Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednjakovo | Jugovićevo

Bezbednjakovo | Jugovićevo 27 sep 2021 21:20 #601

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Yokai napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Pa problem je sto je ovo naselje pravljeno za ljude koji nemaju reseno stambeno pitanje i to sto mnogi nemaju ni prebivaliste u Novom Sadu a dobili su stanove.

Ako je tebi to ok, onda nista. Izvini sto sam pisao.
Slazem se, a i velika budalastina je sto su davali ljudima koji nisu iz NS da kupuju stan, ako ne planiraju da se presele u Novi Sad, a dobili su cenu DALEKO ispod trzisne.

Ok. Na koji način možeš nekom zabraniti da živi u Vranju i naterati ga da se preseli u Novi Sad? Dosta toga nam je ukinuto, ali sloboda kretanja još uvek nije ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 27 sep 2021 21:26 #602

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Cookie napisao/la:
Yokai napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Pa problem je sto je ovo naselje pravljeno za ljude koji nemaju reseno stambeno pitanje i to sto mnogi nemaju ni prebivaliste u Novom Sadu a dobili su stanove.

Ako je tebi to ok, onda nista. Izvini sto sam pisao.
Slazem se, a i velika budalastina je sto su davali ljudima koji nisu iz NS da kupuju stan, ako ne planiraju da se presele u Novi Sad, a dobili su cenu DALEKO ispod trzisne.

Ok. Na koji način možeš nekom zabraniti da živi u Vranju i naterati ga da se preseli u Novi Sad? Dosta toga nam je ukinuto, ali sloboda kretanja još uvek nije ;)
Otkud ti to da zelim nekom da zabranim da zivi u Vranju? Moja poenta je da su ljudi u Novom Sadu, ili oni koji planiraju da dugorocno zive u Novom Sadu, a koji nemaju reseno stambeno pitanje ostali uskraceni za isto zato sto je neko van Novog Sada bio brzi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: gremlinka

Bezbednjakovo | Jugovićevo 27 sep 2021 23:37 #603

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Cookie napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Pa problem je sto je ovo naselje pravljeno za ljude koji nemaju reseno stambeno pitanje i to sto mnogi nemaju ni prebivaliste u Novom Sadu a dobili su stanove.

Ako je tebi to ok, onda nista. Izvini sto sam pisao.

Dobijali su stanove pre mnogo vremena i na Limanima. Nekom je srušena kuća na Podbari, pa je dobio tri stana kada je počela masovna gradnja. Možda i oni izdaju sve to, sram ih bilo. A, još gore ako im pradeda nije rođen u Novom Sadu. Nemojte te dvostruke aršine.... Student iz Bijeljine mi je super ako mu izdam stan za 300€, ali je prljavi dođoš ako nemam svoj stan.
Ništa lično, ali pročitao sam desetine ovakvih komentara u temi (ne samo tvoje postove), i morao sam reagovati. Ovo je prvi put u poslednjih 30-40 godina da se gradi na ovakav način. Jednom policajcu je to bio ceo radni vek, a neko je juče ovo dobio i rešio je stambeno pitanje, ili malo popunio budžet. Isto kao što je neko pre 50 godina kupio njivu i ta njiva danas vredi milione, a on je možda prodao istu pre 20 godina za vrednost dva stana u gradu.
Nije ovo loše, a meni je samo problematično to što su odabrali policiju i vojsku pre medicinskih radnika.
Ionako ovo neće poremetiti tržište nekretnina u gradu.

Niko normalan ne osporava nikome pravo da izdaje stanove. Ovde je reč o tome da su građeni stanovi koji su po povlaštenoj ceni nuđeni odgovarajućim državnim zaposlenicima. Ako je deo stanova uzet da bi se izdavao, to znači da neko prvi profit na stanovima koje nisu dobili neki drugi, a kojima trebaju da u njima oni žive sa porodicama. Ja recimo znam neke koji su u podstanarima i koji su konkurisali, ali nisu bili dovoljno brzi, ili šta već, da bi oni bili ti koji bi mogli da uzmu te stanove. Meni je tu problematičan način dodele stanova, zato što neko kome bi trebalo nije dobio, a neko drugi sada izdaje. To što neko dogovori sa investitorom da dobije za kuću i plac određen broj stanova je ugovor između vlasnika nekretnine i investitora. To nema nikakve veze sa ovim i ne može da se poredi. Ovo je između države i zaposlenih u vojsci, policiji, vatrogascima i službi bezbednosti gde ti nisu ustupili svoje kuće i placebe, već su kupovali po povlaštenoj ceni. I u redu je da dobiju povlaštene cene, ali je još više u redu da svaki stan bude naseljen onima koji time rešavaju svoje stambeno pitanje.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 27 sep 2021 23:40 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Alibunar, valjan, mel, gremlinka, vladulns, Istraživač, eegor84, Toni021

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 sep 2021 08:04 #604

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
to što neko izdaje ne govori ništa, možda i dalje živi gde je do sad živeo, kao podstanar, u drugom gradu. Sigurno neće instant promeniti mesto gde radi, baš su vojska i policija poznati kao fleksibilni :D

brzi prsti - ko je smislio taj sistem za rešavanje životnog pitanja, imam dilemu da li je za ludnicu ili zatvor.

da ne ponavljam, sam koncept je pogrešan na milion nivoa, budući da su državni uposlenici sigurni sa poslom i dobri kandidati za stambeni kredit.

neko će reći, rizik posla je veliki, ali nije ništa veći nego kod ostalih zaposlenih sa komercijalnim kreditima koji su zato životno osigurali kredit.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 sep 2021 14:19 #605

  • Djunajlu
  • Djunajlu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Molim Vas ljudi, ako neko ima bilo kakvu informaciju kada ćemo moći da se uselimo u zgradu Đ?

Završena je i sada se čekaju dozvole. Koliko to može da traje?

Ovi iz Dunava ne znaju navodno. To je sad na Ministarstvu.

Podstanari smo, trebali bi izaći iz ovog stana a ne znamo kad. Mesecima već plaćamo i kiriju i ratu, svaki mesec nam je bitan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 29 sep 2021 20:10 #606

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Djunajlu napisao/la:
Molim Vas ljudi, ako neko ima bilo kakvu informaciju kada ćemo moći da se uselimo u zgradu Đ?

Završena je i sada se čekaju dozvole. Koliko to može da traje?

Ovi iz Dunava ne znaju navodno. To je sad na Ministarstvu.

Podstanari smo, trebali bi izaći iz ovog stana a ne znamo kad. Mesecima već plaćamo i kiriju i ratu, svaki mesec nam je bitan.
Na prvu loptu moj odgovor je NE ZNAM. Ali dacu ti neku logiku. Prve tri zgrade su bile gotove u februaru ali su se kljucevi cekali do sredine aprila kada su poceli deljenje pa do posle prvog maja. Obisao sam gradiliste sredinom septembra. Nije jos gotovo parterno uredjenje. Mislim da ce useljenje da bude oko nove godine sve pre toga je super. Lepo udjes u nov stan za novu godinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 30 sep 2021 18:09 #607

  • Cirko
  • Cirko's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Obisao gradiliste pre neki dan po mojoj proceni zgrade Đ G E useljenje do nove godine. Stanovi su zapecaceni radi se krecenje hodnika, grejanje je u fazi ispitivanja, parterni radovi su na pocetku radova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Mikins

Bezbednjakovo | Jugovićevo 06 okt 2021 16:24 #608

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Evo i teksta koji potvrdjuje moju prognozu.
nsuzivo.rs/istaknuto/posetili-smo-najvec...egamarket-i-restoran
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Bezbednjakovo | Jugovićevo 06 okt 2021 17:50 #609

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
свашта, поред Идеје, Лидла још мегамаркета
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Bezbednjakovo | Jugovićevo 11 okt 2021 10:43 #610

  • Desiderius
  • Desiderius's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Da li postoji negde objavljeno koji su rokovi završetka izgradnje svake zgrade?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 11 okt 2021 21:00 #611

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ali restoran...to se mora imati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 12 okt 2021 09:07 #612

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
možda je neki subvencionisani :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 24 okt 2021 15:30 #613

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Danas idem u Lidl i reših da svratim do bezbednjakova, nisam bio oko dve godine. Ljudi ono je ogromno. To je pravi mali grad. Naselje je došlo do kasarne i do lidl-a a sa druge strane negde u ravni sa Bate Brkića.Slikah iz auta





KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 24 okt 2021 15:32 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, neusatz!, Yokai, montana, mrnjavi, TurboMaximus, sasar, Blavak, Billy, Mikins, valjan, gremlinka, nsns, Чиле

Bezbednjakovo | Jugovićevo 24 okt 2021 16:08 #614

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Koliko sam i primetio neke zgrade vise nisu u svetlo zutoj nego u sivkastoj boji?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 24 okt 2021 19:47 #615

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
Јесте огромно. Рачунао сам онако грубо да је ту 1000 људи по згради.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 okt 2021 07:50 #616

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Ne znam koliko sam uspeo da uhvatim maglu, pod ovim uglom sunca jutrošnji prizor je bio fenomenalan



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, sasar, Blavak, gremlinka, Чиле, Salci

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 nov 2021 17:12 #617

  • Salci
  • Salci's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 6
Postovanje svima, imao bih molbu za clanove koji zive u naselju, ukoliko su u mogucnosti da slikaju i postave slike, kako teku radovi na uredjenju prostora izmedju neuseljenih zgrada, bloka zgrada DJ, E i G, kao I bloka I,Z i J. Kakva je Vasa slobodna procena, kada bi moglo da dodje do useljenja? Hvala svima unapred!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 nov 2021 17:22 #618

  • NeleSK
  • NeleSK's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Između G, Đ i E koliko sam primetio pre dva dana rade između objekata trotoare itd, mislim i da su dečija igrališta postavili... E sada vrlo diskutabilno kada se mogu ključevi očekivati. Po mojoj proceni ima tu još posla, možda negde u januaru, februaru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Salci

Bezbednjakovo | Jugovićevo 15 nov 2021 10:24 #619

  • Djunajlu
  • Djunajlu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Zvao sam Dunav. Kažu da je tehnički prijem sad u novembru (prošli put su mi rekli prvog), to ide na nivo grada pa dok daju dozvole...

Ona prva tura je isti proces prošla za mesec-dva. Molim Boga da bude za Novu, ali iskreno ne verujem. Još ću da bacam pare koji mesec kao podstanar i da plaćam ratu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 17 nov 2021 09:24 #620

  • Desiderius
  • Desiderius's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Šta se dešava sa kasarnom Majevica,čuo sam neke priče da će biti izmeštena a neko mi je rekao da će se praviti ulica sa Bulevara Evrope prema ovim zgradama što znači da bi moralo da prodje kroz kasarnu da bi se došlo do njih

Sent from my RMX3081 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru