Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - investitori 01 mar 2019 20:28 #1281

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
trile93 napisao/la:
Kakva su iskustva sa Modena gradnjom ?

Šta vozi gazda?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - investitori 01 mar 2019 20:47 #1282

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
mrnjavi napisao/la:
trile93 napisao/la:
Kakva su iskustva sa Modena gradnjom ?

Šta vozi gazda?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
vozi beli merc glk i pise modena na njemu :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 01 mar 2019 21:03 #1283

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
E pa sad :D
mada to obeležavanje vozila je ipak dobar znak

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 11:08 #1284

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Sta na kraju ispadne bolje ? Ferrari ili Merc. ? :D

Sent from my LG-H860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 11:13 #1285

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
trile93 napisao/la:
Sta na kraju ispadne bolje ? Ferrari ili Merc. ? :D

Sent from my LG-H860 using Tapatalk
uvek Mercedes.Najpouzdaniji auto :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 11:18 #1286

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Re:Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 12:43 #1287

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
trile93 napisao/la:
Kakva su iskustva sa Modena gradnjom ?
Projekat u Dalmatinskoj (BPP) deluje interesantno...

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

Moje iskustvo je ok skroz, rade dobro, za sve sitnice koje i ne budu ok izađu u susret, čak i oko cene uvek vredi popričati, mislim da dobri projekti stoje iza njih i da će se i u buduće truditi da stoji iza dobre reputacije. Počeli su sada na Kopu nešto da rade, BPP će biti lepa zgrada, dole će oni imati čini mi se svoj lokal, vidim da nije u ponudi na netu, to je uvek dobro, onda se i oni brinu oko zgrade zajedno sa skupštinom stanara. U Stražilovskoj takođe imaju svoj stan i to je isto super zbog sličnih razloga. Radnička je već skoro prodata iako kuća još nije srušena što takođe govori o eventualnom poverenju ljudi u njihovu firmu.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trile93

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 12:53 #1288

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
mrnjavi napisao/la:
trile93 napisao/la:
Kakva su iskustva sa Modena gradnjom ?

Šta vozi gazda?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

haha :) 911 Carreru S (991.2) mada je 991.1 bolji izbor po mom mišljenju. Kod Carrere 991.2 koristi se turbo 3.0 u 991.1 je atmosferac 3.8 i mnogo bolje se čuje. Što bi rekli "no replacement for displacement" ;)
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 13:37 #1289

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
A jer™ brendiran?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 21:56 #1290

  • BojanZivo
  • BojanZivo's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
Pozdrav svima, zena i ja ulazimo na mala vrata u Novosadsko trziste nekretnina. Pratimo forum vec par nedelja kao najmerodavnije sredstvo informisanja.

Imamo par pitanja, odlucili smo se za Gra-Vet Invest, videli smo da imaju par zgrada po gradu, zakljucno sa ovom poslednjom u Brace Ribnikar.
Interesuje me da li neko ima iskustva sa njima i moze da nas posavetuje. Zgrada je u planu u Rumenackoj 134-140, projekat izgleda ok i zgrada
mi se cini solidno, mada je kvadrat dosta skup 1400e sa PDV-om. Stan smo rezervisali, ali jos nismo skroz sigurno da smo doneli pravu odluku.

Pokusao bih da razgovaram sa investiterom o korigovanju cene makar malo, jel to nesto sto uspeva, cudno mi je da se cenjkam, a opet sa druge strane,
cena je vise nego ozbiljna. Da li mislite da je sa obzirom na lokaciju i ostale aspekte to ok cifra ili previse traze?

Hvala unapred na savetima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 22:21 #1291

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ne znam koliko su fleksibilni sa cenama Vukčevići, ali kao izvođači su korektni.
Što se lokacije tiče, po meni je cena povisoka, ali dok ne znamo šta sve od "opreme" se planira ne znamo koliko je (ne)opravdana.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 22:35 #1292

  • BojanZivo
  • BojanZivo's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
@Dukelander Sta bi mogli da ocekujemo za taj novac sto bi opravdalo tu cenu kvadrata?

Stvarno vise ne znam cime su tolike cene opravdane sem velike potraznje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 mar 2019 23:58 #1293

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
BojanZivo uglavnom su najskuplje stvari koje kupac “ne vidi” , kao sto su komunalije za zemljiste (najskuplja boljka svim investitorima) ... cak evo citam sad opet najavljuju poskupljenja za 35%, kao da je Novosadsko zemljiste Njujorsko, ali moze im se... svi hoce u Ns i Bg... ovi sto prodaju parcele takodje su postali nerealni za cenama i sve to dovodi do poskupljenja...plus na sve to sta investitor ugradjuje...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 00:09 #1294

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
BojanZivo napisao/la:
Pozdrav svima, zena i ja ulazimo na mala vrata u Novosadsko trziste nekretnina. Pratimo forum vec par nedelja kao najmerodavnije sredstvo informisanja.

Imamo par pitanja, odlucili smo se za Gra-Vet Invest, videli smo da imaju par zgrada po gradu, zakljucno sa ovom poslednjom u Brace Ribnikar.
Interesuje me da li neko ima iskustva sa njima i moze da nas posavetuje. Zgrada je u planu u Rumenackoj 134-140, projekat izgleda ok i zgrada
mi se cini solidno, mada je kvadrat dosta skup 1400e sa PDV-om. Stan smo rezervisali, ali jos nismo skroz sigurno da smo doneli pravu odluku.

Pokusao bih da razgovaram sa investiterom o korigovanju cene makar malo, jel to nesto sto uspeva, cudno mi je da se cenjkam, a opet sa druge strane,
cena je vise nego ozbiljna. Da li mislite da je sa obzirom na lokaciju i ostale aspekte to ok cifra ili previse traze?

Hvala unapred na savetima.

Cini mi se da je kvadrat preskup,500m dalje 1150 kvadrat kod Permana,cene su podivljale meni sad zao sto nisam kupio stan u Strazilovskoj kad je bio 1400 kvadrat.
Poslednja izmena: 07 mar 2019 00:12 od agamemnom70. Razlog: izmena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 10:32 #1295

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
BojanZivo napisao/la:
@Dukelander Sta bi mogli da ocekujemo za taj novac sto bi opravdalo tu cenu kvadrata?

Stvarno vise ne znam cime su tolike cene opravdane sem velike potraznje.

Cene nisu opravdane, bar po mom skromnom mišljenju.
Pretpostavljam da za te novce treba da se dobije dobra izolacija (klima blok + min. 15cm kamene vune), podno grejanje, neka dobra keramika, fasadna stolarija sa malim koeficijentom prolaza (1 W/m2K ili manje), podno grejanje itd.
To se u Zrenjaninu npr. dobije za 900 evra po kvadratu.

Da li tolika razlika može da se opravda skupljim komunalnim taksama i zemljištem, ne znam.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: BojanZivo

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 12:15 #1296

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Da me ne shvatite pogresno,nisam na strani ni jednog investitora,ali cenu diktira potraznja.Ako nesto moze da se proda po 1500 e prodace se.Ako ne moze,spusta se cena.Neko spomenu Zrenjanin,velika je razlika i u zemljistu i u komunalijama,jer cene placeva su 20-25 % u odnosu na izgradjenost.Npr za zgradu od 5 000 prodajne kvadrature ,cena placa je oko 1 000 000 e-1 500 000 e,ako je na dobroj lokaciji(samo plac,bez komunalija,bez prikljucaka).Nacin placanja je stvar dogovora sa vlasnicima.Beton je poskupeo 5 e po m3 u jednom danu,zato sto je poskupeo i cement i sad iznosi oko 85 e sa pdv-om,pumpom i prevozom.Cena rada skace iz dana u dan,najma masina,opreme itd...keramicari su radili ruke za 7 e po m2,sad ispod 12 nece ni da pricaju(to je skoro duplo za par meseci)...Niz faktora utice na cenu.Ipak je NS polumilionski grad i moze da trpi i skupe stanove tj ima trzista i za takve stanove
Poslednja izmena: 07 mar 2019 12:24 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Blavak

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 15:07 #1297

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
I tako ce cene i pući kad se zasiti tržište a van centra niko novac neće moći da vrati. Zivi bili pa videli. Rizik je ogroman sada. Ne bih kupovao sem za sopstveni životni prostor ako bas necu u podstanare.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 16:35 #1298

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
djaso, od prve do poslednje reci se slazem s tobom i takodje se ogradjujem da nikog ne branim... jednostavno ko zeli da vidi , moze da vidi razlog poskupljenja i na zalost je opravdan, jer je sve otislo u nebesa s cenama... nema ni radne snage i oni su utrostrucile cenu ruku... itd..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trile93

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 17:59 #1299

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Kako se toliko nenormalno gradi ako nema radne snage?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2019 18:45 #1300

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Nije merodavno gledati cenu kvadrata samo preko odnosa x€ za m2, euro za deset godina nece vredeti koliko sada vredi. Imate takvih primera koliko hocete, yamaha r1 nova je 2002 bila 12000 eura danas posle 17 godina je 20.000, nova bmw 5-ica je 80-tih bila 15-20.000 maraka danas je osnovni model 50-60.000 eura (100.000 maraka). Hocu da kazem da stan u odnosu na neki stabilni parametar mozda hoce manje vredeti, ali ne mislim da ce doci do nekog osetnog pada cena stanova. Srbija je najjeftinija u regionu, istina i nejbednija, onaj ko cuva u slamarici 100.000 eura pa kao misli da ce 2030 kupiti vise kvadrata za tu lovu mislim da ce pogresiti, pri tome treba ukalkulisati i cinjenicu da ce taj stan koji sada kupi napraviti neke pare za 10 godina ili ce ziveti u njemu sto opet znaci da je ustedeo kiriju. Eventualno u slucaju da za 100.000 eura kupi (zlato, naftu...) pa da to proda 2030 (sto nije jednostavno ) i onda kupi stan mozemo pricati da je uspeo da iskoristi pad vrednosti nekretnina, cak i tada je diskutabilno obzirom da se rentom nekretnina vraca ozbiljan novac nazad. Za deset godina ako ste vesti mozete 70% cene nekretnine vratiti, da li ce za tu vrednost opasti cena stana? Ako rentate na dan za 7-8 godina je mozete celu otplatiti...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru