Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park Novi Residence

Park Novi Residence 11 sep 2023 22:58 #461

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Ne znam da li može stanar, ali neko ko se razume u akustičke karakteristike fasadnih materijala može sigurno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 11 sep 2023 23:45 #462

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Možda je kompleks "presekao" neku ružu vetrova koja je tuda šibala dok je sve još bila ravnica.
Ima i u svetu ovakvih primera da kada nešto izgrade da se čuje neprestani huk, kao da je negde u blizini vodopad. I to traje decenijama.
U bogatijim društvima kada skontaju da su nešto ovako zaje*ali, jednostavno poruše zgradu, kompleks, deo naselja jer vremenom od tog huka život postane pakao, nepodnošljiv.
A problem može biti i u nečemu što je po projektu instalirano na krovu ili čak naknadno instalirano jer to nešto "reže" vetar, vrtloženje struja i onda proizvodi ovakav zvuk.
Može biti antenski stub, repetitor mobilne telefonije. Nekada se takav huk čuje isključivo noću kada u okolini zamre saobraćaj, graja, cika i vriska koji bi preko dana pokrivali ovakve anomalije.
Zvuči blesavo, ali dešava se.
Poslednja izmena: 11 sep 2023 23:47 od Emanon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 12 sep 2023 05:54 #463

  • dejan0021ns
  • dejan0021ns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
  • Primljenih Zahvalnica: 1
To su bile provere i podesavanje sistema ventilacije koji se nalazi u garažama
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TicaNs

Park Novi Residence 13 sep 2023 10:41 #464

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Sta je sad ovo?

Nadstrešica iznad privatnog lifta, kad izađe gore liftom da ne pokisne na prvu loptu :storm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TicaNs

Park Novi Residence 13 sep 2023 22:56 #465

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ovaj kompleks a i mnogi drugi u gradu su dokaz da vecina investitora jos uvek nije zrela za podizanje ozbiljnijih kvartova i blokova. Tarzan gradnja nekako i prolazi kod malih zgrada koje nemaju veliki broj spratova, stambenih jedinica i -2 nivoa... Ne znam sta bi bilo kada bi neko ne daj boze sazidao zgradu od 30+ spratova po uzoru na svetske gradove, verovatno bi se svega nagledali i naslusali... Ali dobro, doktorirali smo demit fasadu, pvc prozore, 4 sprata i betonirani bacvasti krov sada idemo korak dalje da nemamo vode u podrumu i da interfon radi...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, OneLove, itdoesntmatter

Re:Park Novi Residence 17 sep 2023 00:00 #466

  • lurker89
  • lurker89's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Jel ima ovde stanara ? Kakvi su utisci ? Izolacija toplotna zvucna ?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 17 sep 2023 00:09 #467

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Moja preporuka… zaobiđite ovog investitora u širokom luku. Mogla bih esej da napišem šta sve ne valja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Park Novi Residence 17 sep 2023 02:06 #468

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Sta ne valja?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: SportskiPozdrav

Re:RE: Park Novi Residence 17 sep 2023 19:38 #469

  • SportskiPozdrav
  • SportskiPozdrav's Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 3
drdejana napisao/la:
Moja preporuka… zaobiđite ovog investitora u širokom luku. Mogla bih esej da napišem šta sve ne valja.
Samo izvolite, svima će značiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 okt 2023 14:22 #470

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Sve, sve ne valja! Bežite koliko vas noge nose od ovog "investitora" :suicide:

Tražite na drugom mestu. Spasite sebe muke i tone živaca.

Ovo je komentar koji vas je spasio jer ste ga pročitali.

Sa srećom!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 02 okt 2023 14:56 #471

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Jel moze neke konkretne objektivne zamerke koje bi koristile ljudima koji sada traze nekretninu?
Inobacka pravi takodje zgradu u Andje Rankovic gde cena nije nimalo povoljnija u odnosu na konkuranciju (cini mi se 2400-2700 u predugovaranju) a ako imaju znacajne mane koje treba sagledati bilo bi korisno napisati koje su.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 03 okt 2023 10:58 #472

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Brate, ako ti kažem beži znači da ima 1000 zamerki a ne jedna ili dve... znači da ako krenem da pišem da će mi trebati dosta vremena.

Ti bi i na auto koji ide na tebe da te pregazi, rekao STANI, da sagledamo kako ćeš me pregaziti... preko leđa, leva ruka, preko glave, samo rebarca????

Zaboravi na ovog investitora ako ti je do živaca i života bez stresa.... cene tu ne igraju nikakvu ulogu...

Prelistaj malo ovu temu unazad pa ćeš sam pronaći odgovore na svoja pitanja, ne čekaj na tacni...
Poslednja izmena: 03 okt 2023 11:01 od itdoesntmatter.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 03 okt 2023 11:12 #473

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Ako te neko pita za detalje, onda ili ih napišeš ili kažeš da nemaš vremena ili da ne želiš da izneseš.
"beži, veruj mi na reč" je više priča sa brbljivim taksistom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, sandman, Djordje Cvarkov, TicaNs

Park Novi Residence 04 okt 2023 01:18 #474

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Evo napisaću ja u nekim kratkim crtama.
Postoje sitne i ozbiljnije zamerke.
Zidovi krivi, uski hodnici, investitor nije postavio klime pa stanari kače ko gde stigne, dalje.. komšijski mirisi od kuvanja ulaze kroz aspirator svima koji su u toj vertikali (delimično rešen problem), fasada otpada, stolarija osrednjeg kvaliteta, keramika lošeg.
Međutim, do mene dolazi informacija da retko koji investitor u gradu gradi kvalitetne zgrade, bez obzira na cenu kvadrata. Tako da možda su svi ovakvi, a ne samo Inobačka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel

Park Novi Residence 04 okt 2023 08:39 #475

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Postoje investitori koji rade kvalitetno, tj. bolje od proseka a mnogo bolje od Inobacke. Savrsenog u nasem gradu nema, ali pristojni postoje. Nekoliko mojih kolega sa posla ima stanove u Inobackinim zgradama na novom naselju, to je kvart sagradjen pre Park Novog. Kvalitet je boze sacuvaj i poslednje sto su rekli jeste da crvi izlaze iz parketa. Naravno parket oni nisu pravili ali su ga birali a kao sto se vidi cena im je bila jedini parametar, tako su verovatno i sa drugim stavkama... Meni iskreno nije jasno da se i jedan jedini stan tamo prodao (Park Novi) posle onako lose zgrade u Bate Brkica. Sam pogled na fasadu kada je osvetljena pod uglom vam govori koliko malo strpljenja su u nju ulozili.
P.S. kada smo kod kuvanja i sirenja mirisa i izolacije to je propust investitora, prosetajte se do Cara Dusana 35 Slavijacoop i mozete da vidite kako izgleda kvalitetna ventilacija na zgradi i ne samo ventilacija vec i mnogo toga sto Inobacka nije koristila, besumne cevi, ytong fonoblok i slicno...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 04 okt 2023 08:42 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija, RM77, Djordje Cvarkov, itdoesntmatter

Park Novi Residence 04 okt 2023 08:49 #476

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
info imam iz druge ruke, znaci nije moje licno iskustvo nego mi je receno od osobe koja ima tu stan i zivi
1. dva misa trckarala po stanu dok ih nisu uhvatili
2. komsija iznad busio rupu u zidu da okaci nesto i pri tom pokusaju majstorisanja probusio vodovodnu cev,
te svi ispod imali ozbiljnu stetu, (zgrada je nova, kako da niko ne zna gde se u betonskom prefabrikovanom zidu nalaze instalacije i vodovodne cevi)
3. strujne instalacije i izolacije jako lose uradjene, bilo koji uredjaj da se ukljuci (kafe masina, mikser, kuvalo voda, fen i sl) varnici i pucketa.

o garazama nemam sta da kazem, jer nisam pitala.
eto toliko

ne znam da li je u svim stanovima tako ili slicno, mozda je moj kontakt samo ekstremni baksuz, we will see what the future brings.
samo greota zbog lokacije i do dzadza pogleda da se tako usvinji, greota.
Poslednja izmena: 04 okt 2023 08:54 od drazesnaSkorpija. Razlog: greska u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, itdoesntmatter, Чиле

Park Novi Residence 04 okt 2023 10:27 #477

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
mel napisao/la:
Ako te neko pita za detalje, onda ili ih napišeš ili kažeš da nemaš vremena ili da ne želiš da izneseš.
"beži, veruj mi na reč" je više priča sa brbljivim taksistom.

Mel-u, da si kliknuo/kliknula na jednu stranicu pre ove, odmah prvi komentar bi video/videla šta sam pisao/pisala.

Ovde ljudi hoće sve na tacni, hoćeš preporučeno pismo da ti pošaljem o manama na zgradi? Nema ništa dobro da je urađeno, bukvalno ništa... spolja gladac, unutra jadac.

Uopšte razmatranje kupovine kod ovog investitora je samoubistvo. Gledaj nešto drugo. Mi smo kupovali zbog blizine parka, pa su i pored toga sve usvinjili do maksimuma. A tek bol u onoj stvari što je sve ovakvo, posle 1000 podnešenih zamerki investitoru, je već psiho level.
Poslednja izmena: 04 okt 2023 10:34 od itdoesntmatter.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis.Driftwood.Ressurected

Park Novi Residence 04 okt 2023 11:05 #478

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja bih kupovinu stanova pre zavrsetka zgrade zabranio zakonom. Namame te renderom, ponude ti malo povoljniju kvadraturu i na kraju zazalis.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Djordje Cvarkov

Park Novi Residence 04 okt 2023 12:29 #479

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
IC napisao/la:
Cara Dusana 35 Slavijacoop i mozete da vidite kako izgleda kvalitetna ventilacija na zgradi i ne samo ventilacija vec i mnogo toga sto Inobacka nije koristila, besumne cevi, ytong fonoblok i slicno...
Ja u zgradi ni ne tražim bešumne cevi jer nisam platila 3.000 po kvadratu nego nešto malo preko 1.000.
I za parket da napišem, oni ugrađuju tarkett.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park Novi Residence 04 okt 2023 12:45 #480

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Zaboravih da dodam da sam u ovu zgradu Park Novi ulazila kad je završena i nisam uočila ništa problematično, ni spolja ni iznutra. Možda su im problemi po stanovima. :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru