Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 11:12 #101

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
U svakom slucaju, ne bi ovu inicijativu docekati na noz. NS je kosmopolitski grad koji treba da nastavi sa negovanjem verske tolerancije.

+1
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 11:16 #102

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2661
  • Primljenih Zahvalnica: 3038
nsblues napisao/la:
hoce li neko ici u 11 i 45 ,sedamnaestog na kamen temeljac...?
bas neki dan citam "turci" """ulazu"""" u Srbiju , kupuju zemljista.. a budale prodaju,,,kad istina, nice
prosvjetni objekat...posto smo tolerantna sredina sad ce se u veterniku otvoriti skola na turskom, da ima cime da se dicimo, doduse dugo ih nije bilo,bar jedno dvjesta godina, ali prodace demokrate i majku ako treba za pare, sitne.. nema veze, moze i sitnis, samo BRE daj

Demokratski poštujem tvoje pravo na stav, što za sam stav ne mogu da kažem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 11:22 #103

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nemojte da bijemo i seremo na svakog ko nije Srbin pravoslavac. Ako ljudi hoce molitveni centar, pustite ih da grade, i da imaju mesto da se mole na miru. Cak i grade na Adicama, sto je daleko od vecine gradjana. Ima ih oko 3000-4000 na teritoriji Novog Sada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 11:36 #104

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Ako mislis na mene ja nisam pravoslavac(orthodox). Sto se mene tice ,licno,nek u svakoj uluci u Novom Sadu nikne,najmanje jedan a moze i vise tih kosmopitskih centara.
Ako je u pitanju stav, to nije moj stav, mada nekom nema logike i ne treba objasnjavati da se stvari ne desavaju samo od sebe,tako kako lakomisleni misle, vec sam naveo sta citam po novinama, a odmah i potvrda istog.

vidim da ste svi +1,+1 ,pa lopatu u ruke pa pomozite ljudima, a ne ono kao ja sam za malo da posmatram sa strane,pasivno. to je nepravedan odnos /neiskeren ako ste stvarno ZA, kao sto kazete da jeste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 11:42 #105

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2661
  • Primljenih Zahvalnica: 3038
nsblues napisao/la:
Ako mislis na mene ja nisam pravoslavac(orthodox). Sto se mene tice ,licno,nek u svakoj uluci u Novom Sadu nikne,najmanje jedan a moze i vise tih kosmopitskih centara.
Ako je u pitanju stav, to nije moj stav, mada nekom nema logike i ne treba objasnjavati da se stvari ne desavaju samo od sebe,tako kako lakomisleni misle, vec sam naveo sta citam po novinama, a odmah i potvrda istog.

vidim da ste svi +1,+1 ,pa lopatu u ruke pa pomozite ljudima, a ne ono kao ja sam za malo da posmatram sa strane,pasivno. to je nepravedan odnos /neiskeren ako ste stvarno ZA, kao sto kazete da jeste.

Nije moglo jasnije.
Poslednja izmena: 14 mar 2012 11:47 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 11:57 #106

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Dzaba je pojasnjavati ,sve dok se ne pojavi problem, a kad se pojavi, kasno je za bilo sta.

Ono sto nije naznaceno je to ko ulzae "pare" u taj centar, time bi se sve kocke otvorile..npr Saudijska Arabija, gradi mali centar za 3000-4000, domacih i stranih turista,,opustenih naravno/nirvana , sto za deset godina obicno bude 30000-40000 "tisuca", komsija , a zatim im se pridruze i istomisljenici ,Sandak , Kosova i sl.. tad ce ti biti jasnije mnogo stosta. Kod vas "Srba" i nastaju problemi jer ih ignorisete.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:05 #107

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
I sta predlazes? Da krene medijska bura, da im se "odgore" oduzme dozvola za gradnju i zemljiste koje su platili. Da se inicjatori izvedu na Trg Slobode i kameuju a potom ih razvuku psi a da krene rulja po Adicama sa bakljama i pali kuce muslimana i pri tom ih pljacka?




Ovde se religija nikad nije smatrala problemom. Stotinama godina su pravoslavci ziveli sa katolicima, protestantima, unijatima, jevrejima, muslimanima.... Oko religije se ovde nije ratovalo i nadam se da nece.
Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 14 mar 2012 12:06 od Steve McQueen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:08 #108

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
nsblues napisao/la:
Ako mislis na mene ja nisam pravoslavac(orthodox). Sto se mene tice ,licno,nek u svakoj uluci u Novom Sadu nikne,najmanje jedan a moze i vise tih kosmopitskih centara.
Ako je u pitanju stav, to nije moj stav, mada nekom nema logike i ne treba objasnjavati da se stvari ne desavaju samo od sebe,tako kako lakomisleni misle, vec sam naveo sta citam po novinama, a odmah i potvrda istog.

vidim da ste svi +1,+1 ,pa lopatu u ruke pa pomozite ljudima, a ne ono kao ja sam za malo da posmatram sa strane,pasivno. to je nepravedan odnos /neiskeren ako ste stvarno ZA, kao sto kazete da jeste.
Ajde sto bi rekli, ne seri. Ja ljude podrzavam, ali nemam vremena da odem i da im fizicki pomognem, niti iskreno imam razloga. Muslimani su usko vezana zejdnica, i ima ih na projkektu sigurno mnogo vise nego sto je potrebno. Moja podrska je u tome sto ih ostavim na miru da rade sta hoce sa svojim zivotima i da razvijaju svoju zajednicu bez straha od odmazde, i pokusavam da sirim toleranciju prema njima, kao i svakoj drugoj verskoj zajednici. U Srbiji je to danas retkost.
Steve McQueen napisao/la:
Ovde se religija nikad nije smatrala problemom. Stotinama godina su pravoslavci ziveli sa katolicima, protestantima, unijatima, jevrejima, muslimanima.... Oko religije se ovde nije ratovalo i nadam se da nece.
Bravo! To je upravo ono sto ja govorim ljudima, ali mnogi to jednostavno nece da shvate.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:09 #109

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ma, neka grade ljudi ako im treba... Ne može veću štetu od SPC napraviti. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:14 #110

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
FUTOG napisao/la:
Ma, neka grade ljudi ako im treba... Ne može veću štetu od SPC napraviti. :)


Taj rad, kad imamo domace klerofasiste, ne trebaju nam oni pravi fasisti... ;)
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:14 #111

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
FUTOG napisao/la:
Ma, neka grade ljudi ako im treba... Ne može veću štetu od SPC napraviti. :)
I to je istina...

A sto se tice finansiranja, mozda su prodali zemljiste na kojoj je bila prosla zajednica investitorima. Tu se sada grade stambene zgrade. Mogli su dobiti lepu kolicinu novca za to. Plus sto dotira svaki musliman, plus ako je dotirala Islamska zajednica Vojvodine (a verovatno jeste).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:32 #112

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Steve McQueen napisao/la:
I sta predlazes? Da krene medijska bura, da im se "odgore" oduzme dozvola za gradnju i zemljiste koje su platili. Da se inicjatori izvedu na Trg Slobode i kameuju a potom ih razvuku psi a da krene rulja po Adicama sa bakljama i pali kuce muslimana i pri tom ih pljacka?

medijska bura,oduzimanje nekakve dozvole,,ne predlazem ,, boze me sacuvaj kakvi ste vi ljudi u Srbiji, prvo im prodate zemlju,pa kao jel predlazes kamenovanje...ne ,nego predlazem da naprave najveci centar na Balkanu, i da im pomognete u gradnji, narocito finansijski.



Ovde se religija nikad nije smatrala problemom. Stotinama godina su pravoslavci ziveli sa katolicima, protestantima, unijatima, jevrejima, muslimanima.... Oko religije se ovde nije ratovalo i nadam se da nece.
Nisi ratovao dok je Austija otjerala turke , nije da Turci nisu imali dzamija, gdje su osvojili teritoriju pa tako su i pravili ili prepravljli tudje bogomolje, pa bi bio red da im vratite ono sto su vise vjekova posjedovali a druga im konfesija srusila...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:38 #113

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4878
  • Primljenih Zahvalnica: 8054
Pričamo o izgradnji i arhitekturi verskih objekata. Bar na ovoj temi.
Možemo otvoriti još jednu temu o religiji u kafani da ne fajrontiramo ovu priču bezveze.
Nadam se da će napraviti neki objekat koji ne liči na šupu (onaj u Futoškoj je tako nekako izgledao).

Elem, svaku dalju geo-političku raspravu o religiji ću vam kafanizovati.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 14 mar 2012 12:38 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 12:40 #114

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nema potrebe za kafanizovanjem. Ali bi mogao da prebacis bluesove price o istoriji u neku temu o humoru, suvise su neozbiljne za regularan deo foruma.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 14 mar 2012 17:11 #115

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Dobicete live feed posto zivim, mozda, ni 100 metara od ove lokacije, a potrudicu se i da odem na postavljanje tog kamena temeljca. Ono sto mogu da kazem je da je taj plac do sada sluzio kao stovariste gradjevinskog materijala nekog investitora.
I jos jedna stvar kada smo se vec dotakli ove teme. Ja koliko zivim u Adicama, tj. 3 godine, nisam video zene sa burkama kao sto kaze steve... Jedine zene koje su nosile marame su bile pripadnice sekte/vere "Nazarenje" kojih ovde ima u ne malom broju.
I jos jedna stvar u vezi lokacije na kojoj se gradi i sastavu stanovnistva, pretezno su se u okolini ove lokacije naselili ljudi vecinom iz vukovara i iz bosne, tako da cisto sumnjam da ce se u okruzenju blagonaklono gledati na ovu gradnju, mada ja licno nemam nista protiv posto je ovo samo jedan od objekata koji bi na tom celom potezu oko ulice marije bursac u neko, za sada nedogledno, vreme trebali da predstavljaju novi centar Adica. Tu su u planu skola, pijaca itd itd..
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 15 mar 2012 01:31 #116

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
to je manjina, a u drzavi srbiji kad manjina zavapi evropi da joj se nesto brani ili ne da, dobije i ono sto nije trazila. ako se ljudi koji tamo zive ne bune zasto bi se neko od nas na internetu bunio.


i jos nesto, danas sam prolazio ulicom iza Hogara na grbavici, kamen temeljac za crkvu i dalje stoji i to je to. nista, ali bukvalno nista od radova. i sad taj plac tako stoji i korov se siri
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 15 mar 2012 11:43 #117

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Ovde se religija nikad nije smatrala problemom. Stotinama godina su pravoslavci ziveli sa katolicima, protestantima, unijatima, jevrejima, muslimanima.... Oko religije se ovde nije ratovalo i nadam se da nece.[/quote]

Najobicnija laz. Jevreja skoro i da nema u Novom Sadu, na prste prebrojat, a svaka ulica bezbroj kuca .
To je zato sto su pojedini bili tolerantni kao pojedini ovdje.
I dan danas na prosotoru bivse Yu se skoro svaki dan cita neka vijset,u osnovi religijski sukob ili incidenti..citaj tetovo, skopje i sl..a stare rane

FUTOG napisao/la:
Ma, neka grade ljudi ako im treba... Ne može veću štetu od SPC napraviti.

I to je istina...

Evo kako pojedini ispoljavaju javno toleranciju prema , ovim pravoslavnim, mada na ovom forumu se niko i ne oglasava od istih, niti demantuje ovakve svakdnevne "tolerantne" pojave,manjina ,,sta li ,,prije neki dan u vezi nekog krsta u karlovcima i da ih ne nabrajam, zgrazavanja na iste. Zasto? Sto isti zive u Karlovcima i ne dizu krst tamo gdje ih nema, dok je opravdano da se manjim stetocinama da da grade iako ih i nema tu.
Humor je kad covjek ne razlikuje dvije konfesije ,ili mu se samo prividja , a zaista ne zna realno o cemu se radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 15 mar 2012 12:00 #118

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
nsblues napisao/la:
Ovde se religija nikad nije smatrala problemom. Stotinama godina su pravoslavci ziveli sa katolicima, protestantima, unijatima, jevrejima, muslimanima.... Oko religije se ovde nije ratovalo i nadam se da nece.

Najobicnija laz. Jevreja skoro i da nema u Novom Sadu, na prste prebrojat, a svaka ulica bezbroj kuca .
To je zato sto su pojedini bili tolerantni kao pojedini ovdje.
I dan danas na prosotoru bivse Yu se skoro svaki dan cita neka vijset,u osnovi religijski sukob ili incidenti..citaj tetovo, skopje i sl..a stare rane

[/quote]


Novosadski jevreji su, nazalost, podelili sudbinu svih evropskih jevreja u zemljama koje su bile pod fasistickom okupacijom. Njihovom istrebljivanju sa ovih prostora kumovale su nemacke i madjarske okupacione snage, koje su pri tom ubile i dosta vidjenijih srba. Ni jedan Srbin, novosadjanin nije gurao svog jevrejskog komsiju pod led. Da si upoznat sa novosadskom racijom 1942 godine, znao bi o cemu se radi:


sr.wikipedia.org/sr/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D...86%D0%B8%D1%98%D0%B0


Imam utisak da ti nisi iz NS i da ne znas kako stvari ovde funkcionisu a i da imas ogromnu rupu u poznavanju istorije, pa zbog toga imas ovako problematicne stavove. Inace, ne bi mogao drugacije da objasnim gluposti i baljezganja koja si ovde izneo...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 15 mar 2012 12:26 #119

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Steve McQueen napisao/la:
nsblues napisao/la:
Ovde se religija nikad nije smatrala problemom. Stotinama godina su pravoslavci ziveli sa katolicima, protestantima, unijatima, jevrejima, muslimanima.... Oko religije se ovde nije ratovalo i nadam se da nece.
Najobicnija laz. Jevreja skoro i da nema u Novom Sadu, na prste prebrojat, a svaka ulica bezbroj kuca .
To je zato sto su pojedini bili tolerantni kao pojedini ovdje.
I dan danas na prosotoru bivse Yu se skoro svaki dan cita neka vijset,u osnovi religijski sukob ili incidenti..citaj tetovo, skopje i sl..a stare rane


Novosadski jevreji su, nazalost, podelili sudbinu svih evropskih jevreja u zemljama koje su bile pod fasistickom okupacijom. Njihovom istrebljivanju sa ovih prostora kumovale su nemacke i madjarske okupacione snage, koje su pri tom ubile i dosta vidjenijih srba. Ni jedan Srbin, novosadjanin nije gurao svog jevrejskog komsiju pod led. Da si upoznat sa novosadskom racijom 1942 godine, znao bi o cemu se radi:


sr.wikipedia.org/sr/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D...86%D0%B8%D1%98%D0%B0


Imam utisak da ti nisi iz NS i da ne znas kako stvari ovde funkcionisu a i da imas ogromnu rupu u poznavanju istorije, pa zbog toga imas ovako problematicne stavove. Inace, ne bi mogao drugacije da objasnim gluposti i baljezganja koja si ovde izneo...
I ja imam taj utisak. Nekada je Novi Sad zaista bio multietnicki grad. Cale mi prica non stop kako je imao puno drugova Madjara, Slovaka, Rusina pa cak i ljudi iz Afrike sa faksa. Sada to nije slucaj.
Poslednja izmena: 15 mar 2012 12:27 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Assia

Odg: Sakralna arhitektura, crkve i drugi verski objekti 15 mar 2012 14:53 #120

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Novi Sad jeste tolerantan kad su Srbi u pitanju,jer mi sve tolerisemo, dok drugi o Srbima mogu da pricaju i baljezgaju sta god hoce, da pisu grafite i prebijaju srpsku decu u Temerinu, ja licno ne znam nijednog Muslimana u gradu, sem par pekara Albanaca, a ako se gradi zbog njih i njima slicnih onda nam ne treba taj objekat.I ovo sa nasim crkvama je preterivanje, ne bih ja recimo imao nista protiv neke lepe katolicke ili protestantske crkve, ali za islamskim objektima stvarno nema poterebe
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru