Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Razni predloženi projekti

Gradske vesti 07 sep 2015 13:36 #281

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Billy napisao/la:
@Djaso
ne cini 13 spratova moderan grad. Eno dobili smo moderan hotel u blizini, "radijatorku", pa nismo postali moderan grad

GUP bi trebalo da je svetinja, ustav jednog grada. Mi menjamo GUP kako se kome prohte i kako ko plati.


E sad na stranu vizuelni efekat, infrastrukturni problemi u najavi i ostalo o cemu je vec dosta receno

stambeni deo kompleksa = zatvaranje terasa, klime na fasadi, ves i pelene na uzetu. Ovo grad NE MOZE da spreci.
poslovnih kvadrata ima viska u gradu. Aleksandar na bulevaru je prazan, "Poslovni Prostor" ima nezakupljenog prostora u neposrednoj blizini, u zgradi izmedju DDOR-a i Singidunuma.

45000 kvadrata na ovo:
Pobrkao si loncice,slazem se da je velika kolicina kvadrata za taj prostor,govorim o spratnosti iskljucivo,primera radi radnicki ima 6 600 m2,a ima 13 spratova ,grad gde ima prostora treba da ide u visinu,a to su uglavnom bulevari..Ne vidim poentu ogranicavanja spratnosti,tamo gde su slobodnostojeci objekti i na bulevaru.Dalje,GUP treba menjati povremeno sa razvojem i ekspanzijom grada,sta bi trebalo da je sad na snazi GUP iz vremena austrougarske,kad NS nije imao nijednu zgradu visu od 2 sprata
Poslednja izmena: 07 sep 2015 13:39 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 13:44 #282

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Jel ovo znaci da ruse zgradu u kojoj je banka? :unsure: Sam projekat izgleda pristojnije nego sto sam ocekivao, ali ako ruse ovu zgradu pored ... Nadam se da ce pokusati da ocuvaju fasadu nekako barem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 13:53 #283

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8437
  • Primljenih Zahvalnica: 36064
SSJ5 napisao/la:
Jel ovo znaci da ruse zgradu u kojoj je banka? :unsure: Sam projekat izgleda pristojnije nego sto sam ocekivao, ali ako ruse ovu zgradu pored ... Nadam se da ce pokusati da ocuvaju fasadu nekako barem.
Kada je Erste kupila Novosadsku i htela da napravi svoj poslovni objekat na toj lokaciji, uz sve moderno što je trebalo da se izgradi fasada i šalter sala su trebale da ostanu netaknute i da se uklope u novi objekat. To bi trebalo da je pod zaštitom zavoda (ako se ne varam). Iz ovog što nam je prikazano se vidi da će fasada ostati, a šta će biti sa šalter salom- videćemo. Postavlja se i pitanje šta će biti sa grobnicom, obzirom da je po ovome što vidim ona "ubačena" u objekat. Objekat, odnosno predlog koji vidimo, mi deluje sasvim korektno, osim u delu koji ne prati liniju objekta banke i time ugrožava gradko nasleđe (spomenik). Ukoliko bi ovaj novi objekat pratio liniju sadašnjeg, opet bi mi bilo nekako šuplje, obzirom da mi deluje da se "lepo" uklopio uz zgradu Interservisa, odnosno da prati liniju bulevara. Možda bi bilo dobro da se taj deo izvede od visine npr. drugog sprata kako bi ono što je na zemlji ostalo tu gde i jeste, pristupačno široj javnosti. No, iz predstavljenog mi se čini da imamo dosta pitanja, a mislim da ovo nije konačan projekat, pa nam ostaje da sačekamo za početak sednicu skupštine grada, nakon nje neki konačan projekat (koji ne verujem da će se bitno razlikovati).
Poslednja izmena: 07 sep 2015 13:59 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 07 sep 2015 14:01 #284

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8069
djaso napisao/la:
Pobrkao si loncice,slazem se da je velika kolicina kvadrata za taj prostor,govorim o spratnosti iskljucivo,primera radi radnicki ima 6 600 m2,a ima 13 spratova ,grad gde ima prostora treba da ide u visinu,a to su uglavnom bulevari..Ne vidim poentu ogranicavanja spratnosti,tamo gde su slobodnostojeci objekti i na bulevaru.Dalje,GUP treba menjati povremeno sa razvojem i ekspanzijom grada,sta bi trebalo da je sad na snazi GUP iz vremena austrougarske,kad NS nije imao nijednu zgradu visu od 2 sprata

Ja jesam za ograničavanje spratnosti i na takvim mestima.
Npr. ne može se graditi ispod 20+ na određenim pozicijama.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, TurboMaximus

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 14:20 #285

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Blavak napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Jel ovo znaci da ruse zgradu u kojoj je banka? :unsure: Sam projekat izgleda pristojnije nego sto sam ocekivao, ali ako ruse ovu zgradu pored ... Nadam se da ce pokusati da ocuvaju fasadu nekako barem.
Kada je Erste kupila Novosadsku i htela da napravi svoj poslovni objekat na toj lokaciji, uz sve moderno što je trebalo da se izgradi fasada i šalter sala su trebale da ostanu netaknute i da se uklope u novi objekat. To bi trebalo da je pod zaštitom zavoda (ako se ne varam). Iz ovog što nam je prikazano se vidi da će fasada ostati, a šta će biti sa šalter salom- videćemo. Postavlja se i pitanje šta će biti sa grobnicom, obzirom da je po ovome što vidim ona "ubačena" u objekat. Objekat, odnosno predlog koji vidimo, mi deluje sasvim korektno, osim u delu koji ne prati liniju objekta banke i time ugrožava gradko nasleđe (spomenik). Ukoliko bi ovaj novi objekat pratio liniju sadašnjeg, opet bi mi bilo nekako šuplje, obzirom da mi deluje da se "lepo" uklopio uz zgradu Interservisa, odnosno da prati liniju bulevara. Možda bi bilo dobro da se taj deo izvede od visine npr. drugog sprata kako bi ono što je na zemlji ostalo tu gde i jeste, pristupačno široj javnosti. No, iz predstavljenog mi se čini da imamo dosta pitanja, a mislim da ovo nije konačan projekat, pa nam ostaje da sačekamo za početak sednicu skupštine grada, nakon nje neki konačan projekat (koji ne verujem da će se bitno razlikovati).
Jel moguce onda da je Erste ko-investiror objekta? A za spomenik, cini mi se da ce ostati i da ne ulazi u gabarit objekta, kad se pogleda iz pticije perspektive. I slazem se da ovo ne izgleda kao konacan projekat, bice nekih izmena ili dopuna sigurno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 15:56 #286

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8069
Moram da priznam da sam se potajno nadao da banka nikad neće biti izgrađena na tom mestu i da ćemo dočekati neko vreme u kom će Trg Galerija biti zaokružen modernim objektom Galerije Savremenih umetnosti na tom mestu.

Ono što sam siguran je da ne želim ogromni stambenjak u tom kraju.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 16:03 #287

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Drugačije sam zamišljao sve ovo, verovatno i zbog onog predloga sto je limanac stavljao pre koju godinu :D Meni se ovako na prvi pogled ne dopada oblik kule, vidim da su hteli da se kula uklopi u postojeće tkivo ali mislim da bi možda neki jednostavniji oblik osnove a možda i veća spratnost iste bilo bolje resenje, ovako mi sve to deluje masivno i glomazno.


Ako ništa drugo izgleda da ćemo uskoro imati poprilično veliko gradilište za praćenje :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 16:27 #288

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nicisy1 napisao/la:
Drugačije sam zamišljao sve ovo, verovatno i zbog onog predloga sto je limanac stavljao pre koju godinu :D Meni se ovako na prvi pogled ne dopada oblik kule, vidim da su hteli da se kula uklopi u postojeće tkivo ali mislim da bi možda neki jednostavniji oblik osnove a možda i veća spratnost iste bilo bolje resenje, ovako mi sve to deluje masivno i glomazno.


Ako ništa drugo izgleda da ćemo uskoro imati poprilično veliko gradilište za praćenje :cheer:
Slazem se da je mozda veca spratnost, a manji gabarit verovatno puno elegantnije resenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: djaso

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:24 #289

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145

Ovo sam vec kacio kao primer koji upada u oko,kako je bez ikakvog osnova uradjen plan,na jednom cosku dozvoljena zgrada sa 11 etaza,na drugom sa 7,a na trecem(preko puta,ugao sa Micurinovom-6)..Obzirom da su sve tri lokacije ugaone,nalaze se na Bulevaru,potpuno je opravdano ici sa spratnoscu tu 10,11 etaza.Isto kao sto je i Galensu opravdano tih 13 spratova,samo da je osnova manja,ali ako se parking resi nekako,verujem da se moze postignuti neko dobro resenje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:34 #290

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
^^
Djaso, i ja sam zagovonik visokih objekata kao što si i ti, ali taj ugao sa Mičurinovom već deluje zbijeno, još kad se poruše te dve kuće i napave zgrade, tek onda ce biti gusto. Da ne pominjem što je tu u pitanju blokovski tip gradnje i smatram da se nekakva kula nikako ne bi uklopila. Uvek sam za nebodere ukoliko se radi o slobodnostojećim objektima, naravno ako će oni sa okolnim izgradjenim prostorom obezbediti skladnu celinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:40 #291

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
novajlija napisao/la:
^^
Djaso, i ja sam zagovonik visokih objekata kao što si i ti, ali taj ugao sa Mičurinovom već deluje zbijeno, još kad se poruše te dve kuće i napave zgrade, tek onda ce biti gusto. Da ne pominjem što je tu u pitanju blokovski tip gradnje i smatram da se nekakva kula nikako ne bi uklopila. Uvek sam za nebodere ukoliko se radi o slobodnostojećim objektima, naravno ako će oni sa okolnim izgradjenim prostorom obezbediti skladnu celinu.
Zar je na uglu sa Micurinovom blokovski tip gradnje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:52 #292

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Pa tako ispada na kraju, srušiš kuću i napraviš zgradu, sledeće što se radi je bukvalno isto i dobiješ niz od nekoliko grada koje čine jedan blok. U svemu tome napraviti soliter meni je glupo. Evo kako to izgleda na satelitskom snimku, samo mi nije jasno kako da tu išta izgrade kad će svakako zajahati ovu 3D modelovanu.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:54 #293

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3048
Dukelander napisao/la:
Moram da priznam da sam se potajno nadao da banka nikad neće biti izgrađena na tom mestu i da ćemo dočekati neko vreme u kom će Trg Galerija biti zaokružen modernim objektom Galerije Savremenih umetnosti na tom mestu.

Ono što sam siguran je da ne želim ogromni stambenjak u tom kraju.

Luksuzni stambeni prostor u centralnoj gradskoj zoni nije nikakva novotarija. Firme iznajmljuju ili kupuju takve stanove za komandni kadar na privremenom boravku. Malo je verovatno da bi tu neko pekao paprike na terasi. Mislim da se još nismo navikli na činjenicu da smo sa skoro pola miliona stanovnika pred kvalitativnim skokom. Gradi se za budućnost. Uostalom, zar nije prvi i jedini rekao da za dve godine imamo rast od tri odsto, što je za samo pet manje od osam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:55 #294

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8069
Nije svaka pozicija kul za neku višu zgradu.
A p+10 nije nikakav monumentalan dobitak u vizuri, već po našem starom običaju samo problem jer nisu rešene garaže/parkiranje a stanovi su u proseku 35 kvadrata.

Ako bismo dozvolili da se svuda smeštaju tako neki polusoliterčići brzo bismo došli do latinoameričkog tipa grada.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:57 #295

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8069
TurboMaximus napisao/la:
Luksuzni stambeni prostor u centralnoj gradskoj zoni nije nikakva novotarija. Firme iznajmljuju ili kupuju takve stanove za komandni kadar na privremenom boravku. Malo je verovatno da bi tu neko pekao paprike na terasi. Mislim da se još nismo navikli na činjenicu da smo sa skoro pola miliona stanovnika pred kvalitativnim skokom. Gradi se za budućnost. Uostalom, zar nije prvi i jedini rekao da za dve godine imamo rast od tri odsto, što je za samo pet manje od osam.

Slažem se, samo što u tom do pola zamračenom dvorišnom objektu, za koji će biti problem naći parking mesto teško da će nešto moći biti luksuzno.

Aleksandrov Bulevar Centar bi pre mogao ući u tu tvoju priču.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 17:58 #296

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
novajlija napisao/la:
Pa tako ispada na kraju, srušiš kuću i napraviš zgradu, sledeće što se radi je bukvalno isto i dobiješ niz od nekoliko grada koje čine jedan blok. U svemu tome napraviti soliter meni je glupo. Evo kako to izgleda na satelitskom snimku, samo mi nije jasno kako da tu išta izgrade kad će svakako zajahati ovu 3D modelovanu.

Vidis tek sam sad skontao da je regulaciona linije,plave boje neprekinuta.Tako da si u pravu :) Ali ovaj blok od Rumenacke do PK je opstegradski centar I jasno se vide da su u pitanju dva slobodnostojeca objekta dovoljne udaljenosti i tu bi makar ovaj objekat na uglu sa PK trebalo izjednaciti po visini sa ovim na uglu sa Rumenackom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 18:01 #297

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Drago mi je da smo se razumeli :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 18:04 #298

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
:master:
Poslednja izmena: 07 sep 2015 18:08 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 18:11 #299

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Samo sam zaboravio da dodam da bi ovako nesto mnogo bolje izgledalo na Bulevaru Evrope. Medjutim tu znam da postoji problem toga sto je Zeleznica vlasnik zemljista i sto se konstantno da prostite kolje sa gradom oko gradjevinskog zemljista. Drugo, sto nije bas toliko atraktivna lokacija kao centar. Ne znam da li postoje neke mere podsticanja gradnje na van centra ili na periferiji? Tako nesto bi trebalo da postoji, zar ne?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 sep 2015 18:12 #300

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8069
Holiday Inn je kul to ne sporim.
Nema drugog primera na žalost.

Što se veličine stanova tiče, ima nekoliko načina da se propis zaobiđe.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru