Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Letovanja, morske destinacije...

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 19:17 #21

  • everson
  • everson's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 92
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Ah, Krf! Proveo jedno nezaboravno leto u Dasiji (obisao naravno ceo Krf, uzduz i popreko). Sve bilo fenomenalno, od smestaja pa na dalje!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 20:00 #22

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
e ovako se piše reportaža, da si stavio smail :applause: sad bi tu stajao

PS: jel se isplati toliki put? jel možda bolje nešto bliže a da se stigne za desetak sati?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 31 okt 2011 20:01 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Letovanja, morske destinacije... 31 okt 2011 20:10 #23

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pa sad su otvorili auto-put tako je sigurno znacajno brze, a ovo moje je bilo sa busom, starim putevima. Takodje, ima pristupacnih avio aranzmana, narocito u septembru ili junu. Rekao bih da se definitivno ispalati, ostrvo je prelepo i ima dosta van-kupackih sadrzaja ko hoce nesto i da obidje, a i plaza moze da se bira hvala bogu :okay: 10-12 dana bi proletelo :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 09:06 #24

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
limanac napisao/la:
Kasiopi, ovo je moj koncept B)

Imaš dobar ukus Limanac :). I ja preferiram stenje, duboku i čistu vodu od brčkavac-ležaljka varijanti. I meni je Kasiopi super, ali je nažalost baš daleko od grada, a put dotle je prilično krivudav.

Obišao sam već 6-7 grčkih ostrva, i Krf mi je u najlepšem sećanju... 2005, čini mi se. Znam da je to dobrim delom subjektivno, zato što mi je bilo prvo letovanje u inostranstvu, sa (sadašnjom) suprugom, ali definitivno ima i objektivnih prednosti, kao što si naveo, jer ima mnogo sadržaja mimo kupanja. Da biste sve obišli, kola ili rent-a-kar. su praktično obavezni. Ako ste u paru i ne smeta vam promaja, može i da se iznajmi skuter već od 10-tak €, kojim možete obići mnogo toga, a daleko je zgodniji za kretanje do grada i po njemu nego auto (parking je problem, pogotovo u sezoni).

Sam grad je verovatno najlepši od svih grčkih primorskih gradova, sa tim beskrajnim lavirintom uskih uličica i venecijansko-englesko-grčkim šmekom. Drugde ima lepših plaža, ali na Krfu su mnogobrojne i raznovrsne.

Preporučujem da se na Vidu malo zadržite, prošetate njime i okupate se. Plaže nisu turbo, ali je voda baš čista i lepa. Nekad je to bilo golo ostrvo, a sad je potpuno pošumljeno borovima. Nastanjuju ga fazani (imam negde sliku sa fazanom na samoj plaži) i ose.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 18:54 #25

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Sjajna reportaža! :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 19:44 #26

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Kad smo već kod letovanja i Grčke... :) Da li je neko bio u Pargi? Planiram tamo da idem sledeće leto. Sudeći po slikama i guglu, baš deluje maleno i živopisno mesto i još uvek neotkriveno od strane naših turista. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 20:00 #27

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Moj brat je bio ovo leto i jako im se svidelo. Imas odatle i izlete na obliznja ostrva, a mesto je kaze jako smekersko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 23:03 #28

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ja bih išao na Santorini, čisto iz radiznalosti.
ali generalno, volim mirnije uvale, manje peska i tako to.
pesak/sljunak je super za velike talase jedino.

imam ja seriju hrvatske: Split, Poreč, Brač, nikako da se nakanim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 23:25 #29

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja cu isto HR sledecu - Hvar, Vis, Split B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 01 nov 2011 23:34 #30

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Pogledaću ovih dana, negde sam zaturio dvd a još davno sam planirao da na ssc otvorim temu santorini.. Kad nađem ubacujem par fotografija. Zaista je fantastično ali postoji par detalja koje bi morali da znaju oni koji žele tamo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 02 nov 2011 00:03 #31

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Prosvetli nas :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 02 nov 2011 08:00 #32

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Joj hoću ali teško ću ja naći dvd sa fotografijama, bez pomoći žene :lol:

Spektakularno je na Santoriniju. Naravno kada se izuzmu sve one stvari koje grke kao narod karakterišu, slične kao i kod nas :silly:
Najvažniji savet je odlazak u solo aranžmanu jer domaće agencije nude hotele koji se nalaze na drugoj obalskoj strani ostrva a to, eto ako mi verujete, nije to. Možda se nešto promenilo u poslednje vreme ali svakako je bolje ići u solo organizaciji. Sa druge strane ako se dobro pripremi putovanje ne mora da bude skupo iako treba računati da je za naše uslove sve to ipak malo skupo.
Obavezno treba rešiti prevoz na samom ostrvu, možda čak i pre polaska, jer to je jedini način da se kupate svakodnevno.
To je onako osnovno...naravno postoji još puno specifičnosti ali ako nekoga stvarno zanima konkretno tu sam da pomognem. Da ne gušimo ovu temu.
Inače, ovo je hotel u kome smo odseli, ima par lepih fotografija.
www.phenix.gr/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 02 nov 2011 10:16 #33

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
jesi bio tamo?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 02 nov 2011 11:03 #34

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
@Ranko
Da, bio sam tamo ako se ne varam na letovanju 2007.godine.

Upravo nađoh par nekih fotografija koje sam odvojio da izradim. Eto, ne treba mi žena uvek :lol:
Aj uživajte...

Pogleda sa terase...







Pogled na naselje u kome se nalazi naš hotel... put za glavni grad na ostrvu Fira.
Poslednja izmena: 02 nov 2011 11:05 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, limanac

Odg: Letovanja, morske destinacije... 02 nov 2011 13:39 #35

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Pogled koji se pruža iz glavnog grada Fira na more i ostatke vulkana...


Marinica podno najlepšeg grada na ostrvu, Oia...


Oia


Pogleda na mesto Imerovigli iz Oia. Imerovigli se nalazi između Fire i Oie


Pogled iz hotela...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 04 nov 2011 12:44 #36

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ako ne smeta postaviću još koju fotografiju sa Santorinija...

Pogled na hotele u mestu Imerovigli sa naše terase. U pozadini, desno vidi se glavni grad Fira. Postoji pešačka staza kojom su povezana sva mesta na ostrvu a inače ostrvo je poznato, između ostalog, kao omiljeno mesto "Hitchhiker" populacije.


Jedan od dizajnerskih restorana kojih ima mali milion kao i hotela, gde cene idu do neverovatnih visina.


Detalj


Ulice u gradu Oia.


Detalj iz kafane :cheers:



Suština boravka na ovom ostrvu je ustvari pogled, boca vina, prijatno društvo, jutarnja kafa u lokalnom autentičnom kafeu,... pa tek onda kupanje pre svega u bazenima sa pogledm pa u moru do koga se dolazi kolima, skuterom, biciklom za nekih 20 tak minuta. Specifične su plaže na toj drugoj strani ostrva, uglavnom peščane ali od crnog, crvenog i sivog vulkansokog peska. Neke su potpuno divlje dok su neke organizovane i prepune kafića, restorana za najrazličitije zahteve. Velika većina gostiju su naravno Italijani pa onda Rusi, Francuzi, Mađari...
Što se tiče "egzotike" može se desiti da se sretne neka svetski poznata ličnost koje inače borave na Mikonosu sa kog se jahtama i jahticama prebacuju na Santorini na dvodnevni, trodnevni izlet. Nama se desilo da sretnemo čika Armanija, koga ne bismo ni prepoznali da se italijanske šiparice nisu uzbunile i zakrčile ulicu u kojoj se nalazio :lol: . Izgleda ko moj ćale ali lepše obučen... :lol:
Pogled iz skoro svih hotela omogućava uvid u situaciju u luci tako da dolazak nadrkanih jahtica ne može da ostane nezapažen.
Što se arhitekture tiče, cela filozofija na ostrvu se zasniva na pećinama koje se nalaze na liticama i u kojim su živeli ljudi. Fazon tih pećina je primenjen u mnogim hotelima i to je ono što je ekskluziva tamo. Takav turizam je doveo do toga da je Santorini jedno od najekskluzivnijih ostrva možda i na svetu.
Više korisnih informacija o ovom ostrvu www.grckainfo.com/index.php?action=show_...age&id=187-Santorini

Moj lični utisak je da ostrvo jeste ekskluzivno, zanimljivo u svakom smislu a određene zamerke odnose se na, verovatno, grčki način života. Pa tako recimo najveća zamerka je nedostatak parking mesta svugde, povremeno loši kolovozi, loša signalizacija, saobraćajna rešenja (velike gužve) i tako dalje. Prosto neverovatno na ostrvu na kome je turizam glavna delatnost (pored maslina i vina) a rent a car glavno prevozno sredstvo svima...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac

Odg: Letovanja, morske destinacije... 24 nov 2011 13:13 #37

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Malo mi je neprijatno da su moje slike poslednje! :lol: Ajde dajte još, ladno je da se malo ugrejemo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 24 nov 2011 13:20 #38

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja cu uskoro Dalmaciju, bas razmisljam da proberem slike... B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 12 dec 2011 17:29 #39

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Slike sa moje dalmatinske ture iz 2008. Krenucu sa Hvarom gde smo i bili kod druga u stanu, a kasnije ce biti i Split i Vis.

Odmah da kazem da je za mene Hvar jedno od najprijatnijih mesta na kojima sam bio, ne mogu to preneti ni slikama niti pricom, a svi koji su bili ce se siguran sam sloziti sa mnom. More je precisto, hladno i duboko, priroda izmisljena, klima savrsena (najsuncaniji otok, vazdusna banja, nema vrucine, znojenja, komaraca…), atmosfera mondenska… Ostatak ostrva van grada Hvara je vise za porodicna letovanja i prilicno miran, a plaze su svugde mahom kamenite/krupno sljuncane, sto je meni idealno. Sam grad Hvar je odavno i celebrity hot-spot, svake godine se povecava lista poznatih koji ga posecuju, a prizori sa rive i usidrene jahte su nesto posebno. Sve ovo prati i vrlo zivi nocni provod, ali i visoke cene u odnosu na okolne destinacije… Pa da krenem prvo sa slikama iz samog grada.

Pogled sa tvrdjave (desni klik...)

Ostrva naspram grada su Pakleni otoci, vise o njima kasnije.



Spustanje do centra








Deo glavnog trga (najveceg u Dalmaciji) i tvrdjava iznad

Gotska nezavrsena vila u pozadini potice iz XV veka, izuzetan objekat

Zgrada gradske vecnica


Moja omiljena vila u gradu B)






Poslednja izmena: 12 dec 2011 17:30 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Letovanja, morske destinacije... 12 dec 2011 17:31 #40

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Riva






Nocne iz grada


Trg




Ovo je zgrada Arsenala, koja se vidi na zadnjoj panorami. U njoj je smesteno izmedju ostalog i najstarije pucko pozoriste u Evropi, jako simpaticno, mora se obici.
Poslednja izmena: 12 dec 2011 17:32 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru