Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 20 jun 2019 15:17 #1361

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ja sam vec pisao o investitorima sa kojima ja imam saradnju i njihovim odnosom prema kupcima i meni, kao saradniku.
Iako vecina njih na moju struku tj geometre gleda na kao nuzno zlo i ne shvataju da smo mi tu u ulozi strucnog nadzora nad razlicitim etapama izgradnje, a ne neko koga oni placaju da im uradi sta njima i kada njima treba, moram da priznam da su igrom slucaja ljudi tj firme sa kojima ja imam saradnju bas korektni i u odnosu prema kupcima.
Igrom slucaja, dve ili tri firme za koje vise ne radim, su bas susta suprotnost. Ili im sve treba za juce, ili im vecito trebaju neki ustupci, ili funkcionisu po sistemu - ako ti neces da overis, ima ko hoce...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 jun 2019 16:40 #1362

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Nismo dugo čekali.

Pojavio se investitor spreman da otkupi srušeni objekat u Dositejevoj 11
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević izjavio je da postoje pomaci u rešavanju problema stanara Dositejeve 11, koji su prošlog avgusta ostali bez domova zbog investitora koji je počeo nelegalno da zida na parceli pored i izazvao urušavanje.
NOVI SAD 20.06.2019. | 11:40 > 15:09
Pojavio se investitor spreman da otkupi srušeni objekat u Dositejevoj 11 Foto: 021.rs
Prema rečima gradonačelnika, pojavio se investitor koji je spreman da otkupi parcelu u Dositejevoj 9, kao i stanove u Dositejevoj 11 sa parcelama i tako reši problem celog prostora. Vučević kaže da Novi Sad nema nadležnost da tu išta uradi, osim da pomogne da se postigne dogovor koji će pomoći stanarima. On je ponovio da će Grad učiniti sve što može da se reši situacija u Dositejevoj.

S druge strane, Vučević nije precizirao ko će odgovarati zbog propusta što stanarima Dositejeve 11 nije dodeljena pomoć za smeštaj u podstanarstvu i na koji način, iako je nedavno iz njegovog kabineta rečeno da će biti ispitano kako se to dogodilo, nakon čega im je ipak isplačena pomoć.

Gradonačelnik je samo naveo da postoje ljudi koji gledaju previše u svaki zarez u zakonima i propisima dodajući da je više puta rekao svojim saradnicima da je bolje da odgovaraju što su nešto uradili, nego zbog toga što nisu.

Podsetimo da je više porodica polovinom avgusta prošle godine ostalo bez domova jer im se urušila prizemna zgrada u kojoj su imali stanove zbog lošeg izvođenja radova na parceli pored. Gradska vlast im je obezbedila smeštaj u hotelu na mesec dana, a nakon toga platila i šestomesečne troškove podstanarstva. Sada bi to trebalo da bude produženo jer im domovi nisu porpavljeni.

Stanari sa investitorom "Astra plan" nisu postigli nikakav dogovor, jer kako navode, ono što im on nudi nije nikakva garancija da će imati gde da žive, a već im je porušio domove. Stanari su više puta ponovili da bi najbolje rešenje bilo da se pronađe neki drugi investitor koji ima kapaciteta i garancije da otkupi sve i tako se reše problemi njihovog zbrinjavanja.

Autor: 021.rs

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/217132/P...-Dositejevoj-11.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 21 jun 2019 00:17 #1363

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Da li neko nesto zna u vezi Amaksa, na netu nema bas nista, nemohuce pronaci ponudu, a znam da planuraju jos jednu zgradu pored postojece u Djordja Zlicica?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 21 jun 2019 08:44 #1364

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Amaks ima mlekaru u Mosorinu .brend moje stado.Verovatno imaju viska para pa su krenuli u gradnju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Re:Stambena novogradnja - investitori 21 jun 2019 08:47 #1365

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Da, to se moze pronaci i jos pi nesto, ali o gradnji 0 bodova.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 21 jun 2019 08:56 #1366

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Ni ja nisam uspeo da nađem kad sam tražio za mapu :pinch:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 jul 2019 09:18 #1367

  • banexxl
  • banexxl's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
Pozdrav svima,

danas sam se registrovao na forum, jer zelim da uzmem manji stan koji bih izdavao.

naime, nasao sam jedan zanimljiv, a investitor je In-Stan, ulica je Ilariona Ruvarca, i traze 1350e po kvadratu..

Zanima me da li je neko imao negativna iskustva sa napomenutim investitorom, ili ako nije, da li zna nekog ko jeste?

hvala unapred svima na odgovoru
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 jul 2019 10:18 #1368

  • Kicoshka
  • Kicoshka's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Pozdrav,
da li neko ima bilo kakvo iskustvo ili informaciju o Bulevar Gradnji?
Zidace zgradu na uglu Branka Radicevica i Karadjordjeve sa zavrsetkom do kraja godine. Na internetu ne postoji nijedna informacija o investitoru niti sam uspela ista da saznam o njima, sto mi je jako cudno.
Interesuje me pouzdanost firme i kvalitet gradnje. Svaka informacija je dobrodosla :)
Hvala unapred,
Kicoshka
Poslednja izmena: 03 jul 2019 12:57 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2019 14:55 #1369

  • banexxl
  • banexxl's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
Pozdrav svima jos jednom,

Hteo bih da izbegnem dizanje kes kredita za ucesce jer je preskup, a od investitora kupujem i zbog povrata pdv-a.

U nekoliko banka ima varijanta da se digne kredit sa dve hipoteke (na stan koji se kupuje, i na stan ciji su vlasnici moji roditelji), i u tom slucaju, banka isplacuje komplet iznos vrednosti stana investitoru.

Mana je sto u tom slucaju nemam 20 ili 10 posto ucesca koje u glavnom svi investitori traze.

Zna li neko koji investitor, prilikom prodaje stana, ne uzima celokupno ucesce od 20% ili 10% samo za rezervaciju stana?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2019 15:00 #1370

  • slobo14
  • slobo14's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 26
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Jel ova varijanta zato što nisi kreditno sposoban za stambeni kredit?
I koje su to banke, i mene interesuje.
Hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2019 15:06 #1371

  • banexxl
  • banexxl's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
Jesam kreditno sposoban i za kes kredit za ucesce, i za stambeni nakon toga.

Ali necu da placam kes kredit jer kidaju sa kamatom.

Na ovaj nacin bih placao samo stambeni kredit sa onom kamatom od 2.5 do 3 posto u zavisnosti od banke.

Ta varijanta postoji u UniCredit banci (gde sam se licno raspitao), drugar cija keva radi u ERSTE banci, kaze da i tu ima, za ostale banke ne znam.

Problem je sto u tom slucaju nemam ucesce za stan koji svi investitori traze, a meni treba investitor koji to ne zahteva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2019 19:19 #1372

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Dinamika (Emerald Hill) je poslednjih 7, 8 zgrada uradila u extra kvalitetu, sve preporuke, ono što je problem je da grade malo tako da imaju malo stanova u ponudi, koliko znam sada jedino grade na Bulevaru Patrijarha Pavla, ako lokacija odgovara požurite jer je stanova malo a kvalitet verovtano najbolji u gradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2019 21:12 #1373

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ovako se ne reklamira. treba platiti pa izreklamirati a ne ovako :naughty:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2019 22:18 #1374

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
@banexxl ne bih da te demoralisem, ali bojim se da ti niko nece cuvati stan godinu dana, a mozda i vise bez bar 10% ucesca, pa i oni investitori koji najmanje uzimaju..( obzirom da se u danasnje vreme stanovi rezervisu pre pocetka gradnje) ... a realno i nije fer da bilo ko cuva nesto za nista... mozda bi i oni odbili gomilu kupaca , a kredit nikad nije 100% siguran da ce se realizovati, pogotovo u ovoj varijanti sa dve hipoteke i procedurama ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jul 2019 08:18 #1375

  • banexxl
  • banexxl's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
Jasno je meni to, ali ja ako dam investitoru hiljadu ili dve evra za rezervaciju stana, znam da sam kreditno sposoban, i u banci su mi rekli da su mi jako male sanse da NE dobijem kredit, sto znaci da cim zgrada bude 80 posto gotova, ja podnosim zahtev, i za par nedelja investitor dobija pare na racun od jednom sve.

A ako se ipak odlucim da nekum stan, ili banka ne odobri kredit (malo verovatno i jedno i drugo), investitoru 1000e u dzep, a stan ce da proda sledeci dan, jer koliko vidim, mnogo je veca potraznja od ponude.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 05 jul 2019 10:34 #1376

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Jasno je to, ali opet ako zgrada tek pocinje da se gradi retko koji investitor ce pristati na 1000-2000e do 80% izgradjenosti objekta...

Obicno je to dovoljno za rezervaciju stana a ostatak do 20% na dan potpisivanja (pred)ugovora i overe istog kod notara.
I ako se kojim slucajem ne realizuje kredit onda investitor zadrzava oko 5-10% od vrednosti stana jer je ipak taj stan bio ,,kupljen" skoro godinu dana ili vise...
U pravu si da bi ga oni verovatno prodali u narednih par dana ali eto dosta njih se vodi slicnom politikom.

Pokusaj da im objasnis situaciju pa u svakom slucaju javi da li si uspeo.

Sent from my LG-H860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jul 2019 12:38 #1377

  • Nele86710
  • Nele86710's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Da li je neko imao iskustva sa Pronix investitorom i da li mozda neko zna kvalitet njihovih gradnji?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 jul 2019 14:03 #1378

  • slobo14
  • slobo14's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 26
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 17 jul 2019 16:08 #1379

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Lepa ves masina :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 avg 2019 18:52 #1380

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Optuženi za rušenje dela zgrade u Dositejevoj na optuženičkoj klupi 16. septembra

Osnovno javno tužilaštvo podnelo je Osnovnom sudu u Novom Sadu optužni predlog protiv šest osoba koje su optužene za ugrožavanje bezbednosti i građenja bez građevinske dozvole u slučaju rušenja dela zgrade u Dositejevoj 11.



Prošlo je skoro godinu dana otkad stanari zgrade u Dositejevoj 11 više ne žive u svojim domovima i otkad su postali praktično beskućnici u sopstvenom gradu. Prilikom kopanja temelja na susednoj parceli, 15. avgusta 2018, srušen je zid zgrade pored. Zid je srušen tako da su svi prolaznici mogli da vide sobe sada već bivših stanara.

U međuvremenu, građani bez doma su, uz finansijsku pomoć Grada, uspeli da pronađu podstanarski smeštaj i sada se nalaze tamo. Oni su pokrenuli privatne sporove i ne žele nikakav dogovor da zaključuju sa preduzećem "Astra plan", koje je bilo investitor na parceli pored njihovih domova.

Policija je u novembru podnela krivične prijave zbog ovog događaja, a Osnovno javno tužilaštvo je mesec dana kasnije podnelo optužnicu protiv šest osoba.

Kako je za 021.rs rečeno u Osnovnom javnom tužilaštvu, oni će se u optuženičkoj klupi naći 16. septembra, na glavnom pretresu, a terete se za teško delo protiv opšte sigurnosti i građenje bez građevinske dozvole.

Jedna od bivših stanarki Dositejeve 11 Vesna Premić kaže za 021.rs da se oni uzdaju u sud i da se nadaju da će oni koji su odgovorni snositi posledice.

"Ako će se sada država oglušiti na to šta su oni uradili, onda znate kakva je poruka. Poruka će biti drugačija ako sud, a verujem da hoće, uradi svoj posao kako treba. Mi nemamo ništa od toga hoće li investitor biti u zatvoru ili ne, to će odrediti sud. Mi njih teretimo privatno, sa njima ništa nećemo potpisivati, jer mi nismo u našim kućama, nego smo isterani iz njih. To što su izazvali opštu opasnost, tu je država nadležna da ih kazni adekvatno. Ljudi su mogli da stradaju", navodi ona.



Prilikom obilaska radova u Ulici Bate Brkića, u junu, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević izjavio je da postoji investitor koji je zainteresovan da otkupi parcelu i urušeni objekat. To bi ujedno značilo i spas za građane koji već gotovo godinu dana žive kao podstanari.

Vučević je tada dodao da Novi Sad nema nadležnost da tu išta uradi, osim da pomogne u postizanju dogovora koji će pomoći stanarima. Međutim, ko je zainteresovani investitor, šta se dešava u vezi sa svim tim, građani nemaju informacije, jer njih do sada niko nije kontaktirao.

Početkom 2019. godine po prvi put se javnosti obratio i direktor "Astra plana" Milorad Živković, koji je izjavio da je ponuđena pomoć izgradnje novog objekta, kako bi moglo da se nastavi sa izgradnjom višespratnice na susednoj parceli, što je sada obustavljeno. Tada je rekao i kako bi novi objekat stanarima gradila kompanija "Euro invest 021 Novi Sad", ista ona koja je izvodila radove u momentu kada je srušen zid.

Vesna Premić kaže da je posle konferencije za medije investitor njih posećivao, govoreći im da bi trebalo da pristanu na njegovu ponudu.

"Komunikacija sa njima je ponižavajuća. On možda kaže javno kako je pogrešio, ali se koristi svim sredstvima da se osećamo bezvredno i svakim momentom komunikacije sa njim imamo osećaj koji kaže: 'okej, srušio si nam kuću i mi ti tu ništa ne možemo'. Izbačeni smo iz kuća i to je to. Stvarno se uzdamo u sud i u državu i nadam se da će ovo biti primer dobre prakse", zaključuje Premić za 021.rs.

Namera "Astra plana" je bila da se izgradi prizemni objekat sa osam stanova, ali da bi se uopšte krenulo u dobijanje potrebne dokumentacije za izgradnju, potrebno je da na to pristanu svi stanari, što se nije dogodilo. Do nekog finalnog rešenja, u Dositejevoj ulici ostaje ruina, a građani su i dalje bez svojih domova.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/220478/O...pi-16-septembra.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru