Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Bratislava - Beč

Odg: Bratislava - Beč 31 jul 2011 22:50 #21

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
mukyz napisao/la:

jbg... kontam da smo na svakoj slici... al ono... skoro da i nema slika na kojima nije neko

Nema veze. Nemaš razloga da se krijež za raziku od modova sa SSC-a. :D

Super reportaža, jedva čekam nastavak! :clapping:

Kakve su cene u Bratislavi u poređenju sa npr. Peštom? Kafići, hrana, cigare itd... :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 01 avg 2011 14:54 #22

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Strava priča :clapping: :clapping: :clapping:
Ovaj "Apolo" most mi je strava. Definitivno se vidi da su Slovaci doooobro odmakli...

Poz
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 13 avg 2011 18:55 #23

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
e da nisam zaboravio na ovu temu.. nastavljam sa putopisom uskoro... cim dobavim neke slike koje mi fale :)
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 16 avg 2011 14:10 #24

  • FlipFlop
  • FlipFlop's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
jel si ti ovaj ružan ili ovaj ružniji

Ja sam ruzan... On je ruzniji :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 05:38 #25

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
kao sto sam obecao ... nastavljam sa putopisom "uskoro" ...
zavrsicu ovo putovanje... pa cu se posle vratiti na ova dva grada posto imam nekih slika sa prethodnih putovanja...

Elem, dalje se taj dan u Bratislavi nije nista specijalno desavalo... ljudi se razisli... a posto je bilo nenormalno vruce a mi jos umorni od puta otisli natrag do domova i tamo kulirali i pravili planove za sutrasni put u Bec. Glavna dilema je bila da li ici gliserom ili vozom... Posto je voz bio jeftiniji (11e naspram 30), a mi studentarija odlucismo se da ipak idemo vozom... (sledeci put definitivno gliserom).

Nego sutradan, budimo se, spremamo... pakujemo vodu, novce, dokumente i krecemo ka Z. stanici. Napolju na automatu kupujemo kartu za 0.7e koja vazi za 30min u gradskom prevozu, menjamo dva busa i stizemo do stanice sat vremena pre voza, valjda smo se prapali da ce krenuti ranije iako ide na skoro svaki sat.

Mala digresija Bratislava i Bec su udaljeni oko 60-tak kilometara, i iako su u dve razlicite drzave jako su ekonomski povezani dnevne migracije stanovnika izmedju ova dva grada su dosta velike.

stanica izgleda ovako

i malo njihovog gsp-a




Stanica nije neka velelepna (nasa je za ovu becka opera) ali je zato jako funkcionalna i user-friendly (ima cak i tablu za najavljivanje polazaka :woohoo: .... da li je to moguce... tako savremena tehnologija.... wooooow)... Zamerka je sto nema svoj kafic ili nesto slicno... pa smo bili primorani da trazimo okolo... Izvan stanice se nalazi jedan jedini kafic koji se zove nesto nesto antica- mi smo ga zvali antić :D, u kome naravno nije bilo mesta, pa smo stajali ispred i vrebali ko sokolovi ko ce da ustane... to se desilo posle jedno pola sata, taman kada je suncanica krenula da nas mazi po glavi :D
Uglavnom sedamo narucujemo.. nije ni proslo 15 minuta, skonajemo da ne bi bilo lose da smo na peronu... zovemo konobara da platimo... njega nema... kada je dosao posle jedno 5 minuta uzeo pare i otisao... kao da vrati kusur... prolazi 10 minuta nema ga... nas voz krece za 5... panika... na onoj vrucini krece da nas obliva hladan znoj ... sta da radimo.. upadamo unutra i trazimo konobara... :D.... nasli ga.. uzeli novce.. i trk na voz... kroz pothodnik... ljudi gledaju .. orkrecu se... a mi brzi od gonzalesa.. taman sto smo usli vrata od vagona se zatvaraju i voz krece... extra...

evo kako izgledaju ti "standardni" vagoni u Jevropi...



Uglavnom smestili smo se i krenuli put Beca....
NSBuild
Poslednja izmena: 12 feb 2012 05:59 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, ranko su ns, Pinki

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 05:57 #26

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
U bec smo stigli na legendarnu Sudbanhofn koja vise ne radi... tu pazarimo mapu grada i odlucujemo da cemo ici peske... nista javni prevoz...
U Bec smo zapravo dosli sa ciljem, a ne da obilazimo posto smo vec jednom bili i obisli sve te znamenitosti, tj. bar neke. Cilj je bio da odemo u prirodnjacki muzej, koji iskreno receno i nije bas blizu stanice... pesacili smo mozda i vise od sat vremena.

Evo jedna jedina slika sto smo snimili usput


Nas cilj se vec nazire (ova dalja zgrada blizankinja)... ova bliza je valjda istorijski muzej (ili ne.. ako neko zna nek me spravi)



Izmedju dve zgrade se nalazi ekstra uredjen parter-park sa sve natpisima "ne gaziti travu" (naravno ne na srpskom)









I naravno, opste poznato slonce na ulazu u muzej

NSBuild
Poslednja izmena: 12 feb 2012 06:31 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, ranko su ns, Pinki, TurboMaximus

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 06:27 #27

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Karta za muzej je bila prilicno jeftina (reda velicine 5e) zato sto smo studentarija... Inace zanimljvo je to da je za dokazivanje studentskog statusa dovoljno reci da imate manje od 27 godina... Pitam se kada bi to kod nas proslo... Trazili bi mi rodni list, drzavljanstvo, indeks i na kraju bi ipak bilo ft1p.

Ulazimo kroz masivna vrata i odmah se odusevljavamo ogromnim holom, projekcijama na podu itd... ali najvise klimatizacijom :D... Upadamo u prvu sobu i nase oduseljenje drasticno opada... KAMENJE.... ogromne kolicine KAMENJA ... u vitrinama... citav jedan sprat kamenja u vitrinama... ali glumimo zainteresovanost i obilazimo sve vitrine iz sobe u sobu.... nalazili smo cak i neke zanimljive primerke :)
Inace u muyeju ima sta da se vidi. Imaju i neke interaktivne prezentacije, 3d projekcije itd itd... Topla preporuka ako odete u Bec da posetite ovaj muzej.

Evo neceg zanimljivog sto smo videli
(ja sam najhladnokrvniji :D)




























Inace muzej je zaista ogroman, i ovo na slikama nije ni 1% onoga sto smo videli, a ni to nije sve jer su neki delovi tada bili zatvoreni za javnost zbog rekonstrukcije....
Postoje citave kolekcije fosila, riba, ptica i svakojake druge flore i faune.
Muzej smo obilazili oko 4 sata i mislim da to govori sve :)
NSBuild
Poslednja izmena: 12 feb 2012 06:53 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, limanac, ranko su ns, Pinki, TurboMaximus

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 07:06 #28

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Nakon obilaska muzeja, skontali smo da smo gladni i zedni pa samo otisli u... pogadjajte?.... tako je McDonalds :)
Inace jedna mala anegdota, ne sa ovog ali sa prethodnog puta u Bec... Isti je McD restoran u pitanju, u pasazu u glavnoj ulici. Sedamo za sto, i prilazi nam mali ciga i lupi nesto na nemackom a ja rekoh, sad cu ja njemu nesto na srpskom da se pravim lud pa mozda ode... I tako ja lepo par puta izgestikuliram i kazem "ne razumem", a on ce "pa brate, ti si nas, daj koji dinar".... a mi koma :rofl: ...

Kad smo se najeli prosetali smo malo tom ulicom... standard kupili mozart kugel za familiju, malo ispozirali npr ovako :D



Obisli prodavnice ..., IIII .... nasli jedan impresivni high class restoran gde dolaze becke bakice i dekice da jedu kolacice, zalogajcicima manjim od ciode itd... znate onaj "pudla sa imenom fifi i paunovo pero zakaceno za sesir" fazon.... da istina je to jos postoji... pa smo se malo uziveli u ulogu... hint: obratiti paznju na mali prst



a tu je i bakica u pozadini, pravi se da nas ne vidi :)

NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, ranko su ns, Pinki, TurboMaximus

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 07:31 #29

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Nakon kafice pogledao sam na raspored polazaka vozova koji smo pokupili na stanici u Bratislavi i skontali smo da ne bi bilo lose da polako krenemo natrag prema stanici. Posto smo em bili umorni em nismo hteli da zurimo vec i da usput razgledamo.
Povratak natrag do stanice je trajao bezmalo dva puta duze nego dolazak do muzeja. Namerno nismo isli glavnim ulicama vec sporednim da bi sto vise videli i evo nekih kadrova






Tu je i Becki metro i neka reka(?)



i malo glumljenja fotografa od strane mene



I jedno zanimljivo otkrice, koje ne bi videli da smo se kretali glavnom dzadom :)

NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, ranko su ns, Pinki, TurboMaximus

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 07:42 #30

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Stigli smo na stanicu, medjutim, ja sam zeznuo stvar... Umesto odlazaka iz Beca, ja sam gledao odlaske iz Bratislave :nuts: pa smo imali 40min fore do voza... noge otekle i bole... a ovo dvoje hoce da me ubiju... Nenormalno smo zedni i idemo da trazimo vodu u jednoj od 2 trafike sto rade na stanici.. Ni u jednoj nema vode... sve rasprodato... Kontamo nema veze, mora biti negde blizu prodavnica. Krenuli smo paralelno sa gradilistem nove stanice da je trazimo... i trazimo i trazimo... i 15 minuta hodamo... i nigde nema niti trafike niti prodavnice... nista... na kraju upadamo u neku poslasticarnicu gde nam za 0.25l vode naplacuju 1e... uzimamo 4 komada... Napojili smo se i natrag...

Sedamo na voz i pravac Bratislava...

Kada smo stigli nalazimo se sa drugarom koji nije mogao sa nama da ide zbog posla da sa njim podelimo utiske i da se okrepimo necim drugim osim vode







Posle toga mrtvi umorni, jedva se dovlacimo do doma, lezemo u krevet, i sutra rano ujutru, nakon sto smo se odjavili sedamo u kola i pravac Novi Sad :cheer: .

Imam jos puno slika Bratislave i Beca ali iz zimskog perioda, malo detaljnije obilazeno i malo vise komercijalnije pa cu to kasnije da okacim u istu ovu temu :)
NSBuild
Poslednja izmena: 12 feb 2012 07:47 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, ranko su ns, Pinki

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 11:46 #31

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
mukyz napisao/la:
Evo neceg zanimljivog sto smo videli
(ja sam najhladnokrvniji :D)
Al' ti se usijao foto :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 11:54 #32

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Zabavan prateći tekst.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 13:03 #33

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Zanimljivo.
Jel to počinje takmičenje "Beč iz tvog ugla" :D :lol: :lol: ?
Poslednja izmena: 12 feb 2012 13:39 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 13:56 #34

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Konacno sam zavrsio ovaj putopis!!1

drago mi da vam se svidja... nisam imao preterano slika pa sam se trudio da ono sto fali nadoknadim tekstom. :)
Sto se tice beca, bio sam dva puta i bio sam ubedjen da sam nesto video, onda sam video tonykovu reportazu i skontao sam da nista nisam video, tako du tu definitivno ima uglova za slikanje i istrazivanje...
NSBuild
Poslednja izmena: 12 feb 2012 13:56 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 14:38 #35

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
super reportaža, kao i komentar.
Nego mi nije jasno gde da se odjaviš, od doma gde si bio smešten? ili nešto drugo
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bratislava - Beč 12 feb 2012 18:34 #36

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Da, da se odjavimo iz doma... Procedura je da se mora iz sobe izaci do 11 sati. Zovne se neko iz te sluzbe da pregleda sobu, da nismo nesto unistili, da nesto ne hvali itd... Kada se uvere da je sve ok... daju nam neki parpiric koji se nosi na salter gde se predaju taj papiric, kljuc i racun za sobu, i natrag dobijete svojih 20e kapare
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru