Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Razni predloženi projekti

Odg: Razni predloženi projekti 10 okt 2012 15:41 #141

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Kako li će izgledati kad svrše, pardon, završe, u budućnosti?
Poslednja izmena: 10 okt 2012 15:44 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 10 okt 2012 20:54 #142

  • Dunavski
  • Dunavski's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 75
  • Primljenih Zahvalnica: 457
Konačno jedan pravi arhitektonski biser kakav je nedostajao našem gradu!

Konačno pomak ka Modernom, novom, savremenom, onom puritanskom stremljenju ka progresivnom, ka toliko bitnom i željno iščekivanom iskoraku! Ovo je objekat za budućnost koji prevazilazi granice naše male „Atine“.

Objekat na uglu dve važne saobraćajnice će konačno da sruši i zaseni sve one oronule straćare u blizini, vešto spojivši ali i premostivši vekove arhitektonske borbe u gradu za novim i čistim.

Ne samo što se arhitekta vešto naslanja na tradicije Novosadske Moderne već ulazi i u arhitektonski dijalog sa obližnjom zgradom Banovine ali i toliko potenciranom zgradom Galerije Matice srpske, pa tek ta tako očita veza sa Radničkim univerzitetom. Milina...

Ali, arhitekta zajedno sa svojim vizionarskim investKtitorom se tu ne zaustavlja već krupnim koracima svoje vanvremensko delo prenosi tananim nitima genijalnosti po celom svetu spajajući nas sa dalekim arhitekturama Sudana i njenog čuvenog remek-dela na Nilu.



Novosadski i Nilski biser/ to su te krivine to je ta erotika...

Da! Al Fatih iz Khartoum-a... To je ta spona koja nam je nedostajala u gradu i širem istorijskom centru, taj brod razapetih elipsastih, jajolikih jedara koja plove na isti način po plavom Dunavu kao i naš pra-predak iz Sudana na svom Nilu...

Pa ipak, prema svim očiglednostima objekat poseduje sve elemente jedne nove održive, sustejnbl arhitekture prirodnih oblika jabučaste zgrade – hibrida; jer ipak, mi smo u Vojvodini a ovo je mali doprinos ekologiji i ekološkoj svesti u arhitekturi pa i šire... Ona je tako sočna, tako obla, tako crvena...


Analogija/Ekologija/Demagogija/Biologija

Na kraju moramo shvatiti da.ko ne razume neće ni shvatiti jer je to ono nespojivo svojstvo dejstva dvojnosti velikih potencijala jedne savršene vanremenske i tako vizionarske naizgled krhke ali nadasve velike i posebne ideje jednog svojevrsnog arhitektonskog dela u našem gradu.

Uz zvuke progresivne trube, ekološkog kola i tradicionalne jabuke i soli svečano proglašavam radove otvorenim. Živeli vi meni „Atinjani“ svako po iljadarku...
“…Man has also become an architect of the environment, but he does not command the forces as nature. His method was selective and proven; an intellectual approach in which the actions depend on the understanding…”

Jacob Bronowski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, Boda Tajson, TurboMaximus

Odg: Razni predloženi projekti 10 okt 2012 21:01 #143

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:D

Fali jos samo ovaj smile
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 10 okt 2012 21:21 #144

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
:lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 10 okt 2012 21:21 #145

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ahahaha kralju nad kraljevima :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 10 okt 2012 21:53 #146

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
zgrada je ok za suboticki bulevar pored recimo hotela holidej in. ja tek sada skontao da je to preko puta isidorine gimnazije lokacija. srbija :banana:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 11 okt 2012 07:28 #147

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
i meni je super. :master:
Jedva čekam da je naprave
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 20 nov 2012 21:43 #148

  • sasko
  • sasko's Avatar
sta mislite kad bi umesto one jelke piramide postavljen neki led sat koji pokazuje i trenutnu pemperaturu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 08:44 #149

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
sasko napisao/la:
sta mislite kad bi umesto one jelke piramide postavljen neki led sat koji pokazuje i trenutnu pemperaturu
Iskreno ne vidim poentu. BIlo bi lepo kad bismo imali vestacku jelku te visine, kao sto imaju mnogi gradovi po evropi. Izgleda veoma praznicno i stvarno je lepo videti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 10:57 #150

  • sasko
  • sasko's Avatar
svrha je da imas sat u gradu koji meri temperaturu i pokazuje tacno vreme :)
a nekako mi je sve prenabudzeno tamo gde je ta piramida jos su stavili i sponemnik
da se ja pitam ja bi prosirio nekako centar al ne kao pesacku zonu nego bi te spomenike malo razbacao po ostatku centra da turisti kad dodji ostanu duze da ne mogu za sat vremena da obidju sve
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 12:17 #151

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
o kakvoj piramidi vi ljudi pricate? ja vas nista ne razumem
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 13:42 #152

  • sasko
  • sasko's Avatar
ona sipka sa koje vise kablovi i koja u toku novogodisnjih praznika kao svetli tj okite je :)
kod katedrale u ulici modene
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 13:47 #153

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
sandman napisao/la:
o kakvoj piramidi vi ljudi pricate? ja vas nista ne razumem
Koliko sam ga ja razumeo, prica o novogodisnjoj jelci koji naprave od lampica.
sasko napisao/la:
svrha je da imas sat u gradu koji meri temperaturu i pokazuje tacno vreme :)
a nekako mi je sve prenabudzeno tamo gde je ta piramida jos su stavili i sponemnik
da se ja pitam ja bi prosirio nekako centar al ne kao pesacku zonu nego bi te spomenike malo razbacao po ostatku centra da turisti kad dodji ostanu duze da ne mogu za sat vremena da obidju sve
Mislio sam da govoris iskljucivo za vreme praznika. Ako govoris i za inace, onda ima smisla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 14:28 #154

  • sasko
  • sasko's Avatar
ne ne ne sat sat za stalno al neki fensi da bude :)
da o toj jelci pricam al meni to vise lici na piramidu nego na jelku
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 22:45 #155

  • sasko
  • sasko's Avatar
sta mislite kad bi napravili sajt gde bi ljudi iz novog sada predlagali sta im je potrebno u ns da ns bude grad po meri gradjana :)
il ako neko ima nekog u skupstini grada pa da sajt bude oficijalan :) tj da ga grad napravi :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 22:56 #156

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sasko jel ja to dobro vidim. Ti si jedini sa minus karmom.
jesi li se :?: zašto je to tako.
jel imaš neku :idea: kako to da promeniš.
To nije lepo da imaš negativnu karmu saško :ohno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 23:00 #157

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Nemoj te ga napadati, novi je ne uklapa se, samo malo da popravi pravopis :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 23:22 #158

  • sasko
  • sasko's Avatar
dubro ranko pusti pametovanjja oko moje karme sta mislite o ideji sajta sa predlozima gradjana ???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 21 nov 2012 23:31 #159

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Razni predloženi projekti 18 jan 2013 16:57 #160

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Музика и балет учиће се на Лиману

Почетак изградње нове зграде музичке школе, у којој би била смештена и балетска школа, приоритет је градске власти у овој години, истиче за „Дневник” члан Градског већа задужен за образовање Радомир Дабетић рекао је за наш лист да је део ствари предходна власт урадила, али да то није ни упола колико посла има. По идејном пројекту ова зграда, на Булевару цара Лазара, имаће око 8.000 квадратних метара, са мултифункционалном акустичном салом за концерте, балетске и позоришне представе са око 350 седишта.
- Реч је о великом плацу у близини вртића „Маслачак”, али постоји један проблем, њега не поседује град. Међутим, договор је да градоначелник Милош Вучевић потпише закључак у којем би прогласио да је град инвеститор, онда би тај плац аутоматски постао градски плац - навео је Дабетић. Уколико то не буде урађено, онда би град морао тај плац да купи од ЗИГ-а, предузећа које је на буџету града, што је по мишљењу градских челника ван сваке памети. Дабетић истиче да је прича са изградњом Музичке и Балетске школе, малтене скоро заокружена прича, а по том питању одржан је и састанак са директорима ових школа и пројектантом идејног решења.

- Ипак, ту има још пуно посла. Уколико се обезбеди плац на поменути начин, требало би прикупити и сагласности, од „Водовода и канализације”, „Електровојводине”, „Топлане”.... Затим би требало конкурисати код Министраства просвете, да се новац обезбеди преко Европске инвестиционе банке - каже Дабетић. Он додаје да ће градска власт „притискати” ресорно министарство да се тај новац што пре обезбеди, јер, како каже, они имају пуно посла који обухватају све пројекте везане за школе у Србији.

- То ће бити једно велелепно здање, јер ће две школе, које ће бити у две зграде повезивати велика концертна дворана - предочава саговорник.Када буде завршена нова зграда, ту би требало да се отворе одсеци за етно, џез и дизајн звука. Планирано је да се отвори и одељење за талентовану децу, које за сада постоји само у школи у Ћуприји.

Иначе, школа „Исидор Бајић” је годинама подстанар у неусловној згради у Његошевој, за коју кирију плаћа Католичкој цркви, док би зграда у којој је Балетска школа требало да буде враћена Јеврејској заједници.

Љ. Натошевић


izvor: dnevnik.rs
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru