Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Razni predloženi projekti

Razni predloženi projekti 28 okt 2015 16:39 #341

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Tačno sam to hteo da napišem. Sećam se kad se to desilo, i koliko smo se samo radovali kad smo skontali da ćemo imati bulevar umesto "obične" Balzakove. Bejasmo tada deca i nismo ni bili svesni koliko je 20 godina kasnije nepoželjno živeti na bilo kakvom bulevaru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 28 okt 2015 23:48 #342

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35945
ZoxInTheBox napisao/la:
Ovako nesto

Ovo je staro. Jasno se vidi da je BE planiran bez raskrsnica u gradu, sva sadašnja ukrštanja su na nadvožnjacima. Verovatno tada nije postojao plan da se u Krilovoj izgradi crkva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 16:20 #343

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Šta je sa produžetkom Novosadskog sajma?Niko ništa ne spominje više.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 16:27 #344

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
mlata napisao/la:
Šta je sa produžetkom Novosadskog sajma?Niko ništa ne spominje više.
Gotovo svi projekti su na cekanju dok ne izgrade ovu "Industrijsku zonu". A pre toga treba da izgrade produzetak Bate Brkica ... Ko zna kad ce se to raditi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 16:27 #345

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Hmmm da vidi stvarno trebalo bi i Novosadskog sajma da se probija... Takodje zanimljiva mi je ova severozapadna tangenta, to bi bila saobracajnica sa dosta smisla. Mada dok ne mogu da probiju ni Bate Brkica pitanje je sta od ovoga svega moze da se izgradi...
Poslednja izmena: 29 okt 2015 16:28 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 19:51 #346

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
mlata napisao/la:
Šta je sa produžetkom Novosadskog sajma?Niko ništa ne spominje više.
Gde da ga probiju kad je sada tu kompleks Tehnogradnje. Teoretski samo u S. Kasapinovica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 20:10 #347

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kasko napisao/la:
mlata napisao/la:
Šta je sa produžetkom Novosadskog sajma?Niko ništa ne spominje više.
Gde da ga probiju kad je sada tu kompleks Tehnogradnje. Teoretski samo u S. Kasapinovica
Kompleks Tehnogradnje nije prepreka tom probijanju. Diskutovali smo ranije o tome.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 20:29 #348

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
uputi me, molim te, na tu diskusiju. Ne secam je se. Meni se se iz ovog ne cini tako. Mada ko zna kako to izgleda (ako postoji) u detaljnom urbanistickom planu tog dela grada.

Doduse, na to cemo jos cekati koliko i na tri nova mosta, zeleznicki preko kanala, zeleznicu i ulicu uz kanala, Bate Brkica, tangentu, uklanjanje mornarnice... ihaj projekata koji se nece realizovati iz plana do 2021.



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 29 okt 2015 20:42 #349

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kasko napisao/la:
uputi me, molim te, na tu diskusiju. Ne secam je se. Meni se se iz ovog ne cini tako. Mada ko zna kako to izgleda (ako postoji) u detaljnom urbanistickom planu tog dela grada.

Auh, pokusacu da iskopam. Mislim da je u temi za Stambenu novogradnju, kada smo prvi put spominjali Tehnogradnju. Bila je sema sa Tehnogradnjinog sajta koja je pokazivala da je ovaj hotel buduci zakosen tako da dozvoljava probijanje ulice. Takodje je receno da ceo taj deo ulice treba biti izdignut iznad Sajma.
Poslednja izmena: 29 okt 2015 20:47 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 04 nov 2015 10:25 #350

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Vesti • 09:28 • 04. 11. 2015. | 021

Do kraja nedelje potpisivanje ugovora za izgradnju sportske hale u Petrovaradinu

Tokom ove nedelje "Poslovni prostor" bi trebalo da potpiše ugovor o izgradnji sportske hale u Petrovaradinu sa izvođačem radova.

Podsetimo da je izgradnja multifukcionalne sale u Ulici Rade Končara BB na mestu pomoćnog fudbalskog igrališta FK "Petrovaradin", odnosno nedaleko od kompleksa fabrike "Pobeda", dodeljena firmama "Best izgradnja", "Struja" i "Rekord Erdeš".

Vrednost ugovora je 169,9 miliona dinara. Rok za završetak radova je 15 meseci od potpisivanja ugovora.

Arhitektonskim projektom predviđeno je da sportska hala od 2.400 kvadrata ima sportski teren sa tribinama i pratećim sadržajem sa ukupno oko 800 mesta. U podtribinskom delu biće mesta za svlačionice i ostale prostorije neophodne za takav objekat, a planirano je i mesto za teretanu.

Svi sadržaji u hali biće u funkciji sporta, dok poslovnih prostora i drugih lokala neće biti.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Do-kraja-nedel...u-Petrovaradinu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Razni predloženi projekti 04 nov 2015 12:18 #351

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, kasko, Yokai, Blavak

Odg: Manji predloženi projekti 05 nov 2015 09:27 #352

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145

Novi plan na jvnom uvidu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Blavak

Razni predloženi projekti 05 nov 2015 12:01 #353

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Sve su oni odredili. Arhitekta moža da se poigra prozorskim okvirima. U stvari, ne znam koji je smer uzročno posledične strelice, ali, koji god da je, ukazuje na vrlo bolestan sistem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 05 nov 2015 12:40 #354

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Jel neko zainteresovan da gradi na toj lokaciji pa zbog toga postoji javni uvid ili je to samo da se vidi da nesto rade?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 05 nov 2015 13:30 #355

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Svaka izmena plana mora proci javni uvid koliko ja znam!Nemam nista protiv izmene planova,ali ovo sto oni negde hoce,a negde nece da dozvole vecu spratnost ili vece gabarite je po meni dokaz da se isti menjaju ako se dobro podmaze neko.Ne znam da li ima neko zainteresovan tj da li je kupio konkretno ovu lokaciju,ali moze se lako desiti da ce izmeniti ovako par planova,da bi rekli eto ne menjamo samo ono kod poste po zelji nego menjamo i na drugim lokacijama bez obzira sto zadugo mozda nece doci do realizacije iste.Po meni,nema nista lose ukoliko investitor zeli,a lokacija je na Bulevaru nekom,slobodnostojeca,pogotovo ako je na uglu dve ulice,da se dozvoli veca spratnost bar 10 spratova.Dovoljno je pogledati ugao Sremske i Vase Stajica i videti koliko je bilo bolje da su dozvolili vecu spratnost,makar da izjednace sa onom na broju 5.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Razni predloženi projekti 05 nov 2015 15:58 #356

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Odbornici traže da se spreči gradnja solitera u centru

Odbornička grupa Demokratske stranke podnela je prigovor na izmene urbanističkog plana kojim se predviđa gradnja solitera u centru grada na mestu privremenog parkinga u Ulici Narodnih heroja.



U obrazloženju primedbe datoj na javnom uvidu, a koju će pre nego što plan dođe pred Skupštinu grada razmatrati Komisija za planove, navodi se da odbornici DS traže da se prostor nameni za kuturu i javne sadržaje.

- Zahtevamo da se lokacija obuhvaćena ovim planom, na uglu Bulevara Mihajla Pupina i Ulice Narodnih heroja, kao jedna od retkih preostalih slobodnih parcela u centru, nameni svim građanima, tako što će se na njoj predvideti javni sadržaji i slobodan gradski i parkovski prostor. U okviru javnih sadržaja, dominantno zahtevamo sadržaje kulture, koji najviše nedostaju Novom Sadu. Takođe, zahtevamo da ovi, novoplanirani objekti namenjeni kulturi, ne prelaze najvišu spratnost okružujućih objekata, a to je visina do P+5 koliki je objekat bivšeg Interservisa (najviši objekat od "komšijskih") - stoji u prigovoru na izmene Plana generalne regulacije prostora za mešovitu namenu između Bulevara Evrope, Bulevara cara Lazara, Ulica Stražilovske i Žarka Zrenjanina, Bulevara Mihajla Pupina, Ulica Jevrejske i Futoške.

Odbornici DS su obrazlažući prigovor naveli i da je planom predviđen preuveličan primer "investitorske arhitekture" ili "arhitekture Grbavice", razmera kakvih do sada u Novom Sadu nisu viđene.

- U ponuđenom rešenju, arhitektura nije dovoljno savremena da bude turistička atrakcija, a nije ni dovoljno tradicionalna da se uklopi u sliku Novog Sada. Svojom spratnošću bi trajno uništila pogled na grad sa Tvrđave ili pogled na ulicu Bulevara Mihajla Pupina, pa i Kralja Aleksandra. Tačnije, ovaj objekat bi bio još jedan korak ka uništenju centralne gradske zone. Takođe, svojim sadržajem, objekat nikako ne doprinosi jezgru Novog Sada. Poznato je da u gradu, usled velike ekonomske krize, ima napretek poslovnih i stambenih prostora na prodaju i iznajmljivanje, pa se ne vidi čemu bi još jedan stambeno-poslovni objekat ove veličine koristio. Novi Sad je u deficitu sa parking mestima, a ovim objektom se uništava i ono malo parkinga koji postoje u centru. Objekat toliko velikih kapaciteta, kao što je predloženi, svakako bi doprineo još većem stvaranju gužve u delu grada gde već postoji problem parkiranja - navode demokrate.

Oni su takođe predložili i da ako već treba da se izađe u susret investitorima koji žele da grade solitere od 13 spratova i 40.000 kvadrata, grad treba da opredeli parcelu na prostorima u gradu gde je to već predviđeno, kao što je Bulevar Evrope.

- Zašto se baš na ovom mestu planira stambeno-poslovni objekat ove veličine? Jedini interes ovde može biti dodatni profit za privatnog investitora, jer je poznato da je cena kvadrata stana ili lokala mnogo veća u centru grada, nego na periferiji, dok je cena izgradnje identična - stoji u prigovodu na plan regulacije.
Javni uvid u kom je bilo moguće podneti prigovore je završen u sredu 4. novembra, a kako 021.rs saznaje prigovor odbornika DS-a nije jedini koji je stigao u JP "Urbanizam" i odnosi se na ideju lokalnih vlasti da dozvoli firmi "Galens invest" da sagradi poslovno-stambenu zgradu do 13 spratova u visini Glavne pošte na mestu gde je do sada bila predviđena petospratnica.
Predlogu da se umesto predviđene petospratnice sagradi zgrada od 40.000 kvadrata i 13 spratova do sada se pored predstavnika opozicije usprotivio i deo novosadske javnosti, među kojima su i arhitekte koje su se prve oglasile i javnosti otkrile šta se priprema u izmeni plana, ali Gradska vlast odbija da plan povuče navodeći da ovim podržavaju investicije u Novi Sad.
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Odbornici-traz...litera-u-centru.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 05 nov 2015 17:09 #357

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Da budem odvratan, ovo vidim kao svađu dve kurve na temu "čija je smrdljivija".

Ideja o kulturnim sadržajima je ok, ali ko bi je i kad finansirao? Zamislimo da još neka američka kompanija pokaže interesovanje za Novi Sad.
Ostalo neću da komentarišem jer je, bez obzira na deo primedbi s kojima se slažem, u osnovi politički pamflet. To me vraća na početnu rečenicu.
Poslednja izmena: 05 nov 2015 17:37 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, Blavak

Razni predloženi projekti 05 nov 2015 21:10 #358

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Naravno.

Da je obrnuta situacija, slušali bi iste argumente... Već viđeno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 21 jan 2016 15:02 #359

  • radd3
  • radd3's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Nisam video da je postavlljano, pa ukoliko jeste slobodno brisite ...

Nacrt prostora za poslovanje na ulaznom pravcu duz Futoskog puta ..

www.nsurbanizam.rs/?q=javni_uvid




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, Yokai, mrnjavi, Duja, Novajlija, Oniks, Blavak, ZoxInTheBox, valjan

Razni predloženi projekti 21 jan 2016 21:34 #360

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Uuu pa ovo je moj sor. Pribojavala sam se da ce to da daju investitorima da sagrade samo neku sivu poslovnu zgradurinu.
Ne znam koje su sanse da ovo u ovakvom ruhu docekamo.

@radd3
Imas od mene dobru karmu za ovu info :)
Poslednja izmena: 21 jan 2016 21:39 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru