Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednjakovo | Jugovićevo

Bezbednjakovo | Jugovićevo 25 jul 2019 18:20 #1

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Gradnja 548 stanova za bezbednjake na Novom naselju koštaće 2,2 milijarde dinara

Izgradnja tri zgrade sa po tri lamele i ukupno 548 stanova za bezbednjake na Novom naselju koštaće 2.264.466,94 dinara bez PDV-a i trajaće najmanje 480 kaledarskih dana, saznaje 021.rs.



Posao je pripao firmama "Best izgradnja" iz Novog Sada i "Set" iz Šapca na tenderu koji je sprovelo preduzeće "SPV Dunav". Ovu firmu je Vlada Srbije formirala u novembru prošle godine sa ciljem izgradnje zgrada za bezbednjake u vojvođanskoj prestonici, a njime direktno upravlja Građevinska direkcija Srbije.

Iz dokumentacije "SPV Dunav", u koju je 021 imao uvid, može se zaključiti da će se izgradnja finanasirati preko kredita od 2,4 milijarde dinara, koji će biti obezbeđen direktnim pregovorima sa bankama mimo postupka javne nabavke. Naime, "SPV Dunav" na računu nema te pare, jer je vrednost firme 128 miliona dinara koliko je Vlada Srbije zaključno sa 15. julom ove godine upisala kao osnivački kapital ovog preduzeća.

Kada će početi izgradnja 548 stanova na Novom naselju za sada nije poznato, jer je pre nekoliko dana raspisan tender vredan 12 miliona dinara za izbor firme koja će raditi pirotehničku kontrolu tokom izgradnje zgrada zbog mogućih zaostalih eksplozivnih naprava. Naime, stambeno naselje će se graditi na zemljištu koje je duže od jednog veka služilo prvo za aerodrom, a potom se na njemu nalazila kasarna "Jugovićevo". Ovaj prostor je bombardovan tokom Drugog svetskog rata i 1999. godine, a u proteklih 20 godina su prilikom gradnje stambenih objekata ovde pronalažene avio-bombe.

Takođe, pre početka bilo kakvih radova teren će biti posebno proveren, jer je "SPV Dunav" sproveo i posebnu javnu nabavku za razminiranje, a koje će izvesti "Milenijum tim" (Millennium team) iz Beograda po ceni od 36,2 miliona dinara bez PDV-a.

Da radovi neće početi skoro, moglo se naslutiti i iz izjave ministarke građevinarstva Zorane Mihajlović koja je pre nekoliko dana govorila o izgradnji stanova za bezbednjake i izrazila nadu da će do kraja ove i tokom naredne godine krenuti svi planirani projekti. Do sada su radovi počeli, odnosno privode se kraju u Vranju i Nišu.

Na Novom naselju u planu i veliki broj parking mesta, igrališta...

Iz dokumentacije završenog tendera za izgradnju 548 stanova na Novom naselju može videti kako je planirano da izgleda stambeni blok severno od Bulevara vojvode Stepe. U osnovi je ispoštovan urbanistički plan Grada Novog Sada da se u tom delu stanovi za bezbednjake grade uz već postojeće zgrade u tzv. naselju "Sunčana strana".





Tako će objekat "V" biti severno od postojećih zgrada, uz samu Ulicu Oblačića Rada, a između ulica Pavla Ilića i Aleksandra Benjaka.

Objekti "A" i "B" će biti više zapadno od postojećih zgrada i planiranog objekta "B", tj. između dve novoplanirane ulice koje imaju radne nazive "Istočna" i "Zapadna" i zapravo su paralelne sa ulicom Aleksandra Benjaka, dok će severna granica bili Ulica Oblačića Rada, a južna granica novoplanirana ulica koja ima radni naziv "Južna".





Svi ovi objekti su zgrade visine do šest spratova sa potkrovljem i po tri lamele, s tim da zgrade "A" i "B" imaju isti broj stanova u svakoj lameli, i to u prvoj i trećoj po 55 stanova, a u drugoj 62, dok zgrada "V" ima prvu i treću lamelu sa 71 stanom i drugu sa 62 stana.

U ponudi će biti od jednoiposobnih stanova površine 36,48 kvadrata do troiposobnih od 79,97 kvadrata i tačnu tabelu možete videti u galeriji (dole).

U konkursnoj dokumentaciji se vidi da se planira veliki broj parking mesta, kao i dečija igrališta i zelene površine.

Dodajmo i da se u celom kompleksu severno od Bulevara vojvode Stepe pored ovih 548 stanova, planira i gradnja sportskog kompleksa sa atletskim stadionom i atletskom dvoranom, osnovnom školom, predškolskom ustanovom, kao i nizom stambenih blokova, tako da će tu biti ukupno 1.972 stana.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/219586/F...VSh3CW91qkCEJvoGIgm0
Poslednja izmena: 25 jul 2019 18:20 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, Duja, Brane, sasar, Blavak, Billy, valjan

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 12:09 #2

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Pre dva dana su političari položili kamedn temeljac za buduće stanove za pripadnike službi bezbednosti.







izvor fotografija portal Vlade Vojvodine: www.mediaportal.vojvodina.gov.rs/v/Foto/07082019+-+
Poslednja izmena: 09 avg 2019 12:11 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, AeroDron

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 13:18 #3

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
^^
Jel mozes na Mapama da pokazes gde se ovo otprilike nalazi?
Poslednja izmena: 10 avg 2019 12:00 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 14:50 #4

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:


Jel mozes na Mapama da pokazes gde se ovo otprilike nalazi?

Na žalost ne mogu. U vestima koje sam pročitao piše u naselju Jugovićevo, te iz toga mogu samo da pretpostavim. Voleo bih kada bi smo mogli da pratimo ovo gradilište, ali imam neki osećaj je ovo predizborna kampanja :( , no ajd da ne baksuziram. Nadam se da ćemo uspeti da ispratimo i ovo gradilište (kao i bilo koje drugo) i da će ljudi koji rade u službama bezbednosti uspeti da obezbede sebi krov nad glavom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 15:37 #5

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nalazi se iza ulice Lenke Dunđerski.
Best je tu nedavno izveo dva objekta za Građevinsku direkciju.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 09 avg 2019 15:37 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 18:16 #6

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Koliko se ja sećam, ovo je trebalo da bude uz kanal, na kraju naselja i uz posecanje onog drvoreda sibirskih brestova koje su posadili stanari. Sad da li su promenili lokaciju ne znam.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 18:27 #7

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
neusatz! napisao/la:
Koliko se ja sećam, ovo je trebalo da bude uz kanal, na kraju naselja i uz posecanje onog drvoreda sibirskih brestova koje su posadili stanari. Sad da li su promenili lokaciju ne znam.
Jako puno gradjevinskog zemljista ima na tom potezu, meni nije jasno zasto grad ne potencira gradnju tu. Sva infrasturktura je u blizini.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 20:08 #8

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
To mislim da ide uz novi bulevar. Doći će i to na red, samo se ja plašim da će i taj deo bulevara upropastiti kao ovaj deo koji još uvek upropaštavaju.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 avg 2019 22:00 #9

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Grade se pored Gds-ovih zgrada. Ima plan u ovoj vesti. U ovoj fazi se grade tri lamele na poljanama 1 i 2
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Bezbednjakovo | Jugovićevo 10 avg 2019 12:02 #10

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja sam smestio ovde kad su izašli planovi, jel to OK? :?


Poslednja izmena: 10 avg 2019 12:04 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Blavak, valjan

Bezbednjakovo | Jugovićevo 10 avg 2019 14:07 #11

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
neusatz! napisao/la:
To mislim da ide uz novi bulevar. Doći će i to na red, samo se ja plašim da će i taj deo bulevara upropastiti kao ovaj deo koji još uvek upropaštavaju.
Prvo treba grad da odluci da recimo smanji takse za gradnju tu, barem malo i da sredi vlasnistvo zemljista. Sto se mene tice, trebalo bi prodati svu imovinu sajma uz bulevar i taj novac uloziti u modernizaciju sajma i popravke. Toliko zemljite nije potrebno za sajam, i sad se te hale mahon iznajmljuju kao magacini i hale za sportove. Plus ovo prazno zemljiste oko Jugoviceva o kome pricamo. Mnogo potencijala ima tu za odrzivo, humano stanovanje, samo uz malko truda. Super povezano sa svim delovima grada generalno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 10 avg 2019 15:03 #12

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
limanac napisao/la:
Ja sam smestio ovde kad su izašli planovi, jel to OK? :?



Da, to je to.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Sasa

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 avg 2019 18:35 #13

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Stanovi za bezbednjake podržavam,ali tu ne treba mešati bilo kog političara jer te zgrade se rade od novca gradjana, a nameta u zadnjih 7 godina ima na pretek..!! A i živimo u državi gde su svi državni organi sa platom od 380e dobro zbrinuti i svi imaju i stanove i kola od 10000e itd...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 10 avg 2019 21:56 #14

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ko je vlasnik svog ovog zemljista? Znam da jedan deo gore desno kod Novog Groblja ce da bude arheoloski park, jedan deo pripada vojsci, a ostalo?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 11 avg 2019 22:42 #15

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ko je vlasnik svog ovog zemljista? Znam da jedan deo gore desno kod Novog Groblja ce da bude arheoloski park, jedan deo pripada vojsci, a ostalo?

95% vojska.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 12 avg 2019 09:01 #16

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
^^ Sad sam proverio u katastru, i praktično sve neobrađeno zemljište s te slike pripada vojsci:

a3.geosrbija.rs/ (najlakše za identifikaciju parcela)
katastar.rgz.gov.rs/KnWebPublic/FindParcela.aspx (pretraga baze podataka)
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 12 avg 2019 18:23 #17

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Duja napisao/la:
^^ Sad sam proverio u katastru, i praktično sve neobrađeno zemljište s te slike pripada vojsci:

a3.geosrbija.rs/ (najlakše za identifikaciju parcela)
katastar.rgz.gov.rs/KnWebPublic/FindParcela.aspx (pretraga baze podataka)
ajde skrinuj to gde piše da pripada Vojsci Srbije,

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 12 avg 2019 23:03 #18

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 avg 2019 00:25 #19

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
To zemljiste je trebalo da se prodaje ako se dobro secam?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 avg 2019 07:32 #20

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pitao sam zato što Vojska Srbije nije vladnik ni jednog zemljišta u Srbiji pa ni ovog. Znači vlasnik je Đinistarstvo odbrane koje je deo Vlade Srbije, a VS je samo korisnik istog. Znači o tom zemljištu odlučuje predsednica Vlade i Vlada u celini i ministar odbrane Vulin a ne Generalštab VS niti ni jedan general u VS. To je vladino zemljište a ne vojno

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru