Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Razni predloženi projekti

Razni predloženi projekti 17 nov 2011 08:33 #1

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Ovde bismo kačili predložene projekte za objekte i rekonstrukcije manjeg obima, i za one koje ne možemo svrstati prema nekom konkursu...

Za početak, biro M+, predlog objekta u Jevrejskoj ulici, preko puta Neobee-ja.
Još jedan odličan crtač:




... i intervencija o kojoj se može polemisati.
Glavno pitanje bi bilo naravno, da li je ovakav objekat primeren ovom mestu.
Lično imam i za i protiv, ali aj' prvo da čujem vas :P
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 17 nov 2011 08:41 #2

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ja sam protiv iz prostog razloga sto se bojim "Hadzi Ruvimovog" scenarija.

Jeste da je razlika u tome sto je ovo centar grada i sto mozda postoje neki uslovi zavoda za zastitu spomenika , mozdaaa ?? Then again , lako su digli onu zgradu gde je Diopta.

Ne bi voleo da vidim kako ruse zgradu po zgradu i kako svi rade kako oce. Opet nece biti zelenila , opet ce biti betona na sve strane.

Ja podrzavam ono sto je veoma tesko izvesti. Srusiti celu Jevrejsku ( sem Baletske Skole , Sinagoge i Geodetskog Zavoda ) i pazljivo isplanirati sta Novom Sadu tu zaista treba.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 17 nov 2011 09:00 #3

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Zar nije izglasana neka odluka, o regulaciji dela oko sinagoge? Da se sme graditi samo od opeke?
Inače lepa zgradica, definitivno nam fali ovakvih... na Subotičkom i mnooogo veća :drool:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 17 nov 2011 09:10 #4

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Slazem se sa Otisom skroz, i ako bi se sad krenulo u 'rekonstrukciju' vrlo verovatno bismo i dobili novu H.R., sto bi bilo sramota. Vec sa onom zgradicom naspram Sinagoge su se pokazali. S druge strane ovakve interpolacije mi se jako dopadaju gde su potrebne, voleo bih slicnu pricu i odmah preko puta, na mestu one knjizare. I to bi bilo to, ostatak ulice dinamitom, niceg me nije zao, ruglo :yes: Onda po nekom velikom projektu krenuti u revitalizaciju celog tog dela - park prema crkvici, na cosku sa Bulevarom poslovne visespratnice, unutar blokova garaze sa zelenim krovovoima... Eh, kad bi mastali :nuts:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Odg: Manji predloženi projekti 17 nov 2011 09:20 #5

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Velik je problem gde iseliti te ljude i gde smestiti lokale koji su u tim kucama. Pa sve mislim da ce biti tako kako ne zelim, kuca po kucu......Ne vidim ja neko resenje , sem ako ne postupe isto kao sa stanovnicima Gradica u Pezosu.

I slazem se sa tobom , parkic , zelenila , mozda cak i da naprave neki trg, kulturni centar.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 17 nov 2011 10:13 #6

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Hehhh... što se Jevrejske tiče, ja bih insistirao da objekti budu čisto poslovne namene, i to kancelarijski. U prizemljima može trgovina, ali sve ostalo kanc.
+ za garaže unutar blokova i zelene krovove.

Što se oblikovanja tiče, moralo bi se ići sa nečim umerenim, bez erkera i erkerčića, bez badžica, terasa koje gledaju na ulicu i sličnih "humanih" dodataka zgradama. Svedeno, jednostavno, bez egzibicija.

A onda negde na neki ugao jednu ludačku egzibiciju :rock:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 17 nov 2011 10:14 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 17 nov 2011 11:16 #7

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Evo još nešto.
Nagogradnja jednog objekta:

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 07:10 #8

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Vizija koja neće biti realizovana.
Upravna zgrada "Budućnosti"... ...by DBA.


‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 nov 2011 07:11 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 07:16 #9

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Nemanja Radusinović, predlog za kupolu Jovine Gimnazije:















Jako zanimljiva ideja.
Diskutabilan je ulaz, i poenta samog prostora na tom mestu, kao galerija do koje se dolazi preko nekih stepeništa, ali sve ostalo za pohvalu ;)

Direktor Radivoje Stojković se pokazao kao dosta zainteresovan za sređivanje škole, pa se ovo možda i stvarno desi. Ne toliko davno su sredili jedno od potkrovlja u odličnu učionicu, držim fige da se to nastavi i dalje...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 nov 2011 07:23 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 13:32 #10

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Ajde i priču iz 2008. da ponovimo:
posmatrac napisao/la:
Vidim da su neki vec postovali,ali da prenesem ceo tekst.
E a bas am pre neki dan na forumu pitao sta ce biti sa Novosadskom bankom.

Erste banka uvažila zahtev Zavoda za zaštitu spomenika prilikom rušenja i obnove svoje zgrade
Deo fasade i šalter sala sačuvaće stari izgled



NOVI SAD - Zgrada Erste banke ulici Narodnih heroja, uskoro će biti srušena, ali će graditelji ispoštovati zahteve Zavoda za zaštitu spomenika kulture, pa će deo fasade i šalter sala biti sačuvani u originalu. Na taj način će ovo staro zdanje, u kome je prethodno bila smeštana Novosadska banka, bar delimično preživeti.

Zgrada Erste banke će biti obnovljena slično kao kuća na uglu Zmaj Jovine i Laze Telećkog, gde je spoljašnost ostala gotovo istovetna, a unutrašnjost je uređena da služi potrebama 21 veka. Kako kažu u banci, na zahtev Zavoda za zaštitu spomenika kulture, biće očuvan prednji deo zgrade koji gleda ka Glavnoj pošti.
Dragan Arsić, direktor Sektora upravljanja imovinom Erste banke kaže da će zgrada samo biti delimično srušena.
- Planira se gradnja objekat modernog arhitektonskog izraza u koji će biti uklopljen deo postojeće zgrade sa elementima stare arhitekture. Biće očuvana ulična fasada sa svim originalnim elementima eksterijera, te šalter sala sa bogatom dekoracijom od gipsa - navodi Arsić.
U Erste banci očekuju da će, ukoliko sve protekne bez problema oko izdavanja dozvola, radovi početi početkom 2009. godine, a na lokaciji se trenutno izvode istraživanja, na osnovu kojih će biti
propisane mere zaštite vezane za ovaj projekat.
U poslednjoj deceniji srušeno je mnogo starih zgrada u centru grada. Na mestu gde su stajali biseri arhitekture iz 19. veka nikli su objekti sa stakleno-metalnom konstrukcijom. To se dogodilo sa „Pariskim magazinom“ u ulici Kralja Aleksandra i Tržnim centrom „Lupus“ u Dunavskoj ulici.

Žao mi je što nisam sačuvao katalog konkursnih rešenja, a mislim da sam ga imao negde. Sad bih to lepo skenirao, pa da se podsetimo...

Po svoj prilici, ovo je još jedan novosadski "Skadar na Bojani"...

Edit: pronašao sam još jedno konkursno rešenje:

Radio je biro Constanta Inženjering iz Beograda


Evo, Laza Kuzmanov, Ilja Mikitišin i Dejan Ecet, otkup:

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 nov 2011 13:58 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 14:22 #11

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Ja ću još malo da davim sa prošlim konkursima i rešenjima.
Podsetila me poslednja tema na Pariski Magazin.
Za one koji ne znaju, ovo je bilo pobedničko rešenje na konkursu 2002., koje ipak nije izvedeno:

Laza Kuzmanov i Ilja Mikitišin








Sad, od tih novih zgrada po centru, na postojeći Parski magazin sam čuo čini mi se najmanje pritužbi od strane ljudi iz struke, iako je činjenica da je pobedničko rešenje odbačeno poražavajuća...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 14:56 #12

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Kad smo vec kod Pariskog Magazina , skroz sam zaboravio kako je izgledala ta stara zgrada. Ima li neko sliku ?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 19:05 #13

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1229
  • Primljenih Zahvalnica: 1639
kucica gde je sada pariski je bila mala prizemna i prilicno neugledna gradjevina ali je dosta pozivela ..u dvoristu je bio opsti krs...

nije mi nikad na pamet palo to da fotkam ....

evo jednog nikada nerealzivovanog projekta: nis u celini kako je bio zamisljen...

Poslednja izmena: 18 nov 2011 19:06 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Nixivoje, True_detective

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 19:56 #14

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3501
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Otis.Driftwood napisao/la:
Ja sam protiv iz prostog razloga sto se bojim "Hadzi Ruvimovog" scenarija.

Jeste da je razlika u tome sto je ovo centar grada i sto mozda postoje neki uslovi zavoda za zastitu spomenika , mozdaaa ?? Then again , lako su digli onu zgradu gde je Diopta.

Ne bi voleo da vidim kako ruse zgradu po zgradu i kako svi rade kako oce. Opet nece biti zelenila , opet ce biti betona na sve strane.

Ja podrzavam ono sto je veoma tesko izvesti. Srusiti celu Jevrejsku ( sem Baletske Skole , Sinagoge i Geodetskog Zavoda ) i pazljivo isplanirati sta Novom Sadu tu zaista treba.
Sa ovim se apsolutno slazem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 20:29 #15

  • everson
  • everson's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 92
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Svako normalan to zeli ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 18 nov 2011 20:48 #16

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
sergio-m napisao/la:
kucica gde je sada pariski je bila mala prizemna i prilicno neugledna gradjevina ali je dosta pozivela ..u dvoristu je bio opsti krs...

nije mi nikad na pamet palo to da fotkam ....

evo jednog nikada nerealzivovanog projekta: nis u celini kako je bio zamisljen...



jako mi se svidja ovo, zbog slike izgradnje NIS-a :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 19 nov 2011 01:35 #17

  • jlaki
  • jlaki's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 6
Dukelander napisao/la:


Sad, od tih novih zgrada po centru, na postojeći Parski magazin sam čuo čini mi se najmanje pritužbi od strane ljudi iz struke, iako je činjenica da je pobedničko rešenje odbačeno poražavajuća...

Nije nikako poražavajuća. Treba da budete srećni što je ovaj projekat odbačen!

Morate da čuvate nasleđe. Ova zelena zgrada je delo mađarske secesije, rekao bih. Na te zgrade treba da obratite pažnju i da ne dozvoljavate da se u istorijskom centru grada grade ovakve moderne nakarade. Razumem da imate mnogo mađarske secesije i da ste navikli, ali pogledajte malo bolje i videćete koliko je jedinstveno.

Uzgred, nov sam na forumu kao što vidite, dolazim sa Beobuild foruma. Da se registrujem inspirisala me je na konferenciji Ko Gradi Grad 2 inicijativa vaših gradskih entuzijasta da se napuštena kasarna Rudolf Arčibald Rajs pretvori u nešto što su oni krstili Društveni centar.

Pozdrav iz sremskog dela Beograda :silly:

EDIT:
Al' džabe cela moja spika kad je još gora sagrađena. Prošetao sam kroz svoje fotke NS-a i skontao. Pih.

Poslednja izmena: 19 nov 2011 01:39 od jlaki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 19 nov 2011 09:19 #18

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pozdrav novom clanu :cheers:

Ruku na srce, i nemamo puno madj.seceseije, nismo mi Subotica :D Medjutim ta udzerica sto je bila je tvarno ruglo pored jedne takve palate (inace, zove se Menratova palata). Plan je jos od pre Drugog sv. rata bio da se poravna ceo niz sa Gradskom kucom, tako da je morala da ide. Po meni je ovo konkursom izabrano resenje bolje od izvedenog, ne koketira sa nekom tradicijom na tako jadan nacin, nego je vrlo konkretna i oslikava ideju vremena u kom je nastala. Takve interpolacije se rade i po Parizu, Berlinu, a mi smo dobili cirkusku nakazu umesto. Al' sta je tu je, i to ce na neki nacin biti odraz traznicije i epohe i u kojoj je nastala :nuts: Licno, ja sam protiv gradjenja u istorijsim stilovima, tako da ni ne razmatram tu opciju, nekako mi je previse fake...
Poslednja izmena: 19 nov 2011 09:24 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 19 nov 2011 10:30 #19

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jbt tek sad kad vidim ove slike shvatim koliko je Menratova palata bila u katastrofalnom stanju , potpuno sam zaboravio
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manji predloženi projekti 19 nov 2011 10:44 #20

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Pozdrav jlaki!

Rešenje za Pariski magazin je možda moglo biti i srećnije od prvonagrađenog, ali ne znamo ni kako ni koliko... ali je od izvedenog bilo sigurno nekoliko boljih.
Prelistaj temu o rekonstrukcijama fasada i objekata pa vidi kako se tamo dograđuje baš zgrada iz perioda mađarske secesije :wallbash:

Da su nekim čudom rešili da prave zgradu u istorijskom stilu na mestu te udžerice, ta zgrada bi verovatno imala aluminijumske prozore, plastične kvake ili nešto slično. Ja nisam protiv gradnje u istorijskim stilovima, ali samo ako će se to raditi dosledno, bez betona, sa zidovima od 70cm, prozorima sa kutijom i zubom za roletnu, klasičnom drvenom krovnom konstrukcijom, kamenim stepeništima na uklop, pravim kovanim ogradama i svim materijalima iz perioda koji se nastoji kopirati. Sumnjam da bi se to isplatilo investitorima, a još više sumnjam da bi to neko umeo da izvede.

Što se DC-a tiče, tek će se pričati, nadam se.
Kolega mi je na toj konferenciji, možda si i njega slušao.
Velika stvar :rock:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 19 nov 2011 10:47 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru