Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 12 jan 2012 20:12 #41

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nešto razmišljam... Sve ove zgrade u nizu su novijeg datuma. Da su naše gradske vlasti na vreme vodile računa o nekim stvarima i Hadži Ruvimova ili Braće Ribnikar npr. su mogle biti slične kao ova ulica:

www.nsbuild.rs/media/kunena/attachments/95/CIMG1664Copy.JPG

Inače, još jednom, sve pohvale za reportažu! :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 12 jan 2012 23:48 #42

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9099
Odlicna reportaza! Temeljna i sveobuhvatna. :cheers:
Narocito ti se zahvaljujem na sjajnoj analizi sa prethodne strane. Ja sebe ne mogu naterati na toliki umni napor. :D
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 12 jan 2012 23:48 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 09:30 #43

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Hvala.

Nadam se da se slažeš sa mnom :lol: da ne bude da ja nešto filozofiram.
Meni je dva puta teško pao taj umni napor a ide još i paralela sa NS :-)
Ne znam, volim da podelim svoja zapažanja, iskustva ali volim i da čujem iskustva drugih i zato su mi dobre te opisne reportaže.
Iako kapiram da bih te ja razumeo, jer to je isti fazon, možda bi drugi voleli da čuju i tvoju Keln priču...

P.S. Ne znam gde su mi fotografije iz Altstadt-a i noćne ne znam kako žu da nastavim :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 11:14 #44

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ne mogu da pronađem slike... :gaah:
Ništa idemo dalje a poslužiću se malo fotografijama sa interneta.

Stari grad odnosno Altstadt, centralna gradska zona nalazi se naravno u srcu grada kako nemci kažu district 1. Jednim delom izlazi na kej a obuhvata prilično veliku površinu u kombinaciji sa Carlstadt-om. Ovaj deo grada ima svoj sajt. Veliki ali baš veliku izbor restorana, kafića, diskoteka i ostalih zabavnih sadržaja, muzeja, galerija... Lepo uređen, ordžavan, autentične arhitekture...tu je i gradska kuća, bazilika, trgovi,...
Posebno su zanimljive stare kafane/pivare u kojima se može popiti Altbier, autentičnog su izgleda uvek pune čak i zimi napolju pod "ćurkicama" grejačima...

Nekoliko fotografija sa neta skinutih


Von Günter Boris
http://www.youropi.com/de/duesseldorf/standorte/altstadt-660

Koga zanima više na www.google.rs/search?q=dusseldorf+altsta...sAQ&biw=1366&bih=646
Poslednja izmena: 13 jan 2012 11:16 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 11:45 #45

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
samo jedan mali savet,
ako pisete veeeeeeeeelike postove, gledajte da njihovo pisanje ne traje vise od pola sata, sto pretpostavljam da je bio slucaj sa prvim izgubljenim postom. Posle pola sata automatski ste izlogovani sa sajta i morate se ponovo ulogovati da bi ste mogli poslati post.

Kako ovo izbeci, pa vrlo jednostavno, pre nego se ulogujete cekirajte kvadratic koji kaze "zapamti me" i necete biti izlogovani posle odredjenog vremena. Ako ne zelite da budete zapamceni :), mozete post pisati u nekom od tekst editora na racunaru i posle kada ste zadovoljni onim sto ste napisali jednostavno ga prekopirate i posaljete na sajt...


p.s. inace fantastican putopis :okay:
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 11:56 #46

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ma nije to bio problem.
Inače, kada procenim da je prošlo mnogo vremena ja kopiram post pa ga ponovim kada refrešujem stranicu.
Ovaj put se opera zakucala zbog nekog youtuba :gaah: pa sam je ubio misleći da ubijam prozor tog youtuba...

Hvala za savet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 12:09 #47

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja ekstremno velike postove obavezno pišem u nekom editoru pa prekopiram.

+ ovaj deo grada sa poslednjih slika izgleda fantastično!
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 13 jan 2012 12:10 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 14:07 #48

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ništa idemo dalje, poslužiću se sa još par fotografija sa intereneta i polako završavamo reportažu. Ako u međuvremenu pronađem moje ubaciću.

Jeste, stari deo grada je zaista lep nekako nemački. Neke ulice su popločane kockama neke granitom, gradska kuća, bazilika i još neki objekti su onako baš uočljivi, specifični. Noćno osvetljenje je fantastično, kej je lepo uređen, sve zgrade su obnovljene.
Mi smo obično tamo krajem novembra i već se oseća božićna atmosfera...







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki, TurboMaximus

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 14:28 #49

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ovo nije jedinin zanimljivi kraj Diseldorfa. Osim centra grada, Konnings allee sa okolinom svakako najzanimljiviji deo je luka. Luka Diseldorf je nekada bila, pretpostavljate kakvo mesto a danas... danas je ono što je svima nama ovde san koji će se jednog dana ostvariti i kod nas... :naughty:
Ovaj kraj nastavlja se na centar grada, naravno nalazi se na reci i postao je, osim toga što je glavna atrakcija, poslovni centar u kome se mogu naći kancelarije mnogih kompanija, medija, mode, hoteli, šoping,...
Neki od najlepših primera moderne arhitekture nalaze se u ovom delu a najpoznatija je ona Franka Gehry-ja (isto je zaslužan za dancing house u Pragu i mnoge druge)






Korisni link
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Pinki

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 13 jan 2012 15:00 #50

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Sad tek vidim da je ova poslednja slika ustvari render... da vas ne buni, to je hotel Hyat i već je gotov... :yes:

Photo by: Corvus Edin
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, Pinki, TurboMaximus

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 24 jan 2012 15:17 #51

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ajde i da završim ovu reportažu. Ne mogu da krenem u novu ako prethodna još nije završena :lol:

Dakle, nema onih slika ne znam gde su... Sledi još malo od onoga što je ostalo (sa telefona) i paralela sa NS :yes:

S obzirom da smo tamo u drugo polovini novembra ta božićna atmosfera tek počinje da se oseća i to je baš predivno. Izlozi su toliko lepo dekorisani da se neretko dešava da se stvara gužva pred izlozima u kojima se ukrasi nego onima u kojima je roba. Naravno, zbog toga i ima sve više takvih izloga koji privlače ljude. I inače je u Diseldorfu gužva po ulicama ali u vreme sajma je to pogotovo izraženo. Ipak to nije toliko veliki grad da upije toliku količinu ljudi, postoje te centralne lokacije i tamo je baš osetna gužva. Naravno i noćni život dobije još jednu dimenziju tokom velikog takvog priliva turista.

Evo par detalja sa ulica, izloga, kafana :cheers:











Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, TurboMaximus

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 24 jan 2012 15:22 #52

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
... i malo noćnog života, znam da vas to najmanje zanima jer su mutne slike pa eto zato to i na kraju.














P.S. Nije u pitanju striptiz klub nego obična kafana koja povremeno na ovaj način privlači veliki broj turista. Nalazi se u centru starog grada među mnogobrojnim ostalim kafićima, klubovima, restoranima, pabovima,... :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 31 jan 2012 15:40 #53

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
I, konačno da probam i da završim ovu reportažu onako zvanično :lol: kao što sam i obećao kratkim poređenjem sa našim gradom. Subjektivno naravno.

Baš mi je žao zbog ostaliih fotografija ali beše i ovo dosta. Na kraju krajeva ovakve reportaže i treba da podstaknu čitaoca da se i sam uputi na putovanje pa stoga ne treba previše ni otkrivati :lol:

Dakle, pokušaću najpre da izvučem neke paralele koje su onako prilično uopštene, kao i neke prednosti i mane a zatim ću se osvrnuti na realno stanje.

Novi Sad i Diseldorf su uređeni gradovi, urbano planirani u novije vreme, oba grada su veliki sajamski i uopšte privredni centri svojih država (NS u staroj Jugoslaviji bio je otprilike u tom rangu), oba grada su glavni gradovi svojih oblasti i nalaze se u neposrednoj blizini većih i značajnijih gradova (Keln i Beograd) i pored toga su zadržali taj neki značaj i specifičnost i važan su faktor u svojim zemljama (S tim što je u današnje vreme NS za Srbiju možda i značajniji samim tim što je drugi grad za razliku od stare sfrj gde je bio peti, šesti). Zatim, postoji sličnost čak i geografski jer oba grada se nalaze na velikim rekama u ravničarskom delu, oba grada su većim i značajnijim delom na jednoj obali (naravno Diseldorf je u velikoj prednosti jer je mnogo veći deo i na drugoj obali)...oba grad važe za pomalo "uštogljene" a sa druge strane prepoznatljive po novostima na muzčkoj sceni (Kraftwerk je bend nastao u Diseldorfu, Toten hosen,... a poznat je i po karnevalu)...

Međutim, nažalost po nas, Diseldorf živi u 21.veku a NS se napinje da se izbori sa svim problemima te takozvane tranzicije. Prosto imam osećaj da, Srbija generalno, ne treba da izmišlja rupe na saksijama nego jednostavno da uzme ili se ugleda na dobre primere kakvih je mnogo eto u ovom slučaju u Diseldorfu.
Novi Sad možda ima dobre potencijale koje može da iskoristi na svom putu ka boljoj budućnosti i to je za sada sve. U nekoj budućnosti možda se negde i sretnemo... iako ovo možda zvuči pesimistički ustvari treba da deluje podsticajno jer prosto danas, iako čak i Beograd može i mora mnogo da se ugleda na ovakve gradove, mislim da Novi Sad ima dobr startne pozicije.
Pitanje je šta bi bilo da nije bilo svih ovih 20 tak godina ljudske gluposti ali čak i sa tim bremenom od početka devedesetih na ovamo, da smo malo drugačije razmišljali ne bismo bili tako daleko.

:cheers:
Poslednja izmena: 31 jan 2012 15:40 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 06 feb 2012 09:03 #54

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
prvo dobar dan, pa da se onda ubacim sa par komentara, pošto nemam sličice, ali imam iskustvo života u kelnu, esenu i manje više svakodnevnog obitavanja u diseldorfu.
poređenja radi (moj lični utisak), diseldorf i keln su kao novi sad i beograd (živela sam u obe varijante)
diseldorf ima "ono malo duše" koje nedostaje kelnu (moj lični utisak, jer u diseldorfu ima više stranaca).
uzgred u diseldorfu je najveća japanska zajednica u evropi (ako to ima nekog značaja za ovaj prilog).
što se restorana tiče u diseldorfu u pešačkoj zoni "altstadt-a" ima dosta tapas bar-ova, mnogo ukusno i za preporuku, ima dosta i persijskih restorana gde možeš da se ubiješ od klope i nikad dosta.
opet u kelnu imaju bolje indijske restorane sa tandoori kuhinjom koja je "to die for"..
najinteresantnije bi bilo ako je neko u mogućnosti sada za karneval biti malo u kelnu, malo u diseldorfu pošto su oni ljuti rivali po tom pitanju. eto ovo su skraćeni komentari, nadam se da nisam udavila :)
Poslednja izmena: 06 feb 2012 09:05 od drazesnaSkorpija. Razlog: greška u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, ranko su ns, Pripadnik

Odg: Düsseldorf, Germany / Diseldorf, Nemačka 06 feb 2012 09:52 #55

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Naprotiv, hvala ti što si dopunila ovaj putopis svojim ličnim pečatom.

I dobrodošla :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru