Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park Novi Residence

Park Novi Residence 23 maj 2023 10:52 #401

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
:D :D :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 01 jun 2023 21:36 #402

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Poslednja izmena: 01 jun 2023 21:59 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 01 jun 2023 21:38 #403

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
NebojsaNS napisao/la:
Meni je katastrofalno to šta su ljudi u stanju da izgovore i napišu bez ikakvih jasnih argumenata, bazirano samo na nečemu što su načuli. Ovo je kao da uđeš u avion pun putnika i kažeš da se u avionu nalazi bomba, jer si tako nešto načuo u gradu. Argument je "o tome se uveliko priča", a onda i tvojim ponovaljanjem te priče se samo postiže efekat da to "uveliko" postane još veće. Ako to uradiš u avionu otićićeš u zatvor, ako se ispostavi da nisi govorio istinu. Trebalo bi da se primenjuje zakon koji bi kaznio vesti koje šire paniku, a ovo je po mom mišljenju jedno baš opasno širenje panike. Ako se radi o pravom uzbunjivaču koji je iz te struke i koji je tokom svog radnog angažovanja uočio teške nepravilnosti i ima jasne dokaze koji ukazuju da postoji problem ovih razmera onda taj uzbunjivač treba izloži te argumente i da ima pravo na zaštitu. Ali meni ovo lično liči na teško širenje dezinformacija i to traje već 2 godine (ja am ovu istu priču čuo krajem 2021 godine samo se tada pričalo da je zgrada potonula 30 cm). Uveliko se priča i da je zemlja ravna ploča, da MMR vakcina izaziva autizam, da COVID vakcina izaziva sterilitet, da nas iz aviona zaprašuju i sve to bez ikakvih dokaza, ali danas ljudi zahvaljujući intenetu mogu da dele informacije lakše nego ikada. Nadam se da ćemo u skorijoj budućnosti imati mehanizam koji će kažnjavati svako širenje neosnovanih informacija, a isto tako i nagrađivati prave uzbunjivače.
Napisati da će zgarda da se sruši, da će beton da pukne i reći neka je kupcima Bog u pomoći je po meni, najblaže rečeno, potpuno neodgovorno ponašanje. Ne znam čak ni u kojim si oglasima video da se prodaje dosta stanova, čak ni to nisam uspeo da pronađem. Fascinantno mi je i kako se dođe do tih 30 cm ili 18 cm, kao da se prosto ubaci neki broj samo da bi priča delovala uverljivija i onda se to prenosi bez ikakvog kritičkog stava.



E sad bih bas voleo da gdin-e Nebojsa odgovorite opet na ovu temu fb.watch/kUGZ-YKbyd/?mibextid=NnVzG8, da li i dalje ostajete pri stavu da su u pitanju glasine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Park Novi Residence 02 jun 2023 10:30 #404

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
nidzolino napisao/la:
NebojsaNS napisao/la:
Meni je katastrofalno to šta su ljudi u stanju da izgovore i napišu bez ikakvih jasnih argumenata, bazirano samo na nečemu što su načuli. Ovo je kao da uđeš u avion pun putnika i kažeš da se u avionu nalazi bomba, jer si tako nešto načuo u gradu. Argument je "o tome se uveliko priča", a onda i tvojim ponovaljanjem te priče se samo postiže efekat da to "uveliko" postane još veće. Ako to uradiš u avionu otićićeš u zatvor, ako se ispostavi da nisi govorio istinu. Trebalo bi da se primenjuje zakon koji bi kaznio vesti koje šire paniku, a ovo je po mom mišljenju jedno baš opasno širenje panike. Ako se radi o pravom uzbunjivaču koji je iz te struke i koji je tokom svog radnog angažovanja uočio teške nepravilnosti i ima jasne dokaze koji ukazuju da postoji problem ovih razmera onda taj uzbunjivač treba izloži te argumente i da ima pravo na zaštitu. Ali meni ovo lično liči na teško širenje dezinformacija i to traje već 2 godine (ja am ovu istu priču čuo krajem 2021 godine samo se tada pričalo da je zgrada potonula 30 cm). Uveliko se priča i da je zemlja ravna ploča, da MMR vakcina izaziva autizam, da COVID vakcina izaziva sterilitet, da nas iz aviona zaprašuju i sve to bez ikakvih dokaza, ali danas ljudi zahvaljujući intenetu mogu da dele informacije lakše nego ikada. Nadam se da ćemo u skorijoj budućnosti imati mehanizam koji će kažnjavati svako širenje neosnovanih informacija, a isto tako i nagrađivati prave uzbunjivače.
Napisati da će zgarda da se sruši, da će beton da pukne i reći neka je kupcima Bog u pomoći je po meni, najblaže rečeno, potpuno neodgovorno ponašanje. Ne znam čak ni u kojim si oglasima video da se prodaje dosta stanova, čak ni to nisam uspeo da pronađem. Fascinantno mi je i kako se dođe do tih 30 cm ili 18 cm, kao da se prosto ubaci neki broj samo da bi priča delovala uverljivija i onda se to prenosi bez ikakvog kritičkog stava.

E sad bih bas voleo da gdin-e Nebojsa odgovorite opet na ovu temu fb.watch/kUGZ-YKbyd/?mibextid=NnVzG8, da li i dalje ostajete pri stavu da su u pitanju glasine


Stvarno ne razumem poentu tvog posta. Ne znam ni o kakvom stavu govoris, ja nisam zastupao stav da je nesto glasina ili ne. Moj stav je da je neodgovorno pisati i govoriti o stvarima bez ikakvih argumenata i dokaza već samo na bazi glasina pri čemu je jedini argument "ja sam tako načuo". Posebno je neodgovorno širiti neproverene informacije ako se njima širi panika.
Ne vidim u kakvoj su vezi moj post i link koji si okačio i zašto misliš da bi to trebalo da utiče na moj stav?

Druga stvar, isti link koji si okačio je već neko drugi postavio na ovu temu čim se to desilo i već je bilo diskusije o tome.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2023 11:36 #405

  • TEP3A
  • TEP3A's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 37
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Poenta je da si digao frku, napisao roman u jednoj poruci i hteo poslati coveka u zatvor zato sto je napisao nesto sto se manje-vise moglo i ranije cuti... i kao vrhunac nesto sto se ispostavilo da je istina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2023 11:43 #406

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Sta se ispostavilo da je istina?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2023 11:44 #407

  • Toja
  • Toja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 36
nidzolino napisao/la:
E sad bih bas voleo da gdin-e Nebojsa odgovorite opet na ovu temu fb.watch/kUGZ-YKbyd/?mibextid=NnVzG8, da li i dalje ostajete pri stavu da su u pitanju glasine

A i ja bih voleo od vas da cujem kakve veze imaju glasine da je zgrada potonula 18cm sa krovom koji je prokisnjavao?
Ljudi koji se razumeju u tematiku su rekli ovde da je nemoguce da zgrada potone toliko, a da se to ne vidi. I vi i dalje forsirate tu pricu, samo ne znam sa kojom ciljem? Plasenje stanara koji su tamo kupili stanove, ili vam je dosadno?
Da, krov jeste prokisnjavao, nastala je velika steta u nekim stanovima i hodnicima. Investitor jeste preuzeo odgovornost, nasli su sta je bio problem (treba napomenuti da su radovi na krovu tada i dalje bili u toku). Nakon tog dogadjaja velika kisa je padala jos nekoliko puta, ali problema vise nije bilo.

I opet, kakve veze ima prokisnjavanje krova sa glasinama da zgrada tone, 10, 18 ili 30cm?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2023 11:54 #408

  • TEP3A
  • TEP3A's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 37
  • Primljenih Zahvalnica: 33
NebojsaNS napisao/la:
Sta se ispostavilo da je istina?

Da postoje nepravilnosti i da stanarima treba da je Bog u pomoci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 jun 2023 14:55 #409

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Ide leto, neće biti više padavina. Ima samo da uživamo u kompleksu :banana: :okay:

Pogled na park i grad je savršen B) Definitivno najbolja lokacija u gradu trenutno, hop izađeš u park, a ne na raskrsnici i betonu. Mir i tišina.

Do izgradnje "Novog Sada na vodi" zna se ko je na prvom mestu :clapping:

Poslednja izmena: 02 jun 2023 15:06 od itdoesntmatter.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Alibunar, valjan, mel, vladulns, dejan0021ns

Park Novi Residence 02 jun 2023 15:39 #410

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
lep pogled, nema šta... mada dok to ne postane pravi park, imaš ti još decenija da guliš :P
Poslednja izmena: 02 jun 2023 15:42 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: itdoesntmatter

Park Novi Residence 02 jun 2023 19:52 #411

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
Ovako nesto je život u parku :rock:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 03 jun 2023 09:32 #412

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
itdoesntmatter napisao/la:
Ide leto, neće biti više padavina. Ima samo da uživamo u kompleksu :banana: :okay:

Pogled na park i grad je savršen B) Definitivno najbolja lokacija u gradu trenutno, hop izađeš u park, a ne na raskrsnici i betonu. Mir i tišina.

Do izgradnje "Novog Sada na vodi" zna se ko je na prvom mestu :clapping:



I meni je ovo top lokacija, malo mi zavisi kako ce se graditi ostatak tog dela ali svakako ne moze previse da se usvinji. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 03 jun 2023 10:32 #413

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Usvinjen park sve kante su vec unistene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Park Novi Residence 25 jun 2023 22:24 #414

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Nikako da ufotkam u toku dana ali shvaticete o cemu fotografije govore.
A da li da ista komentarisem?





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Blavak, valjan, Детелинарђанин, Чиле

Park Novi Residence 26 jun 2023 12:12 #415

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 95
  • Primljenih Zahvalnica: 119
U je.. pa da li to sme??
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 26 jun 2023 15:34 #416

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Znamo da nije bitno da li sme, nego da li može.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja

Park Novi Residence 26 jun 2023 17:28 #417

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 95
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Istina. Dakle verovatno ostaje taj deo gde deking ima zub da sluzi kao "trotoar" koji ima cca metaripo, verovatno jos skracen postoljem za meni i saksijama. Grad dobije pare za zauzece javne povrsine a stanari prvog sprata zabavu za ceo dan iako po renderu to nisu ocekivali.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Чиле

Park Novi Residence 30 jun 2023 11:29 #418

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
ajte nemojte da ste na kraj srca mozda covek samo zeli sugradjanima da pokloni lepo natkrivenu promenadu kao zastitu od jakog sunca u vrelim letnjim danima..... :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 30 jun 2023 16:17 #419

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Ovde sad treba svi mladji sa decom u kolicima da mu se namerno po ceo dan voze gole dole i psuju kad moraju da podignu kolica da predju na ovo.
Ovde je svaki osećaj šta je prihvatljivo i šta ne ometa druge nestao - svi bahati do besvesti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Direktor, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле

Re:Park Novi Residence 30 jun 2023 16:28 #420

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 616
Imam osećaj da će stanari od gore krenuti sa bacanjem fekalija na pergolu direkt kad im dojadi ovo bahaćenje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru