Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 22 sep 2021 08:31 #881

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ako mi nađe neko stan u ovom proseku 021 javite mi da kupim nekolko.
Nema ispod 1500 a gde je prosek
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 okt 2021 08:31 #882

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, BigHead

Cene stanova 17 okt 2021 16:43 #883

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Oglas Avenija 54m neuseljavan prazan stan traze 133000 sa garaznim mestom uracunatim. To mu dodje ta cena. Bas me zanima koliko ce da stoji, meni to nije realno, al opet traznja diktira jel
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 okt 2021 20:16 #884

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ima i jedna kuća u Futogu.... Cena sitnica, preko 800.000 evra. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 25 okt 2021 12:18 #885

  • DzejnEjr
  • DzejnEjr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
Znate li koliko je sada kvadrat u tg komerc zgradi na bulevaru kralja petra?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 25 okt 2021 14:29 #886

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
www.b92.net/biz/mojkvadrat/aktuelno.php?...dd=25&nav_id=1999869
Cene stanova divljaju; kvadrat skuplji i za 250 evra

Prosečne cene stanova skočile su u svim većim gradovima u Srbiji.

To su pokazali podaci Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) koji je objavio izveštaj o stanju na tržištu nekretnina za treći kvartal ove godine.

Ako se pogledaju najveći gradovi naše zemlje - Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac - cene su svuda više nego u istom periodu prošle godine.

Starogradnja

Kada je starogradnja u pitanju, prosečna cena stana u prestonici za navedeni period bila je 1.545 evra po kvadratu, što je skok od 13 odsto u odnosi na isto razdoblje lane, kada je prosečni kvadrat koštao 1.371 evro.

Skočila cena stanova i u manjim mestima: Kvadrat ispod 1.000 evra je prošlost?

Dvocifren skok cene zabeležili su i Novi Sad (12 odsto - sa 1.225 na 1.366 evra) i Niš (17 odsto - sa 792 na 923 evra).

U Kragujevcu je prosečna cena kvadrata u starogradnji tokom trećeg kvartala iznosila 820 evra, što je 8 odsto više nego tokom istog perioda lane (758 evra).

Kako se kreću cene starogradnje u većim gradovima pogledajte u tabeli:


Novogradnja

I na polju novogradnje, poskupljenja su osetna.

Prosečni kvadrat u glavnom gradu, prema podacima RGZ-a, košta 2.080 evra, što je skok od 14 odsto,u odnosu na isti period 2020. godine, kada je prosečna cena bila 1.821 evro. To je skoro 260 evra više po kvadratnom metru.

Gde u Beogradu da kupe stan oni sa manjim budžetom? Rakovica najpovoljnija

U Novom Sadu došlo je do poskupljenja od 13 odsto, pa je tokom prošle godine cena bila 1.261, a sada 1.421 evro.

Prosečan nov kvadrat u Nišu košta 1.057 evra, a u istom kvartalu prošle godine stajao je 937 evra (poskupljenje od 13 odsto), a vrlo slična situacija je u Kragujevcu, gde se takođe sada beleži prosečna cena od 1.057 evra, a pre godinu dana ona je iznosila 966 evra.

U tabeli pogledajte kolike su minimalne, a kolike maksimalne cene novogradnje:


Inače, u trećem kvartalu stanovi su odneli najveći udeo na tržištu. U ukupnim transakcijama u našoj zemlji, 56 odsto je otpalo na promet stanova, to jest - 841,1 milon evra. Od toga je u Gradu Beogradu za stanove izdvojeno 524,7 miliona evra.

Na osnovu prikupljenih podataka iz kupoprodajnih ugovora, stanovi u trećem kvartalu su u 32 odsto slučajeva plaćeni iz kreditnih sredstava, a u 68 odsto gotovinom.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 25 okt 2021 15:09 od limanac. Razlog: umetanje vesti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Детелинарђанин

Re:Cene stanova 26 okt 2021 10:15 #887

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
1700 informacija od pre par nedelja...

odgovor za Kralja Petra i TG komerc
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 26 okt 2021 10:19 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 26 okt 2021 10:58 #888

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Канда је у рачуницу као минимална цена новоградње у Новом Саду ушло Безбедњаково.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Cene stanova 26 okt 2021 19:19 #889

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Znam samo da na podbari sve u fazi početka gradnje a da ima slobodnih stanova ništa nema ispod 2000 eu/m2
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Cene stanova 27 okt 2021 00:55 #890

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Dukelander napisao/la:
Канда је у рачуницу као минимална цена новоградње у Новом Саду ушло Безбедњаково.
Mislim da je isto i za ostala tri grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 okt 2021 08:48 #891

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
evo malo da vas obradujem kako su cene u ns ustvari super!
ovde u svabenzi su prilicno poludeli mada su vec i bili ludi.....
ceo text na svabskom pa ko voli nek koristi google prevodilac....evo samo jedan deo texta da ti se utroba prevrne....
"Tržište nekretnina u Minhenu: "Cene su apsolutno neverovatne"
Ali: To je i cena. Gradski stan sa oko 40 kvadrata stambenog prostora i terasom košta 1.095.000 evra, a trosoban od oko 75 kvadrata 2.095.000 evra. Za četvorosoban stan od 132 kvadrata sa pogledom na Johanisplac morate izdvojiti 4,3 miliona evra. Očekuje se da će datum useljenja biti u leto 2024. godine."...

ceo text i fotka ovde:
www.merkur.de/lokales/muenchen/sued/immo...gen-zr-91081835.html
Poslednja izmena: 29 okt 2021 08:50 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Blavak, mel, Ksena, mileinc

Cene stanova 30 okt 2021 15:40 #892

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Za cenu jednog stana Minhenu, kupim 15 u Novom Sadu. Idajem ih i imam više para nego da izdajem jedan tamo :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Cene stanova 16 nov 2021 14:56 #893

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 nov 2021 13:06 #894

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Cena Cara Dusana Vaer 1850 cetvorosobni 1950 trosobni, na kredit, za kes jeftinije nesto... Sa PDVom cene... Dva nivoa parkinga ispod -1(za cetvorosobne) 15000eura -2(za trosobne) 12000eura.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Cene stanova 17 nov 2021 15:32 #895

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Jedno je sigurno da cene novogradnje u NS divljaju.
Rapid Kisacka 39 1850 + pdv.
Dijagonalainvest Laze Nancica 1800.
GraVet Laze Lazarevica 1700.
Ovo su cene za trosobne stanove od 60m2 u izgradnji,
Ko kupuje po ovim sada cenama ja ne znam jer ako se pogleda odnos cene nekretnine i isplativosti kroz rentiranje ovo sada nema nikaku ekonomsku smisao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 nov 2021 19:05 #896

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
milanns napisao/la:
Jedno je sigurno da cene novogradnje u NS divljaju.
Rapid Kisacka 39 1850 + pdv.
Dijagonalainvest Laze Nancica 1800.
GraVet Laze Lazarevica 1700.
Ovo su cene za trosobne stanove od 60m2 u izgradnji,
Ko kupuje po ovim sada cenama ja ne znam jer ako se pogleda odnos cene nekretnine i isplativosti kroz rentiranje ovo sada nema nikaku ekonomsku smisao.
Slazem se da cene divljaju, iskreno ocekivao sam vecu cenu za Vaer (vrv je 1800 sa pdvom za kes cetvorosoban). Suludo je pricati o tome da neko kupi stan za 200.000 eura na toj lokaciji i ocekuje da ima povrat od na primer 5% godisnje to ispada 10000 eura godisnje ili kiriju od 830 eura mesecno. Takvi ljudi imaju svoj stan ili kupuju na kredit. Mislim da dosta ljudi sada uzima stan iz razloga cuvanja vrednosti njihovog kapitala. Izdace ga za koliko ga izda, otplatice ga za 30 ili 40 godina, moze i da ga proda za 3000 eura/m2 za 15 godina, bolje mu je i to nego da mu novac vredi sve manje svakog meseca. Jednostavno ljudi nemaju ideje, snage, hrabrosti,vremena za neki biznis gde mogu imati veci povrat. Drugi vidovi pasivnih prihoda su zamrli u nasoj zemlji. Znam dosta ljudi koji imaju prazne stanove po gradu, bukvalno su im samo trosak, ne zele podstanare ne zele da ih prodaju, odjavili su stanare i cuvaju ih umesto novca u koji se covek vise ne moze uzdati.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 nov 2021 19:57 #897

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Vlasina na podbari (jug bogdana) kvadrature oko 40 m2, 2000 eu sa pdv/m2.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 nov 2021 00:41 #898

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
IC napisao/la:
Znam dosta ljudi koji imaju prazne stanove po gradu, bukvalno su im samo trosak, ne zele podstanare ne zele da ih prodaju, odjavili su stanare i cuvaju ih umesto novca u koji se covek vise ne moze uzdati.

Ovo je glupost. Naravno da postoje prazni stanovi u svakom gradu. Neki zbog problema u vlasništvu, neki pripadaju kriminalcima, neki su fiktivno kupljeni zbog povrata PDV-a, i sl. Ali to je nešto sasvim drugačije.... Evo, ja trenutno izdajem dva stana. Daj mi dobar razlog da oteram stanare koji redovno plaćaju kiriju i račune.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 nov 2021 07:33 #899

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Cookie napisao/la:
IC napisao/la:
Znam dosta ljudi koji imaju prazne stanove po gradu, bukvalno su im samo trosak, ne zele podstanare ne zele da ih prodaju, odjavili su stanare i cuvaju ih umesto novca u koji se covek vise ne moze uzdati.

Ovo je glupost. Naravno da postoje prazni stanovi u svakom gradu. Neki zbog problema u vlasništvu, neki pripadaju kriminalcima, neki su fiktivno kupljeni zbog povrata PDV-a, i sl. Ali to je nešto sasvim drugačije.... Evo, ja trenutno izdajem dva stana. Daj mi dobar razlog da oteram stanare koji redovno plaćaju kiriju i račune.

Nisi me razumeo ili razumela, ja izdajem 10 stanova i 1 vikendicu, ne bih nikada dozvolio da mi nekretnina u Novom Sadu stoji prazna. Ne postoji dobar razlog da ih oteras. Precenjujes ljude oko sebe, mislis da ljudi stavljaju sve na papir i da analiziraju svaki aspekt zivota. Pa ne, zato i jesmo ovde gde smo, vecina ljudi nije sposobna da izabare kvalitetnog zivotnog partnera i posao kojim ce se baviti a ne da bude pametna kod sporednih stvari, ne bi verovali koliko glupih razloga navode da nekome ne izdaju stan...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, nsns

Cene stanova 18 nov 2021 09:09 #900

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Upravo je to i razlog zasto su cene novogradnje tu gde jesu, ocigledno da postoji dovoljan broj (ekonomski needukovanih) kupaca koji ce rado dati 2000€/m2 bez razmisljanja. Naravno, investitiri rade sa ogromnim profit marginama i sadasnje stanje im sasvim odgovara a realno cene iz ugla gradnje mogu biti daleko manje a da se posluje sa zdravim profitom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru