Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Novi Sad na vodi

Novi Sad na vodi 18 sep 2020 11:38 #1

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Ovo je već sada predložen projekat za koji nadam se neće biti početak gradnje.




Na tribini "vidi gari ne može''
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 18 sep 2020 13:22 #2

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Da se naslov topika dopuni u Novi Sad na vodi i 'lebu

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj, nsns

Re:Novi Sad na vodi 18 sep 2020 13:27 #3

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 18 sep 2020 23:33 #4

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Posle će biti lopovi, a nije došlo na tribinu 6, 7 k ljudi da čuje tribinu i da pošalje poruku sta misli o tribini. Ako se ovo izgradi nije sns kriv, to je ORSP pokazao
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 19 sep 2020 07:03 #5

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 19 sep 2020 07:10 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, vladulns

Re:RE: Novi Sad na vodi 19 sep 2020 22:14 #6

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 250
  • Primljenih Zahvalnica: 839
Neskov napisao/la:
Posle će biti lopovi, a nije došlo na tribinu 6, 7 k ljudi da čuje tribinu i da pošalje poruku sta misli o tribini. Ako se ovo izgradi nije sns kriv, to je ORSP pokazao
Evo ja sam bio na tribini i ista je krš. Čast izuzecima ali je ono više bilo kukanje na SNS od strane bivše vlasti, nego skup na kojem je nešto konkretno predloženo. Takođe organizovanje skupa a da su i dalje poznate samo informacije koje su objavljene u novinama je po meni.
Toliko loše urađeno da su tri lika iz sns I jedna režimska novinarka uspeli bez mnogo truda sve da razbucaju.
Svi smo videli šta se desilo sa beogradom na vodi a površina koja će ovde da se gradi je daleko veća. Prvobitna lova koja se očekuje prelazi milijardu i po evra. Jel vi mislite stvarno da će oni da odustaju od te love? Da li je neko pisao nadležnima za upravljanje Dunavskim tokom u zemljama iz kojih dotiče do nas, da se proveri kakve promene nasipa su moguće? Da li je neko od njih zapravo pokušao da sazna šta je plan galens konkretno? Da li su probali da se organizuju na taj način da ljudi iz struke kao predstavnici građana imaju učešća u planiranju budućeg projekta?
Nisu.
Oni su samo pričali o tome kako je to pljačka i da mi to ne treba da dozvolimo.
A ono što je mnogo verovatnije da možemo da postignemo jeste da imamo reči u tome kako će to priobalje da izgleda nakon izgradnje Novog Sada na Vodi.
Zašto se ne potrudimo da pritisnemo grad i investora da se obavezu na određen broj zelenih površina i parkova. Da ih obavežemo da se kej produži sve do izlaza sa šodroša. Da ih primoramo da srede ribarsko ostrvo I od njega naprave jedinstven sportsko rekreativni centar.
Ove stvari niko nije ni spomenuo, već su doveli kompromitovanog političara da nam priča šta je urađeno kad je on bio na vlasti.


Sent from my SM-T720 using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Poslednja izmena: 19 sep 2020 22:27 od f4bles.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, sandman, Brane, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, zlaja, Bezbednjakovčanin

Novi Sad na vodi 19 sep 2020 22:37 #7

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Kako mislis dosla tri naprednjaka i razbucali sve?

Ja nemam nista protiv da se prostor brodogradilista i kasarne uredi, ali sam jako protiv tog da se pomera linija nasipa i dira Ribarac. Ribarac treba dodatno urediti da bude zelena oaza
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 20 sep 2020 00:31 #8

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Pa naravno da treba videti projekat i sve sta su zamislili. Ali ne mogu pomerati nasip i dovoditi grad u opasnost.
Kad je uopšte počelo da se prica o BGh20 Bakic je rekao odlično ali ne na tom mestu to je nemoguće i dao argumente.


To sređivanje i treba da radi neki investitor uz nešto njegovo čime bi on povratio pare ali za velike projekte treba vreme, debate itd.
BGh20 u ugovoru stoji da se gradi 30 godina, pa ko ce kupiti stan sad a da se sve to završi za 30 godina, kvadrat 5k evra i neke pevaljke kupuju

Što se tiče pranja para, kako se zove to da kupiš zemlju koja nije građevinsko zemljište i onda prebacis tu zemlju u građevinsko zemljiste i za koliko je oštećen grad tu
Poslednja izmena: 20 sep 2020 00:38 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 20 sep 2020 12:23 #9

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
A ti si čitao ugovor o BG na vodi?Ovo o prebacivanju u građevinsko zemljište se svuda radi,pa kako je nastalo Novo naselje,Veternik,Sajlovo(tamo gde se lagalno gradilo),... nego prebacivanjem iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 20 sep 2020 12:39 #10

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Nisam pristalica nijedne političke opcije,ali dajem podršku uređenju priobalja.Odrastao sam tamo i NIŠTA se nije promenilo decenijama,sem što je sve zapušteno,obraslo divljim rastinjem i smećem.Kome se sviđa sadašnje stanje brodogradilišta?Kažu,uzurpiraće deo obale,pa ko sada može da uđe u taj divlji ali ograđeni prostor??Šta je sa onima koji sagradiše vikendice na Ribarcu tako što su rekli ovo je moje,bez ijednog papira?Šta tek reći za prelepu lokaciju između studentskih domova i mornarice,gde 20 i više godina propadaju ruinirane barake Neimara,to po vama treba da ostane tako?Pa samo na tom prostoru ima mesta i za stambeno-poslovne objekte,i za igrališta,obdaništa i sl,a uz to nije u branjenom području.Naravno da zelenilo treba sačuvati i proširiti,očistiti Dunavac od olupina i betonskih skeleta,ali za to nam ne trebaju politički demagozi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bezbednjakovčanin, Чиле

Novi Sad na vodi 20 sep 2020 12:58 #11

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 250
  • Primljenih Zahvalnica: 839
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Kako mislis dosla tri naprednjaka i razbucali sve?

Ja nemam nista protiv da se prostor brodogradilista i kasarne uredi, ali sam jako protiv tog da se pomera linija nasipa i dira Ribarac. Ribarac treba dodatno urediti da bude zelena oaza

Bila su dva tri lika koji nisu sve vreme dobacivali nebuloze i nisu omogućili diskusiju normalnu. Posle su ih identifikovali kao SNS pristalice.
Reporterka iz jedne od SNS televizija je postavljala maliciozna pitanja i tu su krenule uvrede, dobacivanja i politički obračun. Tu sam otišao jer sam video da nema ništa da se čuje.
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 20 sep 2020 14:11 #12

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Ni najmanje se ne bih složio. Tribina je bila sasvim solidna, jedino što je predugo trajalo i satrali nas komarci. Brojnost isto tako (za ovaj mrtvi grad solidna).Ta tri bota su lepo izviždana i ućutani su. Ona sa SNS Novosadske televizije kojoj se s razlogom vikalo "Barbara Barbara" je isterala svoja pitanja da šefovi budu zadovoljni ali isto tako niko je nije zarezivao. Jadna ona što joj neko dobacivao, a dovedena s ciljem da se to dobacivanje i snimi i ništa više. Naravno, sve bi bilo bolje da nije i Bora pričao. Pokrenuo je priču u javnosti i hvala mu za to, ali on stvarno ne bi smeo da priča u budućnosti na ovakvim skupovima jer ima i previše putera na glavi.

Govor Aleksandra Jovanovića Ćute je bio hajlajt večeri, čoveka koji je pokazao na primeru vađenja cevi iz Rakite kako se može i praktično boriti protiv njih i digao sve iz domena teoretičarskog palamuđenja i kukanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, Podbarac, zlaja, Aleksejjj, Neskov, nsns

Novi Sad na vodi 21 sep 2020 00:40 #13

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 958
  • Primljenih Zahvalnica: 3377
Dunavac napisao/la:
Nisam pristalica nijedne političke opcije,ali dajem podršku uređenju priobalja.Odrastao sam tamo i NIŠTA se nije promenilo decenijama,sem što je sve zapušteno,obraslo divljim rastinjem i smećem.Kome se sviđa sadašnje stanje brodogradilišta?Kažu,uzurpiraće deo obale,pa ko sada može da uđe u taj divlji ali ograđeni prostor??Šta je sa onima koji sagradiše vikendice na Ribarcu tako što su rekli ovo je moje,bez ijednog papira?Šta tek reći za prelepu lokaciju između studentskih domova i mornarice,gde 20 i više godina propadaju ruinirane barake Neimara,to po vama treba da ostane tako?Pa samo na tom prostoru ima mesta i za stambeno-poslovne objekte,i za igrališta,obdaništa i sl,a uz to nije u branjenom području.Naravno da zelenilo treba sačuvati i proširiti,očistiti Dunavac od olupina i betonskih skeleta,ali za to nam ne trebaju politički demagozi...
Ово је суштина, свака част, Дунавац. Тај део приобаља неопходно је уредити. Друга је ствар како, али (скоро) све је боље од тренутног стања, разрушених барака, поља амброзије и корова и легла комараца. Најбоље решење јесте да се у делу који се наслања на Булевар деспота Стефана изграде стамбено-пословни објекти али плански усклађени са амбијенталном целином остатка Лимана (доста зеленила, игралишта, дворишта, разумна спратност, растојање између објеката...).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 21 sep 2020 08:25 #14

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4917
  • Primljenih Zahvalnica: 9916
Ni slučajno ne sme da se pomera linija nasipa. Vec je mnogo dignuto zemljiste u plavnom području Dunava od Limana do Futoga i mozemo računati sa sve većim vodostajima prilikom poplava, jer voda nema gde.
Znalo se nekada sta je struka i zašto se radi kako se radi.

Za ostalo me briga ako naprave u stilu Limana a ne Nove detelinare.

I nikako bulevar umesto ulice i jos jedno mesto za jurnjavi pored dela koji sluzi za rekreaciju i odmor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 21 sep 2020 10:16 #15

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Ne može više da se gradi u "stilu Limana", jer je zemljište skupo.
Nije realno očekivati da investitor kupi celu parcelu i onda 70% iste opredeli za dvorište i zelene površine.

Takav razvoj događaja je moguć samo i isključivo ako grad isparceliše tačne pozicije zgrada, i ostavi ostali prostor kao javno zemljište (kao što jeste na Limanima).
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 21 sep 2020 10:29 #16

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4917
  • Primljenih Zahvalnica: 9916
Pa valda moze ako se grade kule od 16 umesto 8 spratova. Kvadrat ce ionako biti 3000+ eur
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 21 sep 2020 11:11 #17

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 958
  • Primljenih Zahvalnica: 3377
Dukelander napisao/la:
Takav razvoj događaja je moguć samo i isključivo ako grad isparceliše tačne pozicije zgrada, i ostavi ostali prostor kao javno zemljište (kao što jeste na Limanima).
На то сам и мислио. Написао сам шта би, по мом мишљењу, било најбоље решење за тај део Лимана. Надам се да ће се људи из струке укључити и сличну ствар предложити надлежнима у Граду.
kasko napisao/la:
I nikako bulevar umesto ulice i jos jedno mesto za jurnjavi pored dela koji sluzi za rekreaciju i odmor.
Званичан назив те улице је Булевар деспота Стефана, нисам мислио на изградњу саобраћајнице булеварског типа. Кад си већ поменуо, зна ли неко да ли постоји план за додавање још две траке у тој улици? Чини ми се као да је то давних дана започето на укрштању са Балзаковом, а испред „Неимара” и студентских домова остављено је доста простора.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Sad na vodi 21 sep 2020 12:00 #18

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
Skupe lokacije su uvek načičkane ili rezervisane za ekstremnu klijentelu. A da je vreme za odlazak u visinu, odavno je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 21 sep 2020 12:19 #19

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Dve trake će se dodati od sadašnje perionice kod helikoptera, pa prema mornarici(dogradiće se i uz novi deo koji je skoro urađen iza tri kule) i trasa ide uz sadašnju ogradu mornarice(ukoso) i uliva se u 1300 kaplara pa do petlje na budući most(kod sadašnjeg skretanja za Ribarac).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Novi Sad na vodi 21 sep 2020 13:43 #20

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Dukelander napisao/la:
Ne može više da se gradi u "stilu Limana", jer je zemljište skupo.
Nije realno očekivati da investitor kupi celu parcelu i onda 70% iste opredeli za dvorište i zelene površine.

Takav razvoj događaja je moguć samo i isključivo ako grad isparceliše tačne pozicije zgrada, i ostavi ostali prostor kao javno zemljište (kao što jeste na Limanima).
Što znamo da se neće desiti.
Kao neko ko upravo tu živi, sa strepnjom očekujem da postojeći parkinzi Limana 3/4 dožive dodatni pritisak jer nove zgrade neće imati ni 20 odsto od potrebnog prostora za to, ako i toliko. Da li može da grad konačno povisi investitorima penale za neizgrađeni parking, a ne da se njima ovako mnogostruko isplaćuje da to ignorišu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru