Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 18:48 #1301

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
das ivon napisao/la:
Kako se toliko nenormalno gradi ako nema radne snage?
Ima dosta brigada iz unutrasnjosti po 10 ak ljudi gde je brigadir osnivac szr a i rade kao podizvodjaci negde poziciju,negde celu zgradu grube radove,malterisanje,kosuljice rade podizvodjaci,na taj nacin se jos uvek moze naci,e sad ima boljih i losijih skupljenih sto bi se reklo sa konca i konopca
Poslednja izmena: 07 mar 2019 18:51 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NikolaNS

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 19:31 #1302

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
IC napisao/la:
Srbija je najjeftinija u regionu,...
Ako rentate na dan za 7-8 godina je mozete celu otplatiti...

Odakle ove tvrdnje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 21:27 #1303

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Billy napisao/la:
IC napisao/la:
Srbija je najjeftinija u regionu,...
Ako rentate na dan za 7-8 godina je mozete celu otplatiti...

Odakle ove tvrdnje?
Pa jedna od jeftinijih, nemoj da gledas Bg deo oko hrama, novogradnju na Vracaru i u NS Pupinovu palatu i Strazilovsku, nego prosek celog grada sa svakom nekretninom koja ulazi u taj prosek... evo link pa otprilike sortiraj Srbiju negde sa ugovorenim kupoprodajnim cenama... checkinprice.com/europe-square-meter-prices/ sto se tice renta na dan tu je sve jasno, redovnim rentiranjem si dobar 5-6% godisnje, cimanjen oko renta na dan mozes duplo vise 10-12% neki su uspevali i vise...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 21:42 #1304

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
das ivon napisao/la:
Kako se toliko nenormalno gradi ako nema radne snage?
Pa kad se puno gradi logicno je da radne snage nema dovoljno, svi su vec zaposleni
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 22:53 #1305

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
kasko napisao/la:
I tako ce cene i pući kad se zasiti tržište a van centra niko novac neće moći da vrati. Zivi bili pa videli. Rizik je ogroman sada. Ne bih kupovao sem za sopstveni životni prostor ako bas necu u podstanare.

I ja sam tako mislio kad ono rastu cene non-stop i vise ni ne verujem da ce padati mogu se eventualno stabilizovati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 22:57 #1306

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Evro svake godine manje vredi kako u Srbiji tako i u celoj Evropi, rastu cene stanova u svim velikim centrima, štampaju se euri masovno tako da je logično da se za njih može sve manje kupiti, očekujem da će se povoljniji moći kupiti samo stanovi koje Banke i izvršitelji prodaju kada dužnici padnu u velike probleme, ko nema problem da kupi takav stan njemu se isplati čekati, ko ne želi takav stan svake godine će u Novom Sadu plaćati skuplji kvadrat, definitivno je najlepši gradu u Srbiji a u Beograd će se sve brze stizati ako neko mora zbog posla, radna snaga mora više zarađivati jer ako se ne podignu plate preti masovni odlazak majstora za Nemačku sledeće godine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 23:04 #1307

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Opet ponavljam, sagradio sam objekat klase koja je iznad svih u NS za 500eur po kvm (600) sa ZIGom. Nije tačno da je cena rada toliko porasla da opravdava 1500eur po kvm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 01:28 #1308

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
kasko napisao/la:
Opet ponavljam, sagradio sam objekat klase koja je iznad svih u NS za 500eur po kvm (600) sa ZIGom. Nije tačno da je cena rada toliko porasla da opravdava 1500eur po kvm.

Izvini kada kažeš iznad svih u NS, da li misliš i na npr. zgradu NS Inženjeringa u P. Drapšina? Mogu nabrojati još 20-tak zgrada, ali ajde da se držimo sada ove + tamo mi rođaka živi i lično sam sve proveravao.
Sve moje tvrdnje se lako mogu pronaći na sajtovima proizvođača.
Parket Il season Decapee je ugrađen od Antic Coloniala u svim stanovima i košta bez lepka i postavljanja 180 EU m2, grejanje-hlađenje toplotne pumpe zemlja-voda Viesmann i fan coil-i Olympia Splendid 150 Eu po m2, keramika, sanitarije, slavine Porcelanosa otprilike 5000eu po kupatilu ili 100 EU m2 za dvosoban stan. Znači na 3 pozicije smo došli do otprilike 400 EU po m2. Gde je cena zemljišta( nisi je spomenuo) koja za centar nosi između 300 i 400 EU po m2 komunalije, priključci, advokati, arhitekte, izgradnja, lift, stolarija, završni radovi, porezi, PDV, itd itd. Meni ttakođer odgovaraju niže cene, i ne branim investitore čak naprotiv, ali moramo biti realni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 09:25 #1309

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Naravno da ne mislim na sve. Ja sam odradio i podno grejanje sa italijanskom keramikom prve klase.

Hoću da kažem da je 1400+ za većinu zgrada u NS je čist harač i sistem šišanja ovaca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 12:32 #1310

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
mogao si za 500-600e da sagradis ako ti je poklonjeno zemljiste na Adicama, ako si isao kroz legalizaciju, odnosno bez gradjevinske i komunalija, i ako si si sam projektovao stanove... ko ima imalo mozga , zna koliko kvadrat kosta investitore + naravno marza i ako imaju projektna finansiranja (banke)...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 12:38 #1311

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
I da to je verovatno bilo pre dve tri godine, kad situacija , odnosno radhodi nisu bili ni priblizno ovim danas...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 14:44 #1312

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
IC napisao/la:
Billy napisao/la:
IC napisao/la:
Srbija je najjeftinija u regionu,...
Ako rentate na dan za 7-8 godina je mozete celu otplatiti...

Odakle ove tvrdnje?
Pa jedna od jeftinijih, nemoj da gledas Bg deo oko hrama, novogradnju na Vracaru i u NS Pupinovu palatu i Strazilovsku, nego prosek celog grada sa svakom nekretninom koja ulazi u taj prosek... evo link pa otprilike sortiraj Srbiju negde sa ugovorenim kupoprodajnim cenama... checkinprice.com/europe-square-meter-prices/ sto se tice renta na dan tu je sve jasno, redovnim rentiranjem si dobar 5-6% godisnje, cimanjen oko renta na dan mozes duplo vise 10-12% neki su uspevali i vise...

Pa jeste, ako se poredi sa EU prestonicama, sa metroom, sa energetski sertifikovanim zgradama... i u neuporedivo jacim ekonomijama.
Sto se tice rentanja na dan, kafanske price na stranu, postoje zvanicni podaci AirBNB-a koji nisu tako ruzicasti. Prosecan prihod za Novi Sad je od 200-330e po mesecima, za vecinu meseci oko 230-240e. I tu je doslo do plafona, i prihodi padaju. Trenutno je oko 1200 stanova u ponudi, letnjih meseci bude i vise...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 15:54 #1313

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
tacija90 napisao/la:
I da to je verovatno bilo pre dve tri godine, kad situacija , odnosno radhodi nisu bili ni priblizno ovim danas...
???
Ja tebi kazem da je to sada, ovih meseci.
Nedavno sam ovde dao i kalkulaciju sa uračunatim placem koji mi se nudi kao sledeći. Ali ko voli neka da 1400 za Rumenacku i Telep. Blago investitorima. Nemam ja ništa protiv da prodam kvadrat za te pare i budem dobar 500e po kvm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 17:00 #1314

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
kasko smemo li da znamo adresu/lokaciju te zgrade... i kad je otpoceta gradnja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 18:22 #1315

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Kasko je napisao objekat,ne zgrada.
Realno 40% je marza sa ovim cenama
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 08 mar 2019 19:49 #1316

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Pohvale investitorima za aktivnost na forumu. Nazalost ima jos lakovernih koje mogu da preveslaju ovim spinom o opravdanosti trenutne cene i njenoj odrzivosti. Brat je pre par meseci kupio stan u centru Sremske Mitrovice po ceni od 785 evra za kvadrat sa pdv-om. Verovatno je to neki prosecan kvalitet - toplotne pumpe, Rehau, Geberit... Cenim da je zemljiste bez prikljucaka, komunalija etc kostalo 120 evra po m2 - toliko o Rumenackoj i 1400 evra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 09 mar 2019 00:04 #1317

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
cee2 napisao/la:
.. Brat je pre par meseci kupio stan u centru Sremske Mitrovice
po ceni od 785 evra za kvadrat sa pdv-om. ..

Za 800e može da se bira stan u centru SM, evo radi poredjenja : nekretninesorak.rs
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 09 mar 2019 00:05 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 09 mar 2019 07:46 #1318

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Kao neko ko je dugo u ekonomiji, sam rekao da mogu da razumem zasto su cene ovolike, ponavljam ne opravdavam nikoga... takodje, svestan sam da ne moze jedan covek da finansiran zgradu od 4000-5000m2 na top lokaciji, da ne pricam vece zgrade, vec da tu imaju i drugi finansijeri... da li banke, da li ljudi koji sa strane finasiraju..Dok svi uzmu parce svog kolaca + sva poskupljenja + plus zemljiste u Novom Sadu (koje nikako me moze da se poredi sa Mitrovicom) = cena koja jeste je ta koja jeste...jedno je izgraditi objekat od 4-5 stanova od svojih para i zgradu od 5000m2... dve totalno razlicita pojma
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 09 mar 2019 08:41 #1319

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
tacija90 napisao/la:
kasko smemo li da znamo adresu/lokaciju te zgrade... i kad je otpoceta gradnja?
Stambeni je objekat p+1+p od 330kvm. Vise ne bih rekao, jer nije javan tj. u javnoj prodaji.

Na veću kvadraturu i spratnost cena izvođenja bi bila jos niža.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 09 mar 2019 08:44 #1320

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
tacija90 napisao/la:
Kao neko ko je dugo u ekonomiji, sam rekao da mogu da razumem zasto su cene ovolike, ponavljam ne opravdavam nikoga... takodje, svestan sam da ne moze jedan covek da finansiran zgradu od 4000-5000m2 na top lokaciji, da ne pricam vece zgrade, vec da tu imaju i drugi finansijeri... da li banke, da li ljudi koji sa strane finasiraju..Dok svi uzmu parce svog kolaca + sva poskupljenja + plus zemljiste u Novom Sadu (koje nikako me moze da se poredi sa Mitrovicom) = cena koja jeste je ta koja jeste...jedno je izgraditi objekat od 4-5 stanova od svojih para i zgradu od 5000m2... dve totalno razlicita pojma
Cena moze samo biti manja za veci objekat.

Zgrade do 4 sprata i 20 stanova se vecim delom finansiraju od pretprodaje, kompenzacije, a manji deo kredit ili učešće.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru