Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Re:Cene stanova 13 mar 2020 10:46 #81

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Čitam mišljenja renomiranih stručnjaka po Evropi kao i komentare po sličnim portalima kao šo je ovaj. Svi očekuju daljnji rast cena nekretnina bez obzira na sva dešvanja Iako su one u pojedinim gradovima dostigle neverovatne razmere. Po prvi put u istoriji zapadnjaci rade ono što mi primenjujemo godinama unazad. Prestali su verovati berzama, valute poput Evra devalviraju svakodnevno, u bankama su nikakve kamate, a zlato iako mu raste cena nije baš poželjno kod privatnih lica jer ga je teško prodati i adekvatno naplatiti u slučaju ozbiljnijih kriza. Samo državama se isplati ulagati u njega.
Tako da oni sada rade ono zbog čega smo i sami sebe nazivali zaostalima i kukavicama, a to je ulaganje u nekretnine tj. betonsko zlato kako kažu Nemci. Zbog svega toga očekujem i kod nas daljnje povećanje cena, ako se to može tako nazvati zbog devalvacije Evra jer se kod nas 90% prometa odvija baš u Evrima. Izgleda da je betonsko zato ostalo jedino sigurno utočište za ulaganja pogotovo u kritičnim vremenima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 11:27 #82

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Nekretnina je jako širok pojam a grad još širi, nisam siguran da se tek tako olako mogu generalizovati i predviđati kolebanja na tržištu. Mislim da će se u Srbiji isplatiti ulagati u nekretine u svega par gradova, ili samo dva, gde naš grad svakako ulazi u obzir. Čak i na teritoriji Novog Sada treba biti obazriv, nisam mišljenja da će svi stanovi imati sudbinu tražene robe (lokacijski, površinski i kvalitativno), o tome smo takođe već više puta diskutovali. Neko je spomenu kvadrat 1100 eura za tri godine, sumnjam u takvu sliku tržišta, pre svega jer cena rada i usluga (prosečna plata) raste iz godinu u godinu, cene robe raste (imate gomilu primera). Svakako možemo pričati o tome da se neće ovaj trend nastaviti (to ja isto mislim), ali ako kvadrat u širem centru bude 2000 eura 2025. to ne znači nužno da se povećala vrednost stambenog prostora već da je cena donekle pratila porast svega (placeva, materijala, usluga, komunalija, dokumentacije i ostalog). U svakom slučaju za grad kao što je NS i neka predviđanja bliske buduđnosti (Univerzitetski centar, IT centar, glavni grad pokrajne, otvaranje fabrika u okruženju, cena života i transport u odnosu na Bg) kao i činjenicu da se nekretnina bira pažljivo mislim da je dosta siguran ulog kupiti stambeni ili još bolje poslovni prostor u našem gradu...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Erebus

Cene stanova 13 mar 2020 16:11 #83

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Odlično zapažanje.
Nisam bih hteo naširoko, a ovde je dosta toga pametnog rečeno.
Još samo bih dodao da ako se desi pad cena zahvatit će samo okolne delove Novog Sada, mada bih tu svrstao iiz raznih razloga i Podbaru, dok se u centru može desiti upravo suprotno. Svi će sve više navigirati prema njemu. Nažalost
IC napisao/la:
Nekretnina je jako širok pojam a grad još širi, nisam siguran da se tek tako olako mogu generalizovati i predviđati kolebanja na tržištu. Mislim da će se u Srbiji isplatiti ulagati u nekretine u svega par gradova, ili samo dva, gde naš grad svakako ulazi u obzir. Čak i na teritoriji Novog Sada treba biti obazriv, nisam mišljenja da će svi stanovi imati sudbinu tražene robe (lokacijski, površinski i kvalitativno), o tome smo takođe već više puta diskutovali. Neko je spomenu kvadrat 1100 eura za tri godine, sumnjam u takvu sliku tržišta, pre svega jer cena rada i usluga (prosečna plata) raste iz godinu u godinu, cene robe raste (imate gomilu primera). Svakako možemo pričati o tome da se neće ovaj trend nastaviti (to ja isto mislim), ali ako kvadrat u širem centru bude 2000 eura 2025. to ne znači nužno da se povećala vrednost stambenog prostora već da je cena donekle pratila porast svega (placeva, materijala, usluga, komunalija, dokumentacije i ostalog). U svakom slučaju za grad kao što je NS i neka predviđanja bliske buduđnosti (Univerzitetski centar, IT centar, glavni grad pokrajne, otvaranje fabrika u okruženju, cena života i transport u odnosu na Bg) kao i činjenicu da se nekretnina bira pažljivo mislim da je dosta siguran ulog kupiti stambeni ili još bolje poslovni prostor u našem gradu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 17:07 #84

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Kako se racuna terasa (lodja) u obracunu cene novogradnje, je li to puna cena kvadrata stana?
Ako je kvadrat 2000eur, stan ima 40m2, a od toga je 3m2 terasa, kako se to racuna?
Hvala!
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 13 mar 2020 17:18 #85

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Puna cena kvadrata. Dakle 80000e

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Poslednja izmena: 13 mar 2020 17:19 od trile93.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 18:21 #86

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ne da ti racunaju i punu cenu terase nego ti neki racunaju i povrsinu praga od ulaznih vrata... Pupinova palata je imala takozvanu neprohodnu terasu, nju su racunali cini mi se sa 50% popusta (taj deo terase), a stanovi su bili uknjizeni zajedno sa tom povrsinom tako da su stanovi bili nesto jeftiniji od poznate cene od (1800, 2000 i 2200)+PDV u finalnom racunu.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 19:00 #87

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Hvala na odgovoru.
E sad, jos jedno pitanje. Parking mesto koje prodaju, da li je moguce kasnije prodati SAMO parking mesto?
Tj je li parking mesto uknjizeno na mene ili kako to funkcionise?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 19:13 #88

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Mislim da garazno mesto mozes ukniziti na licno ime., i kasnije prodavati kao samostalnu celinu. Kod parking mesta dobijes samo pravo koriscenja ali se ne knjizi posebno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trile93

Cene stanova 14 mar 2020 11:54 #89

  • doktorrr
  • doktorrr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Da li neko zna koja je bila cena stanova i praking mesta koje gradi Dijagonala na uglu Bulevara Evrope i Laze Nančića? Kažu da je lamela koja se trenutno gradi rasprodata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 14 mar 2020 20:31 #90

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Mislim da je Dijagonala prodavala stanove po 1500-1550e sa PDV-om.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 14 mar 2020 20:53 #91

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Koliko se secam cena je zavisila od toga koliko dajes na overi predugovora. 1410 (90% odmah), 1450 (50% odmah) i 1490 (10% odmah) a ostatak se placa nekom dinamikom. To je info od 28.8.2019. kada je pocela prodaja Lamele 1. Da li su menjali cene kasnije ne znam. Znaci na primer ako je overa bila u septembru 2019 i ako si se opredelio na 50% ucesca imao si jos jednu ratu u dec-jan od 20% pa imas jos jednu u maj- jun od 20% i poslednjih 10% kada se zavrsi zgrada, neki dec 2020. Koliko sam cuo ali to nije sigurno prvo su pustali kupce koji imaju sto vise kesa odmah, znaci ova treca varijanta im nije bila prioritet kao ni kupci na kredit. Ipak ta info je rekla-kazala, ovo za dinamiku je meni receno iz “prve ruke”. Cene su sa PDV-om. Lamela 2 ce biti sasvim sigurno skuplja, posto je Lamela 1 skoro cela pukla za rekordno kratko vreme, mislim da su i oni bili zateceni... Cujem da postoji poduzi spisak zainteresovanih i za lamelu 2...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 14 mar 2020 22:00 #92

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Nažalost određeni broj ljudiće zbog ove krize ostati bez posla i neće moći plaćati stambene kredite, stanarine podstanari, ozbiljna privredna kriza koja može da dovede i do slabljenja dinara dovesće sigurno da nižih cena nekretnina, slažem se da centar grada nije ugrožen jer ima dovoljno imućnih građana koje jedino zanima centar grada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 15 mar 2020 11:24 #93

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Pojedine stan na dan ekipe imaju u zakupu 30-50 stanova, pitanje da li ce biti u stanju da izdrze 30+ dana Korone...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 mar 2020 10:48 #94

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Bojim se da je za turizam ova godina vec izgubljena. I long term rental ce biti zakacen obzirom da je skolska godina gotova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 mar 2020 12:10 #95

  • OneLove
  • OneLove's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 144
Mene izuzetno jako zanimaju ti razni razlozi što širi centar grada (Podbaru) svrstavaš u okolne delove Novog Sada?
bole napisao/la:
Odlično zapažanje.
Nisam bih hteo naširoko, a ovde je dosta toga pametnog rečeno.
Još samo bih dodao da ako se desi pad cena zahvatit će samo okolne delove Novog Sada, mada bih tu svrstao iiz raznih razloga i Podbaru, dok se u centru može desiti upravo suprotno. Svi će sve više navigirati prema njemu. Nažalost
IC napisao/la:
Nekretnina je jako širok pojam a grad još širi, nisam siguran da se tek tako olako mogu generalizovati i predviđati kolebanja na tržištu. Mislim da će se u Srbiji isplatiti ulagati u nekretine u svega par gradova, ili samo dva, gde naš grad svakako ulazi u obzir. Čak i na teritoriji Novog Sada treba biti obazriv, nisam mišljenja da će svi stanovi imati sudbinu tražene robe (lokacijski, površinski i kvalitativno), o tome smo takođe već više puta diskutovali. Neko je spomenu kvadrat 1100 eura za tri godine, sumnjam u takvu sliku tržišta, pre svega jer cena rada i usluga (prosečna plata) raste iz godinu u godinu, cene robe raste (imate gomilu primera). Svakako možemo pričati o tome da se neće ovaj trend nastaviti (to ja isto mislim), ali ako kvadrat u širem centru bude 2000 eura 2025. to ne znači nužno da se povećala vrednost stambenog prostora već da je cena donekle pratila porast svega (placeva, materijala, usluga, komunalija, dokumentacije i ostalog). U svakom slučaju za grad kao što je NS i neka predviđanja bliske buduđnosti (Univerzitetski centar, IT centar, glavni grad pokrajne, otvaranje fabrika u okruženju, cena života i transport u odnosu na Bg) kao i činjenicu da se nekretnina bira pažljivo mislim da je dosta siguran ulog kupiti stambeni ili još bolje poslovni prostor u našem gradu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 mar 2020 15:24 #96

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Mislite li da ce ova situacija sa korona virusom uticati na bilo koji nacin na gradnju a samim tim i na cene stanova?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 17 mar 2020 17:14 #97

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Zatvorene granice i nesigurnost sta sutra donosi zdravstveno i poslovno ce sigurno smanjiti protok kapitala. BND Srbije i Evrope ce biti u minusu ove godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 mar 2020 10:52 #98

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Svakako ce se odraziti na cene, ja kako neko ko je sada trazio da kupim stan u novogradnji cu svakako sacekati rasplet situacije. Mislim da ce i mnogi drugi uraditi isto sto ce neminovno dovesti do pada cene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 mar 2020 14:12 #99

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
milanns napisao/la:
Svakako ce se odraziti na cene, ja kako neko ko je sada trazio da kupim stan u novogradnji cu svakako sacekati rasplet situacije. Mislim da ce i mnogi drugi uraditi isto sto ce neminovno dovesti do pada cene.

Samo sto ovo sto se trenutno gradi većina i rasprodato. Do pada cena će doći samo ako bude svetske neke krize
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 18 mar 2020 15:56 #100

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ako bude?!
Svet je u dubokoj krizi. Posledice ovoga ce se godinama osećati i potrajaće dok svet dodje na nivo 2019.
Jedini sektor koji jos ne oseca krizu je IT ali uskoro ce njihovi klijenti da zavrcu slavinu...

I istine radi, u kompenzaciji je oko 15% stanova u izgradnji koje izvodjač sme da proda tek kada investitor proda svoje. Daleko od toga da je sve kupljeno. Dosta toga je pod kaparom, rezervisano ili delimično isplaćeno.
A kad zafali novca, nekretnine se teško moze osloboditi brzo sem većim spuštanjem cene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru