Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 12 jan 2020 00:30 #141

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
OneLove napisao/la:
Ja sam dobio drugačiju informaciju lično od investitora... Bash gradnja Bele njive...

Daleko od besplatnog... Da ne kažem isto kao u Aveniji... Nista danas nije besplatno, napolju da se dobije i ajde ali u garaži veoma teško. Pogotovu što je parkiranje sve veći i veći problem i to investitori naravno iskorišćavaju.
6000e za parking napolju mi je gore od 12000 u garaži.

Tu je i ona priča zašto ne stave zelenilo, ako stave 5 parking mesta umesto trave zaradice 30k evra plus one stanove što nemaju parking mesto moraju da plate 200k din i to povećava cenu parking mesta jer kad nemaju dovoljno tim novcem mogu to da poklope
Poslednja izmena: 12 jan 2020 01:09 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 12 jan 2020 04:52 #142

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Neskov napisao/la:
OneLove napisao/la:
Ja sam dobio drugačiju informaciju lično od investitora... Bash gradnja Bele njive...

Daleko od besplatnog... Da ne kažem isto kao u Aveniji... Nista danas nije besplatno, napolju da se dobije i ajde ali u garaži veoma teško. Pogotovu što je parkiranje sve veći i veći problem i to investitori naravno iskorišćavaju.
6000e za parking napolju mi je gore od 12000 u garaži.

Tu je i ona priča zašto ne stave zelenilo, ako stave 5 parking mesta umesto trave zaradice 30k evra plus one stanove što nemaju parking mesto moraju da plate 200k din i to povećava cenu parking mesta jer kad nemaju dovoljno tim novcem mogu to da poklope
Zar nije 2 miliona? www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/217236/N...o-parking-mesto.html
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 12 jan 2020 10:33 #143

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Bacih pogled na ovo u HP, i ipak je to drugacija lokacija, bolja mi je Avenija puno. Inace, nista cudno nije da se cene razlikuju na parsto metara, pogotovo sto su vise cene blizina nekog urbanog sadrzaja se placa papreno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 12 jan 2020 11:30 #144

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
IC napisao/la:
Neskov napisao/la:
OneLove napisao/la:
Ja sam dobio drugačiju informaciju lično od investitora... Bash gradnja Bele njive...

Daleko od besplatnog... Da ne kažem isto kao u Aveniji... Nista danas nije besplatno, napolju da se dobije i ajde ali u garaži veoma teško. Pogotovu što je parkiranje sve veći i veći problem i to investitori naravno iskorišćavaju.
6000e za parking napolju mi je gore od 12000 u garaži.

Tu je i ona priča zašto ne stave zelenilo, ako stave 5 parking mesta umesto trave zaradice 30k evra plus one stanove što nemaju parking mesto moraju da plate 200k din i to povećava cenu parking mesta jer kad nemaju dovoljno tim novcem mogu to da poklope
Zar nije 2 miliona? www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/217236/N...o-parking-mesto.html


Ovde se sve vreme pisalo o 200 000, možda su promenili mada u tom članku još nije promenjeno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 12 jan 2020 11:34 #145

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Aleksejjj napisao/la:
Bacih pogled na ovo u HP, i ipak je to drugacija lokacija, bolja mi je Avenija puno. Inace, nista cudno nije da se cene razlikuju na parsto metara, pogotovo sto su vise cene blizina nekog urbanog sadrzaja se placa papreno.

Onda bih ti savetovao da već vidiš kakvo je stanje sa stanovima, F i D lamela se grade(ako se ne uzme stan unutra dobija se onda na kružnom toku, mada je neko rekao kao da visi spratovi imaju pogled na Frusku Goru), a za ostale su počeli da kopaju. Mada ako hoćeš bas u ulici cara Dušana to ti je onda onaj istočni deo koji kreće kasnije sa gradnjom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 00:12 #146

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Neskov napisao/la:
Onda bih ti savetovao da već vidiš kakvo je stanje sa stanovima, F i D lamela se grade(ako se ne uzme stan unutra dobija se onda na kružnom toku, mada je neko rekao kao da visi spratovi imaju pogled na Frusku Goru), a za ostale su počeli da kopaju. Mada ako hoćeš bas u ulici cara Dušana to ti je onda onaj istočni deo koji kreće kasnije sa gradnjom

Pitao, lamela koja izlazi na Cara Dusana je rasprodata sto se tice manjih stanova (osim par na poslednjim spratovima), a bice gotova tek za 3 godine :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 01:08 #147

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Pitao, lamela koja izlazi na Cara Dusana je rasprodata sto se tice manjih stanova (osim par na poslednjim spratovima), a bice gotova tek za 3 godine :dunno:

A sto se tice ostalih lamela? Msm za to kod cara Dušana nisu ni krenuli da kopaju a već rasprodato...
Ako je sa spoljne strane onda su i bolji gore stanovi zbog zagađenja, ili ovi okrenuti ka bulevaru Cara Lazara pa imaju pogled kako neko rece na Frusku Goru. I koju su ti cenu rekli msm jesu li nešto menjali?
Poslednja izmena: 13 jan 2020 01:10 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 16:05 #148

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Neskov napisao/la:

A sto se tice ostalih lamela? Msm za to kod cara Dušana nisu ni krenuli da kopaju a već rasprodato...
Ako je sa spoljne strane onda su i bolji gore stanovi zbog zagađenja, ili ovi okrenuti ka bulevaru Cara Lazara pa imaju pogled kako neko rece na Frusku Goru. I koju su ti cenu rekli msm jesu li nešto menjali?

Za ove sto prve kopaju nisam ni pitao, jer me zanimao samo ovaj drugi deo, a ako su taj rasprodali onda su ovaj prvi jos ranije verovatno. Pitao sam i jesu samo rezervacije da mi jave ako neko otkaze, kazu ne, ljudi platili onih 20%. Ja gledam manji stan za izdavanje, za vece nisam pitao. Cena je tada bila 1400+pdv, pre mesec dva. Slazem se da je bolje sto vise, pogotovo zbog pozicije tu, i sa unutrasnje strane zbog svetlosti, ali opet ne bih uzimao poslednji sprat.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 19:05 #149

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Najmanji stanovi odmah odu i zbog cene a i zbog izdavanja. Biće sigurno kad se izgradi pa će se prodavati ako su davali za kompenzaciju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 21:09 #150

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Nisam pratio izdavanje stanova, ali okvirno za koliko ce moci da se izda jednosoban stan u Aveniji?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 21:26 #151

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
zoran_ns napisao/la:
Nisam pratio izdavanje stanova, ali okvirno za koliko ce moci da se izda jednosoban stan u Aveniji?
Neka okvirna cena izdavanja jednosobnih stanova po oglasima je 200 do 300 eu. Ima i onih koji traze 350, al pitanje je da li dobiju.
Na pitanje za koliko ce se moci izdati je nemoguce odgovoriti ako se ne zna kako ce biti namestena. Ne moze postici istu cenu samo lokacija, dal namestena starim namestajem, novim i jeftinim, ili kvalitetno skockana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 13 jan 2020 23:47 #152

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Niko nece namestati na toj lokaciji, u novom stanu sa starim namestajem. Mislim na kvalitetno skockan stan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 03:26 #153

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
zoran_ns napisao/la:
Nisam pratio izdavanje stanova, ali okvirno za koliko ce moci da se izda jednosoban stan u Aveniji?

Pa sa garazom se može uzeti i 350e i dobar nameštaj
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 08:51 #154

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
zoran_ns napisao/la:
Niko nece namestati na toj lokaciji, u novom stanu sa starim namestajem. Mislim na kvalitetno skockan stan.

Zavisi i kako je naprave. Ako stvarno bude dobra sa puno fasadne cigle i ne vestackom travom, bice super. Eno vidim na oglasima da neke stanove iz kraljevog parka oglasavaju, a ne naglasavaju da je kraljev park. Tamo su se malo izblamirali sa onom travom i igralistem. Moja racunica je bila da uzmem jednoiposoban, oko 40m, lepo ga skockam i izdajem za 350 bez garaze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 09:52 #155

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
U pravu si. Onaj Kraljev Park je stvarno bezveze. Nadam se da su nesto naucili iz tog projekta i da ce ovde biti dosta bolje. Ako ne bude, ode stan na prodaju. Prolazim cesto ulicom Cara Dusana. Meni je ona zgrada na uglu sa Futoskom ulicom bas lepa spolja. Izgleda kao hotel za svaku Galensovu zgradu.
Poslednja izmena: 14 jan 2020 10:45 od zoran_ns. Razlog: Ispravka
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 10:12 #156

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Zato sto je Erker jos uvek institucija za Galens sto se tice gradnje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 10:23 #157

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Aleksejjj napisao/la:
zoran_ns napisao/la:
Niko nece namestati na toj lokaciji, u novom stanu sa starim namestajem. Mislim na kvalitetno skockan stan.

Zavisi i kako je naprave. Ako stvarno bude dobra sa puno fasadne cigle i ne vestackom travom, bice super. Eno vidim na oglasima da neke stanove iz kraljevog parka oglasavaju, a ne naglasavaju da je kraljev park. Tamo su se malo izblamirali sa onom travom i igralistem. Moja racunica je bila da uzmem jednoiposoban, oko 40m, lepo ga skockam i izdajem za 350 bez garaze.

Što se tiče NS-a moje neko iskustvo jeste da je 300 eura gornja granica koja se može dobiti za napucanu garsonjeru (jednosoban) na top lokaciji na duže staze, traže i više ali ne dobiju, ili dobiju na par meseci dok podstanar ne nađe nešto jeftinije... Ako je centar i novo možeš da dobiješ i 400 ali od Agencija koja će ga rentati na dan (izdat je jedan u Pupinu tako) ali se onda u stan mora upucati malo više i kroz stan ti prođe dosta ljudi tokom godine mada koliko čujem te Agencije vode računa o stanovima i naravno ugovorom si pokriven tj. one su odgovorne za eventualnu štetu... Avenija nije top lokacija, da kažemo da će zgrada i kompleks biti OK i da ćeš srediti stan podrazumeva se novim i modernim stvarima, trebalo bi da dobiješ sigurno 330 moje mišljenje ako ima 40m2 i dve sobe bez garaže, e sada sve zavisi od stanja na tržištu za par godina kada se taj kompleks završi... možeš ti da tražiš i više ali pitanje je koliko ćeš ga dugo izdavati, na primer imaš jedan stan dugo stoji 500 eura 37m2 u Pupinu, čovek traži 13,5 eura/m2 mislim da je to suluda cena ali OK...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 11:15 #158

  • OneLove
  • OneLove's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 144
Viđenja i mišljenja su različita.. ali eto baš me zanima objašnjenje zašto je Erker 'institucija' za Galens ?
Preporučio bih ti da prođeš pored baš te Erkerove zgrade u Futoškoj i pogledaš zgradu pored što grade... Pa onda uporedi to gradilište sa bilo kojim Galensovim... voleo bih da onda čujem tvoje mišljenje opet jer me zanima na osnovu čega si doneo takav zaključak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 11:51 #159

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
IC napisao/la:

Što se tiče NS-a moje neko iskustvo jeste da je 300 eura gornja granica koja se može dobiti za napucanu garsonjeru (jednosoban) na top lokaciji na duže staze, traže i više ali ne dobiju, ili dobiju na par meseci dok podstanar ne nađe nešto jeftinije... Ako je centar i novo možeš da dobiješ i 400 ali od Agencija koja će ga rentati na dan (izdat je jedan u Pupinu tako) ali se onda u stan mora upucati malo više i kroz stan ti prođe dosta ljudi tokom godine mada koliko čujem te Agencije vode računa o stanovima i naravno ugovorom si pokriven tj. one su odgovorne za eventualnu štetu... Avenija nije top lokacija, da kažemo da će zgrada i kompleks biti OK i da ćeš srediti stan podrazumeva se novim i modernim stvarima, trebalo bi da dobiješ sigurno 330 moje mišljenje ako ima 40m2 i dve sobe bez garaže, e sada sve zavisi od stanja na tržištu za par godina kada se taj kompleks završi... možeš ti da tražiš i više ali pitanje je koliko ćeš ga dugo izdavati, na primer imaš jedan stan dugo stoji 500 eura 37m2 u Pupinu, čovek traži 13,5 eura/m2 mislim da je to suluda cena ali OK...

Zavisi sta je kome top lokacija, ja ne bih nikada ziveo u centru ni u mracnoj ulici. Ovo je dosta blizu svega. Ne znam, posto pamtim neka druga vremena u Novom Sadu, ako na detelinari izdaju jednoiposobne za 350 (o podbari da ne pricam), verujem da ovde ne bi bio problem, a vise mi nije cilj da trazim kakva god vremena budu bila, hteo bih normalne ljude unutra. Isto vidim da je “lux stan” za koji se traze jos vece pare cesto katastrofa i ne vredi ni 200eur. Svakako, koji eur gore dole nije ni vazan, kupujem kao i vecina stan kao vid stednje, da bih ga prodao kad mi bude trebalo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 14 jan 2020 12:12 #160

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
OneLove napisao/la:
Viđenja i mišljenja su različita.. ali eto baš me zanima objašnjenje zašto je Erker 'institucija' za Galens ?
Preporučio bih ti da prođeš pored baš te Erkerove zgrade u Futoškoj i pogledaš zgradu pored što grade... Pa onda uporedi to gradilište sa bilo kojim Galensovim... voleo bih da onda čujem tvoje mišljenje opet jer me zanima na osnovu čega si doneo takav zaključak.

Nije isti izvodjac ;)

Do sada je sve zgrade za Erker inzenjering izvodio Erker plus, ali na ovoj to nije slucaj.

Nadzor je isti, naravno.

Projekat (arhitekture) za obe zgrade je radio Laza Kuzmanov...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru