Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Sarajevo

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:24 #21

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Sarajevo je imalo 600 000 stanovnika pre sranja, a danas je egal s NS!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:37 #22

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Nemojte samo o broju stanovnika, molim vas! Znamo gde to vodi ... :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:40 #23

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Buck napisao/la:
Nemojte samo o broju stanovnika, molim vas! Znamo gde to vodi ... :ohno:

Kako gde vodi? Pa bar ovde nema ko da nam kontrira i možemo da se složimo da je Novi Sad milionski grad :lol: :lol:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 13 dec 2011 10:48 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:47 #24

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:53 #25

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
:rofl: :rofl: :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 10:59 #26

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Buck napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
jel su Limanac i Buck bili u Sarajevu? Ako ste bili kad ste bili? Dajte impresije
Ja ovde primećujem da oni što su nedavno bili nisu nimalo impresionirani.

Ja sam bio 2008. godine kod prijatelja. Generalno, tada je kao i ovde, bio građevinski bum, na sve strane se nešto gradilo, sređivalo, ulepšavalo. Prijatelji kod kojih smo bili su nas proveli uzduž i popreko po gradu, što preko dana što uveče. I stvarno, i dalje nosim pozitivan utisak o gradu pogotovo što znamo šta je Sarajevo preživelo tokom rata. Jeste da nema zelenila, da su neki objekti razvaljeni, da nema više onog predratnog duha u gradu (čitaj pravih Sarajlija) ali jednostavno mi je Sarajevo ostavilo pozitivan utisak. Bio sam tada i do Mostara, ono je tek ubijanje grada, ali da ne idem u off ...
Postaviću slike i ja, samo da ih nađem.

ne znam ti ocigledno volis te tipove grad, cim ti se Mostar svidja, ali nikad Sarajevo nece biti bolje od NS ZG BG i ostalih Austrougarskih gradova
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 11:16 #27

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nema smisla meriti nemerljive stvari, sta znaci bolje je relativna stvar. Meni je npr. Sarajevo mnogo zanimljivije i od ZG i od NS, jer je nastalo mesanjem dve civilizacije i scene su mu mnogo dinamicnije, a opet ga ne mogu porediti sa BGD jer su skroz druge kategorije. No, evo nesto mojih slika, ruta od Z. stanice do centra i okolo...























Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 11:16 #28

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 11:17 #29

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883












Skyline za Ranka :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Buck, ranko su ns, Pinki, Blavak

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 11:30 #30

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
eh.. moj rodni grad :)
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 11:39 #31

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
mukyz napisao/la:
eh.. moj rodni grad :)

Gdje si zivio/stanovao?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 11:51 #32

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
prvih 12 meseci svog zivota u hrasnom u onim zutim neboderima.... sledecih 18 meseci u nedjaricima... ;)

u prevodu imao sam 2.5 godine kada smo se pokupili, tako da se ja toga i ne secam :)
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 12:51 #33

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Zuti neboderi su bili ,a i danas su na djelu Dolac Malte i granice sa Cengic vilom ll,,ndam se da na to mislis (u Hrasnom)

Znaci bio si Papetov komsija...(Safet Susic)
,on je stanovaao u prvom od ona tri ,prema Miljacki, okrenut prema gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 13:00 #34

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
To su ti neboderi, a to znam samo iz razologa sto su mi ih pokazali. U Sarajevu sam ukupno bio 2 puta posle rata i to u jednodnevnim posetama, a pre rata sam, nazalost, bio suvise mali da bi se icega secao
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 13:46 #35

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nepotrebna i neosnovana su poredjenja Sarajevo-Novi Sad. Osim pribliznog broja stanovnika, sve ostalo je drugacije. Sarajevo je glavni grad jedne drzave i po toj logici je ispred NS u mnogo cemu. Nazalost, rat je unazadio Sarajevo za minimum 50 godina, povukao granice, oterao 1/3 stanovnika i unistio kosmopolitski duh koji je bio najveci kapital tog grada. Da li je Sarajevo dobilo 1 ili 10 nebodera posle toga, to je najmanje bitno.



Sto se tice neke predratne izgradnje Sarajeva, najbitniji objekti, saobracaj i mnogo drugih stvari koje danas definisu moderno Sarajevo je iz perioda pred olimpijadu. Da nje nije bilo, ne bi bilo ni Holiday Inna i brdo drugih objekata...
Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 13 dec 2011 13:48 od Steve McQueen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 14:06 #36

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Upravo tako Steve, i potpuno bespredmetno se povela rasprava "merenje". Potpuno različiti tipovi gradova, važnosti, ma sve...
Nemojte da se na ovom forumu vode diskusije kao na većini drugih...

P.S. Treći put pišem upis :lol: sa željom da se ovakva diskusija ne nastavlja i ne znam šta bih sve napisao. Definitivno se moramo osloboditi tih predrasuda o "odokativnom" i bespotrebnom merenju...
Poslednja izmena: 13 dec 2011 14:09 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 14:15 #37

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Pripadnik napisao/la:
Upravo tako Steve, i potpuno bespredmetno se povela rasprava "merenje". Potpuno različiti tipovi gradova, važnosti, ma sve...
Nemojte da se na ovom forumu vode diskusije kao na većini drugih...

P.S. Treći put pišem upis :lol: sa željom da se ovakva diskusija ne nastavlja i ne znam šta bih sve napisao. Definitivno se moramo osloboditi tih predrasuda o "odokativnom" i bespotrebnom merenju...


Ne treba da se poredimo ni sa jednim gradom u okruzenju. Samo treba da se potrudimo da budemo bolji... ;)





Elem, tema je Sarajevo. Ja sam jednom bio u Sarajevu, neke 85/6/7 godine. Imam tetku tamo i onda smo je posetili kad smo isli na more. Niceg se ne secam osim VW T2 kombija koji je bio sa nama na pumpi kad je cale tankovao auto da nastavi put... :D


Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 13 dec 2011 14:15 od Steve McQueen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 14:22 #38

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ne treba da se poredimo ni sa jednim gradom u okruzenju. Samo treba da se potrudimo da budemo bolji...
Naravno, jer svi ti gradovi o kojima govorimo su u stvari po nekim realnim evropskim parametrima u istoj toj grupi gradova srednje veličine i potpuno je nebitna razlika u broju stanovnika. Ionako na kraju krajeva svi jako puno kaskamo za normalnim razvijenim gradovima zapadne evrope.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 16:22 #39

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Da iznesem neke svoje licne impresije o Sarajevu, kad se vec pokrenula ova tema.
Sarajevo sam imao prilike da posetim vise puta nakon rata,zadni put sam bio 2009.Generalno grad se jos uvek oporavalj od posledica rata, skoro svaka gradejevina ja u " oziljcima" od metaka, ili granata...
Sudar dve civilizacije,razlicite kulture, taj grad cine jedinstvenim i specifinim na ovim prostorima, i mislim da je numesno ga porediti sa NS,ZG,BG itd. Sarajevo je jednostavno prica za sebe,neko moje vidjenje.
Obzirom da se nalazi u kotlini, okruzen brdima, pogled na Sarajevo je fantastican, prvo sto vam zapadne za oko kad ulazite u grad. U samom gradskom jezgru, starom gradu, niz gradjevina iz atrougarsog perioda vladavine, jedan od simbola je gradska "vijecnica" medjutim jos uvek je u fazi obnove jer je porusena u ratu, tu su mnogobrojne dzamije, po mom misljenju ima ih i previse,prakticno na svakom cosku po celom gradu, no necu o tome.
Tu je svakako nezaobilazna Bascarsija, mnogobrojne zanatske radnje cine je specificnim.
Naravno hrana je obavezna! cevapi, sarajevske pite, kojekakva bosanaska jela( sad mi podje voda na usta akd se setim) :)
I da naglasim da nisam doziveo nikakvu netrpeljivost, obzirom na ekavicu, tako da ste strane sve pohvale.
Sarajevo je grad koji sigurno treba posetiti!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sarajevo 13 dec 2011 17:20 #40

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Dobro..vidim da ovde ima i nekih koji vise zbog porekla/mesta rodjenja favorizuju SA, aka mukyz ,limanac...
Msm kao sto rekoh po meni realno gledano SA i LJ su gradovi koji se izdvajaju od exYu gradova.. u smislu specificnosti.
E sad..dal se nekom vise svidja kulturna mesavina SA ili Becki izgled LJ ili bulevari NS ili velicina BG...to je vec nesto sasvim drugo,kao i cinjenica gde je lepse ziveti,u smislu posla zabave tj uopste ponude grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru