Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednjakovo | Jugovićevo

Bezbednjakovo | Jugovićevo 24 jun 2021 17:03 #561

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
miki_NS napisao/la:
parkinga imaju sasvim dovoljno uz glavne ulice i ne treba žrtvovati više ni jedan m2 zelenila za parking.

Nemoj da me zasmejavas :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 25 jun 2021 09:23 #562

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
bravo miki_NS eto ne zive u novom sadu samo automobili ...ima i dece ...hvala bogu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 25 jun 2021 09:51 #563

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
školu nema na pristojnoj udaljenosti ni dobar deo južne detelinare, blokovi (banatić).
vrtića ima reklo bi se na svakom koraku, ali svi znaju koliko ga zapravo nema, kao da ne postoji.
iako sam vozač, za parking me baš uvo svrbi, postoji javni prevoz, bicikl i sl, tj. postoji funkcionalna alternativa.
za vrtić i školu ne postoji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: miki_NS, sergio-m, Duja, eegor84

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 21:36 #564

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Da se razumemo, nema te garaže (nadzemne ili podzemne), parking mesta ili vertikalnog parkinga, koji može da reši manjak saobraćajne kulture. Uvek će postojati potreba da se automobilom uđe u zgradu/dnevnu sobu ili barem predsoblje.
Zbog toga, knjige braćo, knjige, a ne zvona, praporci i auto moto dikatura.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, mrnjavi, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, mel, Toni021, nsns, GP 18, Детелинарђанин

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 21:40 #565

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
^^

Hoće li se pisati kazne u ovom kraju :lol:
Poslednja izmena: 27 jun 2021 13:00 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, eegor84, nsns, Bezbednjakovčanin

Re:RE: Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 21:48 #566

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
^^ Zar nismo dovoljno kažnjeni što živimo ovde? ♥️

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Poslednja izmena: 27 jun 2021 13:00 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 22:31 #567

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Bezbednjakovčanin napisao/la:

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Dobar test, ja bi sad te majstore iselio i dao sledecem na rang listi povlascenu cenu stana.

I tako u krug dok se idioti ne isfiltriraju...
Poslednja izmena: 27 jun 2021 13:01 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 22:33 #568

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nikada necu razumeti zasto je ljudima tesko da prosetaju, par desetina, ne d'o bog par stotina metara. Katastrofa smo od naroda :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: GP 18

Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 22:40 #569

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Нема ни бициклана наравно..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 jun 2021 23:48 #570

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Makar nisu iz NS. KS tablice
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 27 jun 2021 15:32 #571

  • NeleSK
  • NeleSK's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Ako je neko brojao ili računao broj parking mesta, njih ima sasvim dovoljno za ova tri objekta. Ima dosta neiskoršćenih parking mesta koji se protežu duž puta prema Cubiju i Brico S. Ima još i izmedju objekata lufta a već je dosta stanova useljeno. Koliko sam primetio najveći problem je da nekome vozilo bude baš ispred ulaza pa makar ga i ostavio na neobeleženom mestu na kolovozu ispred zgrade, jer veliki je problem prošetati nekih 100 metara....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 12:09 #572

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ima mesta na izvoz, ne znam zašto ovako parkiraju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 12:49 #573

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
NeleSK napisao/la:
Ako je neko brojao ili računao broj parking mesta, njih ima sasvim dovoljno za ova tri objekta. Ima dosta neiskoršćenih parking mesta koji se protežu duž puta prema Cubiju i Brico S. Ima još i izmedju objekata lufta a već je dosta stanova useljeno. Koliko sam primetio najveći problem je da nekome vozilo bude baš ispred ulaza pa makar ga i ostavio na neobeleženom mestu na kolovozu ispred zgrade, jer veliki je problem prošetati nekih 100 metara....

Pricas neistine. Molim dokaz da ima sasvim dovoljno parking mesta za ova 3 objekta. Po onome sto sam ja video broj parking mesta je oko 5 puta manji od ukupnog broja stanova.
I da li racunas sva parking mesta za sve objekte a spominjes samo 3 objekta?
I za kraj, da li broj parking mesta odgovara broju stanova ako tvrdis da ima sasvim dovoljno mesta ili pod ima sasvim dovoljno mesta mislis na Vojvodu Stepe, Djordja Niksica Johana, Radoljuba Colakovica, Seljackih Buna?
Investitor, dakle u ovom slucaju drzava, po regulativi koju je Novi Sad doneo 2019. godine treba sam sebi da plati kaznu, tj Novom Sadu zbog nepostovanja broja parking mesta po broju stanova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 14:36 #574

  • NeleSK
  • NeleSK's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Druže ja koliko sam video ovih dana, ceo potez puta koji vodi prema cubiju sto znaci u duzini od 300 metara i put koji vodi prema Boška Petrovića sve je obelezeno parking mestima a nema ni jednog auta parkirano na tom potezu, vecinom su parkirani izmedju i ispred objekata. I da, mislim na ova prva tri objekta sa 500 i nesto stanova. Šta ce biti posle kada bude izgradjeno jos 1000 i nesto stanova ne znam...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 14:54 #575

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
NeleSK napisao/la:
Druže ja koliko sam video ovih dana, ceo potez puta koji vodi prema cubiju sto znaci u duzini od 300 metara i put koji vodi prema Boška Petrovića sve je obelezeno parking mestima a nema ni jednog auta parkirano na tom potezu, vecinom su parkirani izmedju i ispred objekata. I da, mislim na ova prva tri objekta sa 500 i nesto stanova. Šta ce biti posle kada bude izgradjeno jos 1000 i nesto stanova ne znam...

I ja sam setao tim potezom, sve je bilo prazno mozda 2-3 automobila dok su ispred ulaza po trotoarima bili. Delovalo mi kao da nije uopste pusten taj parking koliko je bio prazan stvarno ne znam..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 14:59 #576

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
NeleSK napisao/la:
Druže ja koliko sam video ovih dana, ceo potez puta koji vodi prema cubiju sto znaci u duzini od 300 metara i put koji vodi prema Boška Petrovića sve je obelezeno parking mestima a nema ni jednog auta parkirano na tom potezu, vecinom su parkirani izmedju i ispred objekata. I da, mislim na ova prva tri objekta sa 500 i nesto stanova. Šta ce biti posle kada bude izgradjeno jos 1000 i nesto stanova ne znam...

Idi na prvi post, pogledaj osnovu i broj ako ti se broji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 16:05 #577

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Parkinga ima dovoljno i to je cinjenica. E sad je druga stvar sto ljudi hoce da parkiraju pod prozor da mu auto bude na oku o tome ne bih. Oni auti na behatonu su problem u slucaju pozara jer je to pozarni put. Medjutim mi smo ko narod cudni i to nema veze sa time da li ste iz NS, KG,PO,KV ili bilo kog drugog grada jer se svi oni tamo parkiraju. Parkinga kad se sve izgradi bice sasvim dovoljno. Jer se i oko novih zgrada radi brdo parking mesta. Pogledajte malo prve slike situacionog plana i pametnom dosta. Nego hajde da promenimo malo plocu. Bilo je ovde ljudi koje interesuje kvalitet radova unutar objekata pa da vam dam kratki rezime. Stanovi su sasvim pristojni za pocetak. Ne umem da postavim slike inace bi ih rado postavio. Internet i tv su razvuceni u svakoj prostoriji. Kvalitet stolarije ( vrata i prozora) na skali od 1-5 je 4.5. Grejanje krajem aprila malte ne nije ni trebalo a bilo je hladnih i dana i noci. Izolacija je svuda ( spoljni zidovi, hodnici, cak i pregradni izmedju vas i komsije je sa 8cm mineralne vune. Ukupan utisak je 4.7. Imam sitnice kao primedbe. Zavrsnica nije bila na nivou ali sam te sitnice sam resio. Tako da mogu vam reci izvodjac Best izgradnja je uradila kvalitetan objekat u kratkom roku. Svaka im cast kao firmi. A mojim kolegama koji ocekuju useljenje u narednom periodu zelim da se sto pre usele. Voleo bih da se jos neko od kolega koji se uselio javi i kaze vam svoje impresije.
Pozdrav i svako dobro svima.
Poslednja izmena: 28 jun 2021 16:08 od GP 18.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Bezbednjakovo | Jugovićevo 28 jun 2021 16:07 #578

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Investitor, dakle u ovom slucaju drzava, po regulativi koju je Novi Sad doneo 2019. godine treba sam sebi da plati kaznu, tj Novom Sadu zbog nepostovanja broja parking mesta po broju stanova.

Ovo je zapravo vrlo triki. Unapred se izvinjavam na duzini posta, i zahvaljujem na svakom eventualnom pojasnjenju onih koji bolje od mene poznaju zakonske regulative (jer ja nisam pravnik i mozda stvari ne rezonujem kako treba).

Pravilnik o opstim pravilima za parcelaciju, regulaciju i izgradnju ("SL. glasnik RS", br. 22/2015) nalaze sledece:



ALI - odluka grada tj.
Odluka o utvrđivanju doprinosa za uređenje građevinskog zemljišta ("Sl. list Grada Novog Sada", br. 11/2015, 33/2015, 44/2015, 8/2016, 53/2016, 74/2016, 29/2018, 38/2018, 31/2019, 43/2019 i 8/2020)

od svega gore napisanog oslobađa investitora po osnovu zauzeca parcele (oslobadjajuca reglativa je uvrstena u odluku jos 2015.god, od tada je menjan samo iznos kazne)



Obaveza obezbeđivanja parking mesta u stanogradnji je zakonskim aktima prebačena sa Grada na investitore.
A onda je nižim podzakonskim aktima, u nekim slučajevima iste od toga oslobodila.
Odluka o oslobadjađanju od kazne za svako nedostajuće parking mesto po osnovu zauzeća parcele je donesena da pokrije marginalne i ekstremne slučajeve.
No obilato se koristi kao opšta smernica za parcelizaciju,... Primera je mnoooogo, i to ne onih koji su parcele kao takve dobili u nasleđe, već se kao takve projektuju planskim dokumentima mnogo posle ove odluke.
Poslednja izmena: 28 jun 2021 16:19 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 01 jul 2021 20:53 #579

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Desetak dana radova.
Lepo ide, puno rade, biće gotovo uskoro.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Yokai, mrnjavi, TurboMaximus, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Безбедњаково | Југовићево 06 jul 2021 14:41 #580

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Извор: Градска управа за грађевинско земљиште и инвестиције
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, Duja, sasar, Blavak, valjan, nsns, GP 18
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru