Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednjakovo | Jugovićevo

Bezbednjakovo | Jugovićevo 20 jan 2022 11:51 #661

  • lucijano
  • lucijano's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
Kakva su iskustva...da li se projektovana kvadratura slaže sa izvedenim stanjem ili tu ima odstupanja većih od +/- 1m2?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 25 jan 2022 05:43 #662

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
lucijano napisao/la:
Kakva su iskustva...da li se projektovana kvadratura slaže sa izvedenim stanjem ili tu ima odstupanja većih od +/- 1m2?
Odstupanja si u tim granicama. Nisam cuo da je neko pravio aneks ugovora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: lucijano

Bezbednjakovo | Jugovićevo 25 jan 2022 18:15 #663

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Salci napisao/la:
Da li neko od ljudi koji su se uselili prosle godine, a ovde je,moze da nam kaze sta je sve od dokumenata potrebno za podnosenje zahteva za povracaj PDV-a?

cityexpert.rs/blog/pravni-saveti/povraca...kupovine-prvog-stana

Ovde imate sve sto vam treba oko dokumentacije za povracaj PDV-a. Nije nista komplikovano
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Salci

Bezbednjakovo | Jugovićevo 30 jan 2022 15:09 #664

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Nije ni usao covek vec izdaje.
http://ibb.co/F8Jt2Nq
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 30 jan 2022 18:24 #665

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Alibunar napisao/la:
Nije ni usao covek vec izdaje.
http://ibb.co/F8Jt2Nq

Jok nego ce da se useli pa onda da izdaje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 07:42 #666

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Nixivoje napisao/la:
Alibunar napisao/la:
Nije ni usao covek vec izdaje.
http://ibb.co/F8Jt2Nq

Jok nego ce da se useli pa onda da izdaje

Pa zar ne treba prvo da glumi da zivi neko vreme kad je vec uzeo cisto da mu se otplacuje rentiranjem a ima vise stanova? Neki koji nemaju stanove su na listama ispod ovakvih i nece dobiti dok drugi prave biznise
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 08:45 #667

  • Desiderius
  • Desiderius's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Ja ne razumem šta vama tu smeta.Stanovi su bili dostupni svim tim ljudima koji nemaju rešeno stambeno pitanje,svako je mogao da se prijavi
Drugo svako ko kupi stan ima pravo sa njim da radi šta želi kao i svako van ove priče sem prodaje i prenosa vlasništva

Potpuno je u redu da se kritikuje sistem za prodaju koji su napravili a ne ljudi koji kupuju stanove i da li ih izdaju ili u njima žive.Imaju pravo kao svako drugi



Sent from my RMX3081 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 09:21 #668

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Desiderius napisao/la:
Ja ne razumem šta vama tu smeta.Stanovi su bili dostupni svim tim ljudima koji nemaju rešeno stambeno pitanje,svako je mogao da se prijavi
Drugo svako ko kupi stan ima pravo sa njim da radi šta želi kao i svako van ove priče sem prodaje i prenosa vlasništva

Potpuno je u redu da se kritikuje sistem za prodaju koji su napravili a ne ljudi koji kupuju stanove i da li ih izdaju ili u njima žive.Imaju pravo kao svako drugi



Sent from my RMX3081 using Tapatalk

Da, svako. Neko iz Loznice, Cuprije, da nikada nisu bili u Novom Sadu su dobili stan u Novom Sadu dok znam one iz Novog Sada koji nisu dobili nista.
Molim te nemoj da branis da je ovo kao u redu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Alibunar, mlata, ChobbyNS, gremlinka, eegor84, mmirkovic, SportskiPozdrav

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 10:32 #669

  • Desiderius
  • Desiderius's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Pa šta sam ja napisao,krivite ove koji su osmislili sistem za kupovinu stanova a ne ljude koji su kupili
Ne čitaš pažljivo

Sent from my RMX3081 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 11:16 #670

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Mudro zbori Desiderius.
Krivite vlasnika gazdu što nije zaključao vrata. Ne lopova koji je ušao i ukrao sve po kući. Kakva zamena teza... :sick: :sick: :sick:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 12:03 #671

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Desiderius napisao/la:
Ja ne razumem šta vama tu smeta.Stanovi su bili dostupni svim tim ljudima koji nemaju rešeno stambeno pitanje,svako je mogao da se prijavi
Drugo svako ko kupi stan ima pravo sa njim da radi šta želi kao i svako van ove priče sem prodaje i prenosa vlasništva

Potpuno je u redu da se kritikuje sistem za prodaju koji su napravili a ne ljudi koji kupuju stanove i da li ih izdaju ili u njima žive.Imaju pravo kao svako drugi



Sent from my RMX3081 using Tapatalk

Da, svako. Neko iz Loznice, Cuprije, da nikada nisu bili u Novom Sadu su dobili stan u Novom Sadu dok znam one iz Novog Sada koji nisu dobili nista.
Molim te nemoj da branis da je ovo kao u redu.

Tom logikom može da se kaže da je nepravda da se grade jeftini stanovi samo u ns, dok u loznici nema ništa.
Stvar je jasna, onaj ko nema rešeno stambeno pitanje može (nije garantovano da mora) da dobije.
Ako je iz ns, živeće u njemu, ako nije u ns, izdavaće i pokrivaće kiriju...

A sistem je promašen potpuno na mnogo nivoa.
Poslednja izmena: 31 jan 2022 12:04 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 12:06 #672

  • Desiderius
  • Desiderius's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Bezbednjakovčanin napisao/la:
Mudro zbori Desiderius.
Krivite vlasnika gazdu što nije zaključao vrata. Ne lopova koji je ušao i ukrao sve po kući. Kakva zamena teza... :sick: :sick: :sick:

Upravo to što si napisao je zamena teza

Šta je trebalo da ljudi ne kupuju stanove ako su im ponudjeni a ispunjavaju uslove

Super je d asi ljude koji su kupili stanove porediš sa lopovima,ne znam samo koja ti je logika,čime su oni i koga prevarili

Ponavljam,kompletna procedura za kupovinu je sranje i taj ko je osmislio treba da snosi krivicu a ne ljudi koji su stanove pošteno kupili i iste otplaćuju

Sent from my RMX3081 using Tapatalk
Poslednja izmena: 31 jan 2022 12:07 od Desiderius.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 12:16 #673

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Uslov svih uslova je bio da konkurišu ljudi sa nerešenim stambenim pitanjem. Ljudi koji nemaju gde da žive. Ljudi koji treba da daju život sa državu i primenu zakona, a razmišljaju da li će imati para sa kiriju.
Pored njih, u ovu priču su ušli i klasični profiteri. Da bi ispunili uslove oni su prepisivali stanove drugome, razvodili se, fiktivno prodavali i radili brojne druge mahinacije.

Tako da, *DA*, smatram ih lopovima. Profiterima. Ljudima koji su bili pored šunke kad je bilo ugašeno svetlo. Nazovi to kako želiš. Što i nije čudno u državi u kojoj je glavna pozitivna karakteristika "ume da se snađe".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: gremlinka, vladulns, eegor84, Toni021

Re:RE: Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 14:12 #674

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Tačno je da je sam način dodeljivanja bio nesavršen, da se ublaženo izrazim, sam Gradonačelnik Novog Sada je rekao da je "metodologija dodele stanova mogla biti bolja, ali da je bolje da neko dobije stan, nego niko." Što se tiče izdavanja rekao je da "nije sve uvek najpravičnije."
Dakle oko toga da je dodeljivanje moglo bolje da se izvede verovatno svi ovde možemo da se složimo. Ja lično, da se išta pitam kao što se ne pitam, oficirima bi dao sve beneficije koje su moguće. I još povoljnije stanove - uz jasno određene prioritete ko ih dobija i beneficije kod školovanja dece i kod registracije vozila i sve što je moguće. Da oficiri budu elita u ovom društvu i da svaka buduća Mis Srbije mašta da se uda, recimo, za pilota ratnog vazduhoplovstva. Sve bi im dao da budu cenjeni i da imaju što bolji život. Zato što se od njih puno i očekuje, pa čak da po potrebi daju i život. Ali bih od njih i puno zahtevao. Slično važi i za policiju. Ovde nije bitno šta im je sistem omogućio, bitan je njihov odnos prema tome. Lični moral i solidarnost sa kolegama koji su ugroženi. Možda je ovo naivno razmišljanje, ali meni je ovo ružno. Duboko sam uveren da je veliki broj ljudi u vojsci i bezbednosti među najkvalitetnijim ljudima u ovoj zemlji, zato pojedinačni slučajevi poput ovih jednostavno ... ne znam šta da kažem i kako da to nazovem. Samo mogu d ase nadam da će promeniti nešto u načinu dodeljivanja prava na kupovinu stana i kontroli iste.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 31 jan 2022 14:14 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 14:37 #675

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Nemojmo se praviti naivnima, znamo zašto su dodeljivani baš njima. Po kom osnovu su baš policajci zaslužniji za beneficije od nastavnika, medicinara ili vatrogasaca recimo?
Najobičnije finansiranje sigurnosnog jastuka za režim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, TurboMaximus, Alibunar, vladulns, eegor84

Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 15:04 #676

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ovakav nacin prodaje, a daljeg rentiranja stvara apsurd toga da je teret izdrzavanja po trzisnoj ceni samo prebacen na nekog drugog ko takodje nema reseno stambeno pitanje. Po meni jedno razumno resenje je da drzava pravi stanove koji ce se vrlo jeftino rentirati, a ne prodavati. I da mozda, posle, onaj koji rentira stan X broj godina, ima priliku da ga kupi od drzave ukoliko to zeli, jer time izrazava nameru da zivi u njemu dugorocno. A ako ne zeli, imao je jeftinu rentu i time sebi obezbedio stanovanje.

Dalje, s' duznim postovanjem, ideologija koja stavlja policiju i vojsku na vrh drustva kao neke najzasluznije je, po meni, u najmanju ruku arhaicna. Uz ove profesije sto je RM77 naveo imate jos profesija, odredjene laborante koji se svaki dan izlazu riziku kada rade sa izuzetno otrovnim materijama, smrtonosnim patogenima, rudare koji svakako skracuju sebi zivot, a imaju i realnu sansu da poginu ...
Poslednja izmena: 31 jan 2022 15:06 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 15:07 #677

  • NeleSK
  • NeleSK's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 9
RM77 napisao/la:
Nemojmo se praviti naivnima, znamo zašto su dodeljivani baš njima. Po kom osnovu su baš policajci zaslužniji za beneficije od nastavnika, medicinara ili vatrogasaca recimo?
Najobičnije finansiranje sigurnosnog jastuka za režim.
Malo smo otišli sa teme al ajd... A što se ovoga tiče ko kaže da vatrogasac nema beneficije nasuprot policajcu? Pa ista su firma što bi se reklo, i isti su i imali takodje uslov za kupovinu ovih stanova, kazem za vatrogasce-spasioce. Isto tako pored njih su imali i čuvari u kazneno popravnim zavodima i zatvorima... Tako da vatrogasac nema šta da bude u vašem pitanju pored nastavnika, medicinara itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 31 jan 2022 15:08 #678

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
mel napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Desiderius napisao/la:
Ja ne razumem šta vama tu smeta.Stanovi su bili dostupni svim tim ljudima koji nemaju rešeno stambeno pitanje,svako je mogao da se prijavi
Drugo svako ko kupi stan ima pravo sa njim da radi šta želi kao i svako van ove priče sem prodaje i prenosa vlasništva

Potpuno je u redu da se kritikuje sistem za prodaju koji su napravili a ne ljudi koji kupuju stanove i da li ih izdaju ili u njima žive.Imaju pravo kao svako drugi



Sent from my RMX3081 using Tapatalk

Da, svako. Neko iz Loznice, Cuprije, da nikada nisu bili u Novom Sadu su dobili stan u Novom Sadu dok znam one iz Novog Sada koji nisu dobili nista.
Molim te nemoj da branis da je ovo kao u redu.

Tom logikom može da se kaže da je nepravda da se grade jeftini stanovi samo u ns, dok u loznici nema ništa.
Stvar je jasna, onaj ko nema rešeno stambeno pitanje može (nije garantovano da mora) da dobije.
Ako je iz ns, živeće u njemu, ako nije u ns, izdavaće i pokrivaće kiriju...

A sistem je promašen potpuno na mnogo nivoa.

Pa ko kaze da se gradi samo u Novom Sadu?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 01 feb 2022 08:00 #679

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Priča se da su neki srećni dobitnici stanove već "prodali" ugovorima o pozajmici.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 01 feb 2022 08:51 #680

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
To sam i ja cuo. Samo nisam cuo na koji nacin. Al eto, uvek se nadje neki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru