Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Most u produžetku bulevara Evrope

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 16:55 #41

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Svestan sam da je ova maketa lozenje ali o cemu bismo mi palamudili da nije ovih polikiticara.
Elem, ovde,na maketi, most prelazi preko nekog spica koji ne mogu da prepoznam.Spic ribarskog ostrva ka strandu verovatno nije posto most treba da ide
izmedju dva dela kasarne koji su razdvojeni ulicom koja se na google earthu zove ribarsko ostrvo.
Ima li ko pojasnjenje kako su zamislile najstrucnije glave Novog Sada?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 17:44 #42

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Po nekoj logici nasih nestrucnijih gl00va New Now-a to bi trebalo biti ovako

Poslednja izmena: 18 jun 2020 17:46 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 18:27 #43

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Sa obzirom na to da sam im ja sa dronom pravio slike Dunava, koje su korstili na renderima, mogu probati da vam odgonetnem neke nedoumice.

1. Most pocinje 200m pre poslednjeg kruznog toka na bul. Evrope i bice denivelisan u odnosu na sve raskrsnice nakon toga

2. Gradi se kruzni tok kod H. Pinkija i 1300 kaplara sa NS strane i kruzni tok kod obilaznice u Sr. Kamenici

3. Sam most ide tacno iznad saobracajnice koja vodi na Ribarac i na suprotnoj strani se spaja na pomenutu obilaznicu

4. Cosak ostrva, koji vidite na slikama je Sodros tj mesto gde se voda iz rukavca uliva u Dunav i na dan fotogtlragisanja nije bilo vise od 50 cm vode i par metara sirine tog prolaza

5. Most ce biti dugacak 2.4 km i imace duplo nize pilone od Mosta slobode, jer je trosak samim tim duplo manji, a i ovako je 125 miliona evra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, kasko, Duja, Brane, SZPDNEVEN, Eldarion, Hamilton, nsns

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 19:51 #44

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Poslednja izmena: 18 jun 2020 19:53 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, ranko su ns, kasko, Duja, Blavak, valjan, Eldarion

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 21:06 #45

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9099
Pa, šta znam, lep je...
Ali mislim da mu je "zapadnost" ključna osobina :D

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion, OneLove

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 12:32 #46

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
"Dobrim delom i zbog neprecizne uloge Mosta slobode, pred četvrtim prelazom postavlja se dvojni zadatak, biti i tranzitni, ali biti i gradski most. Dve funkcije je moguće uskladiti jedino ako se zdanje pažljivo osmisli i još pažljivije izgradi.

Potrebno je osmisliti svaki detalj, možda čak u projekat ubaciti i dodatno prilagođavanje Mosta slobode lokalnom saobraćaju, kao što je svojevremeno i predlagao naš proslavljeni arhitekta, profesor Ranko Radović.

Svima koji godinama odlaze na Novo naselje i Telep ili dalje ka Veterniku, kraj oko Ranžirne stanice ili "Subotičke pruge" dugo je izgledao kao tipična periferija, uočljivo različita od centralnih gradskih zona. Međutim, poslednjih godina Novi sad se naglo proširio, najviše baš u ovom smeru, tuda prolazi i Bulevar Evrope.

Sada se ceo kvart doima kao "srce grada", pa bi bilo logično da tranzitni saobraćaj zaobilazi i ovaj reon. Uostalom, profesor arhitekture Reba je još pre desetak godina u sagledavanju urbanističkog Novog Sada prostor zaokružen bulevarima cara Lazara, Evrope i patrijarha Pavla, te ulicama cara Dušana, Ive Andrića i Heroja Pinkija video kao "budući alternativan centar grada".

Otuda se sve češće mogu čuti i predlozi da bi lokaciju četvrtog novosadskog mosta preko Dunava trebalo za kilometar, dva pomeriti ka zapadu."

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/246299/T...omislis-na-most.html
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Djordje Cvarkov, valjan, mel

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 15:53 #47

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Veternicka rampa - Ledinci - tunel
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 17:06 #48

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Most Bačka Palanka - Neštin je mnogo potrebniji od 4og mosta preko Dunava u Novom Sadu. Iako su oba mosta veoma daleko od realizacije, most BP - Neštin je od državnog interesa, jer je deo Srbije (iako su sela u pitanju) odsečen od ostatka države (pogotovo u ovim vremenima vandrednih situacija kada se ne može uću u Hrvatsku).
bpinfo.rs/deonica-puta-nestin-vizic-erde...vi-most-kod-palanke/

Da ne pominjem da bi ovim mostom značajno rasteretili tranzit kroz Novi Sad, jer dobar deo saobraćaja dolazi iz pravca Bačke Palanke, Apatina, Sombora koji se u pravcu zapadne Srbije i Bosne usmerava na Novi Sad baš zbog nedostatka mosta.
Poslednja izmena: 23 jun 2020 17:10 od Ljube. Razlog: greska u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Eldarion, mel

Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 18:12 #49

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
U vezi tog nedostajućeg mosta, slažem se možda da je potrebniji i da bi rešio dve muve jednim udarcem. Kao i za to da je potrebnija Istočna obilaznica oko NS koja bi takođe mogla da preuzme saobraćaj koji sa sremske strane mora da prođe kroz grad.
Iako bi meni bilo ločno da se most spaja Beočin i Futog, ako već gledamo i u budućnost i planiranje.

Takođe, meni je neverovatno da državnu administraciju toliko boli uvo za te ljude (poljoprivrednike najviše) koji svaki dan moraju da pređu po nekoliko puta tu granicu i da nisu uspeli da im sa hrvatskom stranom dogovore neki neometani prolaz bez pečatiranja i maltretiranja (recimo, pola sata za prelazak, svakako imaju evidenciju da li su ušli i izašli), recimoi kao protiv uslugu za to što naši ne prave problem građanima Vukovara da koriste kupalište koje oni smatraju svojim ali je sa leve obale Dunava u Vojvodini i još uvek je pod kontrolom Srbije.

Dakle naša diplomatija ko god je na vlasti SAMO služi da izvlači ljude koji naprave sranja po belom svetu (miladin kovačević, one ubice u grčkoj i sl).
Poslednja izmena: 23 jun 2020 18:15 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion, vladulns

Re:RE: Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 18:50 #50

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ljube napisao/la:

Da ne pominjem da bi ovim mostom značajno rasteretili tranzit kroz Novi Sad, jer dobar deo saobraćaja dolazi iz pravca Bačke Palanke, Apatina, Sombora koji se u pravcu zapadne Srbije i Bosne usmerava na Novi Sad baš zbog nedostatka mosta.

Da vidimo podatke koji potvrđuju ovo ili je sve "veruj mi na reč".
Prilično sam siguran da niko normalan iz BP ne ide u Bosnu preko NS. Sve ostalo je tako sitno da je nebitno. Milion puta idem za Irig i ne sećam se kada sam video BP ili SO.

Što se mosta za Neštin tiče, hitno i makar montažni kao što je bio privremeni u NS. Čak i semaforizovan bi bio spas tim ljudima a 1+1 san snova. Što ga čini 10x jeftinijim od novosadskog. I opet dolazimo do jedinog problema - politička volja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 19:28 #51

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Zasto bi se raspravljali koliko Novom Sadu treba mostova a koliko Backoj Palanci? Treba Novom Sadu jos 3 mosta, a ne jos jedan most. Treba Backoj Palanci most. A da imamo zdravu ekonomiju ne bi ljudi morali da putuju na posao 100 km. Sve ima svoje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 19:31 #52

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
@Kasko, idu kamioni. Kamioni koji prave guzvu kroz Novi Sad. Zamisli samo koliko kamiona koji nose sokove iz Nektara i pivo iz Apatina i Čelareva u zapadnu Srbiju nepotrebno prolazi kroz Novi Sad. Naveo sam samo tri fabrike. Tu je takođe i saobraćaj u drugom smeru, gde se iz zapadne Srbije snadbeva juzna i zapadna Bačka. Ukoliko se teži rasterećenju Novog Sada ovaj most bi dosta doprineo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 20:43 #53

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
kasko napisao/la:
Ljube napisao/la:

Da ne pominjem da bi ovim mostom značajno rasteretili tranzit kroz Novi Sad, jer dobar deo saobraćaja dolazi iz pravca Bačke Palanke, Apatina, Sombora koji se u pravcu zapadne Srbije i Bosne usmerava na Novi Sad baš zbog nedostatka mosta.

Da vidimo podatke koji potvrđuju ovo ili je sve "veruj mi na reč".
Prilično sam siguran da niko normalan iz BP ne ide u Bosnu preko NS. Sve ostalo je tako sitno da je nebitno. Milion puta idem za Irig i ne sećam se kada sam video BP ili SO.

Što se mosta za Neštin tiče, hitno i makar montažni kao što je bio privremeni u NS. Čak i semaforizovan bi bio spas tim ljudima a 1+1 san snova. Što ga čini 10x jeftinijim od novosadskog. I opet dolazimo do jedinog problema - politička volja.

O da, veruj mi da neki idu, naročito u vreme kada zbog korone naši državljani nisu puštani kroz Hrvatsku.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 23 jun 2020 21:19 #54

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Verujem i samo pitam koliko je to dnevno? 10 vozila? 100?

Mada nije ni tema, pa da se ne nastavljam...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 24 jun 2020 00:57 #55

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
kasko napisao/la:
Verujem i samo pitam koliko je to dnevno? 10 vozila? 100?

Mada nije ni tema, pa da se ne nastavljam...

Ne znam koliko, verovatno malo. Ali ih ima. U osnovi ne mislim da je ovaj most nepotreban. I ne vidim razlog da se postavlja pitanje ovaj ili neki drugi most. Opština Bačka Palanka bi trebalo da pokrene inicijativu za most kod Neština, tako da mislim dasu nam oba mosta potrebna. Kao i most izmedju Futoga i Beočina..
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gari

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 24 jun 2020 08:53 #56

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Sve se slažem. Na FB postoji inicijativa za most kod BP ali to je samo FB...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 24 jun 2020 12:50 #57

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Ja sam spomenuo taj most iz razloga što se potegnula tema kako bi novi most radi rasterećenja Novog Sada trebao da se pomeri par kilometara zapadno. Samo zbog toga. Inače naravno da trebaju oba mosta, ali eto malo smo i razmotrili da nije samo još jedan most u Novom Sadu rešenje, jer bez alternative kod Bačke Palanke ili Futoga će se dodatno stvarati gužve u Novom Sadu čak i da naprave nova tri mosta u samom gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 30 jun 2020 14:42 #58

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
www.novisadinfo.info/2020/06/novi-most-u...avnom-uvidu.html?m=1

Ako neko ima primedbu na maketu neka se javi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 30 jun 2020 16:09 #59

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da:
1. Da li je raspisan konkurs?
2. Na osnovu kakvog projekta su radili maketu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja

Most u produžetku bulevara Evrope 03 jul 2020 12:00 #60

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Rani javni uvid slika

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru