Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Čenejski aerodrom

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 16:17 #41

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ok decice, idemo sa informacijama. Fresh and hot, uzmite dok su vruce! :D

( ovo je exkluziva i hocu pluseve, jako puno pluseva, odvratno sam sujetan i ako zelite slicne stvari morate mi dati pluseve! )




Prica je sledeca:

- Kompletna suma koja je potrebna za zavrsavanje aerodroma je jos uvek nepoznata. Najjefiniji deo aerodroma je sama zgrada ( par miliona ) ali je skupa oprema, pista, odrzavanje, kadrovi i sl. Moja predvidjanja su da bi za ceo projekat trebalo izdvojiti oko 20-30 miliona sa tim sto bi sama aerodromska zgrada kostala 3-4 miliona a ostatak para bi otisao na vec spomenute stvari. To je samo moja procena i nista vise, ali ako se uzmu u obzir cene velikih projekata kao sto je Zezeljev most (50 mil), Most na Adi (100 i vise mil) ili cenu 1 km auto puta koja zna da bude i preko 2 mil... onda je ovo mala i isplativa investicija.

- Ovo sto vidite je "samo" idejni plan a da bi taj taj plan postao ziv projekat, treba uraditi detaljno projektovanje, prostorni i urbanisticki plan. Dobra vest je sto svi uslovi postoje i procedura je zapoceta sto je jako jako bitno. Ipak, cela procedura je dosta dugo traje ali tako to ide.

- Kad se bude uradio i detaljni projekat, onda ce se znati i neki konkretan izgled aerodromske zgrade, ovo sa sad je minimalisticki prikaz koji treba da pokaze odprilike kako bi to izgledalo, cisto proporcije radi. Licno, ovakav minimalizam mi je skroz cool i ne bi imao nista protiv ako bi to tako izgledalo jednog dana. Obzirom ko stoji iza idejnog resenja i ko ce stojati iza konacnog projekta, ne sumnjam da ce aerodrom sluziti na cast ovom dgra kao moderan infrastrukturni objekat, nego kao i arhitektonski simbol.

- Sama dimenzija pristupnog dela aerodroma, dakle deo gde bi avioni bili prikaceni na zgradu ( gejtovi ) bi trebao da bude 300x100m, sto su odprilike 4 aviona tipa Boing 737 po tome je slican Niskom aerodromu.


- Koliko sam cuo, predvidjeni kapacitet je maximalno do 500 000 godisnje. Poredjenja radi, to je dosta vise nego Podgorica ali dosta manje nego Zagreb ili Bg, sto je i nekako logicno, jer je NS veci od Pg ali daleko manji od Zg ili Bg. Pocetni kapacitet bi bio daleko manji od pola miliona putnika per year. Recimo 100-200 000, sto je u rangu ili malo vise od Tivta, Dubrovnika ili Zadra ). Dakle, zicer je 100-200 000 a maximalno moze da prodje 500 000.

- Naravno, izgradnja aerodroma podrazumeva da ce do njega biti izgradjena moderna saobracajnica, prikacena na E75 i na gradsko jezgro.



.....
Ovo su za sad proverene informacije, u skorije vreme, bice jos stvari vezanih za ovu temu, tako da mozete ocekivati nove i nadam se, pozitivne momente u ovoj prici
.....




A sad slike iz press kita. Dakle, ovo je idejno resenje i kao takvog ga treba posmatrati:







































Informacije koje ste ovde procitali mozete koristiti na drugim forumima, ali navedite izvor a to je NSBuild. Hvala
Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 05 maj 2012 17:36 od limanac. Razlog: dodavanje nsb-loga
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, solimns, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, ranko su ns, hfusion, Pripadnik, sandman, Boda Tajson, Pinki, TurboMaximus, Brane, charapan

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 16:33 #42

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hvala na svemu, odlicno! :cheers: Zasluzeni plusic ;)
Poslednja izmena: 05 maj 2012 17:37 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 17:22 #43

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Stevo, plusić lego, ali ipak je ovo dan pred izbore i ništa više. Svaki glas je važan, u velikoj su panici i kao i koncert u izbornoj tišini ovo je samo još jedan način da se dan pred odluku agituje na pučanstvo da im damo još 4 godine da nas pelješe.

Ako za sledeći mandat završe Žeželja biće dobro. A niko više ni ne spominje Franc Jožefa, pa autoput do Rume i Loznice i Temišvara, pa tramvaje, pa tunel kroz Frušku goru, da ne nabrajam.
Nema se para za to.

Normalno voleo bi da grešim, ali ...

Nixivoje onda možemo dati i ime Staljina jer bez Rusa bi sad ovde šetali Fricevi. A mogli bi i Tita, za njega su bar svi u svetu čuli.

Jednom rečju glupost je davati aerodromu ime nekog lika, najbolje što kaže Futog a i ja na početku "Aerodrom Novi Sad".
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 17:46 #44

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Mislim da cemo statusom kandidata dobiti mnogo veca novcana sredstva. Pa sta mislis da je Hrvatska ono sve sama uradila?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 17:51 #45

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nema diskusije da je tajming prezentacije ovog idejnog projekta uslovljen predizbornim aktivnostima ali to nije nikakva mudrost provaliti niti bi zbog toga Pajtic trebao biti posebno kritikovan. Covek je samo tempirao stvar kako mu najvise odgovara.

Da je u pitanju malo vise od predizbornog obecanja govori i ova vest:

"da je Vlada Vojvodine danas donela Predlog odluke o izradi Prostornog plana Aerodroma Čenej"


www.vojvodina.gov.rs/index.php?option=co...iew&id=6710&Itemid=1



Dakle, birokratska masinerija je upaljena a nadam se da ce biti i pokrenuta. Da je u pitanju puko predizborno zamazivanje ociju, niko se ne bi trudio oko idejnog resnja ( a polomili su se oko njega ), ne bi izvodili procene i ne bi ulazilo u projektovanje ( prostorni plan je pola projektovanja ) nego bi izbaljezgali nesto i sklopili neke slicice da podele novinarima.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 17:52 #46

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Kako bi bilo produziti Su Bulevar do Aerodroma ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 17:57 #47

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Stvarno staklenik. Zamimljivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 18:11 #48

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nixivoje NSB napisao/la:
Kako bi bilo produziti Su Bulevar do Aerodroma ?


Su bulevar mora da dodje do auto puta. Ali ako pogledas kartu, videces da dolazi malo sa leve strane a praviti put koji bi isao u tom pravcu ka aerodromu bi zahtevalo dugogodisnje maltretiranje sa vlasnicima parcela preko kojih bi prelazio i slicne gluposti. Daleko je bolje da se na vec postojecem iskljucenju, opice 3 trake ka Aerodromu jer je to najbrze, najlakse i najelegantnije resenje...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 23:45 #49

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Steve McQueen napisao/la:
Nixivoje NSB napisao/la:
Kako bi bilo produziti Su Bulevar do Aerodroma ?

Su bulevar mora da dodje do auto puta. Ali ako pogledas kartu, videces da dolazi malo sa leve strane a praviti put koji bi isao u tom pravcu ka aerodromu bi zahtevalo dugogodisnje maltretiranje sa vlasnicima parcela preko kojih bi prelazio i slicne gluposti. Daleko je bolje da se na vec postojecem iskljucenju, opice 3 trake ka Aerodromu jer je to najbrze, najlakse i najelegantnije resenje...


Ucrtaj taj tvoj predlog na Google Mapu pa okaci da vidimo da li na isto mislimo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 23:46 #50

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Predlažem da se u projekat unese i brza šinska veza od NS do aerodroma - tipa Maglev :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 06 maj 2012 01:19 #51

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
NShronika napisao/la:
Predlažem da se u projekat unese i brza šinska veza od NS do aerodroma - tipa Maglev :)


a moze i tehnologija teleportovanja kofera, , kao i podzemna garaza za avione veličine Airbus-a A380 :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 06 maj 2012 08:44 #52

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
NShronika napisao/la:

Ucrtaj taj tvoj predlog na Google Mapu pa okaci da vidimo da li na isto mislimo.


Crveno je trasa Su bulevara, zuto tanko i isprekidano bi bio put direkt do aerodroma, zeleno je postojeci pravac.
Ne treba tu praviti neke kerefeke, pogotovo sto bi expropriacija trajala vekovima i niko nema zivaca ni vremena ni para za natezanje sa ratarima.





Taman kad se ide auto putem dodje se do petlje kod Rodica, levo Novi Sad, desno Aerodrom i mirna Backa. Bez puno filozofiranja...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 06 maj 2012 09:37 #53

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
ranko su ns napisao/la:
ja sam uvek tvrdio da aerodrom pokreće privredu regije, i siguran sam da bi NS i Vojvodina imali velike koristi.
Ali BG lobi je jak i sputavaju razvoj aerodromske infrastrukture svuda sem u Beogradu.
Voleo bi da se aerodrom izgradi jer NS i regija imaju potencijala za postojanje istog bez obzira na blizinu Surčina i Batajnice,
U Evropi, pa i u Hrvatskoj Sloveniji, Crnoj Gori i Bih aerodromi su mnogo "češći" nego u Srbiji.

Ne bih rekao da je beogradski lobi bašt tako jak s obzirom da je otvoren aerodrom morava kod Kraljeva sa kog će biti uspostavljeni letovi do Istanbula.

Lepa zamisao i podržavam ideju svakako. Novom Sadu treba aerodrom i investija bi se isplatila.

A što se tiče toga da je predizborna šarada, verujte mi da ovoga trenutka u Srbiju stigne novih 100 lokomotiva i remontovana pruga Novi Sad - Subotica ne bi im vredelo!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 07 maj 2012 09:22 #54

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Steve McQueen napisao/la:
- Kompletna suma koja je potrebna za zavrsavanje aerodroma je jos uvek nepoznata. Najjefiniji deo aerodroma je sama zgrada ( par miliona ) ali je skupa oprema, pista, odrzavanje, kadrovi i sl. Moja predvidjanja su da bi za ceo projekat trebalo izdvojiti oko 20-30 miliona sa tim sto bi sama aerodromska zgrada kostala 3-4 miliona a ostatak para bi otisao na vec spomenute stvari. To je samo moja procena i nista vise, ali ako se uzmu u obzir cene velikih projekata kao sto je Zezeljev most (50 mil), Most na Adi (100 i vise mil) ili cenu 1 km auto puta koja zna da bude i preko 2 mil... onda je ovo mala i isplativa investicija.
Mislim da nisi svestan koji je red veličine para jedna ovakva investicija. Npr. samo je most na Adi sigurno koštao preko 250 mil. € (doduše zbog raznih ugrađivanja koja treba očekivati i ovde).

Imam određene veze sa izgradnjom novog kontrolnog tornja u Surčinu. Samo za tu zgradu, sa svim pripadajućim službama (kontrola leta, administracija, vojska, policija itd.) i raznoraznim instalacijama (razni sigurnosni, komandno-kontrolni i komunikacioni sistemi), EBRD je bila izdvojila 40 mil. €. A gde su glavna zgrada, pista, hangari, komunalna infrastruktura, pristupne saobraćajnice i ostala pejzažna arhitektura. Plus kadrovi, tehnika, održavanje... Vrlo komplikovan i skup objekat. Ipak, isplati se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 07 maj 2012 12:26 #55

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Kao sto sam rekao, to su moja predvidjanja i kao takva, u ovom slucaju, nemaju neku tezinu... ;)
Ipak, da je tehnika i opremanje najskuplja stvar, to je tacno. Sami gradjevinski radovi su najjeftiniji deo celog projekta.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 08 maj 2012 00:06 #56

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Steve McQueen napisao/la:

Crveno je trasa Su bulevara, zuto tanko i isprekidano bi bio put direkt do aerodroma, zeleno je postojeci pravac.
Ne treba tu praviti neke kerefeke, pogotovo sto bi expropriacija trajala vekovima i niko nema zivaca ni vremena ni para za natezanje sa ratarima.


Zuti tanki isprekidani pravac je zaista nepotreban jer bi to bio jos jedan pravac u istom smeru. Slazem se i prekomplikovan.
Sumnjam da ce se tu ici na prosirenje 2+2 trake (iako bi to bilo izvrsno sa aspekta bezbednosti saobracaja + da se osvetli kao sto je pravac do aerodroma u BG), jer prioritet za prosirenje je put do Temerina na 2+2 koji bi onda ukljucio i prosirenje Sentandrejskog puta isto na 2+2 trake. Zig je u mandatu 2004-2008. potpisao sporazum sa Putevima Srbije za realizaciju ovog projekta "jednog lepog dana kad bude para".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 08 maj 2012 14:11 #57

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
I na beobuildu tema o NS aerodromu:

www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=2577

Koliko hejta. :ohno: Ni na Skyscrapershitty-ju nisu ovako pomahnitali kada treba nešto da se gradi u NS-u...
Poslednja izmena: 08 maj 2012 14:12 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 08 maj 2012 14:27 #58

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Pročitaj malo bolje, ima likova koji su skroz razložni, a ima i paranoika, kao i svuda.

Oko ovog aerodroma me najviše nervira analogija koja bi se mogla napraviti sa silnim mostovima, putevima i javnim objektima, za koje praktično postoje gotovi projekti, ali se ipak nigde ništa nije pomaklo.
Ukratko, očekujem da ćemo se načekati.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 08 maj 2012 14:28 #59

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ahaha, kako zabavno! :woohoo:

Najjaci deo:
Upravo tako beaver, shvatili su da hoce drzavu, ali nema gde da im sleti Merkelova dok budu klicali danke Deuchland.
:master:

A tek nepotrebna hejta makete na dve strane... :nuts: Mada za "damu" i tasnicu su fino primetili :mrgreen:
Poslednja izmena: 08 maj 2012 14:30 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 08 maj 2012 14:36 #60

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dukelander napisao/la:
Pročitaj malo bolje, ima likova koji su skroz razložni, a ima i paranoika, kao i svuda.

Čini mi se samo dva normalna, a jedan od njih je (koliko god to bilo paradoksalno) delija sa SSC. :nuts:

Citat koji je limanac postavio i slični "argumenti" su mi najjači. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru