Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 26 okt 2019 00:59 #9761

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
2000 za ugao Kosovske i MM je suludo... treba biti zesci papak pa to dati, moje misljenje jeste da u ovom momentu ima zgrada i lokacija koje mogu imati tu cenu zbog ponude i potraznje, skupih placeve, kvalitetne gradnje i opreme, skupih ruku majstora, fantasticnog pogleda zbog visoke spratnosti... ali to svakako nije spomenuta raskrsnica i spomenuti investitor... zanima me cena u realizaciji...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 26 okt 2019 13:16 #9762

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Meni su u Dijagonali rekli da ce zgrada koju planiraju na Trgu 27. mart biti najmanje 2000eur/m2 i to se zna sad, a zgrada nece jos 2-3 godine.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Poslednja izmena: 27 okt 2019 12:09 od Dukelander. Razlog: Izmenjeno na zahtev pošiljaoca
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 26 okt 2019 20:56 #9763

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Vrlo je neozbiljno sa strane bilo kog investitora pricati po kojoj ce ceni nesto prodavati za 2 ili 3 godine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Mikica86, mlata

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 03:28 #9764

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145

Bolmanska
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron, Teki

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 09:10 #9765

  • zop
  • zop's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Stavlja li iko u ovom gradu još uvek kamenu vunu?

Inace, izgledno je da ce grad konacno poceti da se siri na sremsku stranu, ali o tom potom, neka investitor prvo objavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 09:11 #9766

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Veoma je zanimljivo u ovoj zemlji,ali veoma da kad neko kaže kupac je političar ili mafijaš!! Po meni je to isto ,čak mi je zanimljivo ako svi znamo da svaki političar ima platu oko 1000e ,žena npr ne radi nigde i sa svoje dece kupuje stan u Pupinovoj Palati gde je m2 oko 2200e!! Evo npr moj poznanik dugo živi u jednoj ulici pored Mise Dimitrijevića, nekoliko godina su kumili ,molili da se ulica sredi, medjutim u aprilu stan kupuje aktuelni poslanik ,a u maju 2019 ulica se asfaltira!! Da li je to mafijaško delo pojedinca,? Da je političko onda bih poslušali stanare i rešili problem još pre nekoliko godina...Evo sad imamo na početku Cara lazara na krivini će se zidati zgrada (ko zna koliko će biti m2) pa iz tog razloga izmestaju kanalizaciju da gospodi ne miriše ispred prozora..zagrebite malo da vidite buduće vlasnike?!? Smešni smo kao narod ,što dozvoljavamo sve ovo.. Da me neko neshvati pogrešno, jako mi je drago što se NS razvija ali cena m2 je dostigao Rim,Beč,Milano... A ipak mislim da mi kao zemlja nismo u rangu sa Italijom,Austrijom... nemamo metro,nismo uređeni papiroloski... itd...
Poslednja izmena: 27 okt 2019 09:15 od Klon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 10:47 #9767

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Zasto se cena stana komentarise kao da je nametnuta, da ju je obavezno platiti i da nema razlike izmedju svojevoljne kupovine i poreza (kako mi se licno cini da je cena predstavljena).... :?
Svi znamo da cenu diktira trziste !!(Dok je kapitalizam na snazi) :gaah:
Pricati da je negde sramna cena 2000+PDV ili da investitori zbog proizvodne(U odnosu na prodajnu, realno niske) cene, ne treba da gledaju na maksimizaciju profita(Pozeljno je da gledaju podjednako i na kvalitet proizvoda), nego na zadovoljavanje zelja kupaca je besmislica.... :wallbash:
Isti ti investitori, ako kupaca ne bi bilo, bi prodavali po ceni kostanja (Za slucaj da imaju dospelu kamatu i nisu u mogucnosti da je servisiraju)... Tako da je o ceni za 2,3 godine apsurdno pricati... :suicide:
Sto se uredjenja tice, placa investitor gradu, a isti je duzan da je uredi...
Nije tajna da grad najcesce namerno odugovlaci, kako bi investitori sami uredili, a grad napravio ustedu(Koja se u svakom slucaju ,,Bolje iskoristi",po njih)
Misljenja sam da bi trebao svaki investitor da uredi, grad da ga oslobodi nameta za uredjenje i da mu da instrukcije,odnosno ogranizenja uredjenja! Da se izbegne manifestovanje raznih ideja, razlicitog shavatanja estetike i nejednako dostupnog budzeta, ispred zgrada jednog niza..(Slucaj razlicitih behatona i svakog drugog vizualnog promasaja) :okay:
Licno sam za slicne instrukcije kada su fasade u pitanju... :rock:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 11:45 #9768

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
@Klon evo pokusavam jedan tvoj pozitivan komentar na ovom forumu da nadjem... strasno koliko gneva i besa u tvojim komentarima i pogledima na trenutnu situaciju.. ne znam koliko ti je godina i kad si se toliko u sve u zivotu razocarao, da samo nesto crnis... bas evo pokusavam nesto pozitivno iz tvojih komentara da nadjem i da li ista postoji da ti se svidja i da li je svrhra ovog foruma da svi blatimo po investitorima, gradnji i svemu?


@Vladenstajn bravo! Svaka ti je na mestu!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZlaJeca

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 12:47 #9769

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Imam dovoljno godina da vidim šta se dešava, i da ne može niko da me pravi ludim. Ja nikada nikoga nisam uvredio ,vec samo izneo činjenice koje npr. Tebe pogađaju koliko vidim! Nisam primetio da mi je neko opravdao moje negodovanje o situaciji na tržištu.Napominjem da sam nekoliko puta pohvalio pojedince koji rade na vreme i u rokovima ,pedantno,korektno..A za ove što kasne po nekoliko meseci,što ostave skrnave prilaze zgradi ,što uzmu pare a ne poštuju svoje kupce ne vidim šta ja tu mogu da pohvalim nekoga!!?. Isto važi i za ekipu u skupštini, svi imaju vikendice na Suncevom bregu,Tatarskom brdu ,stanove na limanu 1 i 2 sa sve platama od 1000e.. ja ovde nikoga ne vređam samo konstatujem.E sad ko se našao prozvanim i uvredjenim ja mu ne mogu nista, njegov problem.Ovo je forum za gradnju stanova i treba se držati toga,a ne dokazivanjem imovine. I malo me nerviraju neke stvari jer zakon nije isti za sve,neko može da zida kako hoće,a neko ne može!?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 13:06 #9770

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Vladenstajn napisao/la:
Zasto se cena stana komentarise kao da je nametnuta, da ju je obavezno platiti i da nema razlike izmedju svojevoljne kupovine i poreza (kako mi se licno cini da je cena predstavljena).... :?
Svi znamo da cenu diktira trziste !!(Dok je kapitalizam na snazi) :gaah:
Pricati da je negde sramna cena 2000+PDV ili da investitori zbog proizvodne(U odnosu na prodajnu, realno niske) cene, ne treba da gledaju na maksimizaciju profita(Pozeljno je da gledaju podjednako i na kvalitet proizvoda), nego na zadovoljavanje zelja kupaca je besmislica.... :wallbash:
Isti ti investitori, ako kupaca ne bi bilo, bi prodavali po ceni kostanja (Za slucaj da imaju dospelu kamatu i nisu u mogucnosti da je servisiraju)... Tako da je o ceni za 2,3 godine apsurdno pricati... :suicide:
Sto se uredjenja tice, placa investitor gradu, a isti je duzan da je uredi...
Nije tajna da grad najcesce namerno odugovlaci, kako bi investitori sami uredili, a grad napravio ustedu(Koja se u svakom slucaju ,,Bolje iskoristi",po njih)
Misljenja sam da bi trebao svaki investitor da uredi, grad da ga oslobodi nameta za uredjenje i da mu da instrukcije,odnosno ogranizenja uredjenja! Da se izbegne manifestovanje raznih ideja, razlicitog shavatanja estetike i nejednako dostupnog budzeta, ispred zgrada jednog niza..(Slucaj razlicitih behatona i svakog drugog vizualnog promasaja) :okay:
Licno sam za slicne instrukcije kada su fasade u pitanju... :rock:

Dobrim delom se slažem, samo je pitanje da li je sve baš tako u praksi. Bila jedna televizija, još uvek je ima, koja je u devedesetima zaradila puno na reklamama. Recimo da zamislimo scenario da su razni ljudi radili posao, a radili su jer im je neko omogućio da ga rade, pa bi im onda neko u nekom momentu rekao da se reklamiraju baš na toj televiziji. Nema hoćeš ili nećeš, samo ima instrukcija. Neki kažu da je tako i bilo, ja naravno ništa ne tvrdim. Mislim, ne znamo ko sve danas kupuje stanove. Neko je radio na baušteli ceo život u Njemačkoj, pa ulaže u nekretnine u Novom Sadu. Neko je prodao njivu i krave, pa obezbedjuje dete da ima gde da studira i posle da živi, da se makne sa sela. Neko je radiuo posao, zaradio ogromne pare, delom se to hipotetički može desiti i zbgo poslovnih veza i ustupaka koje neko dobije, tipa tenderi i što šta drugo. Isto tako hipotetički, neko može da kupuje stanove po skupoj ceni kvadrata zato što tako vraća neku uslugu, nekome ko time nekom drugom ćini uslugu. Tada, opet hipotetički, bi bilo da neko zapravo i mora da kupi stan po visokoj ceni čime se pravi privid da je to realna cena i da ima kupaca, što bi diglo cenu kvadrata, na nekoj lokaciji. Naravno nerealno. Sve je ovo naravno hipotetički pošto mi pojma nemamo ni o čemu i eto samo divanimo o eventualnim modelima kako se nešto dešava A vi napadoste čoveka zbog mišljenja koje, hipotetički, ne mora biti da je bez osnova :P
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 13:57 #9771

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Nema potrebe da se ispredaju teorije zavere. Postoje mehanizmi veštačkog nabijanja cene, ali na ovako širokom tržištu, sa ovolikim brojem gradilišta, odnosno investitora, stvarno ne vidim kako bi to bilo moguće.

U poslednjih 7 godina prosečna plata je (u eurima) porasla za oko 25% i očekivano je i da cene prate rast. Na to dodajte i činjenicu da u Srbiji vlada galopirajući trend raslojavanja društva, i da smo po disparitetu između najsiromašnijih i najbogatijih na samom evropskom vrhu. Trenutno 20% građana sa najvišim prihodima zarađuje 10 puta više od 20% onih sa najnižim. I eto ko kupuje nekretnine.
Na kvadratne metre se u Srbilendu trenutno gleda kao na porodičnu srebrninu, pa onaj ko može - gomila. Malo izdaje studentima, malo Kinezima turistima, malo zvrji prazno.
Sve to ne znači da u jednom trenutku balon neće pući... Kada vrtoglavi rast mase nekretnina naglo prebaci realne potrebe. Ali, koliko ja vidim, u ovom trenutku sve što se izgradi - proda se.
Do tada batalite tu socijalnu fantastiku o nekakvom "bojkotovanju". Ili se zadovoljavajte polovnom robom i slabijim lokacijama, ili čekajte da cene krenu dole (ako ste već toliko ubeđeni da su sada prenaduvane).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 14:31 #9772

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Nije stvar u teoriji zavere. Recimo da kad sam da nekim pričao o cenama i kako su nerealne, taj neko reče nešto što ja upakovah u hipotetički omot.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 15:07 #9773

  • Peka
  • Peka's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 74
Jedan od ključnih razloga za povećanje potražnje za stanovima je ogroman porast cena izdavanja stanova i pad kamata za stambene kredite
Mene je to ''nateralo'' da skupim za učešće i kupim stan na kredit i znam nekoliko istih primera kod ljudi koje poznajem
Primera radi pre 2-3 godine stan u Rumenackoj 42 m2 sam plaćao 140 eura..Sada se taj isti stan izdaje za 240 e a meni će rata za kredit da bude 160 eura

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Poslednja izmena: 27 okt 2019 15:10 od Peka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 15:09 #9774

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Peka napisao/la:
Jedan od ključnih razloga za povećanje potražnje za stanova je ogroman porast cena izdavanja stanova i pad kamata za stambene kredite
Mene je to ''nateralo'' da skupim za učešće i kupim stan na kredit
Primera radi pre 2-3 godine stan u Rumenackoj 40 m2 sam plaćao 140 eura..Sada se taj isti stan izdaje za 240 e a meni će rata za kredit da bude 160 eura

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Nekoliko kolega je u poslednje dve, tri godine kupilo stanove, a takodje cujem kao jedan od razloga porast cene izdavanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 15:18 #9775

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Forum treba da je vezan za gradjevinu u NS...Gledam nedeljom da temu Srbija i korupcija zaobidjem.... :storm:
Sto se tice teorija zavere, hipotetickog omota i traca nekog(mozda i tebi neznanog) lica, slobzio bih se sa @Erebus.. Ipak, nije ovo ta prica.. :bash:
Moguce da je realno, da na obim gradnje mnogo uticu sredstva stecena zakonom kaznjivim radnjama, sto nas ne bi trebalo iznenaditi(Takvo drustvo i drzava, decenijama)
Verujem da jos vise uticu negativne kamatne stope...Visak se ne isplati drzati u banci, pa investiraju u nekretnine(Sto se poslednjih godina dobro pokazalo)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 15:49 #9776

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ne sporim da sve to utiče, ali ste napali čoveka i to konkretno da nije da "neko mora da kupi stan". Ja rekoh da postoji velika mogućnost da se deo stanova proda baš zato što ljudi kupi stan kao vraćanje usluge nekome, pa se neki kupljeni stanovi dugo drže prazni, po ceni koja je nerealna. Posle drugi kupe zato "što se po toliko prodaje". Dakle, nije trebalo da nepotrebno napadnete čoveka zati što je možda delom u pravu. Opet hipotetički, naravno. :P
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 15:52 #9777

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
U Novom Sadu, realno je velika nezaposlenost i mnogi ga napustaju zbog toga. Ipak, gradi se nenormalno mnogo. U Nemackoj, na primer, ima posla u izobilju, a stanovi se slabo grade, iako je potraznja enormna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 15:59 #9778

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Nezaposlenost jeste velika, ako nisi partijski covek. Mnogi ljudi odlaze iz Novog Sada - Srbije, ali isto tako i dolaze u Novi Sad. 2018. godine 8000 ljudi se doselilo u Novi Sad, 6500 se odselilo iz njega.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 16:04 #9779

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Iz cega proizilazi da ako svi postanu partijski ljudi, nezaposlenost ce se smanjiti. Posla je malo, tako da samo najjace veze daju rezultat, a i taj rezultat je oko 500€.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 okt 2019 16:19 #9780

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
A sad veselije teme. GALENS KEJ KVANTAS .Koliko je tu kvadrat?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, sasar, Blavak, valjan, AeroDron
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru