Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park Novi Residence

Park Novi Residence 04 okt 2023 13:27 #481

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
itdoesntmatter napisao/la:
mel napisao/la:
Ako te neko pita za detalje, onda ili ih napišeš ili kažeš da nemaš vremena ili da ne želiš da izneseš.
"beži, veruj mi na reč" je više priča sa brbljivim taksistom.

Mel-u, da si kliknuo/kliknula na jednu stranicu pre ove, odmah prvi komentar bi video/videla šta sam pisao/pisala.

Ovde ljudi hoće sve na tacni, hoćeš preporučeno pismo da ti pošaljem o manama na zgradi? Nema ništa dobro da je urađeno, bukvalno ništa... spolja gladac, unutra jadac.

Uopšte razmatranje kupovine kod ovog investitora je samoubistvo. Gledaj nešto drugo. Mi smo kupovali zbog blizine parka, pa su i pored toga sve usvinjili do maksimuma. A tek bol u onoj stvari što je sve ovakvo, posle 1000 podnešenih zamerki investitoru, je već psiho level.

nema potrebe za cinizmom, ozbiljnost foruma je u jasnim informacijama. Pratim ja temu, ne brini za klikove na prethodne stranice.

Sad ćemo da pratimo evropske trendove pa da se na profilu identifikujemo (he/him, she/her, they/them). Ja sam ovaj prvi, drago mi je.

Kasno, ja sam uzeo kod manjeg investitora, imam slične zamerke kao ovo što je napisala drdejana, i jedini spas od toga je da sam platio kvadrat značajno više od toga... Te sve mane su sitne same po sebi, presudio mi je raspored, potrebna veličina stana, orijentacija, pogled. Retko možeš sve da dobiješ.
Ne pada mi na pamet da branim investitora, pogotovu mog, ali gledajući šta i kako se gradi ne vidim mnogo izlaza.

Još jedan savet, više informacija. Proći će te početni bes, vremenom ćeš više uživati u stvarima zbog kojih si kupio stan, manje će ti smetati nedostaci, neke ćeš i rešiti. Uživaćeš u parku i prilici da ga konzumiraš čim izađeš iz zgrade, vredi to dosta svakako. Biće sve ok.
Poslednja izmena: 04 okt 2023 13:30 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: itdoesntmatter, Toja

Park Novi Residence 04 okt 2023 13:41 #482

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Od Inobačke mislim da ljudi kupuju jer grade na dobrim lokacijama gde ima parkova, vrtića, škola, gde su ulice široke i gde zgrade nisu zbijene jedna uz drugu tipa Grbavica i Detelinara, itd itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar, itdoesntmatter

Park Novi Residence 04 okt 2023 18:12 #483

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Ček, ali zar ta zgrada nije potonula nekih 30 cm, ili koliko je već rečeno?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Park Novi Residence 05 okt 2023 23:16 #484

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Evo i mojih "5 centi", možda će nekome koristiti.

Trudiću se da budem objektivan i da prenesem naše iskustvo, možda ću biti nešto duži, ne zamerite :)
Iz današnje perspektive mi deluje da smo u proces kupovine stana u izgradnji ušli prilično optimistično. U početku je sve i teklo gotovo savršeno. Inobačka je po mom mišljenju pretprodajne i prodajne aktivnosti odradila na izuzetno visokom nivou po mojim standardima. Dobili smo utisak da se radi o velikoj i dobro organizovanoj građevinskoj firmi. Web stranica projekta i renderi koje su napravili po mom mišljenju su omogućili da se kompleks i stanovi sagledaju na dobar način i mislim da je u vizuelnom smislu mogao da se stekne utisak kako će zgrada i stanovi zaista izgledati. Devojke koje rade u prodajnom timu su za svaku pohvalu i komunikacija sa njima je bila odlična. Na ovoj temi sam video da se često pokreće tema lažnog rendera i obmanjivanja, ja se zaista ne osećam u tom smislu ni malo obmanuto. Render je gotovo identičan trenutnom izgledu zgrade. Moguće je da je na renderu unutrašnje dvorište delovalo zelenije, ali ja nisam ni imao zabludu da će na betonu iznad garaža moći da bude nekog drveća. Naš stan takođe, etažirana površina je varirala za tipa 0.2m2 u odnosnu na projekat, sve ostalo od opreme je onako kako smo dogovorili, spomenuću izuzetke kasnije :). Sve u svemu u tom marketinško-prodajnom delu je po mom mišljenju Inobačka značajno podigla standarde u odnosu na konkurenciju.

I da poput Bosanca u Kanadi zaključim: Inobačka. To je najbolji investitor na svijetu.

Ono što je moj generalni utisak od početka ovog projekta je da je na ovoj lokaciji trebalo graditi mnogo ekskluzivniju zgradu, sa atraktivnijom arhitekurom i definitivno mislim da se moglo ići sa većom cenom koja bi sve to opravdala. Po mom mišljenju ovo je jedna od najboljih lokacija koja postoji u gradu i još dugo se neće pojaviti tako dobra lokacija za neki veći projekat. Mislim da bi i Inobačkoj to bilo prilika da se pozicionira visoko, unapredi ugled i stekne sjajnu referencu u svom portfoliu koja je mogla da im bude lična karta, na zadovoljstvo celog grada i budućih generacija. Nisam u zabludi da privatni investitor ima motiv da brine o opštem interesu, ali mislim da je ovde bilo potencijala da se sve to uradi bez posledica na njihov profit, a "gratis" bi dobili dosta na ugledu.

Ali opet i sa trenutnom varijantom je to dosta bolje od toga kako su se gradili neki delovi grada poslednjih 20ak godina. Meni se se dopalo kako je Dukelander to opisao u svojoj analizi gradnje kroz istoriju:
Dukelander napisao/la:
......
На крају, имамо после дуго времена довољно богате инвеститоре који могу да изграде цео блок, где се елиминишу проблеми неусклађености суседних објеката и коначно може да се формира пристојан животни простор, уједначен градски блок, неки смисао и логика простора који није настао насумично.
И ту је заказала држава/град, лошим и недовољним дефинисањем правила градње, дозвољавањем углавном преизграђивања (опет у сврху повећања зараде).
Па су ламеле зграда у тим новим блоковима преблизу, превелике, зеленила је премало, на крововима ничу којекакве баште и базени и слично.

Ја сам негде рачунао да је 40 година неки еталон повратка на идеју рада на општем добру, па тако и ценим, да ћемо до 2030 испеглати и то :troll:

Sve u svemu da skratim, sada kada smo se uselili nisu baš sva naša očekivanja onakva kako smo to zamislili. Generalno nam je proces kupovine nekretnine u izgradnji bio vrlo stresan, procene investitora o završetku radova su uveliko bile probijene zbog raznih faktora i to je mnogima napravilo solidnu pometnju. Formalni rok za završetak radova nije bio probijen, ali smo se uselili u stanove usiljeno pri čemu je još mnogo radova ostalo nezavršeno koje su naknadno završavali. U zgradi i stanovima je bilo baš mnogo reklamacija: oštećenja keramike, parketa, zidova, curenje vode zbog raznih razloga, vrlo često su neki glupavi razlozi tipa loše silikonisanih kada i tuš kabina napravili ozbiljnu štetu. Spominjana je vec na temi i ona čuvena "stogodisnja kisa" koja je takođe nanela štetu.
Sve u svemu, moj utisak je da je glavni problem ovde bio to što je Inobačka za završne radove angažovala veliki broj podizvođača koje nije adekvatno kontrolisala. Trebalo je da oforme mnogo veću i ozbiljniju ekipu koja će biti zadzužena za nadzor. Posledica svega je da je u mnogome zavisilo od "sreće" kako je neka ekipa nešto odradila. Još jedna posledica lošeg nadzora je i to da je bilo krađe po stanovima u toku izgradnje. U našem stanu je ukradena baterija za kadu i taster za WC šolju u nekoj od završnih faza dok su stanove obilazili razne ekipe majstora bez nadzora. Na kraju smo dobili zamensku bateriju i zamenski taster jer više nisu mogli da poruče od dobavljača identične modele koje je trebalo da dobijemo po projektu. Ali dobro, mi smo imali razumevanja za sve to.
Reklamacije i gotovo svi problemi u zgradi i stanovima se rešavaju, ali je dinamika užasno spora. Neke stvari kojih smo se pribojavali su ispale odlično. Npr. imali smo bojazan kako će se beton ponašati u smislu zvučne izolacije, ali to su baš dobro uradili. Neke stvari o kojima nismo ni razmišljali su ispale loše.
Sve u svemu, kupovina stana u izgradnji nije za svakoga, nosi dosta rizika i treba imati baš mnogo živaca. Otis je napisao da bi kupovinu stanova pre završetka zgrade zabranio zakonom, to bi svakako unapredilo sve i nateralo investitore da više vode računa u svemu, ali mi to deluje kao utopijska ideja u bliskoj buducnosti.
Nevezano za investitora, moj savet je da treba biti jako obazriv sa kupovinom nekretine u izgradnji, ako niste sigurni šta će biti u lokalu ispod vašeg stana pretpostavite da će biti ono što vam najviše smeta, ako niste sigurni šta će biti na nekoj površini ispod vašeg prozora, pretpostavite da će biti pista sa koje će poletati avioni. Bolje je imati takav pristup nego optimističan.
Što se tiče samog kvaliteta stana, mi smo za sada zadovoljni. Nismo imali nikakvih većih problema. Naravno ima nekih nedostataka uglavnom vezanih za finese u završnoj obradi, ima i nekih stvari koje me nerviraju jer su posledica nemara, da ne upotrebim težu reč. Tipa jel moguće da je neko projektovao ovakvu orijentaciju za otvaranje prozora:



Sve u svemu, probaću da završim pozitivno i po mel-ovom savetu da se potrudim da uživam u stvarima zbog kojih sam kupio stan u nadi da će se stvari koje mi smetaju vremenom rešiti. U to ime, evo i jedne lepe slike pogleda sa terase :)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, Duja, TEP3A, Brane, drazesnaSkorpija, sasar, Alibunar, Blavak, valjan, Otis.Driftwood.Ressurected, mel, drdejana, milan5930, dejan0021ns

Park Novi Residence 06 okt 2023 00:11 #485

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Kuhinja Vam je jako lepa :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NebojsaNS

Park Novi Residence 06 okt 2023 00:55 #486

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ja bih za kuhinju uvek ugradjivao vertikalne klizne prozore. Ne znam zasto to jos nije zazivelo kod nas. Znam da moze da se kupi, ali mnogi ni ne znaju da postoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, valjan, NebojsaNS, itdoesntmatter

Park Novi Residence 13 nov 2023 22:02 #487

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Blavak, valjan

Park Novi Residence 11 dec 2023 14:01 #488

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962




Kao sto mozete videti na prvoj fotografiji, mama seta bebu na kolovozu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sergio-m, mrnjavi, RM77, Blavak, Djordje Cvarkov, mileinc

Park Novi Residence 11 dec 2023 16:40 #489

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 610
  • Primljenih Zahvalnica: 2828
J E Z I V O

:gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, box021, TicaNs

Re:Park Novi Residence 11 dec 2023 17:00 #490

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 531
Jel to javna povrsina ili deo privatne parcele na kojoj je izgradjen objekat?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 11 dec 2023 17:45 #491

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ilke napisao/la:
Jel to javna povrsina ili deo privatne parcele na kojoj je izgradjen objekat?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

To je bio trotoar. Pogledaj na predhodnoj strani imam fotku, ili tu negde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 11 dec 2023 17:47 #492

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Nikako da ufotkam u toku dana ali shvaticete o cemu fotografije govore.
A da li da ista komentarisem?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Park Novi Residence 11 dec 2023 18:34 #493

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 531
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ilke napisao/la:
Jel to javna povrsina ili deo privatne parcele na kojoj je izgradjen objekat?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

To je bio trotoar. Pogledaj na predhodnoj strani imam fotku, ili tu negde.
Neverovatno zaista sta se dozvoljava

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Park Novi Residence 12 dec 2023 02:01 #494

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 614
Treba stanari da se organizuju sa upravnikom i da se zove inspekcija i novinari svaki dan dok se ne skloni to
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 12 dec 2023 13:17 #495

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1232
  • Primljenih Zahvalnica: 1641
mozda covek kupio trotoar od grada....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru