Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2019 15:07 #1341

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Ksena napisao/la:
Modena gradnja je svakako jedan od najozbiljnijih investitora. Radi izuzetno kvalitetno, upotrebljava najmodernije materijale,postuje rokove, i zgrade su im prelepe.
Možete li ovo malo detaljnije da objasnite: u čemu se ogleda kvalitet u odnosu na druge i koji su to najmoderniji materijali?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NDJ, zeljolaki

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2019 15:38 #1342

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
fasadni zid klimablok. U vrednost bolja od zakonski trazene. novina je bolja izolacija zvuka, Db iznad 54 ((aku blok ili knauf) na cemu inace vecina stedi. keramika premium klasa. voda, struja premium klasa, geberit i sl. ima toga dosta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ChobbyNS

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2019 22:20 #1343

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Ksena napisao/la:
fasadni zid klimablok. U vrednost bolja od zakonski trazene. novina je bolja izolacija zvuka, Db iznad 54 ((aku blok ili knauf) na cemu inace vecina stedi. keramika premium klasa. voda, struja premium klasa, geberit i sl. ima toga dosta
Jel ovo neki pokušaj gerila reklamiranja?
Klima blok koriste svi. Ili je Zorka ili je Nexe, a razlike su na trećoj decimali. Samo je pitanje koliko koji proizvođač uspe da slaže. Šta voda? Šta struja? Da možda ne stavljaju zlatne kablove i inox cevi ispod maltera? Geberit? Ako se pod tim misli na ugradne kotliće, pa to sad 85% investitora stavlja. Sve je to isto, niko tu ništa ne odskače ni milimetar. Niko nije poludeo da ugrađuje išta što ne mora. Kupcima se verovatno serviraju razne priče pa ko na šta nasedne. A o preleposti Modeninih zgrada... tuga jedna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Djordje Cvarkov, radoje

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 18 maj 2019 00:24 #1344

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Kao prvo klimablok je samo Zorka, a Nexe je tb. Ok, shvatam da je Vama to slicno, i necu na tu temu. Na zvucnu izolovanost koja je problem vecine zgrada niste se uopste osvrnuli. Npr razlike u zgradama koje tek krecu: Modena stavlja aku blok 25 cm (54dB) izmedju stanova (ostali kl i tb blok 25) koji nema ateste za zvuk, nego za termiku, a samim time sto imaju dobru termiku znaci da su zvucno losi. Unutrasnje pregrade kod Modene su 2 knauf ploce i vuna izmedju,kod jednog od komsija na toj lokaciji pregradni blok 10cm. Modena ulazi u B energetski razred, komsija u C. Kod Modene su slavine npr grohe,kod komsije treca klasa. Mozda nekom jeste lepsa keramika Kanjiza ali da..meni lepsa prvoklasna Spanska koju oni stavljaju. Estetski detalji..tipa sobna vrata su 220 cm sa magnetnim bravama. Kod Modene u stanovima svi otvori su atipicno veliki, od poda do stropa, kod komsije mala balkonska vrata i pored prozor. I da, cena jeste skuplja, ali odnos kvalitete i cene je odlican. A i vidi se koliko stanova prodaju pre ili cim zakopaju. Nije to bas slucajno. A lepota je stvar ukusa..i da meni je njihova zgrada u Strazilovskoj jedna od najlepsih zgrada novogradnje u NS. I kao investitori su osobe koje se drze dogovora i u koje se moze pouzdati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 maj 2019 14:00 #1345

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ta zgrada u Strazilovakoj je vecini "prelepa" jer smo navikli na demituse poslednjih 20 godina.
Na stranu nekoliko razlicitih stilova, koji se pojavljuju na toj zgradi, asimetricni prozori i sl. Uostalom, o tome je ovde bilo dosta receno.
Dovoljno je otici 500 km iz nase palanke u neki Evropski grad i videti da novogradnja moze da bude izuzetno privlacna...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 19 maj 2019 13:20 #1346

  • mikins91
  • mikins91's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Kad sambio da se raspitam cene trosobnih su 1350 kvadrat, dvosobnih ako i ima 1400.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 19 maj 2019 15:05 #1347

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Za koju lokaciju? i jel zo cena sa ili bez pdv?mikins91 napisao/la:
Kad sambio da se raspitam cene trosobnih su 1350 kvadrat, dvosobnih ako i ima 1400.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 19 maj 2019 16:42 #1348

  • mikins91
  • mikins91's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Izvinjavam se, zaboravio sam da citiram pitanje... Sajam kompleks je u pitanju, cena sa pdv-om.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 maj 2019 10:36 #1349

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
i ja bi da prenesem slicno iskustvo, takodjer za bpp, ali dalmatinska ulica. covek danas kaze jedno, lepo se rukujemo,popijemo kafu, a sutra se jednostavno predomisli.draganm napisao/la:
Zelim da prenesem iskustva o investitoru Stabilnost i vlasniku Andjelku Poprzen.
Hteo sam da kupim stan u zgradi koju sada zida u BPP, prekoputa nove hitne pomoci, cim sam pozvao rekao mi je jednu cenu, koja je meni odgovarala, nakon dve nedelje pregovora oko opreme pomeranja nekih zidova, dinamike isplate, parkinga...kada je trebalo da predjemo na ugovor i da zakazemo kod notara, gospodin Andjelko mi podigne cenu za 10 000e :D
Naravno to mi nije odgovaralo i odustanem od stana. Nakom dve nedelje, posto vidim da nije prodao stan, ja mu ponudim da se nadjemo na pola i dogovorimo se, on predlozi da predugovor potpisemo za nedelju dana. Za to vreme platim advokata da nam sastavi predugovor, jer ga je gospodin Andjelko sam sastavljao i nije opste bio u pravnom smislu ispravan.
Imali smo zakazano kod notara u 12:30 a u 10h me gospodin Andjelko zove da kaze da mu je inspekcija nesto jako zamerila na zgradi i da odustajemo od svega da ne bi bilo posle da me je uvukao u neki problem :) Naravno proverio sam u inspekciji i kazu da je zgrada sve ok i da nema nikakvih problema.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 maj 2019 13:54 #1350

  • Dexololx
  • Dexololx's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Zanima me da li neko ima iskustvo sa investitorom Inobacka? Ulica Bate Brkica. Da li se isplati kupiti stan za 1250 m2? Hvala na odg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 maj 2019 14:15 #1351

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Inobačka radi sopstveni sistem izgradnje sa prefabrikovanim betonskim zidovima koji su ujedno i noseća konstrukcija.
Tehnički gledano, to je neki vid masivnog sistema od betona.
Takođe, sve instalacije su pre monolitizacije provučene kroz šupljine zidova.

Grade brzo i ušemili su se s tim.
Takođe pouzdano završavaju i knjiže stanove.

E sad, ukoliko nekad budete hteli da menjate raspored u stanu, ili raspored instalacija, računajte da to neće ići lako ili neće ići uopšte.

Za cenu ne znam šta bih rekao, čudno je tržište.
Toliko je pre par godina koštao kvadrat novogradnje u okolini Riblje Pijace.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 30 maj 2019 14:17 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 maj 2019 16:15 #1352

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Na mreži
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Brat ima stan u Andje Rankovic Inobackin i prezadovoljan je! :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 jun 2019 13:41 #1353

  • optimist
  • optimist's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Pozdrav svima,

Potpuno sam nova u svetu investitora. Pokusavam da nadjem 3-soban stan u Novom Sadu, bez preteranih kriterijuma, preferencija ka delu glada i sl. Ono sto mi je interesantno je da su nekad razlike u ceni drasticne, a nisam sigurna da li su mera kvaliteta ili idu uz ime firme? Od povoljnijih investitora sam naisla na Maxcon (www.maxcon.rs/galerija/). Da li je neko imao iskustva sa njima?
Takođe me zanimaju:
- Milenković gradnja (milenkovicgradnja.rs/)
- Da li su cene NsBuild 021 opravdano veće?
- Dinamika (Emerald Hill), iako su garaže 850e*22m^2 (skoro još jedan stan)
Da li imate neke preporuke, pozitivna iskustva?

Naravno da bih itekako zelela da nadjem stan gde je kvadrat 1200-1300, umesto sve cescih 1500 i vise, ali ne po cenu toga da se jako stedi na materijalim i sl.

Svaka pomoc je dobrodosla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 jun 2019 17:43 #1354

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Ja sam kupio stan od Max Con, Marko gazda je skroz korektan sve je ispostovano,stan odlican ali nemaju sad stanove u ponudi, tek im je u planu izgradnja jos jedne zgrade na novom naselju a sto se cena stanova u ovom delu grada tice tesko da se moze naci ispod 1300 u novogradnji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: optimist

Stambena novogradnja - investitori 12 jun 2019 13:34 #1355

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
optimist napisao/la:
- Da li su cene NsBuild 021 opravdano veće?

:dry: :D Stvarno postoji ovaj investitor?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 jun 2019 14:41 #1356

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
To neko pokusava da se opari preko reputacije foruma? :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 jun 2019 15:19 #1357

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:lol:

Ili to ili je mislio na NS Invest 021 :mrgreen: :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 jun 2019 11:17 #1358

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Stanarima iz Dositejeve biće isplaćen novac nakon protesta pred Gradskom kućom
Porodicama iz Dositejeve 11, kojima su domovi uništeni u avgustu prošle godine, biće isplaćen novac za nastavak boravka u podstanarskim stanovima.



Kako je saopšteno iz Gradske kuće, izdat je nalog da im se ponovo isplati jednokratna novčana pomoć, u iznosu od 110.000 dinara, na zahtev gradonačelnika Miloša Vučevića. Takva odluka doneta je jer oni i dalje nemaju rešeno pitanje smeštaja, od kako su njihovi stanovi oštećeni zbog izgradnje stambenog objekta na susednoj parceli.

Navodi se da će "Grad preispitati rad organa koji su u međuvremenu, bez konsultacija sa Gradskim većem i gradonačelnikom, na osnovu čijeg naloga je i prvi put porodicama obezbeđena pomoć, donosili akta i postupali u ovim predmetima".

Ova odluka doneta je nakon što su članovi 13 porodica iz Dositejeve ranije danas protestovali ispred Gradske kuće. Oni su se na ovaj korak odlučili jer im, i pored obećanja gradonačelnika, Centar za socijalni rad do danas nije produžio pomoć za još šest meseci u podstanarstvu.

Oni su bez doma ostali prošlog avgusta kada je na parceli pored njihove počela nelegalna gradnja i kada su građevinske mašine potkopale temelje i srušile veći deo objekta. Nakon nesreće, Grad im je platio podstanarski smeštaj, a kada je isteklo prvih šest meseci, Vučević je izjavio da će se plaćanje troškova produžiti, jer nema napretka u rešavanju situacije.

Predsednik Skupštine stanara Dositejeve 11 Dragan Mitrović za 021.rs je rekao da su odlučili da nenajavljeno odu u Gradsku kuću na razgovor sa gradonačelnikom jer već danima ne uspevaju da ostvare kontakt sa nekim iz gradske uprave.

"Ni portir nas čak nije primio. On je odmah s vrata krenuo na nas 'Ne može vi ovako da dolazite, morate da se najavite, morate da zovete". Na to sam mu rekao da ne treba on mene da edukuje šta treba da radim i da sam zvao šest puta gradonačelnika i da su mi svaki put davali sličan odgovor, da je na putu, da nije tu, da je zauzet i slično, pa da zbog toga moramo ovako da dolazimo. Na to nam je portir rekao 'Gradonačelnik nije tu, na putu je'", ispričao je za 021 Mitrović.

Kako bi ipak postojao neki dokaz da su dolazili, u Otvorenoj kancelariji u prizemlju Gradske kuće, gde se primaju građani koji imaju primedbe, napisali su zahtev za prijem i odmah ga predali i na pisarnici. Predstavnik stanara rekao je da ne znaju šta da rade jer većina porodica nema novca da plaća podstanarske troškove, a da se vrate u uništene domove - ne mogu.

Podsetimo da ovi stanari do danas nisu uspeli da nađu zajednički jezik sa investitorom "Astra planom", firmom koja im je srušila domove, jer ne veruju predstavnicima ove kompanije da će ispuniti dogovor i obnoviti im domove.

Novosadska policija je u novembru prošle godine podnela krivične prijave protiv pet osoba, koje su u tom momentu bile osumnjičene za krivična dela - građenje bez građevinske dozvole, nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova, kao i za teško delo protiv opšte sigurnosti.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/216495/S...-Gradskom-kucom.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 16 jun 2019 11:48 #1359

  • petarboj
  • petarboj's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Grad plaća greške investitora? Sablasno.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - investitori 19 jun 2019 22:42 #1360

  • Young
  • Young's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Što se tiče preporuke za investitora, NE preporučujem Galens. Možda ovakvo javno blaćenje nije ok, ali ni njihovo kašnjenje još više nije ok, a neću nšta slagati za razliku od njih. Elem, par meseci tražio stan, raspitivao se, čuo za njih da su pouzdani, korektni. 2017. potpisao predugovor za stan u zgradi u Laze Lazarevića, piše rok 31.12.2018. a pre toga u razgovoru rekli da će biti i ranije. Kada su 2018. krenuli radovi stavili tablu rok septembar 2019. kao nisu dobili dozvolu ranije. Ma neće biti ni u tom roku, vadiće se kako imaju tri meseca fore posle roka jer je to kao korektno. Radili krov sto godina, kao malo ubrzaju pa opet mrcvare. Sada nisu u stanju onu fasadu da završe, čačkaju oko jedne strane već mesec i po dana, muka mi je kad ih vidim koliko su spori, a jadni i nema ih... par ljudi na onolikoj zgradi u vek. Inače sami uopšte nisu kontaktirali kupce kojima su uzeli pare da ih bar obaveste. Započeli 15 zgrada, pouzimali pare ljudima za rezervacije. Očigledno nemaju ni radnika dovoljno da im rade ni para da završe šta su počeli. Ja sam se uglibio, :wallbash: a sad nemam izbora jer su i stanovi poskupeli. Ko se premišlja, bežite koliko vas noge nose. :storm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru