Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Zapadna Srbija trip by Nixivoje

Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 00:40 #1

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo opet dosle na red terenske vežbe, prošle godine trudio sam se da vam dočaram Vojvodinu, ovaj put probacu isto sa Zapadnom Srbijom, scenarijo isti četri dana, tri noći u tri hotela uz obilazak svega ii svačega, kružno putovanje,


slike se polako kače :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 00:51 #2

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Krenuli smo iz NS oko 7 ujutru, preko Iriga, Rume, Šapca itd...

i 5 km od Šapca "Piš-Puš-Kafe" pauza u restoranu "Mićo Bradina" na putu Šabac Loznica

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 00:57 #3

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Put nas dalje vodi preko Loznice do Tršića,rodnog mesta Vuka Stefanovića Karadžića, a tamo svakako ima šta da se vidi, samo nas vreme baš i nije poslužilo

Prvo table i natpisi kojih ima pregršt, uživajte,......... a nešto može i da se nauči o životu






















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Pinki

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 01:07 #4

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Naravno glavno od svega, i ono zbog čega smo i došli ovde je njegova kuća, i evo je glavom i bardom, u pitaju je replika njegove kuće, jer je njegova kuća dugo bila napuštena i bili su ostali samo temeljei, koji su zarasli u korov, okolni objekti preneti su iz obližnjih sela, kako bi se dočaralapuna atmosfera Vukovog domaćinstva, inače on je jedino dete njegovih roditelja, koji je dočekalo starost, njih pet umrli su kao deca, a šesto u ranoj mladosti.dobio je ime Vuk kako bi bio jak i otporan, prica se da je bio bolesljiv, ali ipak jak i sve je prebrodio, imao je trinestoro dece, ali samo nekoliko njih je prezivelo, no nijedno nije ima,o potomke, tako da danas njegovi potomci ne postoje, inače što se tiče samog domaćinstva pored glavne kuće tu je mlekara, u kojoj je radla samo jedna žena iz domaćinstva, i samo je ona imala pristup mlekrai, a razlog tome je higijena, pored mlekare tu su i dve kuće za mlade bračne parove, bio je običaj da se svakom sinu kada se oženi sagradi kuća.

no da ne dužim, slike govore više od hiljadu rečireči






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Pripadnik, Pinki, TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 01:09 #5

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ostale slike slede, u narednim danima,bitno je da sam počeo, jako sam umoran od ova četri dana stalnog putovanja, 12-13 sati dnevno u autobusu i na nogama, priznacete da nije lako, ali šta je tu je, sutra još slika Tršića i Vukove kuće, a onda sledi ostalo, očekujte neočekivano
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 08:06 #6

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
e fantastične i slike i tema i umotvorine. Jako interesantno i samo stavljaj i fotke i komentare.
Po meni je značaj Vuka Karadžića za Srpski narod prevelik i siguran sam da je u samom vrhu među velikanima Srpskog naroda, ako se to uopšte može izmeriti. A mislim da može.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 08:36 #7

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
ranko su ns napisao/la:
e fantastične i slike i tema i umotvorine. Jako interesantno i samo stavljaj i fotke i komentare.
Po meni je značaj Vuka Karadžića za Srpski narod prevelik i siguran sam da je u samom vrhu među velikanima Srpskog naroda, ako se to uopšte može izmeriti. A mislim da može.

Slažem se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 08:53 #8

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Zato tebe nema ovih dana...

Odlična tema, uživam :cheers:

SLobodno možeš i neke subjektivne komentare o tome kako je to turistički eksploatisano odnosno ima li pomaka na tom planu kod nas. Ja zaista mislim da ova zemlja može mnogo toga da ponudi pa me interesuje da li se menja svest bar na tom planu turizma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:27 #9

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo da nastavim polako, jos malo slika Vukove kuće i samog Tršića







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:35 #10

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Idemo dalje, nekoliko km od Tršića nalazi se manastir Tronoša, zajedno sa Tršićem funkcioniše kao jedna turistička celina, dosta je blizu, meštani iz Tršića čak idu u Tronošu pešaka, sam Tršić nije dovoljno iskorišćen, najviše turista što dolazi su exkurzije i škole u prirodi, i stručne exkurzije sa turističkih i geograskih fakulteta













Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:37 #11

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
i još malo Tronoše









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:47 #12

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Sledeće mesto Banja Koviljaca, ja sam jako jako jako pozitivno odusevljen, srpske Karlove Vary, samo jos malo šminke fali i neki strani kapital, po meni u top najlepšim banjama, ako ne i najlepša u Srbiji, ako ne i najlepša, nažalost nedovoljno iskorišćena, nekada je bila najbolja banja, ali su je komunisti uništili, jer nisu hteli da ulažu u nju zato što je to bila kraljeva banja, sada je treća poposećenosti, iza Vrnjačke i Soko Banje

Uživajte.....










Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:48 #13

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo još malo Koviljače















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, solimns, Otis Driftwood, TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:50 #14

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Oduvek sam želeo da posetim Banju Koviljaču jer bez obzira na Soko banju, Vrnjačku ili Nišku banju, ja ovo smatram našim najvećim draguljem. Zaista mislim da će ova banja jednog dana biti broj 1 u Srbiji, jer stvarno zaslužuje, što zbog arhitekture, što zbog ambijenta i kraljevske istorije.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 19:58 #15

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ono što će te sada videti je najbolje mesto u kom smo bili za sva ova četri dana, Etno-sportski kompleks "Sunčana Reka", prelepo je, postoji i mogućnost smeštaja po kućicama, svaka ima svoje ime, i nalaze se po ulicama od kojih svaka ima neko zanimljivo ime, postoji i naselje koje se zove "Robert De Niro", inače njegova ćerka se zove Drina, jer je on čovek koji je jako zaljubljen u Srbiji,postoji legenda da kada je kao mlad putovao kroz zapadnu Srbiju na tom mestu gde je sad Sunčana Reka je prespavao, a negde u Srbiji su ga čak jedni ljudi primili i na spavanje, od tada je zavoleo Srbiju kao svoju zemlju

malo više prostora posvetiću slikama odavde, najbolji primer seoskog turizma u Zapadnoj, a bogami i u celoj Srbiji, svetla tačla etno turizma,

ovde su snimane serije "Nepobedivo Srce" i "Greh njene Majke", pa se zato plaža koja se nalazi na obli Drine zove Šotrina plaža, koji je inače režirao iste





















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 20:05 #16

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Još Sunčane Reke, a biće i jos jedan post, da bih mogao sve da pokažem :)

@Otis, nadam se za Koviljaču, iz tvojih usta u božje uši, na nama mladim turizmolozima je da oavkve stavri aktiviramo, jako bi voleo kad bi se našao neko mlad i kretivan da pokrene ovo mesto
















Poslednja izmena: 04 okt 2012 12:54 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 20:08 #17

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
i evo ga, zadnji post o ovom mestu, pa onda nastvljamo vaše vituelno putovanje Zapadnom Srbijom

















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 20:14 #18

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Next station, reka Vrelo, inače ova reka zove se još i godina, jer je dugačka tačno 365m, štoje čini najkraćom rekom Evrope, raj na zemlji, ali opet neiskorišćen kao i sve, i jako sam besan zbog ovakvog zapuštanja ovakvih i sličnih mesta

prelep vodopad, uliva se u Drinu nedaleko od Perućca

Blizu su Tara, Zlatibor i Koviljača, mogao bi se razviti izletnički turizam, samo kad bi se htelo





















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 20:28 #19

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
penjemo se na Taru a tamo ono bijelo g*vno....... što kaže Seve, "videla sam sneg u maju".

Naselje Kaluđerske Bare, tri hotelska kompleksa, "Omorika" u kojoj smo mi bili, "Javor" i "Beli Bor", svi zapušteni, u sred šume, prva radnja 3km od Hotela, i radi do 8, okolo sve šuma, ma da ima lepih trim staza, proveli smo se u diskoteci u hotelu Omorika, imaju DJ-a tako da je provod ipak bio dobar













pauziracu ovde, pa ce kasnije biti nastvak
Poslednja izmena: 18 maj 2012 20:31 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 23:02 #20

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ujutu ustajemo, a put nas vodi ka Šarganskoj osmici, ime dobila zbog oblika putanje,jedina pruga uskog koloseka u Evropi, i po mnogima najlepša i najbolja istorijska pruga, kad smo mi bili tamo neki Japanci su snimali film, ima ih na par slike

Voznja vozom traje neka dva sata,staje se na svakih 10-15 mini prave se kratke pauze na raznim stanicama, 15-ak km je dugacka pruga















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, TurboMaximus
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru