Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 okt 2019 22:56 #9721

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Čekaj, jel provereno ili nije. Ili provereno znaš ili provereno ne znaš? Ako je prostor ispred zgrade javna površina, investitor ne da nema obavezu, nego nema ni pravo da sređuje bilo šta na parceli koja nije njegova.Klon napisao/la:
Obavezno svakog investitora pohvaliti reklamom jer neće da sredi ispred zgrade parking...ostave sljunak ,užas jedan .... kupiš stan za 1600e po m2 a u blatu si do kolena...
I nije stvar grada već investitora, provereno znam,a ako je i do grada može i grad da sredi par metara behatona..ako je izvrsno veće sređeno i ima bastovana može grad i stanarima da reši ispred zgrade..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jungle_Mania

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 okt 2019 20:13 #9722

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Evo obisla sam ceo juzni Telep. Po prvi put u zivotu - Presernovu, Mornarsku, Bolmanovu i Jerneja Kopitara... Naravno i Heroja Pinkija. Kacim slike uskoro.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Mikica86

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 okt 2019 21:03 #9723

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Znam... to je do investitora..Treba da ih je sramota.Neko priča i tvrdi da je do grada, imate nekoliko primera u gradu gde je u nizu svaka 5-ta 6 zgrada sređena ispred.To znači da je investitor ok i da nije žalio 1000e da sredi svojim kupcima parking ili prilaz zgradi. Čudan smo narod jako.evo pre neki dan parkiram auto ispred jednog kafića i konobar odmah izlece i kaže da je to parking za goste!!Ljubazno se vratim i zamolim da mi pokaže zakup parking mesta i zašto nema znaka ispred parking mesta da je rezervisano! ? Počeo je muca i prepliće jezikom!! Danas svako zauzme ono što misli ,i pored toliko policije,komunalaca,inspekcija niko ništa ne preduzima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 okt 2019 21:37 #9724

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
U Ćirila i Metodija je očišćen plac odmah do zgrade Najevropljanina (koja je do President zgrade).

Još uvek nema table, a čini mi se da će čistiti skroz do BPP.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 okt 2019 23:02 #9725

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tu se probija ulica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Teki

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 00:48 #9726

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
@Klon ne branim investitore, ali ne siri dezinformacije po forumu, neko od ljudi ko nije u materiji jos ce ozbiljno pomisliti da investitori imaju obavezu da srede ispred zgrade i ulicu. Investitor je u obavezi da sredi dvoriste grade kada je zgrada u nizu i ima pasaz (kao sto su naselja Grbavica, Nova Detelinara, Podbara , zargonski kad se zgrada lepi na zgradu..), gde je blokovski sistem gradnje i gde je zauzece parcele 100%, oko zgrade je javna gradska povrsina i investitor nema apsolutno nikakvu obaveznu nista da sredi. Moze eventualno da malo usminka dok se grad ne nateli to da sredi, jer cekaju da investitori srede sto vise od sebe , pa oni malo utegnu na kraju.. ionako deru s taksma na ta zemljista, nek ih onda i sredjuju, sto bi bilo ko placao iz svog dzepa ako ne mora..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZlaJeca

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 10:23 #9727

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pa investitori su ti koji imaju gradiliste ispred placa, koji uniste postojeci trotoar ili zelenu povrsinu i onda na kraju nisu obavezni da to poprave? Mene bi bila sramota
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 16:27 #9728

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Naravno da treba da poprave i vecinom poprave. Ovde je rec bila sto stave tucanik, pa malo li je o svom trosku i tucanik da stave, koji uopste nije jeftin, a kamoli sto mnogi i izbetoniraju... ne vidim potrebu za stalnom hejtom i kudjenjem investitora, non stop neko pljuvanje... nikad nismo zadovoljni kao nacija i sve nam smeta, a realno da nema njih i da se ne gradi, Novi Sad bi bilo selo.. malo treba da budemo zahvalniji i pozitivniji kao drustvo, a ne u svemu da vidimo samo crno..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 16:36 #9729

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da budemo zahvalni investitorima? Pogledaj na sta lici grad danas covece da li si ti svestan. Ja nikada ne bi ziveo u betonskim dzunglama Hadzi Ruvimove i okoline.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, RM77, mlata, dvojko

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 16:53 #9730

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Igrom slucaja bas zivim tu , ne bukvalno u H.Ruvimovoj, ali na 200 metara od i ne bi menjao ovu lokaciju ni za jednu drugu... sve imamo okolo, apoteke, radnje, markete, zdrave hrane, kafice, salone, cak i auto skolu, krojace, uramljivace slika , butike.. Bulevar Evrope je na 300 metara, igralista za decu, sve je tu... samo trknes i sve imas pred nosom :) sve zavisi sta kome odgovara :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 17:04 #9731

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jedno igraliste za ceo jedan deo grada....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 17:07 #9732

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Jedno igraliste za ceo jedan deo grada....
Ima ih nekoliko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 21:22 #9733

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Tacija90@ druze ja niti se bavim gradnjom niti sredjivanjem dvorista..ali ako kupim stan da zivim u njemu onda zelim da budem u urednom i cistom,a ne kao da imam kočiju i konje.! A investitori rade zgrade zbog novca i zarade ,a ne da pomazu narodu! Ako vec radis nesto onda uradi sve kako valja i dolikuje poslovanju ..
Druga stvar pohvalio bih Modena gradnju ,rade brzo precizno ,evo na Bpp zavrsavaju fasadu ,ali me buni njihov bilbord na ogradi ,zgrada je prelepa na slici,ali gradnja zgrade nema slicnosti sa slikom koju reklamiraju objekat! Da li sme ti tako,dovode do zavlude kupce
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 okt 2019 22:44 #9734

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Ok, sve je stvar vidjenja pojedinca... samo imam ponekad utisak da pojedinci ovde naprave profile (doduse kao i na svakom drugom forumu) samo da kude, hejtuju i pljuju sve sto postoji... nije sve tako crno :) meni se na primer svidja sve sto radi Modena, Dinamika, Jokic Invest, Vaer... to su zaista posteni i ljudi i investitori i to i dokazuju iz projekta u projekat.. Naravno ima ih tu jos koji valjaju, samo ovi se po meni izdvajaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2019 08:12 #9735

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Objekat na uglu Tekelijine i Patrijarha Carnojevica se priprema za rusenje: www.google.com/maps/@45.2668825,19.84611...7i13312!8i6656?hl=sr

Objekat na uglu Marka Miljanova i Kosovske je srusen. Izbodjac radova Karin Invest.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2019 09:18 #9736

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35922
Bulevar na bulevaru raducka.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, sasar, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2019 10:06 #9737

  • SingDar
  • SingDar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
  • Primljenih Zahvalnica: 51
Sto se tice sredjivanja trotoara tj. okolo zgrade investitor to moze da uradi, pa mu onda grad smanji neke takse ili poreze posto to jeste obaveza grada (tako sam ja ranije cuo). Ako ne sredi onda se ceka grad sto moze da potraje. Slazem se da bi bilo ok da to uradi investitor cim se zgrada useli , a ne da se ceka po godinu i vise dana. Kod mene je to uradio investitor, cak je i zelenu povrsinu sredio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2019 14:04 #9738

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Klon napisao/la:
Druga stvar pohvalio bih Modena gradnju ,rade brzo precizno ,evo na Bpp zavrsavaju fasadu ,ali me buni njihov bilbord na ogradi ,zgrada je prelepa na slici,ali gradnja zgrade nema slicnosti sa slikom koju reklamiraju objekat! Da li sme ti tako,dovode do zavlude kupce

Prolazim tu skoro svaki dan i vidim da dosta lepo rade, samo mi nije najjasnije po cemu se razlikuje trenutno stanje od rendera koji su prikazali?
Meni na oko deluje vrlo slicno...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2019 15:06 #9739

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
trile93 napisao/la:
Klon napisao/la:
Druga stvar pohvalio bih Modena gradnju ,rade brzo precizno ,evo na Bpp zavrsavaju fasadu ,ali me buni njihov bilbord na ogradi ,zgrada je prelepa na slici,ali gradnja zgrade nema slicnosti sa slikom koju reklamiraju objekat! Da li sme ti tako,dovode do zavlude kupce

Prolazim tu skoro svaki dan i vidim da dosta lepo rade, samo mi nije najjasnije po cemu se razlikuje trenutno stanje od rendera koji su prikazali?
Meni na oko deluje vrlo slicno...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Meni izgleda identicno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 okt 2019 16:57 #9740

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Leva strana zgrade(gleda na nastavak BPP) na slici je sva u staklu,a zidanje obicni prozori i terase!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru