Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 12:49 #161

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Aleksejjj napisao/la:
IC napisao/la:

Što se tiče NS-a moje neko iskustvo jeste da je 300 eura gornja granica koja se može dobiti za napucanu garsonjeru (jednosoban) na top lokaciji na duže staze, traže i više ali ne dobiju, ili dobiju na par meseci dok podstanar ne nađe nešto jeftinije... Ako je centar i novo možeš da dobiješ i 400 ali od Agencija koja će ga rentati na dan (izdat je jedan u Pupinu tako) ali se onda u stan mora upucati malo više i kroz stan ti prođe dosta ljudi tokom godine mada koliko čujem te Agencije vode računa o stanovima i naravno ugovorom si pokriven tj. one su odgovorne za eventualnu štetu... Avenija nije top lokacija, da kažemo da će zgrada i kompleks biti OK i da ćeš srediti stan podrazumeva se novim i modernim stvarima, trebalo bi da dobiješ sigurno 330 moje mišljenje ako ima 40m2 i dve sobe bez garaže, e sada sve zavisi od stanja na tržištu za par godina kada se taj kompleks završi... možeš ti da tražiš i više ali pitanje je koliko ćeš ga dugo izdavati, na primer imaš jedan stan dugo stoji 500 eura 37m2 u Pupinu, čovek traži 13,5 eura/m2 mislim da je to suluda cena ali OK...

Zavisi sta je kome top lokacija, ja ne bih nikada ziveo u centru ni u mracnoj ulici. Ovo je dosta blizu svega. Ne znam, posto pamtim neka druga vremena u Novom Sadu, ako na detelinari izdaju jednoiposobne za 350 (o podbari da ne pricam), verujem da ovde ne bi bio problem, a vise mi nije cilj da trazim kakva god vremena budu bila, hteo bih normalne ljude unutra. Isto vidim da je “lux stan” za koji se traze jos vece pare cesto katastrofa i ne vredi ni 200eur. Svakako, koji eur gore dole nije ni vazan, kupujem kao i vecina stan kao vid stednje, da bih ga prodao kad mi bude trebalo.


Pričali smo već o ovome čini mi se ali evo odgovoriću opet... Ako kupuješ stan kao vid štednje ili kao investiciju ne treba da gledaš gde bi ti živeo nego gde se stanovi najviše traže.... Takođe moj neki savet jeste da gledaš da nekretnina uvek bude što bliže centru, najbolje u samom centru, čak i na račun toga da za iste pare dobiješ manju kvadraturu. Ima više razloga zbog čega je to sigurnija investicija nego stan van centra. Demografska budućnost Novog Sada je nepredvidiva, danas se godišnje doseli oko 8-9 hiljada ljudi a oko 6-7 hiljada se odseli, složićeš se da to nisu neke frapantne cifre, ako uključiš u klakulaciju i naš relativno mali natalitet i veliki broj gradilišta kao i male kamatne stope na stambene kredite nije isključeno da u jednom momentu za iks godina svako ima svoj stan u ovom gradu i da se smanji tražnja za njima. Broj stanova u samom centru grada će uvek biti konačan jer će se grad šitiri ka periferiji. Ono što je sigurno da ćeš stan u centru uvek moći dobro prodati jer centar, uslovno rečeno, ne može da poveća broj stambenih jedinica. Druga stvar jeste ta što ti je stan u centru odličan i za rent na dan, kategorija koja ti može vraćati uložen novac čak i ako svaki novosađan ima svoj stan, njega ćeš rentati stranim i domaćim turistima i nije vezan za stanovnike ovog grada. Takvi turisti vole centar i samo to uglavnom i gledaju, Avenija bi se teško rentala na dan, tj. možda bi i mogla ali sa manje popunjenosti na mesečnom nivou i sa nižom cenom gde bi možda i zarađivao manje nego da je šibneš na mesečni rent. Treće, stan blizu Univerziteta je zanimljivim i studentima, koji takođe dolaze iz okoline grada ali i regiona. Poslednja isto tako važna stvar, kada kupiš stan u centru on ima više potencijala da se izda kao neki poslovni prostor (adv. kancelarija i slično...). Možda sam promašio temu sada samo sam se nadovezao na diskusiju oko Avenije i renta... P.S. To što vidiš na oglasima i to što bude u realizaciji su dve različite stvari, takođe ima dosta lažnih oglasa sa niskim cenama i u prodaji i u rentu...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: gremlinka

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 13:32 #162

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Sto se tice Kraljevog parka nije baš da ne pišu ljudi da je kraljev park, možda jedan oglas.

Ne očekuj činjenice zašto je nešto bolje. Bitno je samo tako da se napiše. Piše se kako će fasada kod Galensa izgledati za 10 godina a video sam nekoliko zgrada koje imaju 8,9 godina i nista im ne fali. Što se tiče okruzenja i zgrada izgrađena u tom periodu najbolje izgleda.

Cene izdavanja su skočila, i ako ne bude neki veliki pad cena što se ne očekuje onda će ovako ostati zato što je potražnja velika. Svake godine samo studentima treba 4,5k stanova itd.
Moje mišljenje je da za 300e iznajmljujes lagano a za 350e bi možda bilo natezanja i da li bi bio stalno izdat da ljudi ne odlaže ako nadju jeftinije, ali ako bude lepo "nasminkan" što da ne. Utiče na cenu veoma kad je stan sređen pošto dosta na tržištu ima stanova koji su bas loši što se tiče toga i nema mnogo stanova sa dobrim nameštajem.

Mene samo interesuje Djinas nekretnine (valjda) i koliko su oni realni. Video sam da rade bolje stanove i kuće i sto se tice izdavanja i prodaje ali cena stanova je prevelika. Bukvalno mislim da bi za aveniju 40 kvadrata tražili 450e ako ne i vise....

Dopuna: avenija je "blizu" univerziteta a i dobro povezena nekoliko linija odatle ide ka univerzitetskom kampusu, a medicinski fakultet je blizu. Studenti najviše uzimaju stanove Liman, Grbavica a ovaj kompleks je relativno tu
Poslednja izmena: 14 jan 2020 13:41 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 14:49 #163

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Da li je realno da sam sve iskucao i poslao i obrisalo se :/
Poenta price je da nisam zainteresovan za strogi centar iz vise razloga, i da mi je ova lokacija super iz razloga sto Neskov napisa gore, ne bih izdavao stan na dan, imam puno svog posla i mislim da se tako stan vise “haba”. Da dodam jos da sto se tice oglasa sve mi je jasno, rodjena sestra mi radi u agenciji, i dobri stanovi ni ne stignu do oglasa cesto, ili budu jedan dan. Kao investicija smatram da je za stan najbolje da je utrziv i da se lako izda i proda a mali stan to jeste svakako, a lokacija je odlicna realno. Jedino sto moze da zezne Aveniju je da je skarabudze
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 15:06 #164

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Ja mislim da stan na dan vise sacuva stan nego kada ga neko stalno koristi. Ovi sto uzmu stan na dan, tu prespavaju, istusiraju se i idu dalje. Ali svakako da je puno veca obaveza. Ja nikako nisam razmatrao Galens za kupovinu stana, ali kupio sam ga iz vise razloga. Lokacija mi je skroz ok, garaza obavezna je bio uslov, vise volim komplekse od pojedinacnih zgrada jer lepse izgledaju, a sa druge strane ne moze bas da ti neko nasadi zgradu pored kompleksa gde hoce kao sto se desava sa pojedinacnim zgradama gde ne znas gde ce sta nici pored tvoje zgade i jos jedna stvar jeste sto drugar ima dva stanja kupljenja od njih i kaze da im je kvalitet zgrade bolji od nekih izvodjaca cije zgrade lepse izgledaju spolja. (ja cu svakako sve menjati u stanu pre same ugradnje, sanitarije, parket itd) i na kraju, vizualno bi Avenija trebalo da izgleda puno bolje od njihovih prethodnih "radova" (nadam se), bar na osnovu onoga sto mozemo da vidimo na slikama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 15:45 #165

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Stan na dan eventualno nekoj agenciji, ovako je to mnogo posla i nikad ne znaš koliko ces zaraditi a ovako je to sigurna zarada.

Ja kada sam rekao da mi se svidja kompleks kao kompleks ljudi su mi rekli da je kao u košnici (moje mišljenje je da je samo ona lamela koja je izmedju zapadne i istočne strane višak zato što bi moglo to svr da bude dvorište, a ostalo je ok) a u centru i oko centra je čak i veća gustina zgrada. Ali upravo to da ne može ništa da se promeni u okolini je najbolja stvar a ne kupio sam stan sa pogledom na nešto a sutra izgrade zgradu ispred i od toga više nema ništa itd...

Ono što sam pisao za Djinas nekretnine npr izdaju stan na spensu trosoban, 75 kvadrata + garaža 650e I sa računima to je 800e mesečno.
Ili Telepu 45 kvadrata 350e...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 15:54 #166

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Neskov napisao/la:
(moje mišljenje je da je samo ona lamela koja je izmedju zapadne i istočne strane višak zato što bi moglo to svr da bude dvorište, a ostalo je ok).

Ne znam da li mislis na lamele B/C ili onu usamljenu lamelu H.

BTW ja kupih stan u toj H lameli i gledam na dvoriste, kazu ima 20m razmaka izmedju H i K/J.
E sada nadam se da je dovoljno tih 20m da ne gledam direktno u zgradu prekoputa... Frusku Goru necu videti ali barem nemam buke/prasine sa glavne ceste.
Poslednja izmena: 14 jan 2020 16:05 od Kuduz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 16:13 #167

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Kuduz napisao/la:

BTW ja kupih stan u toj H lameli i gledam na dvoriste, kazu ima 20m razmaka izmedju H i K/J.
E sada nadam se da je dovoljno tih 20m da ne gledam direktno u zgradu prekoputa... Frusku Goru necu videti ali barem nemam buke/prasine sa glavne ceste.

H se poslednja zida jel tako? Sta su ti rekli koji je rok? Meni je gustina ok, ako lepo urede dvoriste. Na slikama je bas lepo sa crvenim stazama i klupicama, nadam se da nece zavrsiti kao gomila depresivnog sivog behatona. Inace, neko rece da ce menjati sve, sacekaj da vidis sta ce nuditi, npr u Keju su mnogo lepse plocice nego u KP, mozda bude i ovde ok. Sanitarije nisu prva klasa, ali opet kontam da bi posluzile neko vreme
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 16:24 #168

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Aleksejjj napisao/la:
H se poslednja zida jel tako? Sta su ti rekli koji je rok? Meni je gustina ok, ako lepo urede dvoriste. Na slikama je bas lepo sa crvenim stazama i klupicama, nadam se da nece zavrsiti kao gomila depresivnog sivog behatona. Inace, neko rece da ce menjati sve, sacekaj da vidis sta ce nuditi, npr u Keju su mnogo lepse plocice nego u KP, mozda bude i ovde ok. Sanitarije nisu prva klasa, ali opet kontam da bi posluzile neko vreme

Nisam siguran da je H poslednja, ako ide redom to bi bila lamela "I" koja izlazi na Cara Dusana, ali opet nisam siguran. Za H su mi rekli da krecu u mart/april i na papiru imaju 30 meseci da zavrse ali oni cene da ce biti mozda i za 2 god.
Nadam se nekom progresu sto se kvaliteta tice, mozda neko od njih i cita ovaj forum pa evo neka notiraju si da moraju brze/bolje/lepse ako hoce da budu u vrhu ponude u Novom Sadu/Srbiji :)

Sto se tice sanitarija, kontam da se moze tu ucestvovati sa njima pa eventualno izabrati nesto bolje kome odgovara. Definitvno su rekli da se moze tus kabina/kada birati ali i plocice, ne vidim za ostalo sto bi bio problem doplatiti za nesto po izboru kome ne odgovara ono sto oni daju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 16:32 #169

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Ja sam rekao da cu sve menjati posto hocu da uradim po svom izboru. Po iskustvima drugih, sanitarije su im ok, ali zelim da uredim kako ja hocu. Parket takodje ne stavljam itd.
Ja sam uzeo u C lameli koja gleda u dvoriste jer nisam hteo da budem direktno na ulici, sto zbog prasine, suncana strana itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 16:34 #170

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Mislio sam na pola C lamele i pola B lamele, odnosno da su to malo bolje preuredili i onda bi zapadni deo i istočni bili kao jedan kompleks, a ovako ispada da su to dva kompleksa. Imate na Galensovom sajtu stanovi i tu imaju koja je lamela ali mislim da ima samo za ovaj zapadni deo trenutno.

Avenija je kvalitetnija od Keja energetski razred je B, dok je tamo C, plus kao za opremu piše standard + a tamo valjda samo standard sta god to značilo.

Sto se tice zamene sanitarija je l skroz o tvom trosku?

Bas to oko razdaljine svi se pitaju ali 20m je po mom mišljenju sasvim uredu. Primer je ulica 3m jedna traka i 3m druga traka i nek je trotoar po 2m to je 10m i to je primer da imamo dve zgrade koje u jednoj ulici gledaju jedna u drugu. A ovo je 20m.

Mislim da je 30 meseci za zapadni deo, a tu nije H lamela. Tako da sada ne znam da li je baš 30 meseci mislim da je 3 godine minimum.
Poslednja izmena: 14 jan 2020 16:42 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 16:43 #171

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356


E ovde izmedju pola B I C lamele da je tu malo više otvorenije bi bilo lepše zato što bi onda bilo i više prostora unutra i bio bio spojen ceo kompleks

Grade sa leve na desno, tako da H nije poslednja i H stanovi unutra su okrenuti na južnu stranu.
Poslednja izmena: 14 jan 2020 16:50 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 16:44 #172

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Mislim da mora biti vise do 20 metara? Jesi ti to proverio. Postoji zakonski min koji je negde oko 25m, ali nemoj me drzati za rec.
Sto se tice zamene, npr. njih plocice izadju za kupatilo 20 dinara i to mi skidaju od cene stana. Dakle oni gledaju svoju nabavnu cenu, da ne bude zabune. Mislim da I grade poslednju
Poslednja izmena: 14 jan 2020 16:47 od zoran_ns. Razlog: Ispravka
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 17:05 #173

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Neskov napisao/la:
Sto se tice zamene sanitarija je l skroz o tvom trosku?
.

Pojma nemam na ovu temu, cekam da mi jave da je pocela gradnja pa cu natenane o tome razmisljati.

Sto se tice razdaljine, eksplicitno su mi rekli da je 20m, ali sam ne mogu da procenim koliko je to. Mislim, bio sam na detelinari na onom platou kod Univera, tu su Galens zgrada i jos neka preko puta... cini mi se da tu ima isto negdje izmedju 15-20m i iskreno cini mi se skuceno.
E sada videcemo ako se to uredi kvalitatno sa min betona mozda bude i prijatno boraviti u tom prostoru. Plac je vrhunski, cena je visoka, nadam se da ce biti dosledni i ispostovati sve kao sto su obecali u onoj brosuri za Aveniju.

Ja sam entuzijastican povodom Avenije ali opet ne treba ni biti naivan, ipak je profit profit, sladji najsladji. Bum videli sto zagorci kazu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 17:24 #174

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Kazu da nikada ne bude bas kao na slikama :). Galens nije ispostovao sve sto su rekli u Kraljevom Park-u. Pisao je momak o tome koji je kupio stan tamo i zivi. Tamo gde je trebalo biti zelenilo, oni stavili parking. (verovatno prodali i zaradili koji euro vise).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 17:46 #175

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Sto se tice parkinga toga ovde ne bi trebalo biti zato što unutra svakako neće biti a spolja i nema mesta ne treba očekivati sve naravno kao bas na slikama, ali kraljev park sam po sebi ono dvorište je bilo malo vise nasminkano. Ovde je realnije i lepo je uradjeno na slikama.
Našao sam na internetu onaj katalog što daju ne znam sto jos nisu izbacili na svom sajtu, verovatno će kada krene i gradnja istočnog dela.

Ako kupuješ mali stan onda požuri sa kupovinom.
Poslednja izmena: 14 jan 2020 17:48 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 17:48 #176

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Ja sam odavno kupio stan, ako si na mene mislio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 15 jan 2020 18:05 #177

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Gde je moderator?

Ljudi, u.rali ste temu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Djordje Cvarkov

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 15 jan 2020 22:29 #178

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
I ne samo ovu :(
Razumem da je kupovina stana velika stvar, ali ovo je otislo predaleko. Ovaj forum nije ni oglasna tabla, niti " Draga Saveta".
Uostalom, imate posebnu temu otvorenu samo za ovu namenu.
Molim sve zainteresovane da svoja zapazanja o cenama stanova, garaza i parking mesta razmenjuju tamo.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, Djordje Cvarkov, zeljolaki

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 15 jan 2020 23:51 #179

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Evo me, slažem se sa konstatacijama.

Kupovina stana/nekretnine ~ samo u temi o kupovini stana/nekretnine.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 17 jan 2020 11:09 #180

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Dukelander napisao/la:
Evo me, slažem se sa konstatacijama.

Kupovina stana/nekretnine ~ samo u temi o kupovini stana/nekretnine.

Izvinjavamo se :dry:

U vezi sa Avenijom, cisto da dodam da je moj info da se u drugom delu kompleksa gradi od K do J pa poslednja H. Proverite kome je vazno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru