Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 mar 2022 12:45 #541

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
^^ ti si protiv precednika!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 mar 2022 12:59 #542

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jbg Sergio, iskocio mi je iz frizidera jutros, a mislio sam da je prazan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 mar 2022 14:22 #543

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Mali princ napisao/la:
Ljudi, gde moze da se vidi ovaj novi plan oko kog se digla buka? Kapiram da su neslaganja oko onog dela ns na vodi. Da li negde moze da se vidi sta se predvidja za ostale delove grada? Jel izasao u javnost neki plan, tj da li ima na netu?

Imas na sajtu jkp urbanizam GUP kao pdf fajl da skines. Moze da se vidi sve za komplet Novi Sad ali da sumiram najbitnije:
1. hoce da grade vijadukt na Bulevaru Evrope od Dalmatinske ulice pa na dalje, dakle dvospratna saobracajnica
2. samim tim ce ta saobracajnica biti "obilaznica" oko Novog Sada, koja ide kroz Novi Sad sto je potpuni apsurd i ludilo. Teski teretni saobracaj ce ici Bulevarom Evrope.
3. hoce da novi most izgrade preko Ribarca i Sodrosa.
4. pomerice liniju odbrane tj suzice liniju odbrane Dunava, a na Sodrosu ce betonirati obalu za veslace, a u Sodros vestacki upumpavati vodu jer ce ga bukvalno sacepiti.
Za to da mogu kamioni da prolaze koliko cujem podmazuje i ovaj iz Minakve koji ih drzi na parkingu tamo na cosku Pavleka Miskine i Polgar Andrasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Otis.Driftwood.Ressurected

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 mar 2022 14:28 #544

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:

2. samim tim ce ta saobracajnica biti "obilaznica" oko Novog Sada, koja ide kroz Novi Sad sto je potpuni apsurd i ludilo. Teski teretni saobracaj ce ici Bulevarom Evrope.

Koliko sam ja shvatio, teretni saobraćaj neće ići ovim mostom već preko novog mosta koje se gradi kod Tekija. Čitao sam to u nekoliko članaka, uspeo sam da pronađem 2 u kome se to navodi:

"Те­рет­ни са­о­бра­ћај де­фи­нитвно не­ће ићи тим мо­стом, јер би ком­плет­на стру­ка би­ла про­тив то­га. Не по­сто­ји за то објек­тив­на по­треб­на, по­што ће те­рет­ни са­о­бра­ћај ићи Фру­шко­горк­сим ко­ри­до­ром на но­ви мост ко­ји се пра­ви пре­ко Ду­на­ва код Те­ки­ја"

Izvor: www.dnevnik.rs/novi-sad/prof-dr-vuk-bogd...ovom-sadu-12-03-2022

i drugi u kome je gradonačelnik izjavio:

"Biće to klasičan gradski most sa tri pilona, sa pešačkim i biciklističkim trakama sa obe strane. Preko tog mosta neće ići teretni saobraćaj, a njegovom izgradnjom smanjuje se pritisak na most Slobode i stvara nam uslove da gradimo pešačko-biciklistički most i da se bavimo uređenjem Tvrđave ‒ poručio je Vučević."

Izvor: www.mojnovisad.com/vesti/vucevic-most-na...-dilemu-id45388.html

Da li se u okviru GUP-a spominje nešto konkretno po pitanju ovih ograničenja za teretni saobraćaj? Meni deluje potpuno suludo da bi neko dozvolio tranzit teretnom saobraćaju preko Bulevara Evrope.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 mar 2022 14:35 #545

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Meni je tesko da poverujem ista sta pise dnevnik i mojgradnovi sad koji su bliski vlasti i koji su vlast.

Oni se pravdaju ovim mostom koji je planiran jos 60ih godina kao obilaznika oko Novog Sada, ali sada je 2022., Novi Sad se izgradio podosta i sada ce obilaznica ici kroz grad umesto oko grada? Pa gde to ima? Osim u Beogradu? Doduse oni su nedavno uradili obilaznicu, ali pravu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 18 mar 2022 08:38 #546

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ovo će biti najbrži ulaz u grad sa jugozapada iz pravca Rume.

Teretni je zabranjen na BE a tranzitni saobraćaj će ići preko Petrovaradina na autoput. Niko normalan neće ulaziti u gužvu BE i semafore kada bez i jednog može da se spoji na A1.

Most je potreban samo je pitanje pristupa. Isto se pričalo za Most Slobode, pa vidi sad. Sad ovim mostom smanjiće se gužve na M.Slobode i Bulevaru.

Ni jedan most uzvodno ne može da reši tranzit. Gde će od recimo Begeča, na Crveni Čot i Sr.Mitrovicu? Onda opet kopaj tunel a neće preuzeti ni 30% ovog saobraćaja koji dolazi od Šapca.

Sent from my SM-F916B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 18 mar 2022 09:02 #547

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Moze li tunel ispod Dunava umesto mosta iznad Sodrosa i Ribarca?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 18 mar 2022 09:24 #548

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Moze za milijardu+ evra i onda gde dalje? Petlje? Uspon u tunelu do tunela ispod FG?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 18 mar 2022 09:33 #549

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne znam, samo pitam hipoteticki, posto vec trosimo novac sto ne opizdimo koju milijardu vise
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 18 mar 2022 10:26 #550

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
E, pa sto ne kazes "hipoteticki" :)
Hipoteticki sam ja bio za drugu varijantu sa mnogo manjim lokalnim mostom na kraju BE.

Ubacio sam sam pausalnu liniju. Tunel bi pocinja tamo gde se zavrsava dolina u Bukovcu. Bio bi kraci ali bi bilo mnogo vise ekspropriacije za 2+2 motoput.


upload image
Poslednja izmena: 18 mar 2022 10:28 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 11 maj 2022 20:40 #551

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Kako će izgledati „novi“ Petrovaradin?

Pre svega, korisno je znati da je Planom obuhvaćen prostor od 890,55ha, koji je namenjen je za: porodično stanovanje, opštestambene zone, višeporodično stanovanje, opštegradski centar, Petrovaradinsku tvrđavu, sportski centar, Radnu zonu „Istok“, radnu zonu mešovitih namena, škole, parkove, groblja, površine za hidrotehničke zahvate i preradu otpadnih voda, zaštitno zelenilo, saobraćajne i vodene površine.


gradskeinfo.rs/sta-je-sve-predvidjeno-no...gfs1Y_k9X3BbpO2b3Xas
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2022 09:52 #552

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/307959/G...lKZN0x15pM71gUvoKSLE
Pa ovo je centralna lokacija, ne znam zasto bi neko mislio da bi ovde mogao ili trebao da se gradi park.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 10 jun 2022 00:26 #553

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ovo je velika povrsina. Mogla se ponistiti prodaja lokacije investora da bi Detelinarcani imali park.....barem neki
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje, Brane, Aleksejjj, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 jul 2022 10:21 #554

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Znaci imacemo stambene objekte uz samu tvrdjavu sad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 jul 2022 22:32 #555

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Znaci imacemo stambene objekte uz samu tvrdjavu sad

Beograđani već imaju tu muku.
A Novi Sad prepisuje sve šta se u BG radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: eegor84

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 jul 2022 13:45 #556

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Pa zapravo su od NS i dobili tu muku :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 jul 2022 22:42 #557

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Zasto se vecito ponavlja mantra da ce teretni saobracaj ici Bulevarom Evrope , kad se na Tekijama gradi drugi most za te namene.Dezinformacija na tone i onda dolazi do pobuna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 jul 2022 11:21 #558

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Zato sto smo nacija mantri. Generalno uzasno mnogo dezinformacija uopste kruzi na svim frontovima. Od vakcina pa do ravne zemlje... Svi su eksperti za sve i svi znaju kako to moze bolje. Ono sto znam sigurno, a to svako od vas moze da proveri, da nama treba jos jedan most, da li ce on ici preko Futoga, Begeca, Veternika, Telepa to ne znam (Futog-Beocin mi deluje kao most koji ce nam trebati), da li treba da se vijadukt proteze od kruznog toka ni to ne znam, znam da postoje vijadukti u raznim drugim gradovima... Takodje ono sto znam jeste da Novi Sad nema pristojan izlaz na reku, ako uopste ima izlaz na reku, i zamislite mora se poseci i neko drvo da bi se napravila zgrada ili most. Drva su se sekla i kada su pravili most Slobode i kada su pravili zgradu u kojoj zivis. Imam utisak da kada bi se danas pravio most preko plaze Stranda da bi bilo mrtvih na protestima. Sto se tice sadasnjeg ribarca tu vidim par privatnika-ugostitelja koji debelo naplacuju izlaz na reku i vidim na Sodrosu neku dolmu gde dole budu tri ribara koji pecaju u deponiji i ljude koji se setaju uglavnom do svojih kuca na telepu. Mislim da je ovde najveci problem sto ljudi znaju za spregu vlasti i investitora. Galens je kao kupio zemljiste (brodogradiliste) i onda kao kroz par godina novi plan mu daje zeleno svetlo da tamo napravi mali grad i zgrne milijarde... To i mene nervira naravno, ali izlaz NS na reku moze samo privatnik da napravi i to veoma solventan, stariji clanovi foruma znaju kako su prosle drzavne firme koje su gradile u nasoj zemlji... 99% novosadjana nece moci da kupi stan u "NS na vodi" to je verovatno jos jedan faktor koji utice na celokupni hejt, ja licno bih voleo veliki stan sa velikom terasom na poslednjem spratu i da gledam frusku, dunav, grad, da pravim rostilj i cugam pivo ali znamo ko ce kupiti takve stanove... Ljude brine i kanalizacija tog dela, ali sva 4 limana vec seru u dunav, ceo Novi Sad godišnje preko gradske kanalizacije u Dunav ispusti blizu 19 miliona kubnih metara otpadne vode, nemamo precistivace, nas grad ima daleko vecih problema od mosta i novogradnje na obali reke koja je vise nego normalna stvar u uredjenim gradovima...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, kasko, mrnjavi, Direktor, Alibunar, Djordje Cvarkov, valjan, mel, kuzmanovicd, New Horizon, mileinc

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 jul 2022 13:20 #559

  • New Horizon
  • New Horizon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 59
Konačno glas razuma na temu koja izaziva histerične reakcije. Novom Sadu su mostovi neophodni, tu dileme nema. Ono što je problematično u pristupu vlasti jeste da onemogućava konkurenciju, već poslove daje svojim izabranim klijentima u korupcionaškim kombinacijama partije na vlasti. Hoćemo međunarodni konkurs za Novi Sad na vodi! :cheer: Hoćemo međunarodne konkurse za važne lokacije u gradu! Naš gradonačelnik, izgleda potpuno lišen estetskog osećaja, misli da grad čine stambene zgrade i asfaltirani kolovoz. :bash: Možda u Anadoliji ili provincijskim naseobinama država "stanova", turkmenskih, afganskih, kirgiskih i drugih koje nemaju urbanu tradiciju, mada ni Srbi tu nisu bog zna kako odmakli. Novi Sad je jedini "srpski" grad tokom dobrog dela XVIII i XIX veka, i to zato što se nalazi u prosperitetnoj evropskoj državi. Subotica je do kraja Prvog svetskog rata veća od Beograda itd.
Grad su važne kulturne, naučne, privredne i sportske ustanove, arhitektonska ostvarenja i manifestacije koje privlače zainteresovane daleko izvan granica zemlje da ih posete ili sa njima sarađuju. Naseljima koja to nemaju ni milion stanovnika ne može pomoći. Ona se zovu PROVINCIJA. Niko u Novi Sad neće doći zbog Bezbednjakova ili Bulevara Evrope, ali bi mogao da bude zainteresovan ako se u tkzv. Novom Sadu na vodi napravi atraktivna arhitektura, rešenja koja će privlačiti pažnju. Bojim se da sa Galensom to nećemo dobiti. :ohno:
Što se tiče ekologa, njihove ideje su plemenite, ali mislim da su im u ovom slučaju politički ciljevi važniji od ekoloških. Crkva seče hiljade stabala na Fruškoj gori uz potpunu ravnodušnost ekologa, a tri drveta u šikari punoj đubreta, zvanoj Ribarsko ostrvo, izazivaju rat na ulicama. Nije ubedljivo. :ohno:
Poslednja izmena: 24 jul 2022 13:26 od New Horizon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 jul 2022 14:00 #560

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
IC napisao/la:
Zato sto smo nacija mantri. Generalno uzasno mnogo dezinformacija uopste kruzi na svim frontovima. Od vakcina pa do ravne zemlje... Svi su eksperti za sve i svi znaju kako to moze bolje. Ono sto znam sigurno, a to svako od vas moze da proveri, da nama treba jos jedan most, da li ce on ici preko Futoga, Begeca, Veternika, Telepa to ne znam (Futog-Beocin mi deluje kao most koji ce nam trebati), da li treba da se vijadukt proteze od kruznog toka ni to ne znam, znam da postoje vijadukti u raznim drugim gradovima... Takodje ono sto znam jeste da Novi Sad nema pristojan izlaz na reku, ako uopste ima izlaz na reku, i zamislite mora se poseci i neko drvo da bi se napravila zgrada ili most. Drva su se sekla i kada su pravili most Slobode i kada su pravili zgradu u kojoj zivis. Imam utisak da kada bi se danas pravio most preko plaze Stranda da bi bilo mrtvih na protestima. Sto se tice sadasnjeg ribarca tu vidim par privatnika-ugostitelja koji debelo naplacuju izlaz na reku i vidim na Sodrosu neku dolmu gde dole budu tri ribara koji pecaju u deponiji i ljude koji se setaju uglavnom do svojih kuca na telepu. Mislim da je ovde najveci problem sto ljudi znaju za spregu vlasti i investitora. Galens je kao kupio zemljiste (brodogradiliste) i onda kao kroz par godina novi plan mu daje zeleno svetlo da tamo napravi mali grad i zgrne milijarde... To i mene nervira naravno, ali izlaz NS na reku moze samo privatnik da napravi i to veoma solventan, stariji clanovi foruma znaju kako su prosle drzavne firme koje su gradile u nasoj zemlji... 99% novosadjana nece moci da kupi stan u "NS na vodi" to je verovatno jos jedan faktor koji utice na celokupni hejt, ja licno bih voleo veliki stan sa velikom terasom na poslednjem spratu i da gledam frusku, dunav, grad, da pravim rostilj i cugam pivo ali znamo ko ce kupiti takve stanove... Ljude brine i kanalizacija tog dela, ali sva 4 limana vec seru u dunav, ceo Novi Sad godišnje preko gradske kanalizacije u Dunav ispusti blizu 19 miliona kubnih metara otpadne vode, nemamo precistivace, nas grad ima daleko vecih problema od mosta i novogradnje na obali reke koja je vise nego normalna stvar u uredjenim gradovima...

1. kako mislis Novi Sad nema izlaz na reku? Sta su Beogradski Kej i Kej Zrtava Racija?
2. tebi ne smeta da se Sodros betonira?
3. tebi ne smeta termin opstegradski centri gde kao takav nedovoljno definisan moze da znaci i stambena zgrada? Pogledaj GUP i vidi gde sve pisu "opstegradski centri"
4. tebi ne smeta sto ce sada uz trandzament moci da zidaju stambene objekte?
5. tebi ne smeta sto je Novi Sad od 90e ima 4 puta manje zelenih povrsina?

Dokle vise ce Novi Sad da prodaje velike gradske placeve zarad privilegovanih investitora? Zasto Novi Sad ne moze da ima neke druge sadrzaje?

@New Horizon, a ova tvoja izjava da se na Fruskoj Gori seku hiljade stabala uz potpuno ravnodusnost ekologa je toliko sramna da mi te je zao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, RM77, eegor84, Ksena
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru