Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Bratislava - Beč

Bratislava - Beč 30 jul 2011 10:09 #1

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Evo da i ja napisem prvi putopis u zivotu pa ako nesto ne valja nemojte biti pregrubi :)

Naime, ubijeni fakultetom, dosadom, praznim gradom posle EXIT-a i u nedostatku drustva koje se rasulo po primorskim državama, drugar i ja odlucimo da odemo na 3 dana u Bratislavu.
Zašto bas Bratislava?
Pa jednosavno, imamo tamo par prijatelja iz Bačkog Petrovca koji su otišli da studiraju u Slovačku pa usput i njih da posetimo, plus drugarica (isto iz Slovačke) je trebala da putuje tamo da sređuje neke papire pa nam je to doslo kao kec na desetku, taman da podelimo troškove puta.

Elem, pakujemo neke stvari sto ce nam trebati za 3 dana života, sedamo u kola i krecemo. Krenuli smo u četvrtak oko 00:00 da bi izbagli vrucine i natempirali dolazak u BA sa otvaranjem sluzbe za smestaj u studentskim domovima gde smo planirali da spavamo.

Izasli smo na nas impresivni polu-autoput u uputili se ka Horgosu. Slika odatle nema jer je bio mrak, ali nije ni bitno jer svi znate kakva je tu katastrofa, doduse bas tada tj u petak se otvarala deonica od 20 km full autoputa do granice, ali eto nismo imali prilike da se provozamo tim novim delom.

Na granici nema gužve. Brzinski prolazimo kroz kontrole i prelazimo granicu.
Odmah posle granice imaju da se kupe vinjete sa madjarski autoput. Ako neko bude isao u slovacku, na istom tom mestu gde su uzimaju vinjete za Madjarsku, mogu da se kupe i za Slovačku tamo da nema potrebe da se cimate na HU-SK granici.

Opet jos uvek je mrak tako da nema slika. Do Budimpešte idemo madjarskim M5 autoputem i dolazimo do fantastične ali i pomalo konfuzne budimpeštanske obilaznice (M0) i tražimo izlaz na autoput M1 koji vodi za Beč i ujedno za Bratislavu.
NSBuild
Poslednja izmena: 30 jul 2011 10:19 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 30 jul 2011 10:22 #2

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Kad smo izašli na M1 počelo je da svanjava pa evo par slika sa puta da se vide svemirski mađarski autoputevi, vetrenjače svašta još nešto






















nastavak kasnije!

Komentari dobrodosli :)
NSBuild
Poslednja izmena: 30 jul 2011 10:38 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 30 jul 2011 11:40 #3

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
jedva čekam nastavak. B)
nisam znao za vinjete za Slovačku da se mogu uzeti tu kod Horgoša.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 30 jul 2011 12:47 #4

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
ranko su ns napisao/la:
nisam znao za vinjete za Slovačku da se mogu uzeti tu kod Horgoša.

Mogu i za Austriju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 30 jul 2011 20:43 #5

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Lepo, lepo...
S obzirom da sam i sam nedavno u tom smeru pohodio prve impresije su mi isto vreme polaska, isti parking za pauzu pa čak i isto mesto za cigaretu :lol: nego jedino ne mogu da se složim za ovo oko budimpeštanske obilaznice, izgleda da i oni imaju nekog Mrku, jer ne završava se već godinama a i gužve su u određeno doba dana velike i uzrokuju čekanja i po nekoliko sati.
Da me ne čuje storm :lol: ipak je balkan sve do Beča :lol:

P.S. Nedavno smo istim putem išli za Lihtenštajn i nazad.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 30 jul 2011 23:53 #6

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
dobro, istina obilaznica nije autoput vec brza cesta (btw poprilično uska, i uvek se tripujem kada se vozi blizu džerzi blokova) i ima radova i guđve su ali ipak se prodje nekako, doduše u povratku je bilo kriminalno kolika je gužva bila, ali o tom potom.


elem da nastavimo :)

Vozimo se na M1 i pratimo putokaze za Bratislavu i izlazimo na izlaz prema Rajki, tj graničnom prelazu. Tu prestaje autoput i dalje je polu-autoput (glupavog li naziva), mada se strane ima ostavljen prostor za još jednu traku, ali sudeći po intenzitetu saobraćaja i ova jedna je dovoljna. Tom deonicom se dosta kratko ide. Mislim da je max 20 km do granice od izlaza ako i toliko.

Na granici samo prolecemo i kroz fancy madjarski (dzabe bacene pare kad nema granice) i kroz raspadnuti, zardjali slovački terminal.

Ko nije kupio vinjetu za Slovačku u Mađarskoj, može to tu da uradi.

Od granice se nastavlja autoput koji vodi direktno u Bratislavu do koje ima isto možda max 20 km.

Pratimo tablu "Mlynska dolina" sto je naziv za deo grada gde se nalaze studentski domovi, međutim u jednom trenutku shvatamo da te table više nema i isključujemo se na prvom izlazu da ne bi kao i prošli put kada smo išli promašili i prošli kroz Bratislavu pa posle tražili izlaz da se vratimo.

:woohoo: sišli smo sa puta sad da nadjemo gde idemo. Table nigde, bar ne one koja nama treba. Sva sreća sa nama je u kolima devojka koja živi tamo pa ćemo se snaći, bar smo tako mislili :huh: . U autu frka, gde?, kako?, kuda?... ovde smo već bili... telefoni zvone zovemo jednog, drugog, trećeg, svi znaju gde smo ali niko ne zna kako da dođemo do njih :blink: ... Mi u neverici... lutamo već 20 minuta... na kraju drugarica prepozna tramvaj i za njim.. problem je što on ide u suprotnom smeru kao i mi a ne možemo da pređemo na drugu stranu preko šina i tako dobrih možda dva kilometra do prvog prelaza...

Snalazimo se nekako i dolazimo pred dom. Evo kako to izgleda... slike nisu moje posto mi nije bas bilo do slikanja vec su sa zvanicnog sajta mlyny.uniba.sk/
Mi smo bili bas u ovoj zgradi i to na 10-tom spratu. Ima tu jos dosta manjih domova i zgrada ali ovo je centralna






Sve u svemu Komunizam i renesansa

Sad je problem parking, a posto smo mi cigani, nema sanse da platimo zvanicni nego idemo okolo kole nekim uličicama i dolazimo sa zadnje strane doma i tu se parkiramo, fino u ladovini skoro ispod prozora bez da smo dali i dinar iliti cent :silly:

Vadimo stvari i pravac služba smeštaja, vec je 8 sati, u glavi nam je samo krevet i kako ćemo da spavamo ko zmajevi.

Ako ste prvi put tamo treba vam pasoš i studentska kartica iliti isic, mada poslužiće i naš index.

Smeštaj u domovima je 5e noć + 20 evra kapra koja vam se vraća kada vratite ključ od sobe... Sačuvajte račun inače ništa od 20e ;) ...

Nema cimanja oko prijave boravka pošto oni to odrade sve za vas. Tu odma u istoj kancelariji uzimate posteljinu i dobijete propusnicu za ulaz u dom.

Idemo direktiva soba, umiremo... oci držimo jedva otvorene...


nastavice se...

p.s. Pripadnik, kada ce putopis? :)
NSBuild
Poslednja izmena: 31 jul 2011 00:14 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 00:49 #7

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Odlican pocetak, jedva cekam nastavak! :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 07:21 #8

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Odlično! I ja jedva čekam dalje. Baš se nadam da ste dobro obišli Bratislavu :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 31 jul 2011 09:26 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 07:52 #9

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ajde, ajde vidiš da jedva čekamo nastavak reportaže... nema spavanja :lol:
U Bratislavi sam bio, po prvi put, 2006. godine i ostavila je na mene snažan utisak pa me uvek zanima kako je neko drugi video isti taj grad. Imao sam i neku reportažicu na ssc ali bila je nova godina i neka druga interesovanja pa nije baš bilo puno slika.

Ako misliš na reportažu iz Lihtenštajna, bilo bi lepo ali nažalost nemam puno slika da potkrepi takvu reportažu. Bio sam driver pa... mada možda i ne bi bilo loše.

Biće u septebmru Italija kada se vratim sa letovanja ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 12:05 #10

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1181
  • Primljenih Zahvalnica: 602
super je pocetak :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 12:43 #11

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Auto Rav 4 2002. Godiste ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beča 31 jul 2011 17:24 #12

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Upadamo u sobu, tipicnu za studentske domove. Dva kreveta, dva pisaca stola, dve sotlice ormari i police, sve je staro preko 20 godina ali jos je u dobrom stanju. Istog momenta nas zaslepljuje jutarnje sunce koje рrzi direktno u nase prozore, a sa njim i vreo ustajali vazduh iz ko zna koliko dugo zatvorene sobe... Nema veze, ima da spavamo pa sve da bageri dodju da ruse...

Posle 15 minuta dosao je bager :evil: , sa sve pneumatskim cekicem da razbija beton direktno ispod naseg balkona. Valjda postavljaju neke cevi ili nesto menjaju... Razgledamo po sobi koji komad namestaja da bacimo sa 10-tog sprata na beger koji bi mu naneo najvise stete... ali nekako se smirujemo kad smo se setili da nam onda najverovatnije nece vratiti kaparu :lol:

Jastuk preko glave i spavanje. Ne secam se kada sam tako dobro spavao.

Ustajemo oko 3 popodne skupljamo se i idemo na kafu.. Odlucili smo da ne idemo u centar posto smo ga prethodni put prosli uzduz i popreko nego idemo nekom drugom rutom.. .

Krecemo peske kejom (nas je lepsi i uredjeniji :cheer: ) pored puste obale i zapucujemo se ka Eurovei (fenci trzni centar) tj prema fancy skupim ekskluziva kaficima (jbg ustekali smo pare od parkinga :lol: )

Jedino zanimljivo u setnji kejom su Boteli tj. splav-vagon-hotel na vodi. Slika govori vise od reci



Da to su prozori isti kao na vozovima, mada kako su mi rekli to je neki luksuzni smestaj :)
NSBuild
Poslednja izmena: 31 jul 2011 18:00 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 17:56 #13

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Stizemo da tih fency - shmecy kafica. Eto ih u pozadini



Sve je prepuno, pa je potrajalo malo dok nismo nasli mesto i na kraju seli da popijemo kafu.

Evo sad i malo poziranja





NSBuild
Poslednja izmena: 31 jul 2011 17:58 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 18:02 #14

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jednom sam spavao u Pesti u takvom hotelu na vodi, i ne bih ih preporucio jer su nam stvari smrdele i posle 2 pranja u masini, znaci Dunav nagriza... A ruku na srce delovao je solidnije od ovog sa prozorima iz voza :) Nadam se da ste isli do River Parka?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 18:12 #15

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ta setnja kejom od domova je podugacka .. pesacili smo mozda i vise od pola sata... Prosli smo pored tj ispod tog river parka... ali tamo nema zive duse... bar tada nije bilo pa smo samo produzili... zanimljiva je ta zgrada ali to je to... bukvalno niko nije bio tamo, par kafica i svi prazni... a nama je ocajnicki trebala kafa pa smo ubrzali korak da stignemo do eurovee...

Nismo puno slika napravili na putu, pa cu se potruditi da to sto bolje opisem ovako i ako nadjem po koju sliku na netu

evo tog river parka



autor: Michal Vasko
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 18:18 #16

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Otprilike ko sto smo se mi smorili u Donau Cityju, a jos u januaru :) Nadao sam se da nije samo obican business district, i da ima nekog zivota, ali sta je tu je... Samo pici dalje :cheers:
Poslednja izmena: 31 jul 2011 18:18 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 18:24 #17

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Posle kafe idemo u taj trzni centar, da vidimo jel ima sta sto kod nas nema :mrgreen:
Ispostavilo se da ima, ali nema vez :)

Trzni centar je poprilicno veliki i evo kako to izgleda



Ono sto je nas unutra zanimlao, su naravno IGRACKE :blush:



Tu smo jeli u MCPjoletu... pardon Donaldsu

Posle jos malo pozirali ispred

U pozadini je najnoviji most u BA tj Apolo most



A ovde je napoznatiji + najstariji most u BA. Zgrada u pozadini je au park(valjda se tako pise, znam da se tako izgovara) jos jedan trzni centar + ta business kula



i standard poziranje



NSBuild
Poslednja izmena: 31 jul 2011 18:25 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 18:35 #18

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
i to bi bilo to za danas.. nastavak sutra.

@Nixivoje
To je to... godiste ne znam posto nam je auto pozajmila drugareva sestra... E da.. kad smo kod toga, na granici nam niko nije trazio punomoc. Kontam da ova informacija moze nekome da pomogne :okay:
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 20:41 #19

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
jel si ti ovaj ružan ili ovaj ružniji :lol:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 22:04 #20

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ranko su ns napisao/la:
jel si ti ovaj ružan ili ovaj ružniji :lol:
mene nema na slikama... kad su probali da me ubace na neku pokvario se aparat :D

jbg... kontam da smo na svakoj slici... al ono... skoro da i nema slika na kojima nije neko
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru