Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Most u produžetku bulevara Evrope

Most u produžetku bulevara Evrope 05 jun 2020 19:32 #21

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
vladulns napisao/la:
Ističe da tačan datum početka gradnje nije moguće reći u ovom trenutku.
- Ja se nadam da ćemo moći da krenemo za koju godinu. Za izradu idejnog projekta treba sigurno godinu dana, pa onda može da bude raspisan tender za izvođača, koji bi radio projekat za izvođenje. Moje lično mišljenje je da bi takav projekat trebalo da radi sam izvođač, pre svega zbog tehnoloških postupaka koje projektant ne može da predvidi - navodi.
Prema njegovim rečima, za sada nije preciziran način finansiranja.

Kad se funkcioner, čak ni usred predizborne kampanje, ne usudi da kaže išta određenije od nadanja i od sintagme "za koju godinu", onda je sve jasno.
Poslednja izmena: 05 jun 2020 19:34 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 05 jun 2020 21:12 #22

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
I kad...za desetak godina... Bude sagrađen, imaćemo seriju kružnih tokova na "obilaznici", paralelno parkiranje, 4 semafora za vozila i 2 pešačka.

Krkljanac u najavi. Onda za nekih 20 godina će neko negde shvatiti da je potrebna po koja petlja za most, nadvožnjak na BE itd. itd. Tamo negde u penziji imaću čime da se zabavljam na NSBuild.
Poslednja izmena: 05 jun 2020 21:15 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 05 jun 2020 21:41 #23

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Najlakše je obećati.
Kako mudra misao!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 06 jun 2020 01:35 #24

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Možda i bude, ako se ne ispreči neka roštiljara na trasi mosta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 06 jun 2020 07:37 #25

  • Bojan
  • Bojan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 98
  • Primljenih Zahvalnica: 187
Zvaničan naziv mosta je Most sa obilaznicom oko Novog Sada, a projekovana dužina 2,4 kilometra. Most se pruža od Bulevara Evrope, od [b]Ulice Braće Grulović[/b], većim delom je na kopnenom delu. Premošćuje jedan postojeći i još tri planirana kružna toka. Dakle

Nema smisla, niti Most slobode ne kreće od Bulevara cara Lazara. Gde oni planiraju petlju
Poslednja izmena: 06 jun 2020 07:43 od Bojan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 06 jun 2020 08:59 #26

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 311
  • Primljenih Zahvalnica: 597
Ja sve nesto razmisljam da je gradu potrebniji onaj most prema Kacu. Da se izbace kamioni iz grada u potpunosti.
Ovako ce dobar deo njih prebaciti na bul. Evrope, koji ce polako postati bul. Oslobodjenja, po broju semafora i "brzine" protoka saobracaja...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Brane, Hamilton

Most u produžetku bulevara Evrope 06 jun 2020 10:22 #27

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Zakon o planiranju kaže:
Tehnička dokumentacija izrađuje se kao:
1) generalni projekat;
2) idejno rešenje;
3) idejni projekat;
4) projekat za građevinsku dozvolu;
5) projekat za izvođenje;
6) projekat izvedenog objekta.
Dakle, mi smo i dalje kod broja 1. Građevinska dozvola se dobija posle broja 4, a gradi se kad imamo broj 5. Tako da ovo neće uskoro.


Iz članka sa prethodne strane:
- Ja se nadam da ćemo moći da krenemo za koju godinu. Za izradu idejnog projekta treba sigurno godinu dana, pa onda može da bude raspisan tender za izvođača, koji bi radio projekat za izvođenje. Moje lično mišljenje je da bi takav projekat trebalo da radi sam izvođač, pre svega zbog tehnoloških postupaka koje projektant ne može da predvidi - navodi.
Gospodin Miladinović je arhitekta pa ne zna da danas parktično ne postoji firma koja bi i projektovala i izvela ovako veliki most. Istina je da je najbolje da onaj ko izvodi sam sebi prilagodi projekat, ali kod nas su i firme i inženjeri ili izvođači ili projektanti. Postoje neke firme koje rade i jedno i drugo (padaju mi na pamet industrijski objekti), ali nisam čuo da je u skorije vreme neka firma i gradila i projektovala neki most. Zato bih izjave direktora Urbanizma ipak uzeo sa rezervom.


jiggy napisao/la:
Ja sve nesto razmisljam da je gradu potrebniji onaj most prema Kacu. Da se izbace kamioni iz grada u potpunosti.
Ovako ce dobar deo njih prebaciti na bul. Evrope, koji ce polako postati bul. Oslobodjenja, po broju semafora i "brzine" protoka saobracaja...
Ne verujem da će dozvoliti kamiona prelazak preko ovog mosta. Piše se po portalima da Grad namerava da izbaci teretni saobaćaj iz Partizanske pa nema logike da ga dozvole u urbanijem delu Bulevara Evrope.
Poslednja izmena: 06 jun 2020 10:23 od SlanaBara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 06 jun 2020 10:27 #28

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Ne verujem da će od ovog mosta biti išta više od mažnjavanja love kroz izradu projekata, mada su zapeli ko sivonje.
Ako bi se, nedajbože i realizovao, bul. Oslobodjenja će biti šetnja cvetnom livadom u mirisno jutro u poredjenju sa monstruoznim bul. Evrope. Na milion semafora i kružnih tokova i već jak saobraćaj nakalemiti i tranzitni teretni i to po sred grada može samo potpuni maloumnik.
Ili besprizorna lopuža.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, sandman, RM77, CatClaw, Djordje Cvarkov, mel, vladulns, Erebus

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 06 jun 2020 11:51 #29

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Mislim da je prioritet obilaznica Petrovaradina, Kacki most, obilaznica Veternika, Futoga, denivelacija raskrsnica BE, pa onda možda ovaj most. Ja bih bio srećan da se izgradi ali većini ljudi bi prethodne stavke više značile siguran sam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Djordje Cvarkov, Hamilton

Most u produžetku bulevara Evrope 07 jun 2020 12:09 #30

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 311
  • Primljenih Zahvalnica: 597
Apsolutno se slazem, ali mislim da je ovde u igri samo broj glasova i da se tako meri vrednost jednog i drugog mosta.

A veci je broj glasaca koji ce videti most na Limanu i imati direktnu korist od njega, a ujedno ce i vise ljudi biti konstantno podsecano na taj podvig, dok budu gledali taj most, u odnosu na onaj u Petrovaradinu.

I pored cinjenice da bi taj u Petrovaradinu rasteretio ceo ulaz u grad, novi zeleznicki most i Petrovaradin. No, ponavljam, mi smo rstrzani izmedju broja glasova i realne upotrebne vrednosti necega. O uticaju na ivalitet zivota ne bih, to nije ni tercijalni prioritet. O tome u prilog govore i silni semafori, planirane garaze u najstrozijem centru, parkinzi na bul. Evrope itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 08 jun 2020 07:41 #31

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
jiggy napisao/la:
No, ponavljam, mi smo rastrzani izmedju broja glasova i realne upotrebne vrednosti necega. O uticaju na kvalitet zivota ne bih, to nije ni tercijalni prioritet.

:!: :!:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 00:44 #32

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
...i opaaaa, idemo, još maketa! :rock:



Primećujem da su iz iste radionice kao i maketa SPENSa; negde se ovih dana ne spava



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, mrnjavi, Duja, Blavak, valjan

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 08:25 #33

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4854
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Nisam preoduševljen, više onim kako je predstavljen Šodroš nego samim mostom. Nadam se da se ako dođe do realizacije mosta neće realizovati i to pod mostom.
Ako sam dobro procenio, ideja je da se radi kombinovana struktura mosta, tzv "Extradosed bridge". Ne znam kako bi se to prevelo na srpski ali bazna ideja je kombinovanje sistema mosta sa kosim zategama i nosećih kutijastih profila. Rezultat je nadam se dobar spoj cene i kvaliteta.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 09:41 #34

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Biznis izrade maketa cveta!

Funkcioneri na vlasti maksimalno zloupotrebljavaju svoj polozaj radi promocije svoje stranke na predstojecim izborima.

Maketa spensa, maketa novog mosta, vest da 3lateral radi poslovni objekat u eksluzivnoj zoni u gradi, sve je to malo PRE VI ŠE!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 09:56 #35

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
A konkurs nije raspisan?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 10:05 #36

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ima na B92 još jedna slika ali je besmisleno, jer će tender za idejni projekat biti raspisan 2021.

Očekujem danas maketu aerodroma, pa od nedelje svi na more da se sve zaboravi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 13:34 #37

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
S tim u vezi, ne zaboravimo ovaj biser, kada je još prethodna pokrajinska vlast 2012, pred neke od tadašnjih izbora (verovatno onih na kojima su ispušili), prezentovala u saradnji sa FTN-om ovu slikovitu maketu Čenejskog aerodroma

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 13:46 #38

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Da, ovo je zesca brlja. Verovatno nece da se opeku kao demokrate da ubace Cenejski aerodrom opet u pricu bez nekih konkretnih poteza
Poslednja izmena: 18 jun 2020 13:50 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 14:17 #39

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Erebus napisao/la:
...i opaaaa, idemo, još maketa! :rock:



Primećujem da su iz iste radionice kao i maketa SPENSa; negde se ovih dana ne spava




Nešto ovakvo se gradi jednom u petsto hiljada godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most u produžetku bulevara Evrope 18 jun 2020 15:07 #40

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
ne znam za maketu, ali može karta da se kupi


ako se pita ove što reklamiraju

Priložena datoteka:

Ime datoteke: bilbord.jpg
Veličina datoteke:51 KB
Poslednja izmena: 18 jun 2020 15:09 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru