Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Zapadna Srbija trip by Nixivoje

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 23:07 #21

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
I tako voznja traje, stanice se ređaju a ja slikam :D, neki od predela prosto oduzimaju dah, a ja i dalje besnim zbog nesposobnosti nadleznih da se sve prirodne i kulturne vrenosti maximalno iskoriste,ma da je ova osmica ipak super primer kako treba





















Poslednja izmena: 18 maj 2012 23:08 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 23:10 #22

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
I jos malo sa osmice












Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 18 maj 2012 23:28 #23

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Logican nastavak puta posle Šarganske Osmice je naravno Drvengrad, posto sam tamo vec bio, i pricao o tome na temi o Zlatiboru i Tari, necu puno pricati, super je sve odradjeno, jos jedan svetao primer, jedina zamerka je sto sve smrdi na pruzne pragove, ali to je zanemarujuce, zato sto sve ostalo odaje super utisak, i sve je lepo uklopljeno u celinu, ma da opet kazem, da mi je Stanisic kod Bijeljine lepsi i ima vise sadrzaja























nastavak sutra....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 19 maj 2012 13:11 #24

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Posle toga smo otisli na Zlatibor, nisam slikao tamo nista, zato sto sam vec pravio reportazu o istom, a sad je tamo pusto i necu da kvarom utisak :), posle Zlatibora stigli smo do Sirogojna najstarijeg etno sela u bivsoj Jugi, i prvi muzej na otvorenom, ok je skroz, ma da mi se cini kao da nije dovoljno ispromovisano, a i nema puno sadrzaja kao ostala etno sela koja smo obisli, a i malo je previse skrajnuto sa glavnih putnih pravaca

nemam puno slika, bili smo dosta kratko, jer je vreme bilo uzasno, verovatno je po lepom vremenu utisak mnogo bolji i jaci













Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 19 maj 2012 13:21 #25

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Spustamo se do Ivanjice i odsedamo u hotelu Park, hotel ima 4 zvezdice, i pod fransizom je Best Western lanca kao nas Prezident, mislim da je onda sve jasno koliko je dobar Hotel, uredan i moderan mali Hotel, sa full uslugom, i dobrom hranom, (bazen, sauna, tursko kupatilo, wellnes, kablovska u svim sobama, wireless, odvojen pusacki i nepusacki deo, moderna recepcija i hol, i moderno opremljene sobe) jako smo pozitivno bili odusevljeni


sama Ivanjica se nalazi na reci Moravici, a Hotel na njenoj obali pored vodopada i stare hidrocentrale, ono sto je zanimljivo je da se u centru nalazi spomenik čiča Draži, jer je on rođen u Ivanjici, ali njega smo videli samo iz busa

















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 19 maj 2012 13:32 #26

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Posle toga krecemo preko Čačka i Kraljeva put manastira Žiče


manastir se nalazi 5 km od Kraljeva i otprilike isto toliko od Mataruske Banje, po meni ubedljivo naj lepsi srpski manastir, na jednoj od prostorija manastira prozori i svodovi su u gotskom stilu, sto je po meni veoma cudno za pravoslavne objekte...... evo slike pa sami prosudite da li sam u pravu da je najlepsi manastir




















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 19 maj 2012 13:34 #27

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, ranko su ns, Pripadnik

Odg: Zapadna Srbija trip by Nixivoje 21 maj 2012 09:00 #28

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9042
Ne može se porediti Banja Koviljača sa Vrnjačkom banjom.
Jednom sam prolazio od Zvornika ka Loznici i na insistiranje smo svratili u Banju. Seli u baštu nekog restorana i čekali 40 minuta. Niko nije došao da nas posluži. Ustali smo i otišli. Dosta za ceo život.

Ako ovo zanemarimo ipak se vidi da se u Srbiji ulaže u turizam, a naročito u taj seoski turizam. Niču ta etno sela a mesta kao Tržić su jako lepo sređena. Da ne spominjem Zlatibor, Kopaonik i sl koji su cakum pakum.

U Srpskom turizmu je problem marketing, jer mnogi dolaze sa ubeđenjem da tu nema ništa i onda se prijatno iznenade.

Što se tiče manastira primećuje se tendencija sređivanja istih i skoro svi su sređeni kako i priliči.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zapadna Srbija trip by Nixivoje 01 maj 2016 20:37 #29

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35887
Nadovezaću se na Nixovu reportažu, obzirom da će moja biti kratka.
Bili smo u

selo na oko 10 km od Valjeva, odnosno oko 130 km od NS. Malo brdsko selo, sa oko 520 duša. Nismo razgledali novi deo sela, već ono što se naziva znamenita Brankovina. Na malom prostoru, mnogo istorije Srbije. To je mesto loze Nenadovića i naše, možda najeminentnije, pesnikinje Desanke Maksimović












Poslednja izmena: 01 maj 2016 22:09 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Pinki, Novajlija, romanempire, Bogdus, Light, valjan

Zapadna Srbija trip by Nixivoje 01 maj 2016 21:02 #30

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35887



Crkva Svetih Arhanđela je podignuta 1830. i zadužbina je prote Mateje Nenadovića



osim groba

ovde se nalaze i grobovi Nenadovića, kao i mnogih drugih zaslužnih ljudi Brankovine






još jedan pogled

i odosmo dalje, a to će biti u posebnoj reportaži.
Nešto više o ovom kompleksu možete saznati na stranici www.brankovina.rs
mada bih ja preporučio svima koji su u prolazu da skrenu malo sa glavnog puta i posete kompleks.
Poslednja izmena: 01 maj 2016 22:08 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Pinki, TurboMaximus, romanempire, Bogdus, Mikins, Light, valjan
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru