Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Sarajevo

Sarajevo 12 dec 2011 11:02 #1

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo par mojih slika iz Sarajeva iz 2009. godine :) :cheers:









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 11:02 #2

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, Pinki

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 11:11 #3

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
jel si bio samo jedan dan ili više?
Kako ti se čini grad, tvoje impresije
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 11:34 #4

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Jedan dan sam bio, ok mi je grad, ovaj Austrougarski deo mi jako lep, a Baš Čaršija baš ima neki šmek, sam grad van centra je dosta siv i previše komunistički, i vide se posledice rata, od Miljacke sam više očekivao, ali mi je skroz bzv, mostovi su ok, ali reka kao reka mi se ne sviđa, to bi se kod nas zvalo potok :), bio sam i u Skenderiji koja je nesto tipa Spensa samo dosta manje, nema sportskih hala, nego radnje i neki deo za razne vašare i gluposti, to je dosta propalo, i deluje jako prazno i nekako otužno sve u svemu na skali od 1 do 10 jaka šestica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 12:48 #5

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Kad si rekao par slika odseko sam se :lol: ali dobro je...
Nego, daj još neke lične impresije...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 20:30 #6

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Misliš par slika na kojima se Nixivoje ne vidi. :troll:

Zezam se, lepe slike. :) Slažem se sa ljudima iznad mene, uporedi ga malo sa NS-om, daj nam još utisaka. :okay:
Poslednja izmena: 12 dec 2011 20:30 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 20:59 #7

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
E sad ovako, u sustini malo mi je i zbog vremena grad ostavio losiji utisak, nije tip grada u kom bi mogao da zivim, i po meni je Novi Sad deset u glavu za Sarajevo, ima Sarajevo svoj neki šmek, ali je jako sumoran, verujem da je tome doprineo rat. Loše im je uređena pešaka zona, nema puno exkluzivnih radnji, kao sto sam rekao ona Skenderija je blago rečeno rupa, jer u nju nije ulagano otkad je izgrađena.Miljacka mi se nesviđa, jer je to po meni potok a ne reka, ali su zato mostovi brutalni, uz Miljacku ima dosta porušenih zgrada što je jako strašno, i deluje jako jezivo, a sa terase Skenderije se vidi i Avaz i oni Merkurovi neboderi, i kad pogleate u tom pravcu odaje se utisak velikog grada, javni prevoz im je uzasan ono sto sam ja video, prilazni putevi solidni, ali daleko lošiji od novosadskih, kažem opet to loše vreme je doprinelo i malo lošijem utisku. Ono što je naravno za pohvalu su ćevapi u lepinji sa kajmakom, u tome su jedinstveni. Što se tiče odnosa prema Srbima sasvim korektno, čak su i bili jako prijatni kad čuju da smo iz NS, više su prijatni nego Beograđani :)

edit: bilo bi i više slika da nije otišla baterija :)
Poslednja izmena: 12 dec 2011 21:01 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 21:28 #8

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Kad se posmatra panoramski nema jačeg grada od Sarajeva na Balkanu. Skajlajn im je vrh. Ali Ako se spustis dole, onda je to druga priča. Čak je ruznjikav.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 21:35 #9

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ja nikad nisam bio u SA ali po onome sto mogu da vidim na SSC grad mi deluje fantasticno i uz Ljubljanu je reako bih naj ex SFRJ grad ..e sad ,verujem Nixiju u svakom slucaju mada ukusi su razliciti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 21:56 #10

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
po vecini ljudi naj ex-yu gradovi su NS i ZG
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Odg: Sarajevo 12 dec 2011 22:18 #11

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kimi napisao/la:
Ja nikad nisam bio u SA ali po onome sto mogu da vidim na SSC grad mi deluje fantasticno i uz Ljubljanu je reako bih naj ex SFRJ grad ..e sad ,verujem Nixiju u svakom slucaju mada ukusi su razliciti.

baš zato što su stalno postovali panorame grada koje su fantasti;ne. Ali ako malo zagrebeš vidiš da su to sve iste zgrade. Nema tu parkova, spomenika skoro ničega sem skajlajna.
Sarajevo ima dosta lošu klimu sa puno magle, ulice su sa jako malo zelenila bez parkova, mahale po brdima su neuredne itd itd.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 00:01 #12

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Sarajevo je gradina naspram NS. To sto im je reka mala ili je Skenderija raspadnutija od Spensa nije relevantno. Grad je dve klase iznad u urbanom slislu i po nasledju, cak i sa svim oziljcima rata (pri tom najvise mislim na duh koji mu je izmenjen), odise jednom sirokom i metropolitskom atmosferom. Steta za lose vreme, mogao si mnogo bolje da ga dozivis. I btw, otvorili su u medjuvremenu mall sa fancy radnjama, samo smo mi jos ostali zatucani...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 00:17 #13

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ne znam Dule, tesko da cu da promenim misljenje, nikako Sarajevo nemoze da bude bolji grad od NS, ali nikako :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 05:47 #14

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
limanac napisao/la:
Sarajevo je gradina naspram NS. To sto im je reka mala ili je Skenderija raspadnutija od Spensa nije relevantno. Grad je dve klase iznad u urbanom slislu i po nasledju, cak i sa svim oziljcima rata (pri tom najvise mislim na duh koji mu je izmenjen), odise jednom sirokom i metropolitskom atmosferom. Steta za lose vreme, mogao si mnogo bolje da ga dozivis. I btw, otvorili su u medjuvremenu mall sa fancy radnjama, samo smo mi jos ostali zatucani...
Nikako nisam stekao taj osecaj kad sam bio u Sarajevu. Naprotiv. Izgledalo mi je obrnuto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 06:46 #15

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
I ja se isto slažem sa Duletom, Sarajevo je stvarno gradina za NS. Pokušaću da nađem slike od pre par godina. Nije Sarajevo samo Baščaršija i centar, Sarajevo je i Marijan Dvor, i Alipašino polje, i Ciglane, i Grbavica, itd. Bio sam u Sarajevu i pre rata, imao si stvarno neki sjajan osećaj u gradu, posle rata se to izgubilo ali i dalje možeš da nađeš nekog jarana koji je spreman da ti svoj grad predstavi bolje nego sam što ćeš proći i videti. Sve u svemu, hvala Nixi za slike...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 07:13 #16

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
jel su Limanac i Buck bili u Sarajevu? Ako ste bili kad ste bili? Dajte impresije
Ja ovde primećujem da oni što su nedavno bili nisu nimalo impresionirani.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 08:05 #17

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Сарејево је било велеград за НС, али више не. Био сам много пута у Сарајеву али пре рата. Град је био скоро 3 пута већи од Новог Сада. Имао је Холидеј ин пре скоро 30 година а ми га сад правимо. Модерна архитектура је за три копља боља од Новосадске а ја би рекао и од Београдске. И тада је мени Сарајево било најлепши град у СФРЈ. Али

Нови Сад се удвостручио, Сарајево се смањило, сви који сад иду у Сарајево кажу да град уопште није већи од Новог Сада. То пише и на њиховом званичном сајту
www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=31
Grad Sarajevo na području četiri općine (Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad), ima 297.416 stanovnika.
.

Ране рата су велике, национализам је огроман, нетрпељивост велика, јак утицај ислама, политике, нема више културе и музичке сцене као некада, стандард је лошији него овде.
Кад шеташ градом немаш утисак сређености, улице а и сам центар су много ружније него новосадске, без паркова и дрвореда.

Једном речју то је сад град сличне величине као и Нови Сад, али потпуно другачији по свим аспектима (у котлини, мала река, стреми у висину преко 100 џамија, мале кривудаве уличице у Сарајевским махалама, само један булевар, јако уска а дугачка територија града итд...).

И без обзира на величину града ово се мора рећи. Сплетом разних околности Сарајево је увек имало огроман значај и важност у реко би светским оквирима. Јер је Сарајево испостава ислама у Европи, уз Истамбул најважнији исламски град Европе.

Е ту важност Нови Сад нема нити ће је имати. Нови Сад је увек у сенци Београда и тако ће и остати.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 13 dec 2011 08:08 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 08:40 #18

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja sam bio 2007., mogu staviti slike posle, bilo je lepse vremen nego Nixiju :) Ni velicina, ni neka lepota mi nisu kriterijumi, jednostavno grad je ozbiljniji i doziveo je svoj presudni razvoj mnogo pre NS, imao je cak i prvi eksperimentalni tramvaj pre Beca. Svi ovde znamo sta znaci nase uvecavanje poslednju deceniju i koilko nam to moze jedino statisticki ici u korist. Verujem da je Sarajevo bilo mnogo posebnije i duhom bogatije mesto pre rata, po svim pricama je tako, ali i ono sto je ostalo od njega stavlja do znanja da je to znacajniji i razvijeniji grad od NS.
Poslednja izmena: 13 dec 2011 08:41 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 09:09 #19

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pre tri četri godine sam prošao pored Sarajeva. Nisam ulazio u grad, (išao na more) i video samo novu Avazovu zgradu na zapadnom ulazu kod petlje.
Verujem u tvoje impresije ali i u Nixivojeve. Imam i drugačije impresije od drugih ljudi koji nisu nešto impresionirani.
Verovatno je stvar do pojedinca. U svakom slučaju moraću da ga vidim a onda ću da dam svoje mišljenje.
Jer je glupo da iznosim svoje stavove a zadnji put video grad pre 22 godine. :cheers:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:01 #20

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
ranko su ns napisao/la:
jel su Limanac i Buck bili u Sarajevu? Ako ste bili kad ste bili? Dajte impresije
Ja ovde primećujem da oni što su nedavno bili nisu nimalo impresionirani.

Ja sam bio 2008. godine kod prijatelja. Generalno, tada je kao i ovde, bio građevinski bum, na sve strane se nešto gradilo, sređivalo, ulepšavalo. Prijatelji kod kojih smo bili su nas proveli uzduž i popreko po gradu, što preko dana što uveče. I stvarno, i dalje nosim pozitivan utisak o gradu pogotovo što znamo šta je Sarajevo preživelo tokom rata. Jeste da nema zelenila, da su neki objekti razvaljeni, da nema više onog predratnog duha u gradu (čitaj pravih Sarajlija) ali jednostavno mi je Sarajevo ostavilo pozitivan utisak. Bio sam tada i do Mostara, ono je tek ubijanje grada, ali da ne idem u off ...
Postaviću slike i ja, samo da ih nađem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru