Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park Novi Residence

Park Novi Residence 15 maj 2020 20:12 #21

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Mnogo bi lepse bilo da lici na prvu sliku koju su stavili jos pre mesec dana.Ovo je totalno razocaranje, bleda kopija kraljevog parka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 15 maj 2020 21:39 #22

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Što kopija "Kraljevog Parka"?
Meni više liči na Tehnogradnjin "Sajam kompleks".

+ sva tri nisu neki pojam arhitekture za primer osim što su dovoljno veliki i ujednačeni pa ne proizvode vizuelni šum kao blokovi u kojima gradi puno različitih investitora.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 15 maj 2020 21:41 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jul 2020 22:33 #23

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35922
Inobačka kod parka na NN.







Ako su ovo podzemne vode (fotkano je u utorak, dakle par dana bez kiše sa velikim temperaturama), onda toto nem dopadne dobre.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, sasar, valjan

Park Novi Residence 02 jul 2020 22:58 #24

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Verovatno rade bunari

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 17 jul 2020 15:14 #25

  • JRubics
  • JRubics's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Zdravo svima, nova sam na forumu, ali vidim da na raznim temama ima korisnih stvari vezanih za kupovinu stana.
Zanima me vase misljenje vezano za ovaj kompleks, da li je cena realna (1500 do pocetka avgusta, posle raste za 100 e)?
Da li je neko imao problema sa izvodjacem radova? Da li imate neki dodatni savet na sta ovde da obratim paznju?
Hvala unapred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 18 jul 2020 00:42 #26

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Moje mišljenje je da je zbog lokacije to malo zbog lokacije visoka cena, pogotovu 1600e.

Blok D od dijagonale, Harmony od Rapida i Avenija od Galensa imaju slične cene stanova a lokacijski po mom mišljenju mnogo bolje
Poslednja izmena: 18 jul 2020 00:47 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Homer

Park Novi Residence 18 jul 2020 08:43 #27

  • Homer
  • Homer's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 58
JRubics napisao/la:
1500 do pocetka avgusta, posle raste za 100 e

Какав раст цена, класичан трик за пецање купаца. Цена је она коју су купци спремни да плате, ако не буде ишла продаја, пре ће пасти за 100е од августа.
Zašto bismo uopšte i izlazili napolje? Ionako ćemo se na kraju vratiti ovde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Park Novi Residence 18 jul 2020 22:41 #28

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tamo, kao ni na Satelitu i sl. Ne bih dao više od 1100 po kvm. Ni cent više. Doduše ne bih dao ni više od 1200 za BPP pa su stanovi tamo 1400+... ali to nije moj problem. Pre 2 godine je garsonjera (15g.) u Petra Drapšina bila 1500.
Meni NS ne vredi te pare. Kome vredi i ko mora, ima da bira.
Poslednja izmena: 18 jul 2020 22:42 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hamilton, Homer

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 04:00 #29

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kasko napisao/la:
Tamo, kao ni na Satelitu i sl. Ne bih dao više od 1100 po kvm. Ni cent više. Doduše ne bih dao ni više od 1200 za BPP pa su stanovi tamo 1400+... ali to nije moj problem. Pre 2 godine je garsonjera (15g.) u Petra Drapšina bila 1500.
Meni NS ne vredi te pare. Kome vredi i ko mora, ima da bira.
Realno, vise bih para dao za Naselje nego za BPP, mnogo humanije uredjeno, po meni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Kasper

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 10:39 #30

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Ne znam zasto je narod lenj i tesko se odlucije za kupovinu kuce?

Imas kuca po 100k eura da biras - dvoriste, parking, grejanje na gas, lokacija ok, kvadrature neretki velike (150+ kvadrata), ili cak toliko po etazi pa imas i dva velika stana npr (danas-sutra nemas detetu da obezbedis stan, neka zivi na jednom spratu malo li je?).

No dobro, nije to ovde tema.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 10:42 #31

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Yokai napisao/la:
kasko napisao/la:
Tamo, kao ni na Satelitu i sl. Ne bih dao više od 1100 po kvm. Ni cent više. Doduše ne bih dao ni više od 1200 za BPP pa su stanovi tamo 1400+... ali to nije moj problem. Pre 2 godine je garsonjera (15g.) u Petra Drapšina bila 1500.
Meni NS ne vredi te pare. Kome vredi i ko mora, ima da bira.
Realno, vise bih para dao za Naselje nego za BPP, mnogo humanije uredjeno, po meni.

Upravo to, ne mogu da verujem koje lokacije navode kao bolje i koji su to argumenti.
Cela zapadna strana ti sa livadama i uvek mozes da nadjes parkinga, sa druge strane dobijas nov park i bulevar koji nije dovoljno blizu da ti pravi buku i da te gusi. Kad ljudi pricaju o NS i koliko je sta udaljeno od centra kao da pricaju o Moskvi, a realno stanje je da konretno od ove lokacije do centra ti treba duze 10minuta kolima nego nekim lokacijama, a 20 minuta peske nego 90% "boljih" lokacija koje ljudi navode.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 11:02 #32

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tranzit kroz grad je BPP a Park Novi x 2. Okolina su benzinske pumpe, Lidl itd. Meni je to grozno i ne može da popravi bilo kakva livada koja će uskoro biti neka zgradurina i taj budući park u perspektivi. Okolina BPP barem ima šetalište uz Dunav, Ribarac, Kamenjar na 5-10 minuta šetnje. Bliži je fakultet kao i gimnazija. Inače se slažem da je Naselje humano gradjeno. Nema ulaz u garažu posred kompleksa koji je sada upravo tako planiran.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 12:18 #33

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Slazem se potpunostikasko napisao/la:
Tranzit kroz grad je BPP a Park Novi x 2. Okolina su benzinske pumpe, Lidl itd. Meni je to grozno i ne može da popravi bilo kakva livada koja će uskoro biti neka zgradurina i taj budući park u perspektivi. Okolina BPP barem ima šetalište uz Dunav, Ribarac, Kamenjar na 5-10 minuta šetnje. Bliži je fakultet kao i gimnazija. Inače se slažem da je Naselje humano gradjeno. Nema ulaz u garažu posred kompleksa koji je sada upravo tako planiran.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 19 jul 2020 15:37 #34

  • JRubics
  • JRubics's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Hvala svima na odgovorima :)
A da li je za sam kvalitet gradnje koji radi Inobacka, ako izuzmemo lokaciju, pametno dati malo vise para u odnosu na konkurenciju? Koliko sam ispratila, Investitor je poznat, imaju jako puno uknjizenih zgrada, pa mislim da nije problem uzeti stan u izgradnji.
Od materijala znam da koriste zidove iz svoje fabrile, aluminijumsku stolariju, 30cm kamene vune kao izolaciju, plocice i parket prve klase, cersanit sanitarije...Najavili su bolji kvalitet od njihovih prethodnih zgrada, pa ako ima neko iskustva sa prethodnih projektima, znacilo bi mi da cujem utiske.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: biske

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 16:29 #35

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Odeš i pitaš stanare kako su zadovoljni. Meni je jedan rekao da zidovi pucaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 16:48 #36

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
kasko napisao/la:
Tranzit kroz grad je BPP a Park Novi x 2. Okolina su benzinske pumpe, Lidl itd. Meni je to grozno i ne može da popravi bilo kakva livada koja će uskoro biti neka zgradurina i taj budući park u perspektivi. Okolina BPP barem ima šetalište uz Dunav, Ribarac, Kamenjar na 5-10 minuta šetnje. Bliži je fakultet kao i gimnazija. Inače se slažem da je Naselje humano gradjeno. Nema ulaz u garažu posred kompleksa koji je sada upravo tako planiran.

Druze pa ziveo sam u tim kvartovima 15 godina, isto je mirno kao ostatak Naselja, "uskoro roknuti zgradu u svaku livadu na Naselju" je kao sa detetom jer mogu ja reci da ce na keju kafice dizati i splavove, a BPP vec sada ima milion kafica koji prave buku i saobracaj odmah ispod prozora bez imalo odvojenosti od puta.

Nego, clanica koja gleda ovu lokaciju neka ovih dana ode tu od Vojvode stepe proseta stazom najblizom do puta skroz do Bulevara Kneza Milosa i Bulevara Jovana Ducica, setaliste jedno od uredjenijih u gradu i hladom drveca duz cele staze, a posle toga nek udje u kvartove izmedju Seljackih Buna jer je to po meni lepse uredjeno nego sto moze i taj novi park,a na 5minuta udaljenosti je. Nek proseta naravno i na BPP-a od tih zgrada do Kamenjara pa nek poredi staze za setanje i buku automobila i kafica, vidi bar osecaj zagadjenosti oba dela grada. Ovo je najrealnije, a odluku ce naravno doneti prema svojim potrebama tj clanovima porodice, poslova, skolovanja itd, kao sto sam rekao u prethodnom postu Novi Sad nije Moskva i London i autobusom treba od jedne tacke do druge 30, a kolima 15minuta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 17:14 #37

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ja imam svoje mišljenje tebi je dozvoljeno da imaš svoje. Ako si živeo u tim kvartovima kao moja sestra, potpuno se slažem sa tobom ( i sam sam često tamo), ali nisi u budućem koji ne odslikava te ni lokacijom ni uređenjem. Inače smatram da je kvalitet života tamo pokvaren u prošlih 20g iz razloga razvijanja tranzita i komercijalne preko puta.

Ja nikako nisam za život na BPP, već sam spominjao njegovu okolinu - južni Telep.

A te tvoje blokove se bojim da ce da u.eru saobraćajem i parkiranjem, jer ko će kupiti parking kada zna da su ulice zapadno praznjikave. Daj bože da grešim. U svakom slučaju ovaj kompleks mi ne vredi tih para, pre svega jer mislim da su cene nekretnina u NS jako precenjene a onda iz gore spomenutog. Moje mišljenje... a neko baš voli Naselje, neko Liman i briga ga za gimanziju, faks, Dunav... I to je ok.
Poslednja izmena: 19 jul 2020 17:15 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 21:06 #38

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
kasko napisao/la:
Ja imam svoje mišljenje tebi je dozvoljeno da imaš svoje. Ako si živeo u tim kvartovima kao moja sestra, potpuno se slažem sa tobom ( i sam sam često tamo), ali nisi u budućem koji ne odslikava te ni lokacijom ni uređenjem. Inače smatram da je kvalitet života tamo pokvaren u prošlih 20g iz razloga razvijanja tranzita i komercijalne preko puta.

Ja nikako nisam za život na BPP, već sam spominjao njegovu okolinu - južni Telep.

A te tvoje blokove se bojim da ce da u.eru saobraćajem i parkiranjem, jer ko će kupiti parking kada zna da su ulice zapadno praznjikave. Daj bože da grešim. U svakom slučaju ovaj kompleks mi ne vredi tih para, pre svega jer mislim da su cene nekretnina u NS jako precenjene a onda iz gore spomenutog. Moje mišljenje... a neko baš voli Naselje, neko Liman i briga ga za gimanziju, faks, Dunav... I to je ok.

Pa upravo perspektiva Novog Naselja je po meni veca jer nema previse materijala da se u.ere bar sa zapadne strane koje je vec izgradjeno. Kod ovog kompleksa se gradi taj park koji zauzima odredjenu povrsinu, ali je zelena povrsina i morace da je stiti drzava. Telep vec svaka uska ulica dobija zgrade i tu sigurno nema perspektive pored nasih urbanista i pretvara se u Grabavicu stim da nema polozaj kao ona i kad krenu te silne zgrade da se popunjavaju sa kolima nece biti ni u kolima prijatno prolaziti.

Naravno, nek svako razvije svoje misljenje zato joj kazem samo nek proseta na ova 3 bulevara na NN-u i udje u te ostale uske ulice kao i po BPP-u i setanje po Kamenjaru sta vec spada u lepote blizu BPP-a i nek sama iznese stav gde joj izgleda lepse za zivot, daleko sam od gradonacelnika Novog Naselja i ogradjujem se sa tim da gleda kupovinu stana prema svojim potreba. Da zivim na Grabavici, a radim na Podbari dzaba je Grbavica blizu grada i fakulteta kad meni to ne treba i patim se sa parkingom, za studenta je lutrija.

Slazem se za cene stanova, ali neko vec placa stanarinu u visini kredita i logicno da sebi placa svoj stan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 19 jul 2020 21:25 #39

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
JRubics napisao/la:
Zdravo svima, nova sam na forumu, ali vidim da na raznim temama ima korisnih stvari vezanih za kupovinu stana.
Zanima me vase misljenje vezano za ovaj kompleks, da li je cena realna (1500 do pocetka avgusta, posle raste za 100 e)?
Da li je neko imao problema sa izvodjacem radova? Da li imate neki dodatni savet na sta ovde da obratim paznju?
Hvala unapred

Lokacija je vrlo individualna stvar. Meni se ta ne dopada, a moja drugarica bi sutra uzela stan tamo. Ako uzimas za sebe dobro proveris svoje potrebe i potrebe porodice ako je ima i kraj. Da je skupo, za tu lokaciju meni licno preskupo. Sto se tice rasta cena, tako je bilo price i za blok D, i koliko znam skocile su stvarno za drugu lamelu, ne znam sta da ti kazem da li ce korona to da spreci, niko ne zna. U svakom slucaju, stvari vrede koliko su ljudi spremni da plate, pa tako i cene stanova u ns-u. Za Inobacku koliko znam vazi da su korektni, takav i kvalitet nista haj naj ali pristojno (ovo do sada). Moj ti je savet da razmislis jos malo, pogledaj dobro, npr dijagonala gradi dosta kvalitetnije za slicne pare. Ako mogu da pitam, koji su razlozi za kupovinu, lokacija, park?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 19 jul 2020 21:37 #40

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Alibunar, slažem se sa tobom, lep je to kraj i sam volim da prosetam i odem na picu do Štrafte i sl. Taj deo od Meridijane do Bul. S Jovanovića mi se čini i kao najbezbedniji deo Naselja.
Deo kod crkve mi je manje simpatičan a sam sam živeo u Svetozara Ćorovića i igrao fudbal na poljani gde su sada zgrade. Žao mi je što nisu ostale kuće i maks p+2 u tom delu. Retko human i bezbedan kraj u gradu za decu.
Uvek ističem da je to zato što ulice ne izlaze direktno na bulevare pa je manji saobraćaj a i sporiji dok je tendencija u gradu sve moguće probijati i spajati na bulevare. Šteta, šteta...

Bojim se da će DJ.N. Johana probiti jednom do BE bez ikakve potrebe...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru