mestu da postavljamo reportaze i slike sa letovanja ili bilo kakvih putovanja sa mora (gradovi, ostrva...).

Pocinjem sa mojim Krfom iz davne 2006. :)

Bili smo smesteni u Ipsosu, medjutim kako plaza se ispostavila vrlo neatraktivnom, a od obecanog nocnog zivota nista (osim ako vas ne zanima italijanska klincadija u par 'diskoteka'), svaki dan smo isli peske 40min magistralom do susedne Dasije na kupanje, a uvece kako i busvi za grad Krf polaze odande, ponavljali istu marsutu. Znaci, iznad grada Krfa do Dasije, a ispod zanimljiva destinacija moze da bude Kavos, gde su prakticno izmestili sve brljave Engleze, pa znate sta moze da se ocekuje.
Priblizavanje ostrvu, prelazak trajektom iz Igumenice. Tada se jos radio auto-put pa smo isli po cukama i tri planinska masiva, mal' umro nisam, a inace dobro podnosim put. Od NS do Ipsosa punih 26 sati :wallbash: Jako nam se oduzilo, moze da se stigne i za 18-20...


Ipsos plaza, recimo... Dakle, odmah uz setaliste od 1.5m i glavni put kroz selo, cela je takva.


Ovo je vec Dasija, plaza je pristojna, vrlo dugacka, u razlicitim konceptima




Voda jako cista, mirna i topla. Taj deo Krfa je u zaliu koji gleda na Albaniju, dok je zapadni deo ostrva koi gleda na Italiju skroz drugaciji za kupanje, mnogima i neprijatan cak.

Inace, moj najjaci utisak je grad Krf, pa ce biti i najvise slika odatle :whistle: Grad sa mletacko/engleskim smekom, pa jos grcki oronuo - fenomenalno! :woohoo:






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 18:45 #17

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hvale se da ostrvo nikad nije bilo pod Turcima, a nama je najpoznatije po Plavoj grobnici i I sv. ratu i mauzoleju. Samo ostrvo Vido je naspram grada Krfa i jako je prijatno, podseca na dalmatinske otoke, borovina... Idu brodici za evro-dva, a ako idete preko agencije sigurno ce vas voditi organizovano.


Jos malo po gradu






Inace, taj dan je bilo najgore vreme, upeklo, preko 40C, vazduh tamo generalno prevlazan (peskiri se ne suse preko noci), a mi se pentrali gore na tvrdjavu :blink: Grad je sa morske strane opasan dvema tvrdjavama, nova je zanimljivija, i pogled je fantastican.










Na gornjoj panorami se u prvom planu vidi trg koji je navodno najveci u Evropi. A to je zato sto obuhvata i teren za kriket, promenadu, park… Evo ga ucelo :)

(na panorame desni klik i view za punu velicinu)
Poslednja izmena: 31 okt 2011 19:05 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 18:47 #18

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Malo nocnih scena, tad sam jos bio mlad i nisam imao stativ, pa su mutnjikave


Njihova Porta :cheers:






Svakako treba iznajmiti auto, agencija je jako puno, a ostrvo sjajno za obilaske. Priroda je raznovrsna, kao i tipovi plaza koji se smenjuju od pescanih, sljunkovitih, blatnjavih, stenovitih… Mi smo obisli samo severni deo.




Prvo mestasce i pauza za kupanje




Kasiopi, ovo je moj koncept B)


Poslednja izmena: 31 okt 2011 19:03 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 18:49 #19

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nezaobilazno mesto je Sidari, motiv svih razglednica, jako zanimljivo, ali nije mi za kupanje. Naravno blato je lekovito i sve ostalo sto turisti vole…









Paleokastrica na zapadnom delu ostrva. Ovde negde je sniman i jedan stari 007, neka jurnjava kolima. Voda je ledena, ali je priroda nesto posebno :yes:






Na brdu iznad zaliva je nekoliko vila/barova sa bazenima, mogu se posetiti, nama su preporucili Golden Fox, ali nismo stigli. Mora da je nestvarno kupati se tamo, pogled je :ohmy:
www.corfulinastravel.com/golden-fox/4.jpg
static.panoramio.com/photos/original/28207655.jpg
v5.cache4.c.bigcache.googleapis.com/stat...g?redirect_counter=2
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 18:50 #20

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
I jos izlet u vilu Ahileon, busu iz centra Krfa do tog seoceta treba nekih 15min, juzno je od grada. Prolazi pored najludackijeg aerodroma, koji je prakticno u gradu, nisu imali gde da ga udenu. Inace, vila je bila letnja rezidencija austrijske kraljice Sisi, znalo se uzivati, podignuta je 1890, tu se rodio eng. princ Filip, bese bolnica za vreme rata, potpisan i neki sporazum, ne secam se, ima istorije na netu koga zanima…
















Oprastanje od Krfa…






To je to, postavicu jos neke reportaze uskoro, a vi nastavite dalje, da se grejemo preko zime i dobijemo ideje za sl. leto :cheers:
Poslednja izmena: 31 okt 2011 18:52 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru