Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Čenejski aerodrom

Odg: Čenejski aerodrom 04 maj 2012 18:14 #21

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 04 maj 2012 18:22 #22

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
I sa RTV :)
Аеродром на Ченеју до краја 2015. године

Председник Владе Војводине Бојан Пајтић најавио је данас да ће до краја 2015. године бити изграђен аеродром на Ченеју у близини Новог Сада.

Пајтић је на представљању макете тог аеродрома рекао да је Влада Војводине донела данас Предлог одлуке о изради Просторног плана аеродрома "Ченеј" и додао да ће аеродром бити намењен за пословне летове, за јефтине (low cost) летове и за теретни саобраћај.


Према његовим речима, аеродром је "димензионисан" слично као аеродром у Тивту, у Црној Гори.

"Он је уподобљен са оним што су наше потребе и могућности. Али, биће изванредно леп, изванредно функционалан и биће и украс Новог Сада, Војводине и Србије", поручио је Пајтић.



Говорећи о финансирању изградње аеродрома, Пајтић је рекао да је добро што је донет Закон о јавно-приватном партнерству, пошто се на тај начин отварају могућности додатног начина финансирања и у кризним временима.

Навео је да је требало две године да се реше формални и својинско-правни проблеми у вези са аеродромом на Ченеју.

Представници Факултета техничких наука представили су данас у Влади Војводине макету будућег аеродрома.
www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/aero....-godine_317113.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 04 maj 2012 22:29 #23

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ajd nek nam je sa srecom, pa da sto pre bude premesten iz ove sekcije :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 04 maj 2012 22:52 #24

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ovo nije nikakvo arhitektonsko resenje. Izgledaju mi kao izduzenje kutije za sibice
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 04 maj 2012 23:41 #25

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Problem su napravili novinari ali i Pajticeva press sluzba. Citaoc ima utisak da je Pajtic prikazao maketu ideje o aerodromu i da je to sve. U stvari, danas je najavljena izgradnja, predstavljen kompletan projekat ( brojevi, predvidjanja, dimenzije, rokovi... ) a maketa je samo okvirna stvar, konacan arhitektonski izgled jos nije poznat i bice blagovremeno zavrsen.


Meni je jako zao sto sad ne mogu da se setim tacnih brojki koje sam cuo ali nadam se da ce neko od novinara imati 3 ciste pa preneti sve sto je danas predstavljeno. Tako ce te i videti da je ovo ozbiljna stvar. Cak je i taj rok od 3 godine sasvim realan, ako se blagovremeno pocne sa radovima.


Ako niko ne bude u potpunosti izvestavao o ovome, potrudicu se da zapisem detalje kad ih sledeci put budem cuo. U svakom slucaju, od kad postoji aviacija i od kad postoji Cenej, ovo je najveci korak u stvaranju aerodroma za siroku publiku. Mnogo vazniji datum nego sto se cini.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 02:55 #26

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Konkurs za buduće ime čenejskog aerodroma?

Aerodrom "Mihajlo Pupin" Čenej
Aerodrom "Milutin Milanković" Čenej
Aerodrom "Mileva Marić-Ajnštajn" Čenej
Aerodrom "Stefan Nemanja" Čenej
Aerodrom "Sveti Sava" Čenej
...
Poslednja izmena: 05 maj 2012 02:55 od NShronika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 07:38 #27

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9041
Ja predlažem da se zove

"Aerodrom Novi Sad" ili
"Aerodrom Čenej", a može i
"Aerodrom Vojvodina". Samo ne neko ime nekog lika pa bio to i svetac.

Na SSC se veliki NS-mrzitelj Singidunum javio sa svojim stavom kako ne treba NS-u aerodrom. Ali je dobio lep odgovor od nekog forumaša.

Predviđam buđenje čuvara Srbstva i ponovno lajanje po aerodromu Novi Sad, kako to ne treba i kako je NS mali. :toilet:

Mykiz zafalio mi smajli onog koji povraća.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 05 maj 2012 07:56 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 12:32 #28

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Aerodrom "Mileva Maric Ajnštajnt" Čenej
Aerodrom "Eugen Savojski" Čenej
Aerodrom "Marija Terezija" Čenej
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 12:56 #29

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9041
a ko su ti ti likovi. :dunno:
Prvi put čujem za te spodobe.

Ovo je Srbija i jadan je onaj narod koji nema svog junaka nego se qrči sa tuđim perjem.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 12:56 #30

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4219
  • Primljenih Zahvalnica: 3187
Najbolje ime bi bilo "Aerodrom Novi Sad". Najprometniji evropski aerodrom u Frankfurtu se prosto i jednostavno zove "Frankfurt Airport", zašto bi mi izmišljali toplu vodu... Ako bude nosio nečije ime to će sigurno biti politički motivisano, a više mi je muka od toga. :sick:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 13:05 #31

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
FUTOG napisao/la:
Najbolje ime bi bilo "Aerodrom Novi Sad". Najprometniji evropski aerodrom u Frankfurtu se prosto i jednostavno zove "Frankfurt Airport", zašto bi mi izmišljali toplu vodu... Ako bude nosio nečije ime to će sigurno biti politički motivisano, a više mi je muka od toga. :sick:

Slažem se :)
Nadam se da će biti nešto od ovoga, ali ozbiljno sumnjam.
Dok ne vidim bagere, smatraću ceo idejni projekat političkim pamfletom.

Inače mi se sviđa taj Ipod izgled objekata. Čudno je i jednostavno. Mislim da bi imalo neki dobar šmek kad bi se izvelo.

@ Turbo: Idejni projekat više ne postoji u obaveznoj projektnoj dokumentaciji, tako da se idejnim projektom mogu smatrati i slobodoručne skice na salveti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 13:11 #32

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
da, davanje imena je diskutabilno. ali ako bi se vec davalo ime onda bi trebalo dobro razmisliti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 13:38 #33

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Ja sam razmislio.

Aerodrom "Bolani Dojčin" ili "Stari Vujadin"

Vazdušna luka "Simonida", ali samo ako instaliraju opremu za sletanje naslepo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 13:48 #34

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9041
možemo po nixivojevoj logici Ban Jelačić (rođen u Petrovaradinu), ili Bil Klinton (gađao Novi Sad) ili ideolog Vojvođanskih separatista Hašim Tači ili Franjo Tuđman. Može i žensko Madlen Olbrajt.
Ima velikana dosta :ohno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 14:03 #35

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
Ne volim takve velikane. Politička imena nikad nisu bila dobra.
Dao bih mu ime "Mika Antić" ili "Zmaj", "Vasko Popa" ili nešto slično, ako već mora da nosi nečije ime.

Ali o tom po tom, ima još dosta vremena.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 14:10 #36

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
FUTOG napisao/la:
Najbolje ime bi bilo "Aerodrom Novi Sad". Najprometniji evropski aerodrom u Frankfurtu se prosto i jednostavno zove "Frankfurt Airport", zašto bi mi izmišljali toplu vodu... Ako bude nosio nečije ime to će sigurno biti politički motivisano, a više mi je muka od toga. :sick:



Taj rad. Aerodrom Novi Sad ili Aerodrom Vojvodina ( mada u Vojvodini postoje jos 4 aerodroma realno ) ili Aerodom Dunav ( volim Dunav, da ga ebes ) :D

Ne bih davao imena istorijskih licnosti jer oko njih moze da postoji ne slaganja a mogu biti problematicna za izgovor i pisanje. Mora se uzeti u obzir da ce aerodrom biti medjunarodni i da stranci koji ne znaju "ščćžđ" treba da ga izgovaraju i pisu.


Da li je neko zainteresovan za svih 18 slika projekta iz press kita?
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 14:20 #37

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
Steve McQueen napisao/la:
Da li je neko zainteresovan za svih 18 slika projekta iz press kita?

Naravno :D
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 15:23 #38

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Di su nase slike? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 15:23 #39

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ranko su ns napisao/la:
možemo po nixivojevoj logici Ban Jelačić (rođen u Petrovaradinu), ili Bil Klinton (gađao Novi Sad) ili ideolog Vojvođanskih separatista Hašim Tači ili Franjo Tuđman. Može i žensko Madlen Olbrajt.
Ima velikana dosta :ohno:

Ranko, nikako se Eugen i Marija Terezija ne mogu porediti sa gore pomenutima ,mislim da je Marija Terezija zasluzila bar jednu ulicu u NS:), Da nije bilo Eugena, ovde bi sad bio okruzen džamijama, a komsije bi ti se zvale Alija, Fahrudin Aida... itd, a glavni bulevar bi bio Bulevar Alije Izetbegovica, tako da je Eugen svakako zaduzio ovaj grad i treba mu odati pocast na neki nacin.... a sto se tice vojvođanskh separatista, znas moje misljenje :)
Poslednja izmena: 05 maj 2012 15:28 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Čenejski aerodrom 05 maj 2012 16:08 #40

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4219
  • Primljenih Zahvalnica: 3187
Steve McQueen napisao/la:
Ne bih davao imena istorijskih licnosti jer oko njih moze da postoji ne slaganja a mogu biti problematicna za izgovor i pisanje. Mora se uzeti u obzir da ce aerodrom biti medjunarodni i da stranci koji ne znaju "ščćžđ" treba da ga izgovaraju i pisu.

Takođe se mora uzeti u obzir i to da nemamo nijednu svetski poznatu istorijsku ličnost da ponudimo (za ra
zliku od npr. Pariza - De Gol ili Njujorka - JFK) i mnogim strancima bi ime bilo zbunjujuće. A, ne bi trebalo da bude takvo, jer je u pitanju aerodrom u drugom gradu po veličini u Srbiji.

Definitivno "Aerodrom Novi Sad". ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru